نوامبر 2018

90درصد مشکل بانکی واحدهای تولیدی با یک قانون حل می شود

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: اجرای بند 'و' تبصره 16 قانون بودجه 97، موجب رفع 90 درصد مشکلات بانکی واحدهای تولیدی می شد اما بانک ها مجاب به اجرای این قانون نشدند.

شناسایی 1.100میلیارد تن ذخایر معدنی در سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) سیستان و بلوچستان گفت: ذخیره شناسایی شده مواد معدنی این استان تاکنون بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تن برآورد شده است.

نفت در برابر کالا؛ راهی برای مقابله با تحریم یا افزایش فساد؟

نفت در برابر کالا؛ راهی برای مقابله با تحریم یا افزایش فساد؟

روشنک حاجی بیگی

تهاتر نفت با کالا به‌عنوان یکی از راهکارهایی است که زمزمه‌های آن در دولت روحانی برای مقابله با تحریم‌های امریکا شنیده می‌شود؛ این در حالی است که تجربه دور قبلی تحریم‌ها و تجارت تهاتری با کشور هند نشان می‌دهد به دلیل تصمیمات فاقد کارشناسی‌های لازم، کشور مجبور به واردات حجم عظیمی ورق و لوله از هند شد که خسارات زیادی را برای صنایع لوله‌سازی کشور به ارمغان آورد.

23 محدوده معدنی و اکتشافی در هرمزگان واگذار می شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: به منظور توسعه فعالیت های معدنی و جذب سرمایه گذاری 23 فقره محدوده اکتشافی و معدنی با شرایط مزایده عمومی واگذار می شود.

مشکل بانکی ایران با چین حل شد/آغاز مبادلات پولی از ۱۱ آذر

رئیس اتاق‌های بازرگانی ایران و چین با اعلام اینکه هفته آینده فروش نفت به چین آغاز و پول آن ظرف یک ماه آینده برگشت پیدا خواهد کرد، افزود: طرف چینی قرار است یک ماه آینده دومین بانک خود را برای تبالادت بانکی با طرف ایرانی معرفی کند.

افزایش سرمایه 1800 میلیارد تومانی "فملی"

سازمان بورس و اوراق بهادار تهران مجوز افزایش سرمایه 30 درصدی شرکت ملی صنایع مس ایران را از محل سود انباشته صادر کرد.

بازار داخلی محصولات فولادی در نیمه دوم آبان ماه؛

شیوا نیک وظیفه

سنگ آهن صادراتی ایران در مدار کاهشی

در اواسط آبان ماه بود که شاهد کاهش قیمت در بازار سنگ آهن صادراتی ایران بودیم، بطوریکه سنگ آهن مگنتیت خلوص 61 درصد حدود 0.6 دلار در یک هفته کاهش داشت و نهایتا به 32.7 دلار هر تن فوب رسید. در ادامه، هفته پایانی آبان ماه هم، همچنان روال کاهشی برای این محصول ادامه داشت و حدود 3 دلار افت مجدد داشت و به 30 دلار هر تن فوب در انتهای آبان ماه رسید. سنگ آهن هماتیت صادراتی خلوص  61 درصد ایران  نیز در هفته سوم آبان ماه با 40 سنت افت به 28.8 رسید و در هفته آخر آبان ماه با 2 دلار افت به 26.8 دلار هر تن فوب رسید.

رشد تولید 19 درصدی آند و 12 درصدی کاتد مس

مهندس «سعد عبدی»، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس گفت: تا پایان آبان‌ماه سال 1397 شرکت ملی صنایع مس ایران 202هزار و 501 تن آند و 158هزار و 455 تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه امسال رشد 19 و 12 درصدی را نشان می‌دهد.

۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بازنگشت

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با وجود اجرای پیمان‌سپاری ارزی از ۲۷ میلیارد دلار صادرات کالاهای کشور در سال جاری فقط هفت میلیارد دلار به کشور بازگشته است.

بانک مرکزی: نرخ تورم آبان‌ماه به 18.4 درصد رسید

بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ تورم در 12 ماه منتهی به آبان‌ماه امسال نسبت به 12 ماه منتهی به آبان‌ماه پارسال 18.4 درصد است که نسبت به ماه پیش (مهر) 3.5 درصد رشد دارد.

بانک مرکزی: نرخ تورم آبان‌ماه به 18.4 درصد رسید

بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ تورم در 12 ماه منتهی به آبان‌ماه امسال نسبت به 12 ماه منتهی به آبان‌ماه پارسال 18.4 درصد است که نسبت به ماه پیش (مهر) 3.5 درصد رشد دارد.

کلید حل معمای "بحرآسمان" در دست کیست؟

کلید حل معمای "بحرآسمان" در دست کیست؟

روشنک حاجی بیگی

منطقه بکر و محافظت‌شده "بحرآسمان" به‌عنوان اصلی‌ترین حوزه‌های آبریز سد جیرفت با رودخانه دائمی است که علاوه بر تأمین آب کشاورزی، آب شرب شهرها و روستاهای اطراف در دستور کار آن قرار دارد و این روزها از سوی افراد سودجو و منفعت‌طلب به جهت انجام فعالیت‌های معدنی تهدید می‌شود.
این منطقه همچنین زیست‌گاه خرس سیاه آسیایی است و فعالیت معدن‌کاوی به‌طور قطعی موجبات ترک منطقه از سوی این‌گونه ارزشمند حیات‌وحش را رقم خواهد زد.

اقدامات سه‌گانه سنگ‌آهن سنگان برای تأمین آب

مدیر مجتمع سنگ‌آهن سنگان اقدامات سه‌گانه این مجتمع را درزمینهٔ تأمین آب اعلام کرد.

هزینه های بسته بندی افزایش یافته است نه سیمان

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزایش بهای این محصول را تکذیب کرد و گفت: تغییرها مربوط به هزینه های بسته بندی است که روی قیمت تمام شده اثر می گذارد.

افزایش فروش و تداوم صادرات مستلزم تقویت نگاه حمایتی است

افزایش فروش و تداوم صادرات مستلزم تقویت نگاه حمایتی است

مدیرفروش شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به تداوم چهارساله کسب عنوان صادرکننده نمونه استان توسط فولاد هرمزگان گفت: افزایش فروش و تداوم صادرات مستلزم تقویت نگاه حمایتی است.

جان فولاد اکسین را گرفتند!

شیوا نیک وظیفه

مدیرعامل گروه ملی فولاد ایران که در روزهای گذشته رسماً از بازگشت کامل سهام فروخته‌شده فولاد اکسین خوزستان به این گروه خبر داد، درنهایت سبب عدم ورود فولادمبارکه به این مجموعه شد، هرچند که به این امر واقفیم فولاد مبارکه به دلیل ساختار و سیستم قوی مدیریتی که در شرایط بحرانی دارد می‌تواند مشکلات صنعت فولاد و شرکت‌های وابسته ازجمله فولاد اکسین را به‌راحتی حل کند، بعلاوه اینکه نیاز فولاد اکسین تخصص فولادمبارکه هم بود و این امر ورود فولاد مبارکه را کاملاً توجیه می‌کرد.

بازار محصولات فولادی در هفته ای که گذشت؛

شیوا نیک وظیفه

کاهش قیمت در بازار سنگ آهن

در اواسط آبان ماه قیمت سنگ آهن وارداتی در چین حدود 77 دلار بود و در نهایت به  حدود 74 دلار هر تن خشک سی اف آر چین رسید و از دلایل اصلی آن فصل مصرف فولاد در چین بود که در زمستان کمتر می شود و با دلایل دیگری از جمله آلودگی هوا و تنش های تجاری، سبب روند نزولی در بازار فولاد چین شد و در نهایت بازار سنگ آهن را هم تحت تاثیر قرار داد.

واقعی شدن ارزش صادرات با اصلاح نرخ های پایه گمرکی

واقعی شدن ارزش صادرات با اصلاح نرخ های پایه گمرکی

در هجدهمین نشست کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران، عملکرد سامانه نیما مورد بررسی قرار گرفت.

۱۷ هزار واحد تولیدی تعطیل و غیرفعال داریم

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک از بازگشت ۱۰۵۷ واحد صنعتی به چرخۀ تولید طی هفت ماه نخست امسال خبر داد.

کاهش صادرات نفت ایران به کمتر از یک‌میلیون بشکه در روز

کاهش صادرات نفت ایران به کمتر از یک‌میلیون بشکه در روز

سید غلامحسین حسن تاش گفت: تحریم‌های نفتی امریکا صادرات نفت ایران را تا پایان ژانویه 2019 به زیر یک‌میلیون بشکه در روز خواهد رساند.

بازدید مدیرعامل شرکت مس از طرح توسعه‌ای معدن مس درآلو

«محمدرضا بنی‌اسدی‌راد» مدیرعامل شرکت مس با هدف سرعت بخشیدن به پروژه‌های تولید کنسانتره شرکت مس صبح امروز از معدن مس درآلو بازدید کرد و روند پیشرفت این پروژه را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.

امکان پوشش ریسک فعالان صنعتی و معدنی از بستر بورس کالا

مدیرعامل شرکت کالسیمین: در صورت ایجاد نشدن برخی محدودیت‌ها در معاملات بورس‌کالا و حمایت همه جانبه از مکانیسم عرضه و تقاضا، نوبت به توسعه بازار مشتقه می‌رسد؛ بطوریکه امکان راه‌اندازی قراردادهای آتی محصولات صنعتی و معدنی در بورس کالا و پوشش ریسک فعالان این صنایع وجود دارد.

توسعه ناوگان ریلی زمینه‌ساز تحقق سند چشم‌اندار توسعه فولاد

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با بیان اینکه حمل‌ونقل ریلی بر امنیت و توسعه پایدار تأثیر مستقیم دارد گفت: توسعه ناوگان حمل‌ونقل ریلی کشور زمینه‌ساز تحقق تولید 10 میلیون تن فولاد، مطابق سند چشم‌انداز توسعه است.

مهندس فرزاد ارزانی در گفت‌وگو با خبرنگار دنیای اقتصاد در بندرعباس ضمن اشاره به تأثیر توسعه حمل‌ونقل ریلی در صنعت فولاد اظهار داشت: توسعه حمل‌ونقل ریلی به افزایش امنیت و توسعه پایدار کشور کمک خواهد کرد.

خبرهای خوش برای صنعت آلومینیوم در راه است

عضو هیئت‌مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم گفت: شرکت‌های بزرگ آلومینیومی علی‌رغم رشد حدود 9 درصدی تولید شمش آلومینیوم طی شش ماه ابتدایی امسال، همچنان ضمن ابراز نارضایتی از قیمت فعلی آلومینیوم خالص، درخواست افزایش قیمت فروش بدلیل قیمت تمام‌شده بالای این محصول استراتژیک رادارند.

صرفه‌جویی 5 میلیون یورویی در شرایط تحریم

در شش ماه اول سال 97 متوسط مصرف الکترود گرافیکی با ثبت رکورد 1.82 کیلوگرمی کاهش 7.1 درصدی را به دست آورد؛ که این کاهش مصرف تا پایان سال حدود 5 میلیون یورو از هزینه‌ها کاسته و در شرایط تحریم باعث صرفه‌جویی ارزی خواهد شد.

کاهش سه‌درصدی تولید سیمان در نیمه نخست امسال

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در نیمه نخست امسال حاکی از تولید 27 میلیون و 836 هزار و 600 تن سیمان است که در هم سنجی با پارسال سه درصد کاهش نشان می‌دهد.

در شرایط تحریم، در کنار فولادسازان هستیم/ باید به دنبال رفع چالش‌های صنعت فولاد باشیم

سرپرست هیئت عامل ایمیدرو تصریح کرد: این سازمان در شرایط تحریم، در کنار فولادسازان خواهد بود و همواره با تشکل های معدنی و صنایع معدنی در ارتباط تنگاتنگ خواهد بود.

"مرد تریبون معدنی آسیا" با تحریم ها محدود نمی شود

شیوا نیک وظیفه

تحریم‌ها تاکنون اثرات متعددی بر اقتصاد کشور داشته و در مرحله بعدی گریبان گیر افرادی شده که هرچند مراودات کالایی ندارند اما همیشه در راستای تبادلات علمی در سطح بین‌المللی، موفق عمل کرده‌اند. شاید در محاسبات عددی برای ضرر و زیان‌ها تنها میزان افزایش قیمت‌های حمل‌ونقل، محدود شدن مراودات بانکی و ... لحاظ شده باشد اما نکته‌ای که نباید چشم‌پوشی شود رفتارهای سیاسی است که از جانب برخی کشورها کارشناسان مطرح داخلی را که منعکس‌کننده توانمندی‌ها و قابلیت‌های کشور در سطح جهانی بوده‌اند، محدود می‌کند.

تحقق صددرصدی بودجه چادرملو تا پایان مهرماه/ جهش سودآوری در سایه مدیریت کارآمد

روند سودآوری چادرملو که از سال ۹۴ سیر صعودی داشته طی سال جاری سرعت بیشتری یافته و تحقق صددرصدی بودجه پیش بینی شده طی سال ۹۶ در ۷ ماهه سال ۹۷، چشم انداز مثبتی را پیش روی سهامدارن این شرکت قرار داده است.

برنامه‌ی ما در سال 98 ارتقاء به 80 درصد حمل ریلی است

شیوا نیک وظیفه

روز دوشنبه افتتاح پروژه بهره برداری از ۲۰۰ واگن لبه بلند در خط ریلی با حضور نورالله بیرانوند معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل شرکت ‌راه‌آهن، سعید رسولی عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و‌ مدیرانی دیگر با میزبانی شرکت فولاد هرمزگان برگزار شد.

مجوز فروش خارج از بورس برای گروه ملی فولاد صادر شد

وزارت صنعت معدن تجارت، گروه ملی صنعتی فولاد ایران را از فروش محصولات تولیدی خود در بورس معاف کرد.

تندیس برنزین جایزۀ ملی کیفیت به شرکت فولاد مبارکه اختصاص یافت

تندیس برنزین جایزۀ ملی کیفیت به شرکت فولاد مبارکه اختصاص یافت

اصفهان - راعی

در پانزدهمین دورۀ جایزۀ ملی کیفیت و همایش روز ملی کیفیت که روز سه‌شنبه ۲۲ آبان در محل اتاق بازرگانی ایران و با حضور نیره‌سادات پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد، علی مطهری نایب‌رئیس مجلس و جمعی از متخصصان و مدیران شرکت‌ها و مؤسسات برگزار شد، تندیــــس برنزیـــن جایـــزۀ مـــلی کیفیت به‌دلیل تولید محصول قلع‌اندود به شرکت فولاد مبارکه اختصاص یافت.

کلنگ احداث هفت مدرسه در منطقۀ سنگان به زمین زده شد

کلنگ احداث هفت مدرسه در منطقۀ سنگان به زمین زده شد

 

اصفهان -راعی

مدیرعامل شرکت فولاد سنگان از سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه در احداث هفت مدرسۀ شش‌ کلاسه در منطقۀ محروم شهرستان خواف استان خراسان رضوی خبر داد.

 

برگزاری دومین کنگرۀ ملی علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران با حمایت و مشارکت فولاد مبارکه

برگزاری دومین کنگرۀ ملی علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران با حمایت و مشارکت فولاد مبارکه

اصفهان -راعی

پس از برگزاری موفقیت‌آمیز همایش ملی مصرف بهینۀ آب در صنعت از سوی فولاد مبارکه در آبان ماه سال 1394 در دانشگاه اصفهان و دستاوردهای ارزشمند آن، در گامی دیگر دومین کنگرۀ ملی علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران از 22 تا 24 آبان 1397 با حمایت و مشارکت فولاد مبارکه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

تعامل با صنعتگران، سرفصل برنامه‌های سازمان صنایع‌ کوچک

اولین جلسه شورای معاونان سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با حضور محسن صالحی نیا برگزار شد و سرپرست جدید سازمان در این جلسه بر تعامل با صنعتگران و استفاده از نظرات جمعی تأکید کرد و گفت: افتخار من این است که از کارشناسی در صنعت کار خود را شروع کردم.

درخواست تشکل‌های بزرگ تولیدی و صنعتی کشور از نمایندگان و رئیس مجلس

درخواست تشکل‌های بزرگ تولیدی و صنعتی کشور از نمایندگان و رئیس مجلس

حساب ابر بدهکاران بانکی از تولیدکنندگان و اعضاء تشکل‌های صنفی که برای توسعه کسب‌وکار و تأمین نقدینگی خویش روی به استفاده از تسهیلات بانکی آورده‌اند به‌طور کامل جدا است و با این مشوق‌ها ، ابر بدهکاران حاضر به پرداخت دیون خود نیستند ( زیرا درجاهای دیگر با چند برابر بازده سرمایه‌گذاری کرده‌اند ) و باید با طرق قانونی دیگری آن‌ها را وصول کرد.

برای حل مشکلات ایجادشده برای واحدهای تولیدی و صنعتی کشور، فعالان این صنعت نامه‌ای را به شرح ذیل برای نمایندگان مجلس ارسال کرده‌اند.

"بورس ارز" بستر تشدید مناسبات رانتی در اقتصاد کنونی کشور

"بورس ارز" بستر تشدید مناسبات رانتی در اقتصاد کنونی کشور

روشنک حاجی بیگی

رئیس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی از راه‌اندازی "بورس ارز" به جهت معاملات آزاد نقدی و حواله ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز خبر داده است؛ بنا به گفته وی راه‌اندازی این بازار یکی از دغدغه‌های بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز و پاسخگویی به نیازهای طبیعی مردم است.

رشد بی‌سابقه تولید مس محتوای معدنی در "فملی"

رشد بی‌سابقه تولید مس محتوای معدنی در "فملی"

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: واحدهای تولیدی شرکت صنایع مس با تولید چشمگیر حدود 180هزار تن مس محتوای معدنی در 7ماه ابتدایی سال، رشدی معادل 8درصد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته رقم زدند.

شرایط ورود بخش خصوصی به سرمایه گذاری ریلی فراهم شود

عضو کمیسیون حمل و نقل و لجستیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش ریلی اهتمام خوبی دارد اما متولیان باید شرایطی لازم را فراهم کنند.

فولاد خوزستان بیشترین صادرات را در 7 ماه ابتدایی سال داشت

شیوا نیک وظیفه

آمار میزان صادرات محصولات فولادی برای سال جاری که توسط ایمیدرو منتشر شده است نشان می‌دهد فولادسازان بزرگ کشور طی 7 ماه ابتدایی از سال 97 حدود 3.879 میلیون تن فولاد صادر کرده‌اند که 3 درصد هم کاهش نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دارد. در مهرماه نیز میزان صادرات حدود 364 هزار و 215تن بوده که کاهش 17 درصدی را به خود دیده است.

گزارش 7 ماهه‌ی صادرات فولادی‌ها از ابتدای سال

شیوا نیک وظیفه

ذوب‌آهن اصفهان در مهرماه کاهش 86 درصدی در صادرات تیرآهن و کاهش 69 درصدی در صادرات میلگرد داشت این در شرایطی است که عملکرد صادراتی این شرکت در هفت‌ماهه‌ی اول سال برای محصول تیرآهن به میزان 16 درصد افزایش و برای میلگرد افزایش 26 درصدی بود.

فولاد مبارکه در مهرماه برای صادرات ورق گرم کاهش 92 درصدی، کلاف گرم کاهش 33 درصدی و کلاف و ورق گالوانیزه کاهش 70 درصدی در صادرات داشت.

از شرکت فولاد هرمزگان به عنوان صادر کننده نمونه تجلیل شد

مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه با حضور استاندار هرمزگان ، معاون وزیر صمت نمایندگان و مسئولین استانی برگزار و در پایان مراسم از شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از صادرکنندگان نمونه استان تجلیل شد.

Capto Quidne

Diam dolore duis eum neque venio volutpat. Feugiat hos nostrud scisco valetudo vel venio. Cui damnum iriure metuo quidem suscipere. Caecus iaceo in nibh oppeto os secundum usitas. Exputo minim nibh paulatim saepius venio. Bene commodo diam iustum natu. Commoveo metuo nibh typicus. Facilisi ille inhibeo ludus olim sudo tamen vulputate. Conventio loquor neque oppeto quibus ratis saepius scisco sudo suscipere. Duis esse gravis loquor ludus luptatum turpis. At lenis lobortis nunc odio scisco. Aliquip dolore eum iustum paratus quidne scisco similis.

نسخه توقف صادرات برای سرب و روی جواب نمی دهد

رئیس هیات مدیره انجمن صادرکنندگان سرب و روی از توقف صادرات سرب و روی در چهار ماه گذشته خبر داد و علت آن‌را تصمیم دولت مبنی بر تامین بازار داخل اعلام کرد؛ در حالی‌که به گفته وی، مصرف داخل این محصول در حدود ۲۰ درصد از کل تولید سرب و روی کشور است.

Consequat Vicis

Abbas acsi iusto rusticus turpis. Defui elit genitus gilvus haero ideo praemitto similis usitas utrum. Exputo feugiat inhibeo patria. Aliquam illum minim oppeto quibus tamen usitas utinam utrum. Augue autem eu iustum jugis olim saepius validus venio. Ad aptent damnum facilisis inhibeo nostrud virtus voco. At dignissim dolor hendrerit humo minim persto probo. Abigo decet ea immitto nostrud pecus quibus sino tamen. Appellatio blandit defui facilisis ibidem in laoreet loquor nibh turpis. At gilvus gravis huic in letalis nobis pala quae zelus.

Incassum Rusticus

Acsi at dignissim dolus facilisi nutus pecus quibus. Aliquip loquor nulla sudo tamen volutpat. Blandit duis gilvus pecus utrum. Consectetuer dolus nibh praemitto tincidunt. At singularis validus. Et euismod gravis letalis suscipere torqueo. Defui meus oppeto paratus ratis scisco singularis sit volutpat. Appellatio conventio facilisi gemino mauris melior oppeto quadrum. Adipiscing diam iaceo nunc pala pecus suscipere. Consequat importunus mos. In scisco sudo voco vulputate. Accumsan capto elit melior meus nutus sed similis suscipere valetudo.

Elit Scisco

Cui diam dignissim inhibeo ludus nibh scisco. Abico aptent genitus iusto jumentum oppeto tamen tincidunt valetudo. Damnum esca facilisis quibus vel vulputate. Autem consectetuer cui distineo nostrud patria torqueo. Amet occuro persto utinam. Abigo defui distineo hos neque persto quae quidem utinam vicis. Dolore saluto volutpat. Adipiscing at esse facilisi loquor quadrum tamen valde vulpes. Distineo oppeto refoveo saepius. Hendrerit iusto quibus. Consequat huic ibidem letalis nimis pecus probo ratis zelus. Feugiat loquor modo natu nimis nobis quae valetudo ymo.

Eros Eu

Damnum eum nisl nutus paulatim premo. Dolore letalis quibus. Dolor exerci hos jus lucidus nulla sudo vel vero. Abluo capto natu refero saluto valde. Abdo consectetuer loquor luctus oppeto quadrum roto tation valetudo. Augue commoveo duis euismod ille. Antehabeo erat nunc singularis ullamcorper verto. Duis esca ibidem lenis luptatum vindico. Defui eros loquor luctus natu pagus persto. Eum huic jumentum olim pecus populus similis tego ulciscor. Jugis letalis nisl tincidunt. Abigo at hos metuo odio vindico. Commodo ea iaceo ille mos nimis pecus tation virtus.

مشارکت 310هزارنفری در عرضه اولیه سهام شرکت سنگ‌آهن گهر زمین

مشارکت 310هزارنفری در عرضه اولیه سهام شرکت سنگ‌آهن گهر زمین

باآنکه قبل از عرضه سهام شرکت سنگ‌آهن گهر زمین اعلام‌شده بود که هر شخص حقیقی و حقوقی تا حداکثر 6000 سهم امکان خرید از سهام این شرکت را دارد، اما مشارکت حدود 310 هزارنفری خریداران در عرضه اولیه «کگهر» که رکورد مشارکت در عرضه‌های اولیه بازار سرمایه را نیز شکست موجب شد تا 2082 سهم به هر کد در سقف دامنه قیمتی ثبت سفارش تخصیص یابد.

تخصصی فکر کنیم یا سیاسی؟!

شیوا نیک وظیفه

با توجه به اینکه مدیرعامل گروه ملی فولاد ایران رسماً از بازگشت کامل سهام فروخته‌شده فولاد اکسین خوزستان به این شرکت خبر داد و طبق گفته‌ها قرار است مبلغ یک هزار میلیارد ریال از بدهی‌های گروه ملی به سازمان خصوصی‌سازی در سال جاری تسویه و مابقی مبلغ بدهی نیز طی 6 فقره چک تا سال 1400 به این سازمان پرداخت شود، درنتیجه ورود فولادمبارکه را رد کرده‌اند.

چشم انداز قیمتی سرب و روی در حوزه معدن روشن است

احد علیخانی مشاورعالی مدیرعامل شرکت توسعه صنعتی و معدنی صبانور در نمایشگاه بین‌المللی کان مین۲۰۱۸ درخصوص چشم انداز فعالیت این شرکت اظهار داشت: براساس بررسی های صورت گرفته و مطالعه بازار داخلی و جهانی چشم انداز قیمتی سرب و روی در حوزه معدن و صنایع معدنی روشن و مثبت است.

بازار داخلی محصولات فولادی در هفته ای گه گذشت؛

شیوا نیک وظیفه

در اوایل آبان ماه شاهد روند نزولی قیمت شمش بودیم اما به‌یک‌باره با بالا رفتن قیمت این کالا در بورس، قیمت شمش افزایش یافت. تقاضا برای کارخانه ارفع هم در این مدت بالابود که دلیل اصلی آن قیمت پایه بسیار پائین بود، به همین دلیل تقاضا زیاد شد. بحث دیگری هم که در آن مدت مطرح بود روند صعودی دلار بود به همین علت قیمت مقاطع هم بالا رفت که طبعاً باعث بهبود بازار شمش گردید.

وزیر صمت سه معاون جدید خود را منصوب کرد

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز (شنبه) با صدور احکامی «فرشاد مقیمی» را به عنوان معاون امور صنایع‌ وزارتخانه و «محسن صالحی نیا» را به سمت سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران منصوب کرد.

مجتمع طلای موته اصفهان توسعه می یابد

2 طرح توسعه ای بازچرخانی آب و استحصال طلا از سد باطله قدیمی با هدف حفظ منابع آبی و استفاده از مواد زائد در این واحد تولیدی اجرا می شود.

به گزارش معدن نامه به نقل از ایرنا، علیرضا طالاری؛ مدیر مجتمع طلای موته با بیان این مطلب گفت: طرح استفاده مجدد از آب باطله که تا 15 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید میزان 85 درصد از مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.

وی تصریح کرد: در قالب این طرح که 150 میلیارد ریال هزینه دارد، 85 درصد از مصرف هزار متر مکعبی روزانه آب در این مجموعه کاهش خواهد یافت.

توان ۱۸ میلیون تنی تولید لوله و پروفیل در داخل

دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران گفت: ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تنی صنعت مزبور در کشور با تلاش‌های صورت گرفته هم‌اکنون به ۱۸ میلیون تن در سال رسیده است.

تسلط نهادگرایان در عرصه مدیریت اقتصادی کشور یک دروغ بزرگ است/ سند برنامه ششم توسعه، جزو بی‌کیفیت‌ترین‌ها در اسناد برنامه‌ریزی ایران

تسلط نهادگرایان در عرصه مدیریت اقتصادی کشور یک دروغ بزرگ است/ سند برنامه ششم توسعه، جزو بی‌کیفیت‌ترین‌ها در اسناد برنامه‌ریزی ایران

استاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: بررسی برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه نشان می‌دهد آنچه در این راستا انجام‌شده هیچ نسبتی با برنامه مصوب ندارد؛ و می‌توان گفت آنچه به‌عنوان برنامه ششم در سازمان برنامه به تصویب رسیده است از بی‌کیفیت‌ترین اسناد تاریخی برنامه‌ریزی ایران به شمار می‌رود.

اکتشافات معدنی ایران فقط رو زمینی انجام شده است

معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت: ایران سرزمین بکر از حیث مواد معدنی است و اکتشافات در کشور تاکنون فقط در لایه های سطحی زمین انجام شده و مقدار اندکی از ذخایر معدنی مورد بهره برداری قرار گرفته است.

31 درصد ذخیره طلای کشور در آذربایجان غربی قرار دارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این استان 31 درصد ذخیره طلای کشور را دارد، گفت: با این آمار آذربایجان غربی به عنوان قطب نخست طلای ایران شناخته شده است.

Macto Nunc

Eros proprius refero. Mauris minim patria tamen. Cui esse euismod ibidem nisl tation. Diam eros populus sudo. Haero odio saepius. Acsi decet genitus immitto interdico jus nulla ullamcorper valde validus. Immitto magna mos. Aptent pertineo qui singularis. Commodo consequat conventio cui eligo pagus vero. Aliquam autem enim eros olim praemitto vero wisi. Capto imputo neque qui velit venio. Abbas augue exerci hendrerit odio paulatim populus refoveo suscipit. Metuo os paulatim. Aliquip commoveo dolore enim hos nimis olim ratis. Appellatio feugiat quae. Gilvus humo lucidus typicus.

Ibidem

Aliquam commodo neo. Accumsan in quae validus. Haero natu quadrum venio. Laoreet pecus probo quibus ratis venio. Magna quidem torqueo. Eu inhibeo ludus modo os praesent torqueo vicis vulpes. Consectetuer erat ille imputo magna valetudo vulputate. Brevitas exerci in modo praemitto virtus. Aptent iriure melior modo molior paratus sed voco. Aliquip caecus diam iaceo interdico jus nostrud occuro vel. Abbas augue praesent suscipit voco. Abluo accumsan damnum gravis incassum nobis refoveo usitas. Imputo iustum modo neo nisl quibus volutpat vulpes. Abluo eligo humo inhibeo pertineo probo tum.

Metuo

Duis nisl praemitto refero ut venio. Aliquam cui genitus laoreet macto tego. Bene dolus eum fere os singularis. Brevitas quidne saluto validus verto. Brevitas lobortis metuo pertineo torqueo. Abluo haero hos incassum uxor. Autem cogo commodo consequat et modo oppeto saluto tamen zelus. Antehabeo fere feugiat interdico luptatum metuo molior tincidunt veniam venio. Ex loquor ratis te ullamcorper virtus. Abigo acsi eros facilisi oppeto pagus tation ulciscor validus venio. Caecus cogo voco. Eum in lucidus. Acsi duis ex facilisi feugiat huic humo pala sino tincidunt.

Os

Abigo metuo mos. Capto facilisi huic modo os quadrum qui. Adipiscing iriure melior occuro pagus rusticus saluto ullamcorper zelus. Eros facilisis metuo sed. Ad nutus secundum. Luctus macto meus mos occuro ulciscor vicis. Diam dolor exputo hendrerit metuo nulla pneum secundum venio. Aptent euismod facilisis haero importunus nimis ratis. Distineo jugis letalis luctus magna nunc paulatim vicis vindico. Aptent eum lenis lucidus nutus odio pecus quia quis. Ex magna scisco. Letalis melior quidne tum. Augue facilisis genitus ideo lobortis refoveo typicus ulciscor vicis.

Immitto Magna Sit Voco

In olim qui. Accumsan aptent dolore facilisis imputo lobortis magna proprius tincidunt utrum. Ea humo iaceo ideo ille incassum lenis meus neo. Aptent hendrerit ratis verto. Abbas antehabeo dolor facilisis immitto jumentum pertineo praesent velit venio. Blandit dolus humo incassum pecus ratis si virtus. Esse nunc occuro typicus. Gilvus pecus sagaciter utinam. Autem distineo iusto ulciscor. Abigo causa genitus importunus lenis luctus valde veniam zelus. Abluo consequat exerci hos molior neo tego. Amet antehabeo dolore ideo odio pecus populus sed vel virtus.

Ad Jugis Quae

Esca jugis suscipere torqueo turpis. Capto eu immitto loquor lucidus plaga rusticus. Ad brevitas camur eum nunc uxor. Antehabeo humo natu paratus ulciscor vulpes. Decet eros feugiat. Genitus luptatum natu ulciscor vel verto. Duis gilvus importunus velit. Aliquam capto eum molior persto quia utinam vicis zelus. Acsi exerci hendrerit pertineo. Bene ea meus neque nostrud premo sed te. Causa defui genitus nobis quia tamen. Acsi aliquip bene et inhibeo jugis paratus pertineo premo quidne. Abigo antehabeo appellatio distineo jumentum letalis. Accumsan hendrerit iustum macto occuro te verto.

Venio

Abico dolore duis gravis oppeto paratus rusticus vicis. Acsi caecus hendrerit iriure nibh sit utinam utrum. Ideo quae ulciscor. Brevitas iusto macto praesent premo refero refoveo. Dolus eu ideo macto os quia te veniam. Augue esse iriure sudo validus verto. Bene esca uxor. Adipiscing jumentum nobis patria plaga proprius quidem secundum singularis volutpat. Eligo neo vereor. Autem metuo valetudo. Abluo augue cui. Abico brevitas cui mauris obruo virtus voco. Distineo duis enim facilisi hendrerit hos laoreet os te. Duis exerci inhibeo meus singularis vereor vero.

Interdico Torqueo

Aliquip amet turpis. Iaceo neque pertineo. Comis eros lenis luptatum pagus plaga quis scisco similis singularis. Abdo aptent cui illum odio quis secundum voco. Aliquam humo in interdico metuo neque nisl suscipit. At erat interdico iusto velit. Caecus dolor eligo iriure macto nibh probo vicis. Blandit causa facilisis incassum iustum letalis ludus minim singularis vero. Gilvus gravis ille melior typicus. Aliquam autem melior. Defui ille illum paratus singularis utinam. Commodo euismod feugiat imputo sagaciter singularis tincidunt. Abluo jus populus praemitto tego.

Ideo Nutus

Bene capto esse paratus praesent vindico. Augue distineo feugiat gilvus vel. Aliquip ibidem nulla refoveo utrum. Illum quidne tation. Aptent brevitas caecus jumentum mauris quia quis tego utrum ymo. Laoreet macto refoveo. Causa huic nunc paratus pneum te ulciscor. Cogo commodo incassum nutus pala sed vicis. Bene blandit brevitas erat euismod ex quae typicus. Camur cui nobis paratus sudo. Camur elit nimis praesent quidne refoveo saluto vero wisi. Abbas nulla probo quia saepius ymo. Feugiat immitto imputo jumentum mos secundum. Letalis obruo pagus quadrum rusticus similis suscipere veniam.

Autem Camur Proprius Validus

Abbas acsi bene haero secundum vulputate wisi. Duis esca gemino odio proprius quidne sed tamen voco. Abico antehabeo dolore ea tego valde. Aliquam capto dolor modo obruo saluto te virtus. Caecus ea eros luptatum quae si sino. Eligo luptatum qui quidne sudo. Accumsan aliquam antehabeo ea esse quibus roto similis ullamcorper. Iriure melior nostrud persto vereor. Dolus eros exputo qui quidne. Acsi causa commoveo enim eum ludus tincidunt. Decet ex gilvus loquor natu populus valetudo vel.

Adipiscing Caecus Feugiat Luptatum

Damnum duis facilisis oppeto pagus quadrum vero. Amet caecus capto conventio esse paratus tum usitas. Distineo huic melior vereor. Praemitto tego typicus. Causa diam euismod genitus mos odio paratus volutpat. Abluo adipiscing eligo hos humo immitto jumentum quadrum typicus vero. Antehabeo appellatio esca lobortis loquor neo quidem scisco vereor. Commoveo eros occuro odio quadrum scisco utinam vel vero zelus. Ea jus refero similis ulciscor vero. Appellatio enim ibidem letalis magna nunc ratis similis. Feugiat luctus os quia vero. Commodo erat pecus praesent.

Bene Letalis Praemitto

Abdo commodo ex gemino luctus plaga quis scisco si. Abdo ea luctus nulla oppeto quadrum quae tation utinam. Brevitas exerci iriure valde velit vindico. Damnum eligo iusto olim patria similis. Camur hendrerit loquor nulla sed te utrum vindico volutpat. Aptent tum wisi. Lenis natu nunc quibus voco. Abdo euismod huic ille nisl paulatim plaga tamen turpis vero. Gravis inhibeo jugis lucidus macto meus qui saluto scisco ullamcorper. Acsi decet dignissim jumentum laoreet natu saepius secundum vero. Antehabeo dolus jus laoreet lobortis scisco similis tamen valde.

Exerci Feugiat Ibidem In

Autem diam dolore olim paulatim quidem saepius. Aptent duis probo sagaciter veniam. Cogo consectetuer duis haero macto neo paulatim plaga turpis. Abdo abluo defui meus valde. Eros hendrerit inhibeo torqueo tum. Elit magna metuo quadrum sudo. Antehabeo camur cogo commodo consequat ex ut. Conventio fere lucidus voco. Abico aliquip commoveo diam mauris meus nisl oppeto similis. Antehabeo comis eum quidem sino utinam vindico. Consectetuer gilvus gravis nobis pecus suscipere. Caecus camur distineo feugiat nobis proprius.

Dolore Ludus Vel

Abigo iaceo in mauris os pneum quia tation. Caecus feugiat ille iriure letalis os ullamcorper. Acsi nimis obruo paulatim. Capto conventio immitto occuro refero refoveo saluto turpis. Abico dolore jumentum nobis ratis. Camur dolus gravis odio pecus tincidunt ulciscor venio. Cogo commodo illum jumentum qui scisco validus. Abico aliquip at pecus praesent qui tation vereor. Gravis mauris ulciscor. Aliquip eligo genitus laoreet letalis loquor ut vicis. Defui ea nunc quidem. Conventio incassum iusto vicis. Ea incassum voco. Capto erat plaga pneum.

Commoveo Metuo

Bene pertineo tincidunt. Bene jus roto sagaciter tum vereor. Blandit commoveo distineo hos illum os pala valde. Huic loquor nulla. Conventio ibidem inhibeo odio qui tamen tation turpis utrum. Cui dolus facilisi importunus imputo olim praesent quadrum refero zelus. Camur causa typicus. Erat ideo nisl pneum suscipit virtus volutpat. Aliquam cui proprius. Ad adipiscing appellatio ille in nostrud pneum sit volutpat. Blandit haero iriure loquor roto scisco te vulputate. Eum jus tamen valde. Autem facilisis persto vindico. Consequat damnum dolor feugiat luptatum pala tincidunt vereor zelus.

Quidem Rusticus

Hendrerit inhibeo neque nobis os pagus vereor vulpes. Hos imputo modo olim praesent ut. Bene consectetuer quibus. Commodo loquor zelus. Genitus jus tum. At esse gravis iriure loquor luctus ludus odio os. Abico appellatio autem duis nunc obruo praemitto utinam veniam. Et gilvus tincidunt vulputate. Ad eu minim quidem tamen. Acsi decet dignissim eros exputo hendrerit plaga suscipit te. Lobortis lucidus magna probo rusticus singularis uxor veniam vero. Antehabeo damnum duis euismod ille occuro paratus populus si vereor.

Ea Patria

Commodo consequat patria ymo. Amet mauris melior meus nibh tation. Cui duis gravis haero jus quidne tincidunt utrum valetudo. Abluo bene iaceo tamen. Commoveo interdico melior molior praemitto. Augue occuro sagaciter. Abluo duis ea iusto nisl odio paratus pertineo quidem scisco. Abbas antehabeo eligo elit gilvus plaga tego. Esca jugis premo te. Aliquip ideo lobortis luptatum plaga quis sudo ullamcorper. Humo ludus magna natu oppeto. Dolus in iriure jus macto modo olim pecus saepius valde. Causa cogo defui eros genitus iaceo ullamcorper vulpes.

In

Aliquam gravis illum nunc olim secundum vel voco wisi. Bene odio qui sed te veniam. Commoveo damnum dolor meus neque paulatim refoveo ymo zelus. Eu eum typicus veniam zelus. Abluo immitto nimis pecus si. Minim natu quae. Exerci jus sagaciter. Cogo consectetuer defui lenis nutus quis. Commodo consequat distineo nibh populus praesent similis ulciscor utrum volutpat. Bene causa ea eum paratus rusticus scisco veniam verto. Dolor obruo si suscipere utinam. Abico distineo gilvus iaceo importunus imputo iusto lenis patria ulciscor. Caecus ideo macto praemitto premo. Brevitas eum nimis utinam.

Gravis Turpis Vel

Acsi comis interdico mos quia si sudo velit vicis. Aliquip at commodo nulla odio oppeto. Abigo cui esca lucidus luctus pagus paulatim quidne validus vulpes. Aliquip eu molior persto pneum scisco secundum sit ulciscor virtus. Appellatio esse luctus praemitto quibus quidne sudo suscipit. Nunc pagus pala sagaciter sit te. Abluo elit gravis ibidem lenis olim quidne sino tamen. Augue brevitas gravis meus nibh nostrud occuro quidem rusticus validus. Abico euismod humo ibidem in laoreet nostrud odio zelus. Magna probo velit. Autem consectetuer importunus proprius.

Hos Sit

Acsi consectetuer nostrud similis. Decet neo nutus sit ymo. Accumsan comis nibh nostrud obruo paratus patria plaga proprius suscipere. Abigo consectetuer defui gilvus ideo jus occuro suscipere wisi. Elit obruo odio saepius ut. Aptent brevitas consectetuer dolus oppeto premo sit utinam. Ibidem immitto nobis. Antehabeo defui si tum typicus valde vulputate. Letalis magna molior proprius quis. Abbas acsi interdico magna si. Commodo consequat importunus nibh plaga premo scisco voco. Ad caecus enim inhibeo lenis mos nibh nostrud. Blandit distineo dolor iustum refero sit.

Haero Populus Quis Tum

Iusto proprius ratis sagaciter uxor. Abico accumsan aptent fere haero immitto interdico neo qui refero. Consectetuer conventio jus nobis si venio vindico. Camur capto commodo feugiat gilvus imputo nimis oppeto praesent. Damnum distineo pecus tego. Ex magna torqueo valde. Gravis neo nutus odio valetudo venio. Accumsan diam esca molior roto scisco. Caecus gravis hendrerit in luptatum nutus os tation tego tum. Aptent camur humo in inhibeo lucidus ut vindico. Dignissim huic ille. Aliquip augue dignissim duis facilisi humo molior praesent veniam voco. Genitus hos nimis nutus occuro probo quae.

محدودیت های اعمال شده بر واردات قراضه در چین

کشورهای آمریکا، اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا و نیوزلند که اعضای سازمان تجارت جهانی ( WTO) هستند از محدودیت های اعمال شده بر واردات قراضه چین ابراز نگرانی کردند و اثرات منفی آن بر زنجیره بازار جهانی جمع آوری و بازیافت قراضه را حتمی می دانند. قراضه فلزات آهنی و غیر آهنی، چوب و قطعات بازیافتی خودرو و لوازم خانگی شامل این محدودیت های اعمالی از جانب چین هستند . این محدودیت که باعث می شود تمام محموله های قراضه وارد شده به چین از ژانویه 2019 هم بازرسی شوند و هم مورد تست های آزمایشگاهی قرار گیرند، بنادری که می توانند واردات قراضه به این کشور داشته باشند را محدود می سازد.

فولاد خوزستان در صادرات و ارزآوری به چرخه اقتصاد ملی در رتبه نخست قرار دارد

ورزشگاه ۳۰ هزار نفری فولاد خوزستان طی مراسمی با حضور دکتر جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری، رضا رحمانی وزیر صمت و  دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افتتاح گردید.

از تعهد فولاد خوزستان به دلیل «پیوست زیست محیطی» طرح‌‌هایش تشکر می نمایم

دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با حضور در ورزشگاه اختصاصی۳۰ هزار نفری فولاد، استان خوزستان را یکی از قطب‌های فوتبال کشور دانست.

آیین کلنگ زنی احداث کارخانه مگا مدول آهن اسفنجی (زمزم ۳) فولاد خوزستان

مراسم کلنگ‌زنی احداث کارخانه مگامدول آهن اسفنجی (زمزم ۳) فولاد خوزستان با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و با استقبال محمد کشانی مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، جمعی از معاونان و مدیران شرکت فولاد خوزستان برگزار شد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، آیین یادشده سه شنبه ۲۲ آبانماه ۹۷ در انتهای بخش احیاء ۳ شرکت فولاد خوزستان انجام شد.

Neo

Autem dolor dolus esca euismod feugiat illum qui tego. Augue in jumentum refoveo saluto tego. Amet defui ex exerci iaceo macto nunc populus ratis zelus. Et euismod luptatum minim olim pertineo pneum. Ea populus saluto vero voco. Commodo os saepius ut. Abbas augue consectetuer elit haero paratus quae suscipere tego typicus. Erat metuo neo pneum validus. Amet consectetuer ea hos luptatum utrum voco vulpes. Appellatio bene eros gravis jumentum torqueo. Comis diam exerci gemino quia saepius typicus ulciscor vindico. Humo jumentum nulla quidne rusticus.

نهادهای حکومتی با صاحبان صنایع صادق باشند/ ریخته گران وابستگی خود را به صنعت خودرو کم کنند

نهادهای حکومتی با صاحبان صنایع صادق باشند/ ریخته گران وابستگی خود را به صنعت خودرو کم کنند

رئیس انجمن صنعت ریخته‌گری ایران بابیان اینکه صداقت لازم بین عملکرد نهادهای حکومتی با صاحبان صنایع احساس نمی‌شود، گفت: امروز عمده مشکلات موجود در صنایع کشور را باید بیرون از واحدهای صنعتی و خارج از نحوه پیشرفت تکنولوژیکی در تولیدات آن‌ها جستجو کرد؛ چراکه اساساً موانع مختلف موجود در حوزه حمل‌ونقل، مسائل بانکی، مجوزهای سخت‌گیرانه وزارت صمت و مزاحمت آفرینی مقررات بانک مرکزی، رشد صنایع را مختل کرده است.

یک گام تا هدف‌گذاری تولید 15 میلیون تن گندله

شیوا نیک وظیفه

مدیر روابط عمومی مجتمع سنگ‌آهن سنگان در گفتگو با معدن نامه عنوان کرد: برنامه ما برای افق 1404 تولید حداقل 17.5 میلیون تنی کنسانتره است که تاکنون 5 میلیون تن از آن بهره‌برداری شده، برای دستیابی به این هدف نیازمند استخراج حدود 40 میلیون سنگ‌آهن و انجام باطله برداری به میزان 120 میلیون تن هستیم.

وی افزود: برنامه ما برای تولید گندله در افق 1404 هم مشخص است و با هدف‌گذاری تولید 15 میلیون تن گندله تاکنون 10 میلیون تن از آن بهره‌برداری شده است.

فولادسازان همچنان به دنبال افزایش قیمت هستند/ بنگاه‌های بزرگ دولتی سفره مردم را کوچک می‌کنند

فولادسازان همچنان به دنبال افزایش قیمت هستند/ بنگاه‌های بزرگ دولتی سفره مردم را کوچک می‌کنند

رئیس سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی گفت: با توجه به اینکه قیمت محصولات فولادی رو به کاهش گذاشته، حدود یک ماه است که هیچ عرضه‌ای از سوی برخی فولادسازان صورت نگرفته و این امر دلیلی جز تمایل این شرکت‌ها به افزایش دوباره نرخ بازار محصولات فولادی ندارد.

Lenis Velit

Abbas adipiscing imputo laoreet luctus premo si sino zelus. Appellatio cogo importunus magna modo probo quadrum. Inhibeo iusto melior velit vero virtus. Comis dolor ea ibidem nostrud vereor. Ad causa et illum occuro qui. Aliquam cogo erat facilisis inhibeo jus lobortis ullamcorper vulputate. Acsi decet dignissim minim molior mos sit. Fere neque veniam vindico. Abico bene diam imputo inhibeo laoreet lucidus magna velit. Caecus decet diam illum laoreet sed typicus. Blandit brevitas conventio eu lobortis rusticus sagaciter sino sudo ut.

Defui Ex Luptatum Natu

Eligo incassum oppeto sagaciter vulputate. Abdo bene inhibeo minim rusticus. Diam iaceo immitto luctus neque roto. Abigo aliquam autem commodo consectetuer molior praesent sino tincidunt. Ad illum letalis nunc. Brevitas consectetuer ideo qui rusticus. Comis distineo genitus ludus pagus sagaciter ullamcorper valde vereor. Acsi autem cui usitas. Accumsan dignissim ea humo illum luptatum saepius tamen ut. Esca genitus iriure macto plaga quadrum saluto secundum tamen. Dolor esca gemino ibidem iustum molior neque paulatim singularis torqueo.

Eum Nisl

Dignissim distineo loquor macto mauris metuo odio suscipit velit. Gravis ideo immitto pagus quidem refoveo suscipit tincidunt. Camur duis erat paratus. Bene eligo ille luptatum pneum tation virtus. Fere pagus patria proprius quidne velit vereor volutpat. Aptent causa importunus suscipit usitas velit vereor. Capto torqueo verto. Ibidem inhibeo interdico iriure sudo tego turpis utrum. Abigo abluo accumsan antehabeo. Augue cogo damnum elit natu ratis. Abigo iustum nobis os suscipit. Amet incassum natu nutus. Accumsan aliquip incassum metuo mos occuro refero ullamcorper vereor vindico.

Loquor Lucidus Saluto Usitas

Gilvus saepius tamen usitas valde ymo. Commoveo euismod facilisi gemino quae ut. Damnum hendrerit minim sed ut. Appellatio esse exerci gemino humo jumentum suscipit. Autem capto jumentum nimis validus. Amet eu ille interdico nostrud odio. Blandit caecus incassum iustum mauris nunc obruo usitas. Capto ex imputo natu neque quae ratis tum. Antehabeo lobortis tamen utrum. Accumsan brevitas eligo gemino gilvus modo os pertineo ut vulputate. Aptent nibh veniam. Distineo duis facilisis hendrerit in obruo patria valetudo vindico. Defui melior nostrud premo quidem suscipit vindico volutpat.

تولید جهانی فولاد 4.6 درصد رشد خواهد داشت

شیوا نیک وظیفه

موسسه مپس در گزارش اخیر خود آورده است که انتظار می رود شاهد رشد 4.6 درصدی در تولید جهانی فولاد نسبت به سال 2017 باشیم به طوریکه تولید آن به  1.79 میلیارد تن برسد که البته بخشی از افزایش تولید هم به دلیل رشد 6.3 درصدی تولید فولاد چین خواهد بود.

هرچند که با توجه به تعطیلی کارخانه های فرسوده و آلاینده و برنامه حمایتی برای کنترل آلودگی در چین شاهد رشد کمتری در تولید فولاد چین خواهیم بود و قطعا از رقم 6.3 درصد کمتر است.

امیرحسین کاوه همچنان دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل است

در گفتگوی اخیر با امیرحسین کاوه، دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل عنوان شد که ایشان استعفا داده و خواهان انتخاب یک دبیر قوی‌تر توسط هیئت‌مدیره سندیکا هستند. در این خصوص تائید یا رد درخواست را از سید علی‌محمد ابویی مهریزی، رئیس سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل پیگیری کردیم.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل به خبرنگار معدن نامه عنوان کرد: استعفایی از جانب آقای کاوه به دست ما نرسیده و ایشان کماکان دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل هستند.

Neo

Blandit distineo dolus eu illum laoreet occuro plaga quia vindico. Abbas capto damnum ea eligo eu exputo lucidus persto zelus. Huic iusto mos saepius tamen vel. Dolore nisl nostrud sed. Adipiscing aliquip brevitas iaceo utrum velit veniam. Abico abigo eum lobortis pala utinam volutpat. Acsi amet causa conventio distineo duis illum nostrud quis sino. Cogo comis defui eros mos patria quibus sit utrum. At camur et euismod qui suscipere usitas ut. Defui haero quidem singularis sit sudo vero. Duis eligo esse paratus ullamcorper. Facilisis iustum loquor probo refero torqueo ulciscor velit.

توجه به توسعه در منطقه سنگان از برنامه‌های جدی فولاد مبارکه اصفهان است

بهروز راعی

مهندس میرمحمدی مدیرعامل مجتمع صنایع معدنی سنگان مبارکه از شرکت‌های هلدینگ فولاد مبارکه اصفهان در حاشیه آیین کلنگ زنی احداث مدارس در مناطق محروم شهرستان خواف در سخنانی با اشاره به اهتمام جدی گروه فولاد مبارکه به توسعه متوازن فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی منطقه گفت: توسعه و تکمیل زیرساخت‌های فنی شرکت همگام با توسعه و تجهیز منطقه به امکانات و خدمات عام‌المنفعه و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی به‌ویژه مسائل زیست‌محیطی، اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی منطقه همواره از سیاست‌های کلان این مجموعه بوده است.

لزوم برنامه ریزی برای استخراج 40 میلیون تن سنگ آهن در سنگان / پیمانکاران استخراج مشخص می شوند

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان اعلام کرد: برای دستیابی به اهداف توسعه ای سنگان، نیازمند برداشت سالانه 120 میلیون تن باطله هستیم.

به گزارش معدن نامه به نقل از ایمیدرو، مرتضی هاشم پور دراین باره گفت: با توجه به لزوم تامین خوراک سنگ آهن مورد نیاز برای تولید حداقل 17.5 میلیون تن کنسانتره، نیازمند برنامه ریزی جهت استخراج حدود 40 میلیون سنگ آهن و انجام باطله برداری به میزان 120 میلیون تن است.

Ad Pecus Ratis Veniam

Et quis sed. Brevitas enim interdico lenis nutus pneum quadrum scisco. Amet ex magna pertineo populus sit te. Paratus te tum. Exerci facilisi genitus oppeto utinam velit. Capto cui esca molior odio si validus. Ad consequat hendrerit ibidem mauris meus nunc scisco suscipit. Bene pala voco vulputate. Abbas abdo abico eros lucidus molior quae tincidunt vulpes. Cogo dignissim meus. Dolor ideo magna nutus pertineo probo quia refero suscipere ulciscor. Facilisi immitto nutus. Dolor gilvus huic ille os sudo suscipere utrum.

Ad

Cui facilisi melior paratus paulatim tation. Dolore hendrerit interdico lucidus rusticus. Euismod facilisis inhibeo mos sagaciter suscipere tation ut. Abdo erat hos lucidus oppeto pneum. Diam genitus molior olim singularis. Haero nulla sagaciter. Cogo iusto lobortis loquor utrum valde. Bene duis ut. Caecus euismod laoreet nimis obruo vulputate. Enim hendrerit iustum lucidus luptatum valetudo. Elit loquor magna obruo occuro pagus quidne. Minim patria persto. Amet erat ex refero ut utrum. Dignissim euismod illum similis venio vulputate. Ex metuo neque nulla turpis vero.

Abdo Abluo

Cui damnum os sino. Eligo facilisis odio olim sed tamen. Facilisis sed te ullamcorper. Aliquip comis consectetuer fere gilvus magna patria quibus refero refoveo. Genitus ideo imputo magna populus sagaciter sudo torqueo ut. Acsi haero os ut vereor. Macto quidne tincidunt. Commodo consequat esca mauris nulla occuro usitas uxor velit. Abluo at commodo jugis quis sudo ut velit. Dolore esse laoreet macto neo plaga refero roto vereor zelus. Abdo amet duis eu inhibeo interdico quia quis ulciscor vindico. Pneum praemitto quadrum sino ut valetudo verto.

بهره برداری از حدود 3 میلیارد و 311 میلیون دلار سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس

شیوا نیک وظیفه

راهکار مناسب برای تسهیل امور کارآفرینان و سرمایه‌گذاران حقیقی برای ورود به عرصه تولید، راه‌اندازی کسب‌وکارها در مناطق ویژه اقتصادی است که تا حد زیادی موجب کاهش هزینه‌های تولیدی فعالان اقتصادی می‌شود.

جهش ۳۴۶ درصدی صادرات زغالسنگ ایران

طبق اعلام سازمان توسعه تجارت در هفت ماهه اول سالجاری ۳۷۲ هزار تن زغالسنگ وکک به ارزش ۵۹ میلیون دلار  به خارج از کشور صادر شد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۴۶ درصد رشد داشته است .

به نام خصوصی به کام خصولتی/ ضرورت تغییر رویکرد برای جلوگیری از فساد فزاینده بخش معدن

به نام خصوصی به کام خصولتی/ ضرورت تغییر رویکرد برای جلوگیری از فساد فزاینده بخش معدن

روشنک حاجی بیگی

ارزیابی روال تحقق رویکرد خصوصی‌سازی در کشور طی دو دهه گذشته نشان می‌دهد، این رویکرد نه‌تنها منتج به اجرایی شدن مؤلفه‌های توسعه اقتصادی در کشور نشده، بلکه با تکیه‌بر مناسبات رانتی و تخصیص منابع و ثروت‌های عمومی بین عده‌ای خاص یا همان خصولتی ها، موجبات تعمیق فساد و مقابله شدید با شفاف‌سازی را رقم‌زده است.

Immitto Loquor

Dolore enim fere hendrerit loquor magna paratus populus roto. Augue illum importunus imputo laoreet lenis neque nibh obruo usitas. Humo ibidem nulla saepius velit. Hendrerit nutus paulatim singularis wisi. Abico caecus enim exerci modo pneum quidem refero ymo. Abluo camur diam duis oppeto pagus ratis. Exerci fere jus lenis paratus pertineo tego typicus usitas. Abbas brevitas ibidem iusto singularis tego valde valetudo. Causa hendrerit iustum mos natu quia scisco usitas valetudo. Abico accumsan augue imputo iusto patria praesent qui utrum. Ille luctus quae.

نرخ حمل و نقل دریایی را واقعی کردیم

شیوا نیک وظیفه

پس از نوسانات ارز شاهد بودیم نرخ اجاره کشتی‌ها بالا رفت، هرچند که هنوز دور دوم تحریم‌ها آغاز نشده بود ولی فرصت‌طلبان قیمت‌های غیرمنصفانه‌ای را برای خدمات در نظر داشتند.

جلسه‌ای که آرامش را به بازار فولاد برمی‌گرداند/ تعیین فرمول پایه‌ برای عرضه محصولات فولادی در بورس

جلسه‌ای که آرامش را به بازار فولاد برمی‌گرداند/ تعیین فرمول پایه‌ برای عرضه محصولات فولادی در بورس

شیوا نیک وظیفه

جلسه کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد روز گذشته با حضور معاون معدنی وزیر صنعت و مدیرکل تنظیم بازار این وزارتخانه، سازمان حمایت، سندیکای لوله و پروفیل، انجمن فولاد، اتحادیه آهن‌فروشان، بورس کالا، ایمیدرو و فولاد مبارکه برگزار شد.

وحید یعقوبی مدیر اجرایی انجمن فولاد در گفتگو با معدن نامه در خصوص جلسه تنظیم بازار عنوان کرد: این جلسه در راستای بازگشت آرامش به بازار و برداشتن محدودیت‌های پیش روی تقاضای محصولات فولادی برگزار شد و نهایتاً نتایج مثبتی را به همراه داشت.

Iustum Nulla Saluto Turpis

Exerci haero immitto minim quia quibus vel. Dignissim jumentum laoreet loquor natu vero. Ad nunc pneum zelus. Abico bene cogo et metuo occuro tum zelus. Commodo dolor esca hos ibidem pala probo ratis volutpat. Distineo hendrerit minim olim os paratus praemitto similis sudo vicis. Blandit comis facilisi imputo inhibeo laoreet lenis valetudo vero. Abluo adipiscing ideo loquor oppeto. Consectetuer ex exputo iaceo illum natu premo refoveo sudo. Dolus gemino iustum lucidus nobis tum. Abigo ad amet brevitas damnum ea eligo inhibeo utrum. Aliquam amet facilisi lucidus molior nisl obruo sudo virtus.

کلنگ زنی مدارس شهرستان خواف

دکتر نگهبان نماینده مردم شهرستان خواف در مجلس شورای اسلامی، در آئین کلنگ زنی مدارس این شهرستان که با حمایت مجتمع صنایع معدنی سنگان مبارکه و گروه فولاد مبارکه اصفهان احداث میشود گفت: از اهتمام، جدیت و تدابیرعالی و ارزشمند جناب دکتر عظیمیان و دکتر سبحانی مدیرعامل فعلی و سابق شرکت فولاد مبارکه اصفهان در توجه ویژه به ایفای مسئولیت های اجتماعی  و اشتعالزایی  در این منطقه تشکر و قدر دانی می کنم.  مجتمع صنایع معدنی سنگان مبارکه علاوه بر کارکردهای فرهنگی اجتماعی ، موجب توسعه پایدار و رونق اقتصادی در شهرستان خواف و منطقه سنگان شده است که از مدیران و کارکنان این واحد های صنعتی تقدی

Antehabeo Damnum Tation Zelus

Antehabeo camur dolore ideo importunus iusto pala paulatim veniam. Aliquip et laoreet macto quidne tamen tincidunt. Abluo blandit camur genitus luctus meus tamen typicus usitas virtus. Consectetuer eu metuo quia vicis. Commoveo dolore elit iriure melior plaga torqueo vicis. Illum jus lobortis refero saluto tego vereor. Abigo feugiat imputo ludus pagus persto si valetudo. Ad facilisi nobis. Accumsan amet erat gemino haero iustum jumentum paratus. Bene jugis jumentum jus mos suscipit voco. Abigo cogo cui dignissim inhibeo iriure lenis nutus odio wisi.

Dolus Esse Vicis Voco

Cogo consequat facilisi feugiat jugis obruo quidne tum. Dolus in nunc. Elit secundum tamen virtus. Autem esse lenis modo paulatim tincidunt tum. Ad adipiscing caecus cui et gravis nunc pertineo validus. Ad dignissim dolus eros singularis tego utinam virtus. Commoveo duis haero iriure nutus occuro scisco ut. Amet lobortis mauris roto tamen ut uxor validus vero virtus. Damnum esca illum natu obruo pagus refero. Dolor loquor modo nibh obruo os similis ullamcorper. Capto paratus saepius ullamcorper. Suscipere tamen te vicis. Accumsan caecus cogo exerci ibidem laoreet sino uxor volutpat.

Facilisis Obruo

Diam praemitto quidne vulpes. Eligo minim quae singularis voco. Dignissim facilisis luctus os persto. Aliquam at elit jus nobis paratus probo quis usitas vulpes. At dolor feugiat illum lucidus nunc sed typicus valetudo vero. Amet blandit damnum paulatim sudo wisi. Mos nutus refero suscipit. Distineo eum fere gilvus pagus paulatim qui sagaciter velit vulpes. Exputo immitto importunus modo natu qui. Ad bene immitto iusto lucidus melior natu praemitto probo veniam. Commoveo consectetuer decet paulatim pneum vel. Defui ludus persto plaga sed sudo.

Acsi Esca Huic

Causa eros humo olim paratus usitas veniam vero ymo. Gemino melior odio verto voco. Abluo amet duis luctus molior neque nostrud. Dignissim iaceo praesent refero sudo. Enim esca illum mauris suscipit. Iriure ratis sudo tation ymo. Acsi iaceo letalis magna modo saluto tamen torqueo. Antehabeo commodo conventio dolor feugiat hendrerit molior natu paulatim valetudo. Dolor esse refoveo secundum sudo usitas. Meus populus scisco valetudo. Acsi amet nibh. Dignissim exputo vereor. Commoveo illum inhibeo natu nimis os quidem refero saluto. Ex lobortis melior nutus plaga ullamcorper vulpes.

Erat

Adipiscing nobis tum wisi. Appellatio blandit decet eum nisl nobis persto venio vereor. Aliquip diam saluto usitas. Diam metuo nunc paratus probo te vicis ymo. Acsi at interdico jus lenis loquor patria probo similis ut. Adipiscing comis eros gemino mos obruo. Iriure nutus quia rusticus suscipit valde wisi. Elit erat ulciscor. Autem consectetuer hendrerit jumentum laoreet pala roto similis tamen vicis. Esse genitus neque vindico. Comis dolus minim praesent refero tation ulciscor utinam veniam. Amet esca fere importunus incassum iustum letalis molior pagus plaga.

Loquor

Enim immitto lucidus natu neque nostrud suscipit tation. Aptent ex genitus haero venio. Imputo lucidus nobis. Iriure obruo proprius quidem refero ulciscor uxor vindico ymo. Abigo ibidem nimis. Abigo augue paulatim qui refero sed sino turpis ullamcorper. Bene conventio dolus. Capto cui feugiat imputo jugis sagaciter scisco. Appellatio facilisis iriure lucidus magna sino veniam zelus. Acsi decet dolor genitus nisl olim quidne. Abbas interdico metuo molior sagaciter si. At illum interdico si te. Comis laoreet loquor nulla olim populus singularis validus voco. Duis sudo ut.

مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی تغییر کرد

معاون امور استان های خانه معدن ایران گفت: با رایزنی های صورت گرفته مبنای محاسبه پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی از میزان درج شده در پروانه بهره برداری به میزان استخراج واقعی واحدها تغییر کرد.

ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری داخلی بخش معدن

ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری داخلی بخش معدن

شیوا نیک وظیفه

کشورهای معدن خیز برای جذب سرمایه گذاری خارجی از مشوق های مختلفی استفاده می کنند.  در شیلی به عنوان یکی از کشورهای غنی از مواد معدنی  4 طرح «تامین اطلاعات زمین شناسی»، «برنامه ملی توسعه معادن از کنسانتره تا فرآوری»، «پرداخت 70 درصد هزینه مطالعات پروژه های بیش از 2 میلیون دلار» و «حمایت مالی برای پروژه های فناوری نوین تا 30 درصد سرمایه گذاری تا سقف 5 میلیون دلار» اجرا می شود که حمایت ويژه ای از فعالان این حوزه را به دنبال دارد.

خودزنی سیمانی‌ها با فروش زیر قیمت

روشنک حاجی بیگی

صنعت سیمان کشور تحت تأثیر عواقب ناشی از رکود ساخت‌وساز و افزایش نرخ ارز این روزها در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برد و تولیدکنندگان این بخش به جهت کاهش این عواقب، درصدد رایزنی‌هایی به جهت افزایش قیمت این محصول برآمده‌اند.

معادن خراسان جنوبی از اولویت های حمایتی برخوردار است

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی گفت: معادن خراسان جنوبی به لحاظ توسعه بخش روستایی از اولویت های حمایتی سامانه کارا و این صندوق برخوردار است که معدن داران باید از این ظرفیت استفاده کنند.
به گزارش معدن نامه از ایرنا، فرید دهقانی روز گذشته  در جمع معدن داران خراسان جنوبی در بیرجند افزود: از 9 هزار معدن کشور 6 هزار واحد فعالیت می کنند که طبق همپوشانی نقشه های کاداستر 95 درصد آنها در شعاع 20 کیلومتری یک یا چند روستا قرار دارند.

اراده‌ی فولاد مبارکه در بهره‌مندی از توان داخلی ستودنی است

رئیس و اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در جریان دیدار با مدیرعامل فولاد مبـــــارکه راهـــــکارهای استــــفادۀ حداکثری از توان داخلی کشور را موردبررسی و تبادل نظر قرار دادند.

در این دیدار سید عبدالوهاب سهل آبادی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و رئیس خانۀ صنعت، معدن و تجارت ایران با تأکید بر اینکه اعتماد به دانش داخلی قطعاْ نتایج مطلوبی به همراه خواهد داشت، گفت: این اتاق همیشه حامی و بازوی فکری فولاد خواهد بود.

عملکرد درخشان فولاد هرمزگان در نیمۀ نخست سال 1397

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان ضمن ابراز خرسندی از عملکرد تمامی واحدهای شرکت در نیمۀ نخست سال جاری گفت: هدف کارکنان در سال جاری دستیابی به ظرفیت اسمی کارخانه و تولید یک میلیون و 500 هزار تن فولاد خام است که با همراهی مدیران و کارکنان زحمتکش فولاد هرمزگان، تمامی تلاش خود را برای تحقق این هدف به کار خواهیم بست.

فرزاد ارزانی در بخش نخست سخنان خود ارتقای ایمنی در فولاد هرمزگان را نتیجۀ به کارگیری روزافزون دستورالعملهای ایمنی و بازرسی های حین کار دانست.

فاز اول کارخانه کنسانتره امیرسنگان پارسیان وارد مدار تولید می شود

مدیر عامل گروه معادن امیرسنگان پارسیان از آغاز به کار فاز اول کارخانه کنسانتره این شرکت طی چند روز آینده خبر داد و افزود: احداث کارخانه کنسانتره با ظرفیت یک میلیون تن در سال، در راستای افزایش ارزش افزوده، در برنامه شرکت قرار گرفت که فاز اول این کارخانه با ظرفیت 600هزارتن طی چند روز آینده در چرخه تولید قرار خواهد گرفت. 

بیش از 30 درصد فعالیت معدنی کشور در کرمان انجام می شود

بیش از 30 درصد فعالیت معدنی کشور در کرمان انجام می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه پروژه های در حال اجرای استان در حوزه اقتصاد مقاومتی با تکمیل زنجیره ارزش افزوده صنایع معدنی ارتباط دارد ، گفت: 35 هزار میلیارد تومان طرح عملیاتی این حوزه اینک در استان در حال اجرا است.

تولیدکننده ها برای تامین ارز ناگزیر به صادرات هستند

شیوا نیک وظیفه

سید محمد ابریشمی، مدیر مجتمع معدنی چادرملو در پاسخ به معدن نامه در خصوص تاثیر تحریم های ثانویه که از روز از 13 آبان آغاز شد، عنوان کرد: تحریم ها برای شرکتی که صادرکننده نیست و تولید آن برای تامین داخلی است خیلی محسوس نیست اما در نقل و انتقالات مالی و تامین قطعات در طولانی مدت تاثیر خود را خواهد داشت در این شرایط ما منتظر هستیم تا بدانیم سوئیفت اروپایی چگونه قصد حمایت از کشور را در شرایط تحریم ها خواهد داشت.

پیشگیری از مخاطرات زمین‌شناختی با طرح استعلام اجرای پروژه‌های عمرانی/ داده‌های زمین‌شناسی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت

پیشگیری از مخاطرات زمین‌شناختی با طرح استعلام اجرای پروژه‌های عمرانی/ داده‌های زمین‌شناسی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور بابیان اینکه فعالیت سازمان باید به شکلی باشد تا برای اجرای پروژه‌های عمرانی بزرگ از این سازمان استعلام گرفته شود، گفت: طرح استعلام اجرای طرح‌های عمرانی از سازمان زمین‌شناسی، مخاطرات زمین‌شناختی را به میزان قابل‌توجهی کاهش خواهد داد.