اوت 2019

نخستین جلسه "کنسرسیوم اکتشاف" برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ در این جلسه که با حضور نمایندگان کنسرسیومی متشکل از 11 شرکت برگزار شد، شرکت های گل گهر، چادرملو، توسعه معادن فلزات، صبانور، گهر زمین، توسعه صنایع معادن غدیر، مبارکه، فولاد خوزستان، میدکو، ذوب آهن اصفهان و صدر تامین، اعضای این کنسرسیوم را تشکیل خواهند داد.
غریب پور از سازماندهی مناسب این برنامه سخن گفت و تصریح کرد: این کنسرسیوم برنامه اجرای 100 هزار کیلومتر از 300هزار کیلومتر مربع اکتشافات جدید را برعهده دارد و مقرر شده جلسات هفتگی برای ارایه گزارش و پایش برگزار کند.

رشد ۷۶ درصدی تحویل محصولات فولاد مبارکه به بازار داخل

معاون فروش و بازاریابی فولاد مبارکه درخصوص جایگاه فولاد مبارکه در منطقه و جهان گفت: طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، شرکت فولاد مبارکه در سال گذشته، ‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندۀ محصولات فولادی در بین شرکت‌های فولادساز منطقۀ خاورمیانه و رتبۀ ۴۷ جهان را به خود اختصاص داده است.

تولید و صنعت، خط اول جبهۀ اقتصاد مقاومتی است

مهندس عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، در جریان بازدید از واحد کنترل مواد، شامل بخش واردات و انبارها و کنترل موجودی، بر اهمیت تداوم تأمین قطعات و مواد موردنیاز خطوط تولید تأکید کرد.
وی ضمن قدردانی از کارکنان این مدیریت گفت: در شرایط فعلی به‌یقین خطوط تولید و صنعت، خط اول جبهۀ اقتصاد مقاومتی هستند؛ ازاین‌رو باید همانند سربازان جان‌برکف به‌گونه‌ای عمل کنیم که تولید همچنان تداوم داشته باشد و نیاز صنایع پایین‌دست تأمین شود. به خاطر داشته باشیم تداوم تولید، «رونق تولید» را تضمین می‌کند.

رکورد ریخته‌گری مداوم به 151 ذوب رسید

کارکنــــان پرتلاش ماشــــین ریخته‌گــــری شماره 5 فولاد مبارکه توانستند با انجام دادن عملیات Fly Tundish به رکورد ریخته‌گری 151 ذوب پیوسته دست یابند.
 رئیس ماشین ریخته‌گری شماره 5 فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر در تشریح روش ریخته‌گری مداوم گفت: واژه CCM مخفف Continuse Casting Machine است که معادل فارسی آن ماشین ریخته‌گری مداوم یا پیوسته است که به واحد ریخته‌گری فولاد مبارکه اطلاق می‌شود.

ذوب آهن در آینده ای نزدیک برداشت آب از زاینده رود را به صفر می رساند

مجید مکاری، سرپرست مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست ذوب آهن اصفهان گفت: در ذوب آهن اصفهان اقدامات گسترده ای در قالب پروژه های زیست محیطی انجام شده که هزینه های زیادی نیز صرف آنها شده است.

‎صیانت از نیروی کار در فولادهرمزگان قابل تقدیر است.

با راه اندازی واحد همیار کارکنان شرکت فولاد هرمزگان، 3 هزار و 800 نفر  از کارکنان و شرکتهای پیمانکاری این شرکت از خدمات این واحد بهره مند می شوند.

پس از افتتاح این مرکز مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان هدف از افتتاح این واحد را عملیاتی کردن برنامه راهبردی پیشگیری از اعتیاد در محیط کاری و کمک به بررسی مسایل بهره وری، شناخت و حل نگرانی های شخصی کارکنان، کاهش حوادث ناشی از کار و افزایش ایمنی محیط کار عنوان کرد .

رکورد تولید شمش در فولاد خوزستان از مرز یک میلیون و ششصد هزار تُن گذشت

رکورد تولید شمش فولادی برای نخستین بار در شرکت فولاد خوزستان در ۵ ماهه اول سال از مرز یک میلیون و ششصد هزار تُن گذشت.

خرید چهار دستگاه ترانسفورماتور ایستگاه اصلی برق فولاد خوزستان

چهار دستگاه ترانسفورماتور ایستگاه اصلی برق فولاد خوزستان که نقش مهمی در روند تولید پایدار و فعالیت این شرکت دارند، خریداری شده و در روزھای آینده جایگزین می شوند.
 

بازدید مهندس علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان از شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه به نقل از خبرنگار روابط عمومی، علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان روز چهارشنبه سی‌ام مرداد ۹۸ با همراهی محمد حسین مولوی‌ زاده مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد از کارخانه تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن بازدید بعمل آوردند.
در این بازدید مولوی زاده توضیحات تکمیلی از نحوه چگونگی استخراج و حمل کلوخه های سنگ آهن به کارخانه از معادن سنگ آهن و سنگ‌شکن در اختیار فولاد خوزستان به مدیرعامل و هیات همراه ارائه کردند.

دست یافتن به بالاترین رکورد تولید ماهیانه از آغاز تا کنون

شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد به بالاترین رکورد تولید ماهیانه از آغاز تاکنون دست یافت.
به گزارش پایگاه خبری معدن نامه به نقل از خبرنگار روابط عمومی، محمدحسین مولوی‌زاده این مطلب را در نشست روز چهارشنبه سی‌ام مرداد ۹۸ با حضور علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و هیات همراه بیان کرد.

ایمپاسکو تا ۱۴۰۴ یک شرکت معدنی مرجع در اکتشاف خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه ، وجیه اله جعفری؛ مدیرعامل شرکت در گفتگو با ماهنامه تخصصی پردازش با بیان این مطلب گفت: نقطه شروع کار ما، بهره‌برداری از معادن نیست بلکه اکتشافات معدنی است چرا که تا اکتشافی در کار نباشد، بهره‌برداری هم محقق نمی‌شود و اگر بخش خصوصی حاضر به فعالیت و مشارکت در مسائل اکتشاف باشد آماده‌ایم حضور خود را کمرنگ کرده و مسؤولیت اجرایی را به آن واگذار کنیم. ما معتقدیم بخش دولتی باید در کنار بخش خصوصی باشد و نظارت عالیه را هم برعهده داشته باشد.

80 درصد ذخایر معدنی با استفاده از توان داخلی شناسایی شد

رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد: با بهره مندی از توان داخلی، بیش از ۸۰ درصد ذخایر معدنی ایران شناسایی شد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علی اکبر صالحی که در بازدید از سایت تحقیقات هسته‌ای کشاورزی و پزشکی البرز سخن می گفت افزود: در حوزه اکتشاف و استخراج قدم‌های بلندی برداشته شده است بطوریکه موفق شدیم با استفاده از توان داخلی، بیش از ۸۰ درصد ذخایر معدنی ایران شناسایی شد.

وی گفت: روند پیشرفت‌های هسته‌ای در کشور خوب است و فعالیت‌های حوزه اکتشاف و استخراج و تحقیق و توسعه با پیشرفت‌های چشمگیر روبرو است.

برنامه وزارت صنعت برای تشکیل زنجیره تولی فولاد و تعرفه 25 درصدی سنگ آهن

مدیرکل دفتر بهره برداری معادن وزارت صنعت از تشکیل زنجیره تولید در صنعت فولاد و اعمال تعرفه 25 درصدی سنگ آهن از اول مهر خبر داد.

به گزارش معدن نامه به نقل از دنیای معدن، کاووس قاسمی با اشاره به برنامه وزارت صنعت برای تشکیل زنجیره تولید در صنعت فولاد و اعمال تعرفه 25 درصدی از اول مهر گفت : درحالی 88 میلیون تن سنگ آهن تولید می شود که سال گذشته 31 واحد کنستانتره قادر به تولید 48 میلیون تن شدند.

جواب دبیر سندیکای لوله و پروفیل در راستای مصاحبه اخیر عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران

جناب آقای دکتر سبحانی

ریاست محترم انجمن فولاد ایران

سلام علیکم؛

با صلوات بر محمد و آل محمد (ص)، احتراما به استحضار میرساند جناب آقای شهرستانی عضو هیات مدیره آن  انجمن دیروز  در مصاحبه ای با یکی از سایت ها به شکل نادرستی اعلام کرده اند

چالش تامین ورق فولادی به کجا رسید؟/ مقصر کیست؛ بورس کالا یا ناز سندیکای لوله و پروفیل؟!

تامین ورق فولادی چندی است به محل چالش سندیکای لوله و پروفیل و تولیدکنندگان فولاد تبدیل شده است؛ لوله و پروفیلی‌ها کمبود عرضه را به زمین فولادی ها می اندازند و فولادی هم از مازاد ورق فولادی سخن می رانند و تقصیر را به گردن نمی‌گیرند.

انتشار خلاصه عملکرد سال 97 و اهداف ایمیدرو در سال 98

سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران )ايميدرو(، بر اساس ابلاغيه  وزير صنعت ، معدن و تجارت از 27 راهبرد نقشه راه معدن و صنايع معدني، مسووليت اجرا و پيگيري 33راهبرد را برعهده دارد که معادل 64درصد از کل راهبردهاي اين نقشه راه است .

بر اساس جديدترين پايش انجام شده، تاکنون نزديک به 33 درصد از برنامه هاي عملياتي نقشه راه محقق شده است.

تولید کنندگان رزمندگان جبهه اقتصاد کشور هستند

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان به همراه جمعی از معاونین و مدیران این شرکت با حضور در جلسه ای مشترک با امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان، راهکارهای توسعه همکاری میان دو شرکت را بررسی نمودند.
جلسه یاد شده روز سه شنبه ۵ شهریورماه ۹۸ در سالن کنفرانس شرکت فولاد اکسین انجام شد.

در ابتدای این دیدار امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد اکسین ضمن خیر مقدم به مدعوین، انتصاب علی محمدی را به عنوان مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تبریک گفت و ابراز امیدواری نمود با تعامل سازنده ای که بین دو شرکت وجود دارد، گام های موثری در راستای رونق تولید برداشته شود.

غریب پور: کنسرسیوم اکتشافات جدید 300 هزار کیلومتر مربعی تشکیل شد

رئیس هیات عامل ایمیدرو از تشکیل  کنسرسیوم اکتشافات جدید 300 هزار کیلومتر مربعی خبر داد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور که به مناسبت هفته دولت سخن می گفت، افزود: این سازمان علاوه بر برنامه اکتشاف در 340 هزار کیلومتر مربع مجوز مربوط به عملیات اکتشاف در 300 هزار کیلومتر مربع را اخذ کرده است.

رییس هیات عامل ایمیدرو یادآور شد: طی سال های 93 تا 97 عملیات اکتشافات توسط ایمیدرو در وسعتی بالغ بر 270 هزار کیلومتر مربع انجام شد. همچنین پس از آن برنامه اکتشاف دیگری،‌ در محدوده 70 هزار کیلومتر مربعی از سال 97 تا ابتدای تابستان امسال کلید خورد.

کاهش تولید جهانی مس معدنی در پنج‌ماهه نخست 2019

بر اساس گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG) تولید جهانی مس معدنی در پنج ماهه اول سال 2019 حدود 1 درصد کاهش یافته است.

هیچ وقت کمبود لوله و پروفیل نبوده تنظیم بازار برای آن چه معنایی دارد/تنها معاونتی که حرف تشکلها رو گوش نمی دهد معاونت معدنی وزرات صمت است/مشکل نابه سامانی مدیریتی است که با شعار تنظیم بازار سبب بهم ریختگی زنجیره فولاد شده است

شیوا نیک وظیفه

نشست تخصصی کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران  با موضوع " بررسی سیاست‌های دولت در تولید، قیمت گذاری و صادرات محصولات زنجیره آهن و فولاد" دیروز با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

کاوه دبیر سندیکای لوله و پروفیل در این نشست مطرح کرد: در زنجیره فولاد مشکل تضاد منافع داریم اما این بار یک مشکل واحد در کل زنجیره وجود دارد و متوجه تصمیمات وزارت صمت است. این تصمیمات از تحریمها برای تولیدکننده مخرب تر است.

بررسی سیاست‌های دولت در تولید، قیمت گذاری و صادرات محصولات زنجیره آهن و فولاد(2)

شیوا نیک وظیفه

نشست تخصصی کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران  با موضوع " بررسی سیاست‌های دولت در تولید، قیمت گذاری و صادرات محصولات زنجیره آهن و فولاد" دیروز با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

احرامیان، عضو هیأت‌مدیره انجمن فولاد در این نشست عنوان کرد : در زمینه واگذاری تنظیم بازار فولاد به آقای مدرس‌خیابانی ظاهراً تبصره ای وجود دارد که فقط قیمت محصول نهایی نظیر میلگرد و تیرآهن به ایشان واگذار می‌شود و محصولات قبل از میلگرد همچنان مسئولیتش با آقای سرقینی خواهد بود.

جهش صادرات فولاد خراسان در 5 ماه امسال / سرمایه گذاری در مجموعه فولاد خراسان به یک میلیارد دلار رسید

مدیرعامل  فولاد خراسان اعلام کرد: صادرات این شرکت در مدت 5 ماه، با جهش همراه شده است. طبق گفته سید حسین احمدی در حالی که طی 12 ماه سال گذشته ارزش صادرات این شرکت به 45 میلیون دلار رسید بود، طی 5 ماه امسال 50 میلیون دلار از تولیدات آن به خارج کشور صادر شده است. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، احمدی مدیرعامل فولاد خراسان امروز در برنامه بازدید خبرنگاران از آن مجتمع، اظهار داشت: طی ۵ ماهه امسال، صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۰ درصد رشد داشته است، این در حالی است که ریسک صادرات در شرایط سخت تحریم بسیار بالا بوده است.

به سمت اقتصاد دولتی حرکت می کنیم / ستاد فولادی که در گذشته بود با تمام نواقصی که داشت اقدامات خوبی انجام داده بود که آن را نیز منحل کردند/ عوارض ۳۰ درصدی کنسانتره در حال بررسی است که تیر خلاص برای ماست و‌ تصمیمی بسیار اشتباه است

شیوا نیک وظیفه

نشست تخصصی کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران  با موضوع " بررسی سیاست‌های دولت در تولید، قیمت گذاری و صادرات محصولات زنجیره آهن و فولاد" روز گذشته با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

مهرداد اکبریان، رییس انجمن سنگ آهن ایران در این نشست تخصصی مطرح کرد: شاهد تصمیمات و بخش نامه هایی هستیم که اسیب جدی به بدنه تولید در حوزه معدن خواهد زد و در تلاشیم این تصمیمات منتفی شده و نظرات بخش خصوصی نیز در آن اعمال شود. موقع تصمیم گیری دوستان محکم بر تصمیم خود هستند اما متاسفانه موقع بروز مشکل حضور پیدا نمی کنند و بخش خصوصی و تولیدکننده تنها می ماند.

افتتاح طرح تجهیز و استخراج سولفوره معدن انگوران

مدیر مجتمع  سرب و روی انگوران گفت: طرح تجهیز و استخراج سولفوره معدن انگوران در هفته دولت با حضور مقامات افتتاح می شود. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، امید فلاح که به مناسبت هفته دولت سخن می گفت، اظهار داشت: با بهره برداری از طرح تجهیز و استخراج سولفوره معدن انگوران، سالانه 120 هزار تن کانسنگ از بخش زیرزمینی معدن  سرب و روی انگوراناستخراج می شود.

وی افزود: سرمایه گذاری این طرح حدود 4 میلیون دلار بوده است که برای یک هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد شد.

بزرگترین دغدغه امروز ذوب آهن تامین سنگ آهن است

نشست خبری مهندس منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با حضور،اصحاب رسانه و جمعی از دیگر مسئولین شرکت دوشنبه چهارم شهریور ماه همزمان با هفته دولت در دفتر مدیرعامل برگزار شد.

مهندس منصور یزدی زاده ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان گرانقدر رجایی و باهنر گفت : امسال تحت عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری گردید و تولید کنندگان در این خصوص وظیفه سنگین و الزاماتی نیاز دارند تا بتوانند در این زمینه با تمام قوا نقش آفرین باشند.

بررسی سیاست‌های دولت در تولید، قیمت گذاری و صادرات محصولات زنجیره آهن و فولاد

شیوا نیک وظیفه

نشست تخصصی کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران  با موضوع " بررسی سیاست‌های دولت در تولید، قیمت گذاری و صادرات محصولات زنجیره آهن و فولاد" امروز با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

سجاد غرقی در این نشست تخصصی مطرح کرد: این جلسه تشکیل شده تا اثرات سیاست های دولت از بخش های مختلف شنیده شود تا به وزارت صمت منتقل شده و موضع بخش خصوصی اعلام گردد.

وی مطرح کرد: مداخله در بازار عرضه و تقاضا، با قیمت گذاری دستوری توسط وزارت صمت تاثیر منفی داشته است.

معاونت معدنی با عدم مشورت با بخش خصوصی حوزه معدن را تحت تاثیر قرار داده و‌ باعث عدم توسعه این بخش است/ بورس شبیه مرکز درآمدزایی شده است که معاونت معدنی تمام موارد را به آن ارجاع می دهد که هیچ ریسکی را هم نمی پذیرد و نهایتا سبب لطمه به کل زنجیره می شود

شیوا نیک وظیفه

امروز نشست تخصصی کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران  با موضوع " بررسی سیاست‌های دولت در تولید، قیمت گذاری و صادرات محصولات زنجیره آهن و فولاد" برگزار شد.

دکتر شکوری، رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی در این نشست تخصصی مطرح کرد: با همت خانه معدن، انجمن سنگ آهن و انجمن فولاد و سندیکای لوله و پروفیل که از هر کدام نمایندگانی در این جلسه دارند، بناست این نشست برگزار شود تا دیدگاه فعالین برای برون رفت از مشکلات اخیر به مسئولین منعکس شود.

امکان نزدیک شدن بحث سخت افزاری تولید فولاد با بحث آی تی توسط GMI/ میدکو را باید باور کرد و آینده خوبی دارد

مسعود ابکا خواجویی - مدیر عامل شرکت جی ام آی (GMI) - در حاشیه نمایشگاه گیفا، متک، ترم پراسس و نیوکست 2019 که از تاریخ 4 تا 8 تیر 1398 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی دوسلدورف - آلمان برگزار شد، گفت: شرکت‌های چینی و شرکت‌های اروپایی برای کار با جی ‌ام آی اعلام آمادگی کردند. ما می‌خواهیم از فرصتی به نام نیروی انسانی باقابلیت به خصوص قشر جوان و تهدیدی به نام تحریم استفاده کرده و شرایطی را فراهم نماییم تا هم برای شرکت‌ جی‌ ام آی و هم برای کسانی که در مجموعه جی‌ام آی کار می‌کنند نتیجه مفیدی را رقم بزنیم.

گزارش تصویری بازدید خبرنگاران رسانه های گروهی از ذوب آهن اصفهان

بازدید خبرنگاران رسانه های گروهی استان اصفهان از کوره بلند شماره ۳ شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان واحد احیا مستقیم

دوشنبه چهارم شهریور همزمان با هفته دولت و روز کارمند بازدید خبرنگاران از ذوب اهن  اصفهان بزرگترین تولید کننده مقاطع ساختمانی

 

مدیرعامل فولاد خوزستان در پیامی هفته دولت و گرامیداشت روز کارمند را تبریک گفت

مدیرعامل فولاد خوزستان در پیامی هفته دولت و گرامیداشت روز کارمند را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برای فرار از اثرات تحریم‌ها باید زیرساخت‌ها را بهبود بخشید

عضو هیئت مدیره مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو)، درخصوص موضوع تحریم‌های وضع شده از جانب آمریکا، گفت: تحریم‌های وضع شده از جانب آمریکا می‌تواند شرکت‌هایی که خواهان تجارت با ایران هستند را تحت تاثیر قرار دهد؛ هرچند این موضوع در رابطه با تمام کشورها و شرکت‌ها حکم نمی‌کند، حتی در شرایط موجود بعضی از کشورها با توجه به منافعشان مشتاق به حفظ معاملات تجاری با ایران هستند.

ایفای نقش ایمیدرو همراه با انجام مسوولیت اجتماعی / امسال سود شرکت ها به "توسعه" هدایت شد

غریب پور گفت: ایمیدرو استراتژی های توسعه و توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی را به همراه ایفای نقش مسوولیت اجتماعی اجرا می کند. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور که امروز در نشست با کارشناسان این سازمان سخن می گفت، تصریح کرد: در واقعه سیل ابتدای امسال،‌ شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی با مدیریت ایمیدرو، مبلغ 100 میلیارد تومان در اختیار مناطق سیل زده قرار دادند.

انعقاد قرارداد 15 میلیون دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری مبی بر رونق تولید، از انعقاد قرارداد سرمایه گذاری به میزان 15 میلیون دلار طی هفته گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی وفلزی خلیج فارس ، خلج طهرانی اظهار کرد با برنامه ریزی های بعمل آمده در خصوص تامین زیر ساخت های آب ، برق و گاز، زمینه سرمایه گذاری های جدید در منطقه فراهم شده است.

فلز سرخ بالای 6100 دلار بر تن معامله خواهد شد

بر اساس مدل متوسط وزنی پیش‌بینی متال بولتن که نتایج 22 مؤسسه تحقیقاتی معتبر را در نظر می‌گیرد، احتمالاً متوسط قیمت مس در سه‌ماهه سوم سال جاری، 6,154 دلار بر تن و در سه‌ماهه چهارم سال، 6,178 دلار بر تن خواهد بود.

گام نهایی صندوق بیمه معدنی برای افزایش سرمایه به 500 میلیارد تومان

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از اقدامات نهایی ایمیدرو در جهت افزایش سرمایه صندوق بیمه فعالیت های معدنی تا 500 میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی، فرید دهقانی که به مناسبت هفته دولت سخن می گفت، افزود: این میزان افزایش سرمایه در حالی محقق خواهد شد که پیش از این سرمایه صندوق بیمه فعالیت های معدنی نیز 143 میلیارد تومان بود.

احیای معادن کوچک

مشکلات معادن سنگان در سطح ملی پیگیری می شود

داوود صنعتی گفت: معادن سنگان دارای پتانسیل های بالقوه منحصر به فردی در حوزه های صنعت و معدن بوده و به دلیل برخورداری از یکی از بزرگ ترین ذخایر سنگ آهن با عیار ۶۳ درصد به عسلویه شرق کشور معروف است که برآوردها گویای وجود ۱.۲ میلیارد تن ذخیره سنگ آهن در این منطقه است.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان خواف با اشاره به اینکه حل مشکلات سنگان در حد شهرستان و استان نیست، گفت: مشکلات صنایع معدنی سنگان در سطح ملی پیگیری می شود.

جهش تولید فولاد ایران در جولای 2019/ رشد تولید فولاد ایران: 11.1 درصد، رشد جهانی 1.9 درصد

انجمن جهانی فولادگزارش داد: طی جولای سال جاری میلادی تولید فولاد خام ایران بیش از 11درصد رشد داشت این در حالی است که تولید جهانی در این مدت 1.9 درصد افزایش یافته است. مجموع تولید این محصول طی 7 ماهه نخست سال 2019 میلادی در ایران، رشد 6.4درصدی و در جهان افزایش 4.5درصدی را به ثبت رساند. 

تأثیر تکنولوژی ارتباطات در توسعه اجتماعی

 با مطالعه تاریخچه علوم و فنون یافت شده جوامع به خوبی در می یابم که هیچ ابداع و اختراعی خلق الساعه به ذهن مبتکرین و مخترعین رسوخ نکرده بلکه مراودات و دریافت اطلاعات وتجربیات از جهان پیرامون موجب شکل گیری یک ایده و تبدیل شدن به یک دست آورد گردیده، بدیهی است این ره آوردهای بشر در نتیجه توسعه ارتباطات انسانی وتعامل دو سویه بوده است .

امروزه با گسترش وسایل ارتباط جمعی بسیاری معتقدند با ابزار های متنوع رسانه ای می توان  همه چیز را از همین طریق دریافت کرد و دیگر نیازی به ارتباطات به شکل اولیه (رو در رو) نیست، اما سوال اینجاست که چگونه باید از رسانه ها بهره برد.

واردات کنسانتره به چین سختگیرانه‌تر می‌شود

آژانس گمرک چین مشورت‌های رسمی در مورد پایین آوردن حد آستانه آلودگی آرسنیک برای واردات کنسانتره‌ مس را با هدف کاهش آلودگی ناشی از فعالیت واحدهای ذوب مس آغاز کرده است.

رکود در بازار مواد ظروف آلومینیوم با وجود کاهش قیمت!

رئیس اتحادیه فروشندگان ظروف آلومینیوم گفت: هم اکنون قیمت مواد ظروف آلومینیوم کاهش پیدا کرده است.

به گزارش معدن نامه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی مرادی رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان ظروف آلومینیوم در گفت وگو با این خبرگزاری درباره وضع مواد ظروف آلومینیومی اظهار کرد: هم اکنون قیمت مواد ظروف آلومینیوم کاهش پیدا کرده است.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان ظروف آلومینیوم با اشاره به اینکه خرید و فروش ظروف آلومینیوم، در رکود به سر می‌برد، تصریح کرد: باتوجه به اینکه قیمت این ظروف در بازار کاهش پیدا کرده، اما مشتری زیادی در بازار  وجود ندارد.

630 میلیون دلار طرح فولادی و نیروگاه در استان کرمان آماده افتتاح است

رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: بیش از630 میلیون دلار طرح در حوزه فولاد و نیروگاه، آماده افتتاح در هفته دولت است. این پروژه ها متعلق به استان کرمان است.

به گزارش معدن نامه به  نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، خداداد غریب پور در آستانه هفته دولت با اعلام خبر فوق، افزود: 4 طرح در این استان آماده افتتاح شده است که بخش های فولاد و نیروگاه را در بر می گیرد.

ثبات قیمت صادرات بیلت و اسلب در ایران/ رزرو فولاد صادراتی برای اکتبر

مجله متال بولتن از ثبات قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران خبر داد. این نشریه در گزارشی از رزرو خرید شمش فولاد ایران پرداخته است.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی ایران(ایمیدرو)، به نقل از مجله متال بولتن قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران طی هفته گذشته (تا پایان روز چهارشنبه) بدون تغییر ماند. قیمت هرتن بیلت به مشتریان خارجی بین 385 تا387 دلار در هر تن به صورت فوب گزارش شده است.

گزارش هایی از رزرو خرید بیلت ایران با قیمت 385 دلار در هر تن به صورت فوب و حتی قیمت بالاتر از آن نیز در جنوب شرقی آسیا وجود دارد.

مقاومت فولاد در برابر کاهش قیمت

تعادل در بازار فولاد هنوز پابرجاست و قیمت‌ها نوسان‌ چندانی از خود نشان نمی‌دهند؛ اگرچه تمایل بازار از کاهش قیمت‌ها حکایت دارد. این رفتار در شرایطی برای زمانی نسبتا طولانی در بازار تجربه می‌شود که ذات بازار فولاد برای سال‌های اخیر با ثبات نرخ بیگانه بوده و تمایل به نوسان قیمت‌ها را یک اصل برای خود در نظر گرفته است. این درحالی است که هنوز تقاضای واقعی در بازار اگرچه ضعیف است ولی وجود دارد و همین حجم کم تقاضا اجازه افت گسترده قیمت‌ها را به بازار نداده است.

بخش خصوصی مرغی که هم در عزا سر می برند هم در عروسی!

شیوا نیک وظیفه

بخش خصوصی د‌ر حوزه معاد‌ن همچنان با مشکلاتی مانند‌ عوارض صاد‌رات، ‌کمبود‌ نقد‌ینگی، نبود‌ رونق مناسب بازار و تنش‌ها و حاشیه‌های ایجاد‌ شد‌ه توسط سیستم د‌ولتی دست‌وپنجه نرم می‌کند‌.

ثبت دو رکورد جدید گندله سازی در مجتمع فولاد خراسان

به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان، پرسنل تلاش گر کارخانه گندله سازی در روز 19 مرداد ماه 1398 موفق شدند با ثبت رکورد تولید روزانه 7930 تُن گندله، رقم ثبت شده قبلی را  176 تُن ارتقا ببخشند و یک روز بعد در تاریخ 20 مرداد ماه با تولید 8015 تن رکورد تازه ای را در تولید گندله ثبت کنند.

 این گزارش می افزاید: رکورد قبلی روزانه تولید گندله 7754 تُن ر تاریخ 6 اسفند ماه 1397 تعلق داشت.

معاون بهره برداری شرکت ضمن تقدیر و تشکر از تلاش تمامی همکاران بهره برداری و پشتیبانی این موفقیت را به تلاشگران بخش گندله سازی تبریک گفت.  

اولویت برنامه فولاد خوزستان، ادامه توسعه در زنجیره بالادست

مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: اولویت برنامه‌های فولاد خوزستان ادامه توسعه در بالادست زنجیره برای تامین پایدار سنگ آهن و کنسانتره و تسریع در اجرای پروژه هایی نظیر افزایش ظرفیت‌های تولید و بهینه‌سازی طرح‌های زیست محیطی است.

علی محمدی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان به عنوان منتخب سهام‌داران این شرکت یک ماه پیش سکان هدایت فولاد خوزستان را بر عهده گرفت. وی مدیر منابع انسانی فولاد خوزستان و سال‌ها در این مجتمع فولادی فعالیت داشته‌است.

فعالسازی ظرفیت های بالقوه تشکل های بخش خصوصی در دوره تحریم یک ضرورت است

مشاور عالی وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکل های اقتصادی بخش خصوصی را محل تجمیع نخبگان حوزه اقتصاد توصیف کرد و فعالسازی ظرفیت های بالقوه تشکل های بخش خصوصی در دوره تحریم را یک ضرورت دانست. 

به گزارش معدن نامه به نقل از شاتا، صادق نجفی اظهار داشت: تشکل های اقتصادی بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جزو با سابقه ترین تشکل ها و نماینده افراد زبده عرصه های مختلف تجاری، معدنی و صنعتی کشور هستند.

رشد چهار درصدی تولید در ۱۰ واحد بزرگ فولادی کشور

تعداد ۱۰ واحد تولیدی بزرگ فعال صنایع فولاددر چهار ماهه امسال ۶ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۱۸۴ تن تولید داشتند و در مقایسه با دوره مشابه پارسال رشد چهار درصدی را تحقق بخشیدند.

بررسی کارنامه فعالیت فولاد سازان در دوره چهار ماهه امسال گویای آن است که تاکنون نزدیک به ۳۰ درصد عملکرد سال ۹۷ پوشش داده شده است؛ این درحالی است که تعطیلات فروردین ماه و ماه مبارک رمضان نیز در این دوره زمانی، باید به عنوان شرایط خاص برای تولید مد نظر قرارگیرد.

صنایع بزرگ در استان هرمزگان آینده درخشانی دارند

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت خاطر نشان کرد :  یکی از محوری ترین برنامه های ما توسعه صادرات به کشور های همسایه می باشد و همچنین استان های مرزی می توانند یک یا دو کشور همسایه را جز محور های صادراتی خود قرار دهند.

زرندی تاکید کرد : اعتقاد ما بر این است که صنایع آب بر باید در حاشیه جنوبی کشور احداث شوند در همین راستا به دنبال تقویت این نگاه هستیم و سرمایه‌گذاران را به این استان‌ها معرفی می‌کنیم.

وی گفت : هرچند خام‌فروشی میزان صادرات را افزایش می‌دهد اما این امر  برای ما افتخار نیست و به دنبال کاهش و حذف این مورد هستیم.

تکرار سود ۳ ماهه در دوره های بعد/ موفقیت «هرمز» در کاهش بهای تمام شده

ظرفیت فعلی شرکت، ۱.۵ میلیون تن است؛ البته برنامه افزایش ظرفیت نیز در قالب کنسرسیوم فوق تا سقف 6/7 میلیون تن در دست پیگیری است. 

برنامه آموزش تکنسین های حفاری توسط ایمیدرو

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه، رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در راستای توانمندسازی امر آموزش و توسعه معادن، ایمیدرو حمایت از طرح های تحقیقاتی مورد نیاز این بخش را آغاز کرده است. وی همچنین از اجرای برنامه آموزش تکنسین های حفاری ، آتشباری، استخراج و فرآوری توسط ایمیدرو خبر داد.

خداداد غریب پور که عصر روز گذشته در جلسه کمیته آموزش و پژوهش ایمیدرو سخن می گفت، افزود: در راستای بند ۵۹ برنامه های عملیاتی نقشه راه معدن و صنایع معدنی، تدوین نیازهای آموزشی و اجرای آموزش های تخصصی و مهارتی مرتبط با حوزه معدن و صنایع معدنی در حال انجام است.

تولید تسمه تیر ورق در ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن برای تنوع بخشی به سبد محصولات خود و تضمین ایمنی سازه های فولادی کشور، تسمه تیرورق تولید کرد .

مهندس یوسف زاده مدیر مهندسی نورد در گفتگو با خبرنگار ما و با اعلام خبر فوق، گفت: تسمه تولید شده در نورد 650 ذوب آهن اصفهان در سازه هایی کاربرد دارد که از تیرورق استفاده می شود.

وی تولید محصول جدید را در راستای تضمین ایمنی اینگونه سازه ها ارزیابی کرد و افزود: برای استفاده از تیرورق که به روش جوشکاری ورق انجام می شود دو مشکل عمده وجود داردکه ایمنی سازه ها را به مخاطره می اندازد :

تولید کنسانتره سنگ آهن به مرز 16 میلیون تن رسید؛ تولید 3درصد رشد یافت

میزان تولید کنسانتره شرکت های بزرگ سنگ آهن طی 4 ماهه نخست 98، به مرز 16 میلیون تن رسید. این میزان تولید حدود 3 درصد بیشتر از عملکرد مدت شمابه سال قبل است. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان تیر، 15 میلیون و 903 هزار و 165 تن  کنسانتره سنگ آهنتولید کردند. میزان تولید مدت مشابه سال گذشته، 15 میلیون و 452 هزار و 283 تن بود.

بانک تجارت به پروژه های شرکت معدنی و صنعتی گل گهر تسهیلات اعطا می کند

بانک تجارت به تازگی پروانه بهره برداری معدن گل گهر را به عنوان وثیقه پذیرفته است.

 به گزارش پایگاه خبری معدن نامه رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت عصر روز گذشته طی دیداری با مهندس جمشید ملارحمان در محل دفتر شرکت گل گهر، با تاکید بر مطلب فوق، تصریح کرد: این بانک تسهیلاتی در اختیار پروژه های شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر، طرح گندله سازی خرامه و سایر طرح های توسعه منطقه گل گهر قرار می دهد.

فولاد مبارکه و دانشگاه تهران تفاهمنامه همکاری امضا کردند

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت:  پایان نامه های دانشگاهی بخش معدن و صنایع معدنی، با حضور شرکت های بزرگ، تخصصی و هدفمند می شوند. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور عصر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری پژوهشی بین شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه تهران، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به توسعه دانش و پژوهش در بخش معدن و صنایع معدنی، تخصصی شدن تفاهم نامه ها در حوزه های مربوطه (فولاد، مس، آلومینیوم و غیره) ضروری است.

بررسی روند واردات فولاد

 بررسی روند واردات فولاد و محصولات مربوطه در سه ماهه ابتدایی امسال گویای شیب تند کاهشی است، به طوری که واردات محصولات فولادی در فصل بهار با کاهشی ۲۰۸ درصدی همراه بود و از ۲۹۳ هزار تن در بهار پارسال به ۹۵ هزار تن رسید.  

آمار های انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که واردات فولاد میانی به یک هزار تن رسید که در مقایسه با سه ماهه ابتدایی ۹۷ کاهش ۸۳ درصدی داشته است. تیرآهن ،میلگرد ،نبشی و ناودانی و سایر مقاطع در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب ۴۳، ۲۵ و ۲۲ درصد کاهش نشان می دهد.

پایان نمایشگاه بومی سازی با امضا تفاهم‌ نامه فولاد خوزستان و تولیدکنندگان داخلی همراه بود

سومین روز نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان با امضا تفاهم‌نامه همراه بود. 

اولین نمایشگاه بومی‌سازی با حضور ۶۵ شرکت از صنایع کوچک قطعه ساز، تامین کنندگان و سازندگان تجهیزات مرتبط با صنعت فولاد به میزبانی گروه فولاد خوزستان از ۲۳ مردادماه ۹۸ به مدت سه روز در نمایشگاه بین‌المللی اهواز برگزار شد. 

در این سه روز مدیران بخش‌های مختلف فولاد خوزستان در نشست‌هایی با متخصصان شرکت‌های تامین‌کننده و تولیدکننده به صورت مستقیم به گفت و گو پرداختند.

 سیاست اصلی گروه فولاد خوزستان تامین نیاز از داخل است

بهبود سرمایه‌گذاری در بخش معادن برزیل با برنامه‌های دولت جدید

 مدیر اجرایی کمپانی Appian گفت: سرمایه‌گذاران نسبت به آینده صنعت معادن در برزیل تحت برنامه‌های دولت جدید فدرال خوش‌بین هستند و امیدوار هستند فرصت‌های جدیدی در این صنعت وجود داشته باشد.

۵۰ معدن قابل توسعه زنجان چشم انتظار سرمایه گذار

رباب داداشی، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل های معدنی استان، بیش از نیمی از معادن غیر فعال استان زنجان قابل توسعه و راه اندازی مجدد هستند.

این مسئول با اشاره به معادن غیرفعال استان، ادامه داد: 200 معدن غیر فعال در استان وجود دارد که بیش از 50درصد آن قابل توسعه است که اینگونه معادن را می توان با حضور سرمایه گذاران و کمک بخش خصوصی فعال کرد . در تلاشیم بتوانیم با ایجاد زنجیره ای در استان، شاهد فعالیت معادن و استفاده از پتانسیل های موجود باشیم .

نمایشگاه بومی سازی جایگاه شناخت و بروز توانمندی های خوزستان است

به گزارش خبرنگار روابط عمومی در دومین روز نمایشگاه بومی سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان که با استقبال گسترده علاقمندان و متخصصان عرصه صنعت همراه بود، سید شریف حسینی معاون پارلمانی وزیر صمت با حضور در نمایشگاه از غرفه های مختلف دیدن کرد.
حسینی در این بازدید که با حضور علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان همراه بود، اظهار داشت: نمایشگاه بومی سازی جایگاه شناخت و بروز توانمندی های خوزستان است. وجود صنایع مادر همچون فولاد، نفت، پتروشیمی و نورد در استان باعث رونق تولید و اشتغال جوانان مستعد است.

"معدن"‌بیشترین مالیات را در اقتصاد اوکراین می پردازد/ افزایش 2.8 درصدی تولید فولاد در اوکراین

اوکراین در نظر دارد تولید فولاد خود را در سپتامبر2019 میلادی 2.8 درصد افزایش دهد. سهم معدن در اقتصاد این کشور به 10 درصد می رسد اما بالاترین پرداخت مالیات نیز مربوط به حوزه معدن است.

به نقل از وب سایت Ukraine open for business، فولادسازان اوکراین در نظر دارند تولید خود را در سپتامبر سال جاری میلادی 2.8 درصد افزایش دهند به دلیل این که تولید در اوت سال جاری نسبت به برنامه 2.8 رشد نشان داد. طبق برنامه طی اوت 2019 میلادی تولید فولاد اوکراین یک میلیون و800 هزار تن بود که این میزان به یک میلیون و 850 هزار تن افزایش یافت.

حضور مجتمع فولاد خراسان در نمایشگاه توسعه ساخت داخل (بومی سازی) سازمان صنایع کوچک استان

  نمایشگاه «فرصت های ساخت داخل»  در مراسم ویژه ای به منظور گرامی داشت روز «ملی صنایع کوچک»  با حضور معاون وزیر «صنعت، معدن، تجارت» ، رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان رضوی و جمعی از مسئولین استانی در شهرک صنعتی توس مشهد در روز پنج شنبه 24 مرداد ماه افتتاح شد.

مطالعۀ طرح ایجاد واحدهای پایلوت در دستور کار فولاد مبارکه

جلسۀ کمیتۀ مدیریت شرکت فولاد مبارکه با حضور مهندس عظیمیان مدیرعامل، معاونان و مدیران نواحی بهره‌برداری و پشتیبانی برگزار شد.
 
به گزارش معدن نامه به نقل از خبرنگار فولاد، در این جلسه، ابتدا گزارش عملکرد و وضعیت ایمنی شرکت در ماه‌های اخیر ارائه شد. مهندس عظیمیان در این خصوص ضمن قدردانی از همکاری کارکنان شرکت و متولیان ایمنی گفت: همچنان که پیش از این نیز تأکید شده است، حتی یک حادثه هم برای شرکت زیان‌بار و زیاد است؛ به همین دلیل و به‌منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه باید با مطالعۀ دقیق شبه‌حوادث و استخراج علل حوادث جزئی از بروز حوادث بزرگ پیشگیری کنیم.

افتتاح کارخانۀ تولید بنتونیت در شرکت فولاد سنگان

هم‌زمان با عید سعید قربان، کارخانۀ تولید بنتونیت شرکت فولاد سنگان با ظرفیت 1۰۰ هزار تن در سال و با اتکا به توانمندی شرکت صنعتی و معدنی آتیه‌فولاد نقش‌جهان افتتاح شد.
 مدیرعامل شرکت فولاد سنگان افتتاح این کارخانه را گامی اساسی در جهت خودکفایی به این ماده دانست و گفت: بنتونیت به‌عنوان یک مادۀ معدنی برای تولید گندله استفاده می‌شود.
علی امرایی با تأکید بر این‌که پیش از احداث کارخانه این ماده از خارج از منطقه تأمین می‌شد، ادامه داد: با توجه به شعار امسال مبنی بر رونق تولید، تلاش شد با احداث این واحد تولیدی، این منطقه در زمینۀ بنتونیت خودکفا شود.

تولید مولد باید در کشور جدی گرفته شود/افزایش ۲۴ درصدی صدور جواز تاسیس و ۱۶.۵ درصدی پروانه بهره برداری در ۴ ماهه نخست امسال

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رونق تولید سرلوحه همه دستگاه ها قرار بگیرد، گفت: تولید مولد باید در کشور به صورت جدی دنبال شود و برخی جهت گیری ها در جهت کمک به رونق تولید، نیاز به بازنگری دارند.

به گزارش معدن نامه به نقل از شاتا، رضا رحمانی در نشست با فعالان اقتصادی شهرستان تویسرکان که در محل شرکت هگمتان دارو در ناحیه صنعتی فرسفج تویسرکان برگزار شد، بیان کرد: تلاش خوبی در گشور در حال انجام است و مسایل و مشکلات با همت و عزم مردم و مسئولین حل می شود.

شهرک طلا در کشور احداث می‌شود

مقیمی گفت: با ایجاد شهرک تخصصی می‌توان بستر را برای توسعه کارگاه‌های کوچک و خوشه های صنعتی طلا فراهم کرد.

به گزارش معدن نامه به نقل از شاتا، بررسی وضعیت صنعت فلزات گران‌بها و جواهرآلات با محوریت تبیین راهکارهایی برای رفع چالش‌های پیش روی توسعه تولید در این صنعت با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت برگزار شد.

در این نشست تخصصی ایجاد شهرک صنعتی طلا، اصلاح ساختار صنفی و ایجاد بستری برای اخذ شرایط احراز دریافت مجوز صنعتی توسط SME‌های فعال در صنعت فلزات گرانبها و رفع برخی از مسائل گمرکی، ارزی و... مطرح و راهکارهای اجرایی برای بهبود وضعیت این هنر صنعت اتخاذ شد.

افزایش تولید فولاد، کنسانتره و آهن اسفنجی با وجود تحریم‌ها

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص مشکلات ناشی از اعمال تحریم ها که قطعه سازان را با محدودیت مواجه کرده است، گفت: نمی‌شود گفت که در این زمینه مشکلی نداریم اما خدا را شکر در همین سال فعلی با افزایش تولید در فولاد، کنستانتره و آهن اسفنجی رشد خوبی را شاهد بوده ایم.

خداداد غریب پور در حاشیه نمایشگاه بومی سازی تجهیزات فولاد خوزستان، اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که در این نمایشگاه ها توان داخلی خودمان را بالا ببریم تا ظرفیت تکنولوژی آنقدر بالا برود که هم تجهیزات مورد نیاز خودمان را بسازیم و هم دانش فنی مورد نیاز تولید را صاحب بشویم.

افزایش استخراج و تولید در شرکت های سرب و روی ایمیدرو؛‌ "مهدی آباد" پیشتاز در رشد

شرکت های سرب و روی ایمیدرو طی 4 ماهه نخست سال 98، رشد استخراج و تولید را تجربه کردند.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی آباد از ابتدای فروردین تا پایان تیر، 187 هزار و 2 تن ماده معدنی استخراج کرد. این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، 31 هزار و 42 تن بود که 502 درصد رشد نشان می دهد.

این رقم نسبت به برنامه (70 هزار تن)، 267 درصد رشد یافت.

افزایش 8 درصدی تولید کنسانتره نخلک

باید از ساخت تجهیزات به سمت تولید و دانش مهندسی حرکت کنیم

 

غریب پور گفت: نوآوری شرکت فولاد خوزستان در این زمینه ستودنی است؛ ایجاد طرح‌های توسعه، ارز آوری، تنظیم بازار، رشد و توسعه منابع انسانی از جمله گام‌های موثر این شرکت در کشور بوده است.

معاون وزیر صمت با اشاره به این مطلب که افزایش بهره وری به کاهش خروج ارز منجر می‌شود، اظهار داشت: حرکت به سمت بومی‌سازی قطعات و حمایت از تامین کنندگان و سازندگان داخلی علاوه بر رونق تولید داخل، موجب رشد و خودباوری ملی می‌شود و این نمایشگاه باید به گونه‌ای حرکت کند که به تولید دانش مهندسی منجر شود و وابستگی در این بخش به خارج از کشور قطع گردد.

بومی‌سازی ورق‌ فولاد ترش از خروج 200 میلیون یورو ارز جلوگیری کرد

تولید تمام‌ایرانی خط لوله 42 اینچ انتقال نفت گوره-جاسک، از خروج بیش از 200 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری و زمینه رونق کسب‌وکار سازندگان داخلی را فراهم کرده است.

انحصار خرید ذغال‌سنگ کرمان مشکلات زیادی برای این شرکت به وجود آورده است

رئیس اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به اینکه انحصار خرید محصول ذغالسنگ مشکلات زیادی را برای این شرکت به وجود آورده است گفت: ذغالسنگ نقش مهمی در تامین مواد خام فولاد دارد و باید این ظرفیت در خدمت اقتصاد استان قرار گیرد.

به گزارش معدن نامه به نقل ازخبرگزاری تسنیم از کرمان، سیدمهدی طبیب‌زاده صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با موضوع بررسی مسائل و مشکلات ذغالسنگ در استان کرمان که با حضور فدائی استاندار کرمان در محل سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد اظهار داشت: بیش از سه هزار نفر در مجموعه ذغالسنگ کرمان مشغول به‌ کار هستند.

برنده مناقصه عملیات بهره برداری، استخراج و باطله برداری سنگ آهن

علی همتی مدیر مجتمع سنگان با اعلام این خبر تصریح کرد: ظهر امروز برنده مناقصه عملیات بهره برداری، استخراج و باطله برداری سنگ آهن برای یک دوره پنج ساله مشخص شد.

به گزارش معدن نامه به نقل از بورس امروز، علی همتی مدیر مجتمع سنگان در این باره افزود: با بررسی های انجام و انجام تشریفات قانونی، گروه ب متشکل از اُپال کانی پارسیان و آسفالت طوس به عنوان برنده فراخوان مناقصه شناخته شدند.

اولین گشایش صادراتی برای نوردکاران فولاد

در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه بین هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و دکتر مدرس خیابانی، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی و نیز جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت برگزار شد شرط عرضه داخلی برای صادرات نوردکارانی که شمش از بورس‌کالا نخریده‌اند، حذف شد که این خبر برای فعالان حوزه صنعت فولاد کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند سیگنالی برای تصمیمات جدید دولت به منظور تسهیل صادرات محصولات فولادی باشد. 

بیش از ۳ هزار شرکت به شکل مستقیم با فولادمبارکه همکاری دارند

به گزارش معدن نامه: منوچهر نیکفر در نشست تخصصی «نقش رسانه ها در رونق تولید ملی» برگزار شد، اظهار داشت: شرکت فولادمبارکه به عنوان یک شرکت صنعتی بزرگ علاوه بر مسئولیت های متعدد مسئولیت های اجتماعی را نیز برعهده دارد و لازمه ایفای این مسئولیت اجتماعی برقراری ارتباطات با جامعه پیرامون است.

ششمین جشنواره‌ فرهنگی گل گهر

ششمین جشنواره‌ فرهنگی گل گهر عصر دیروز سه شنبه ۲۲ مرداد ماه با استقبال پرشور مردم سیرجان در محل پردیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان آغاز بکار کرد و به مدت یک هفته همراه با جشن های شبانه پذیرای اقشار مختلف مردم سیرجان خواهد بود. 

این جشنواره که مانند سال‌های گذشته فضایی مفرح و نشاط آور برای خانواده ها به وجود آورده است و با افزایش تعداد غرفه های متنوع و جذاب نسبت به سال های گذشته باعث شد که در شب اول برگزاری، جمعیت زیادی از مردم برای بازدید به این جشنواره بیایند. 

ايرادهاي اساسي شكلي و محتوايي طرح «الحاق يك ماده به قانون معادن»

مركز پژوهش هاي مجلس طي يك اظهار نظر كارشناسي، اعلام كرد: طرح «الحاق يك ماده به قانون معادن» ايرادهاي اساسي شكلي و محتوايي دارد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از ایمیدرو، مركز پژوهش هاي مجلس در اظهار نظر كارشناسي درباره طرح الحاق يك ماده به قانون معادن نوشت: اين طرح گرچه با هدف تشويق سرمايه گذاري و اشتغال زايي تدوين شده است، اما تصويب آن نه تنها موجب تشويق سرمايه گذاري و اشتغال زايي نخواهد شد بلكه زمينه دور زدن قانون را ايجاد مي كند.

روند نزولی قیمت شمش آلومینیومی همچنان ادامه دارد

شمش هزار پوندی شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)، با خلوص 99.8 درصد امروز 23 مرداد ماه در بازار بورس عرضه و معامله می‌شود این درحالی است که قیمت این محصول همچنان سیر نزولی دارد.

به گزارش معدن نامه به نقل از فلزات آنلاین، شمش هزار پوندی شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو)، امروز 23 مرداد ماه به قیمت 219 هزار و 411 ریال به ازای هر کیلوگرم معامله می‌شود که به نسبت روز گذشته، یعنی سه‌شنبه 22 مرداد ماه که به قیمت 219 هزار و 751 ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه شد، 340 ریال بر کیلوگیرم افت داشته است.

صنعت فولاد هم به بیماری ارزان فروشی مبتلا می‌شود/ افول در توسعه ثروت نهفته

طبق آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولیدکننده کل بخش معدن در فصل بهار ١٣٩٨ با ١۶,٩ درصد افزایش نسبت به شاخص فصل قبل به عدد ۴٧۴,۶ رسید. این در حالی است که تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت برای بنگاه‌ها، این روزها با وجود محدودیت های داخلی و تحریم های خارجی به دغدغه‌های جدی بخش معدن کشور تبدیل شده است.

کیش‌و‌مات سنگ‌آهنی‌ها در بازی دولت

خرداد امسال اعلام شد که صادرات سنگ‌آهن ایران در ماه مه‌(اردیبهشت) ۹۱/ ۱ میلیون تن ثبت ‌شده که ۴۵ درصد نسبت به ماه قبل از آن رشد داشته و بالاترین میزان از آوریل ۲۰۱۸ تاکنون بوده است. صادرات ماه مه ‌نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز ۶۷ درصد افزایش ثبت کرده بود. 

اخذ گواهینامه استاندارد کیفیت محصولCE توسط مجتمع فولاد صنعت بناب

مجتمع فولاد صنعت بناب موفق به دریافت گواهینامه استاندارد محصول اجباری اتحادیه اروپا CE ، برای محصولات تولیدی خود شد.

به گزارش معدن نامه به نقل از ایلنا، با توجه به کیفیت بالا و استقبال از محصولات این مجتمع در بازارهای داخلی و خارجی و برنامه ریزی انجام شده برای عرضه محصول در بازارهای جهانی، اقدام به اخذ گواهی استاندارد CE انجام و بر اساس ممیزی انجام شده توسط نماینده شرکت ددال، این شرکت موفق به دریافت گواهینامه استاندارد محصول اجباری اتحادیه اروپا CE ، برای محصولات تولیدی  خود شد.

اشتغالزایی و کسب درآمد در شرایط تحریمی با استفاده از ظرفیت معادن بوکسیت آلومینیوم

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس می‌گوید در شرایط کنونی می‌توان از ظرفیت معادن بوکسیت برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی کمک گرفت و تحقق این امر در گرو برنامه‌ریزی مناسب است.

ایمیدرو تاکنون 14 میلیارد دلار در معدن و صنایع معدنی سرمایه جذب کرده و 16 میلیارد دلار هم تا افق 1404 سرمایه جذب خواهد کرد / برای احیای معادن کوچک کمیته های اجرایی در استان ها ایجاد شده است

شیوا نیک وظیفه

امروز بیست و دوم مرداد ماه در ساختمان ایمیدرو مراسمی به مناسبت روز خبرنگار در حضور غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو برگزار شد.

غریب پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو در این مراسم عنوان کرد: خبرنگاران، همکاران ایمیدرو هستند و باعث تغییرات زیادی در این عرصه به واسطه نقدها شده اند و‌در کنار این موضوع آگاهی رسانی از اقدامات را به خوبی انجام داده اند، پیشنهاد این است که در نقدها برنامه ها نقد شود نه افراد تا تاثیرگذاری آن بیشتر گردد و موضع گیری درخصوص آن صورت نگیرد.

تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون در آینده نزدیک

مدیرعامل شرکت مس در مراسم تحویل بخش اول تجهیزات اصلی پروژه احداث کارخانه تغلیظ فاز 3 مجتمع مس سونگون گفت: با راه‌اندازی کارخانه تغلیظ فاز 3 مجتمع مس سونگون، 130 میلیون دلار در سال درآمد ایجاد خواهد شد.

کاهش ۲۰۸ درصدی واردات محصولات فولادی

بررسی روند واردات فولاد و محصولات مربوطه در سه ماهه ابتدایی امسال گویای شیب تند کاهشی است؛ به طوری که واردات محصولات فولادی در فصل بهار با کاهشی ۲۰۸ درصدی همراه بود و از ۲۹۳ هزار تن (در بهار پارسال) به ۹۵ هزار تن رسید.

آمارهای انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که واردات فولاد میانی (خام) به یک هزار تن رسید که در مقایسه با سه ماهه ابتدایی ۹۷ کاهش ۸۳ درصدی داشته است.

پیمانکار "گروه ب" معادن سنگان مشخص شد/ سنگان 1300 میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی جذب می کند

برنده مناقصه گروه ب عملیات بهره برداری، استخراج و باطله برداری سنگ آهن از مجتمع سنگ آهن سنگان مشخص شد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، علی همتی مدیر مجتمع سنگان با اعلام این خبر تصریح کرد: ظهر امروز برنده مناقصه عملیات بهره برداری، استخراج و باطله برداری سنگ آهن برای یک دوره پنجساله مشخص شد.

همتی افزود: با بررسی های انجام و انجام تشریفات قانونی، گروه ب متشکل از اُپال کانی پارسیان و آسفالت طوس به عنوان برنده فراخوان مناقصه شناخته شدند.

فولاد خوزستان تا سال 1400 به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فولادی کشور تبدیل می‌شود

«غلامرضا روزبهانی» معاون مالی اداری سازمان ایمیدرو در آیین معارفه علی‌محمدی مدیرعامل جدید شرکت فولاد خوزستان گفت: شرکت فولاد خوزستان اقدامات بزرگی در ارتباط با شرکت صنعتی، معدنی سناباد در بالادست، فعال‌سازی و به ثمر رساندن واحد احیای شادگان، طرح‌های توسعه‌ای برای تولید پترولیوم کک در فولاد اندیمشک در پایین دست زنجیره‌ ارزش تولید فولاد ایفا می‌کند.

افزایش صدور گواهی کشف و پروانه اکتشاف معادن/ افزایش 44.4 درصد ارزش صادرات بخش معدن

میزان صدور گواهی کشف و پروانه  اکتشاف معادنکشور طی 2 ماهه نخست سال 98 به ترتیب 4.8 و 2 درصد افزایش یافت. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس آخرین گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان صدور گواهی کشف معادن کشور طی ماه های فروردین و اردیبهشت، 66 فقره بود. این رقم در مدت مشابه سال قبل، 63 فقره بود.

گل گهر نخستین شرکت حمل و نقل ریلی ترکیبی در کشور را تشکیل و راه اندازی می کند.

مهندس ملارحمان تصریح کرد: با توجه به اینکه این شرکت دارای سه آیتم مهم و اساسی اعم از صاحب کالا ( تولید انواع  مواد معدنی)، ناوگان ریلی ( واگنهای لبه بلند و لکوموتیوهای  DF8و GT26)  و همچنین   لکوموتیوران بوده ،‌ با ادغام شرکت نماد ریل گستر  در شرکت حمل و نقل  گهر ترابر، نخستین شرکت حمل و نقل ترکیبی ریلی کشور را تشکیل و  راه اندازی می کند.

 

مهلت سه ماهه وزارت خزانه داری آمریکا در مورد تحریم فولاد ایران به پایان رسید / سنگ آهن تحت تاثیر جنگ تعرفه، هنوز روند کاهشی دارد

شیوا نیک وظیفه

کامودیتی ها و سنگ آهن تحت تاثیر جنگ تعرفه، هنوز روند کاهشی دارد. امروز مهلت سه ماهه وزارت خزانه داری آمریکا در مورد تحریم فولاد ایران به پایان می رسد، به علاوه هفته قبل تحریم های فولادی توسط وزارت خارجه آمریکا ذیل تحریم های نقض حقوق بشر قرار گرفت. تلاشهای آمریکا جهت تشکیل ائتلاف دریایی ادامه دارد بعد از انگلیس و اسرائیل ، ظاهرا استرالیا هم به جمع ائتلاف اضافه شد، هرچند این ائتلاف بیشتر جنبه نمایشی و فشار دارد و تهدید نظامی برای ایران‌ محسوب نمی شود اما هدف غایی و نهایی آن، رصد کشتی های تجاری و نفت کشهای ایران در خلیج فارس است.

افتتاح ذوب آهن اسدآباد پس از ۲۵ سال انتظار

سرانجام پس از ۲۵ سال انتظار کارخانه ذوب آهن اسدآباد به عنوان تنها کارخانه فرومنگنز کشور در سالجاری افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش معدن نامه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، رحیم قربانی مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسدآباد از افتتاح فاز اول واحد صنعتی فرآورده‌های مواد معدنی در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح با ظرفیت تولید سالانه ۱۸۰ هزار تن در مهرماه سالجاری افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

تأثیر غیرقابل انکار فولاد در بومی‌سازی محصولات بالادستی

در این مسیر هر چند حوزه‌ی تحریم فلزات کمی کار را سخت می‌کرد اما پیش‌بینی صحیح مدیران فولاد سبب شد تا این شرکت پر و پا قرص تولیدی نه‌تنها از ادامه‌ی مسیر پیشرفت بازنماند بلکه با قوت بیشتری به هدف‌گذاری خود در بازار ایران و جهان فکر کنند. وجود این تدبیر در نزد فولادی‌ها نتایج ثمربخشی برای اقتصاد کشور داشت و ضمن اینکه فولاد مبارکه را تبدیل به یکی از قویی‌ترین‌های منطقه کرد حالا آوازه‌ی فولادی‌ها در سطح جهان شنیدنی است.

گزارش عملکرد بازار آلومینیوم چین در ماه ژوئن

در ماه ژوئن سال جاری، واردات ضایعات آلومینیومی چین نسبت به ماه ژوئن ۲۰۱۸، 66.24 درصد افزایش یافت و با 3.05 درصد افزایش نسبت به ماه می به 182700 تن رسید.

به‌گزارش معدن نامه به ‌نقل از هوشمندنیوز، بازار فلزات شانگهای (SMM) در پایان ماه ژوئن اعلام کرد از ابتدای ماه جولای، واردکنندگان امکان واردات شمش نوع ضایعات آلومینیومی را به داخل چین نخواهند داشت (مگر آنکه مجوز زیست‌محیطی داشته باشند) و لذا افزایش بی‌رویة واردات در ماه ژوئن انتظار می‌رفت.

بازار بازیافت آلومینیوم برای سرمایه گذاری آماده است

در بسیاری از کشور‌های پیشرفته، تولید انواع پروفیل آلومینیوم از مواد حاصل از بازیافت نه تنها امری رایج بلکه اقتصادی شمرده می‌شود.

صنعتگران و معدنکاران در جنگ اقتصادی خوب مبارزه کردند/ مشتریان قدیمی صنایع و محصولات معدنی را از دست ندهیم

شیوا نیک وظیفه

متاسفانه امروز در زمینه مسائل ارزی، خودرو و سکه دلالان و کسانی که پول سرگردان در دست دارند اقدامات بسیاری به ضرر مردم انجام می‌دهند و دولت با برخی اقدامات به ضعف پول ملی کشور دامن می زند؛ اینها مسائلی است که باید به آن توجه کرد تا تولیدکنندگان بتوانند علاوه بر صادرات، مواد اولیه مورد نیاز خود را در جهت رفع مشکلات اقتصادی وارد کشور کنند. رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: دخالت تشکل‌های صنعتی و معدنی و خانه های صنعت و معدن در تصمیم گیری ها و مسائل می تواند نتیجه بخش باشد.

رکود بازار آهن علی رغم کاهش قیمت

حمیدرضا رستگارپور اظهار کرد: فولاد در هر کشوری کالای راهبردی است که میزان توسعه یافتگی هر کشوری بستگی به میزان مصرف فولاد آن دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با بیان اینکه در سال‌های اخیر در تولید فولاد خودکفا شدیم و در چشم انداز ۱۴۰۴ تولید باید به ۵۵ میلیون تن برسد، افزود: اکنون در کشور سالانه ۱۷ میلیون تن فولاد مصرف می‌شود و حدود ۱۰ میلیون تن اضافه تولید داریم.

وی گفت: با توجه به تصمیم گیری جزیره‌ای که توسط وزارتخانه‌های مختلف گرفته می‌شود و نداشتن برنامه ریزی، صادرات فولاد به دست افرادی افتاده که نمی‌توانند قیمت واقعی فولاد را دریافت کنند.

افزایش ظرفیت صنعت مس جهانی در شرایط کاهش تولید

ظرفیت صنعت مس جهانی در بخش معادن و مس تصفیه شده، طی 4 ماهه نخست 2019 میلادی در شرایط کاهش تولید، افزایش یافت. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس تازه ترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، ظرفیت کارخانه های مس تصفیه شده طی 4 ماهه نخست امسال، 9 میلیون و 327 هزار تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (9 میلیون و 78 هزار تن)، 2.7 درصد افزایش نشان می دهد.

صادرات بیش از ۲.۱ میلیون تن فولاد در فصل بهار

میزان صادرات فولاد میانی و محصولات این بخش در سه ماهه امسال به ۲ میلیون و ۱۸۳ هزار تن رسید که از این رقم یک میلیون و ۴۲۵ هزار تن سهم شمش و ۷۵۸ هزار تن محصولات بود که در بخش محصولات نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۲۰ درصدی را نشان می دهد.

جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که صادرات شمش فولادی (بیلت و بلوم و اسلب) در فصل بهار در مقایسه با سه ماهه نخست ۹۷ کاهش ۲۳ درصدی را ثبت کرد. مجموع صادرات فولاد میانی (خام) در سه ماهه نخست ۹۷ بالغ بر یک میلیون و ۸۵۴ هزار تن بود.

بومی سازی، رویکردی استراتژیک در راستای رشد بهره وری

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه : معاون بهره برداری شرکت فولاد هرمزگان اعلام کرد با بررسی روند بومی سازی انجام شده در سالهای پیش ، امسال نیز با سازماندهی جدید و بازنگری در ساختار کمیته بومی سازی این مهم با قوت در دستور کار می باشد.مهندس مدنی با اشاره به اینکه شرکت فولاد هرمزگان در تولید گریدهای جدید مورد نیاز بازار نیز پیشرو می باشد بیان نمود که فولاد هرمزگان همزمان در دو جبهه بومی سازی تامین اقلام مورد نیاز از داخل و ارایه محصولات و گریدهای جدید حضور دارد.

همدلی کارکنان و راهبرد روشن مدیریت فولاد خراسان در مسایل انسانی شایسته قدردانی است

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بازدید از مجتمع فولاد خراسان، بر تلاش نمایندگان برای رفع مشکلات صنعتگران و کارگران تلاشگر در پیشانی جبهه تولید تاکید کردند.

علیرضا محجوب (دبیر کل خانه کارگر ورییس فراکسیون کارگری)، سیدحمزه امینی، دوتن از نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس به همراه کارشناسان کمیسیون مذکور  و مدیرکل «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» خراسان رضوی و دبیر «خانه کارگر» نیشابور عصر روز دوشنبه 14 مرداد ماه ضمن بازدید فعالیت‌های تولیدی مجتمع فولاد خراسان، با مدیران و کارکنان این واحد بزرگ صنعتی استان دیدار و گفت و گو کردند.

یادداشتی از خداداد غریب پور به پاسداشت روز خبرنگار

دیری است که بخش معدن و صنایع معدنی در کانون توجه سرمایه گذاران، سیاستگذاران و دستگاه های حاکمیتی قرار گرفته است. این امر از چند زاویه قابل بررسی و البته شکل اجرایی آن، مرهون سیاستگذاری های سالیان اخیر است که امروزه جامعه مخاطب در حوزه های درآمدزایی، صادرات، تقویت تشکل ها و شرکت های خصوصی از آن بهره می برد و حاکمیت نیز به سبب پتانسیل هایی که این حوزه برای اشتغال، توسعه زیرساخت ها، کاهش آسیب های اجتماعی و فاصله طبقاتی دارد آن را مورد توجه قرار داده است. 

عبور فولاد از گردنه‌های پراسترس

بررسی بازار و صنعت فولاد کشور در روزهای اخیر خبرهای امیدوارکننده و پیش‌بینی‌های امیدوارکننده‌تری را مخابره می‌کنند که می‌توان براساس آنها گفت این صنعت بعد از طی یک دوره پرریسک به شرایط نسبتا باثباتی دست یافته است. در این ارتباط سه خبر برای بازار و صنعت فولاد کشور اعلام شده که نشان می‌دهد این بازار بار دیگر درحال احیا شدن است. خبر اول افزایش صادرات فولاد کشور در سه ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است. 

تامین اعتبار و تجهیز زمین برای نیروگاه خورشیدی انجام شده است/ میزان استخراج شرکت چادرملو در 3 ماهه نخست امسال، 22میلیون و 750 هزار تن بوده است

شیوا نیک وظیفه

روز گذشته نشست خبری مدیرعامل و مدیران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اصحاب رسانه در خصوص عملکرد این شرکت در تکمیل زنجیره تولید فولاد، طرح های آتی، برنامه های صادرات و اقدامات انجام شده در راستای نهضت بومی سازی قطعات صنعتی برگزار شد.

شاهد اصرار معاونت فلزی در تامین نیاز داخل و سپس بحث صادرات هستیم/ کاهش قیمت سنگ آهن و کامودیتی ها در اثر جنگ تعرفه / حمل ونقل دریایی حوزه فولاد و نفت به مراتب سخت تر خواهد شد

شیوا نیک وظیفه

فروش با تاخیر شمش فولادی موجب افزایش رقابت روی این محصول و تبع آن افزایش جزیی قیمت در مبادی شده است. به رغم تلاشهای بسیار برخی نورد کاران خصوصی،  دولتی ها با احتیاط بیشتر و نوسان کمتر در حال فروش هستند، طبق پیش بینی نوسان میلگرد محدود و با تلورانس ۳۰ تومان است.

آمریکا آیین نامه تحریم های مالی علیه ایران را تغییر داد / برخی تحریم ها زیر عنوان «نقض حقوق بشر» قرار گرفت

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد: این وزارتخانه با تغییر آیین نامه تحریم مالی ایران، فرمان اجرایی تحریم خرید فلزات را زیر عنوان "نقض حقوق بشر" در ایران قرار داد.

به گزارش معدن نامه به نقل از ایرنا، در متنی که خزانه‌داری آمریکا انتشار داد، تصریح شده است: اداره کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه (اوفک) عنوان آیین نامه «تحریم های نقض حقوق بشر ایران» را به آیین نامه «بخش ایران و نقض حقوق بشر» تغییر و آن را به تحریم خرید مس، فولاد، آهن و آلومینیوم پیوند داده است.

3 پیشنهاد و 2 ضرورت برای توسعه حوزه زغال سنگ

مرکز پژوهش های مجلس برای توسعه حوزه زغال سنگ کشور 3 پیشنهاد و 2 ضرورت ارائه داد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دفتر مطالعات انرژی، صنعت و معدن مرکز پژوهش های مجلس با ارئه گزارشی تحت عنوان «الزامات توسعه فناوری برای ارتقای کیفیت و توان رقابت پذیری زغال سنگ کک شوی ایران» 3 پیشنهاد سیاستی به ایمیدرو برای توسعه حوزه زغال سنگ کشور مطرح کرد.

تعامل مستمر با اصحاب رسانه شتاب‌دهنده توسعه معادن

 دکتر «اردشیر سعدمحمدی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پیامی به مناسبت روز «خبرنگار» با تبریک این رویداد مهم، از تلاش و زحمات تمامی اصحاب رسانه تقدیر کرد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

به نام خدا

جان نباشد جز خبر در آزمون

هر که را افزون خبر جانش فزون
«مولانا»

سیاست اصلی فولاد هرمزگان در حل مسائل زیست‌محیطی

اصولاً رشد و گسترش شهرها و پدیده شهرنشینی، اغلب با فعالیت‌های صنعتی همراه است. این همراهی و هم‌زیستی از یک‌سو امکان اشتغال و رشد اقتصادی را برای شهروندان به ارمغان می‌آورد و از سوی دیگر، آن‌ها را در معرض آلودگی‌های مختلف قرار می‌دهد. با توجه به این مطلب، با توجه به اینکه صنعت فولاد به‌عنوان یک صنعت مادر نقش مهمی در توسعه کشور دارد .

آغاز تولید تجاری پروژه مس کوبره پاناما زودتر از برنامه پیش‌بینی‌شده

کمپانی فرست کوانتوم ماینرال (First Quantum Minerals) اعلام کرد که با توجه به افزایش سریع تولید معدن مس جدید Cobre Panama در پاناما، تولید تجاری این واحد چند ماه زودتر از موعد و تا پایان سه‌ماهه سوم سال راه‌اندازی خواهد شد.

گزارش از کارخانه فولاد غرب آسیا/ از تعطیلی تا رسیدن به اوج خودکفایی در تولید ورق‌های فولادی کشور

مدیرعامل کارخانه فولاد غرب آسیا گفت: شرکت فولاد غرب آسیا رتبه دوم تولید فولاد کشور را دارد و علاوه بر تامین ۱۵ درصد از نیاز داخلی در ۴ کشور همسایه بازار فروش خوبی دارد.

به گزارش معدن نامه به نقل از شفقنا ، ابوذر ندیمی ظهر دوشنبه هم زمان با بازدید خبرنگاران ازشرکت فولاد غرب آسیا که در ۳۵ کیلومتری جاده سلفچگان به شهرستان دلیجان قرار دارد افزود: این شرکت با هدف تولید انواع ورق های نورد سرد با تکیه بر تجربه و دانش مدیران بومی در سال ۸۴ با ظرفیت اسمی سالانه ۵۵۰ هزار تون ورقه نورد سرد تاسیس شد.

وضعیت فعلی و اصرار بر سیاست های قبلی فولادی و افزایش فشار شرایط را به مراتب پیچیده تر می کند

شیوا نیک وظیفه

بازار طی روزهای گذشته و امروز افزایش جزئی در برخی مبادی میلگرد داشته است که دامنه اسن نوسان محدود و در حد ۳۰تومان‌ بوده است. با این حال حجم تقاضا روی تیر آهن ها و میلگرد ذوبی در مقایسه با سایر مبادی مناسب است که باعث افزایش حدود ۳۰ تومانی محصول میلگرد و شاخه ای حدود ۵ هزار تومان روی تیرآهن های ریز ذوبی شده است. در حال حاضر معاملات به صورت توافقی در حال انجام است. بعلاوه اینکه به رغم بحث های بسیار در مورد احتمال افزایش کرایه از مبدا اصفهان از تاریخ ۱۵ مرداد ماه جاری، هنوز تصمیمی در مورد افزایش کرایه حمل و اعمال قانون تن بر کیلومتر از سوی سازمان اتخاذ نشده است.

بومی سازی، نهضتی خاموش در چادرملو

شیوا نیک وظیفه

امروز نشست خبری شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

نوریان مدیرعامل شرکت چادرملو در این نشست عنوان کرد: به‌دنبال حضور در یک پروژه کنسانتره‌سازی در منطقه سنگان هستیم تا سهم فولاد خراسان را در این پروژه بخریم و آن را فاینانس کنیم. در شرایط فعلی نیز نه با تحریم مشکل داریم نه با تصمیمات مسئولان. سعی ما بر این است مشکلات را دوستان حل کنیم. این شرکت تلاش کرده خود را با شرایط وفق دهد، سهامداران عمده از ما راضی هستند، طی این سال‌ها به دور از حاشیه‌ها صرفا دنبال انجام کارهای اقتصادی خود بوده‌ایم.

مازاد ۵۰ درصدی تولید سیمان در مصر

رییس دپارتمان سیمان فدراسیون صنایع مصر میگوید: بازار سیمان این کشور در شرایط فعلی تنها ۴۰ درصد ظرفیت تولید سیمان را پوشش میدهد

به گزارش معدن نامه به نقل از سیمان خبر و بر اساس گزارش روزنامه الاهرام مصر ، وی این مساله را به دلیل کندی در فعالیت های ساختمان و عدم وجود پروژه های زیربنایی تحت حمایت دولت برای جبران این کمبود عنوان کرد.

۲۴ کارخانه سیمان مصر توانایی تولید ۸۵ میلیون تن سیمان در سال را دارند اما در سال ۲۰۱۸ تنها ۴۸Mt فروخته شده است.

همکاری ایمیدرو و استانداری زنجان در احیای معادن کوچک مقیاس

رئیس هیات عامل ایمیدرو از همکاری این سازمان با استانداری زنجان برای احیای معادن کوچک مقیاس خبر داد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، خداداد غریب پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو صبح امروز در نشست با فتح ا... حقیقی، استاندار زنجان اعلام کرد: به منظور احیای معادن کوچک مقیاس، کمیته هایی در استان های مختلف تشکیل شده است. در همین راستا با کمک و همکاری استانداری زنجان می توان در این استان تعدادی معدن کوچک مقیاس را فعال کرد.

تامین ۵۰ درصد خوراک صنایع فولاد کشور در یزد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد عنوان کرد:  با تامین ۵۰ درصد خوراک صنایع فولاد، یزد بعنوان قطب تولید فولاد کشور شناخته شده است.

افزایش تولید 16 درصدی محصولات و 5 درصدی شمش فولادی/ افزایش 20 درصدی صادرات محصولات فولادی

میزان تولید محصولات و شمش فولادی طی 3 ماهه نخست 98 به ترتیب 16 و 5 درصد رشد یافت. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: از ابتدای فروردین تا پایان خرداد امسال، 5 میلیون و 271 هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، ورق و غیره) تولید شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 4 میلیون و 559 هزار تن بود.

ورود بخش خصوصی به حوزه اکتشاف سخت‌ و سخت‌تر شده است/ رابطه مستقیمی بین نرخ اکتشاف و‌ میزان سرمایه گذاری وجود دارد

شیوا نیک وظیفه

خروجی بخش اکتشاف منجر به تولید ثروت برای کشور می‌شود و زمین‌شناسی نیز صیانت از ثروت تولید شده را به عهده دارد و در شرایطی که حلقه مفقوده در زنجیره فولاد، اکتشاف نیز هست، نگاه فعالان این حوزه تاثیر بسزایی در پیشرفت یا پسرفت آن دارد. جای خرسندی است که رئیس سازمان زمین شناسی معتقد است، موضوع اکتشاف همان اندازه اهمیت دارد که زمین‌شناسی دارد.

افزایش 16.9 درصدی شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن

شاخص قیمت تولیدکننده کل بخش معدن در فصل بهار 98، افزایش 16.9 درصدی را تجربه کرد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس گزارش مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولیدکننده کل بخش معدن در فصل بهار ٩٨ با ١٦,٩ درصد افزایش نسبت به شاخص فصل قبل، به عدد ٤٧٤,٦ رسید.

طبق این آمار، گروه "استخراج کانه ‌های فلزی" بیش ترین تاثیر را بر افزایش ١٦,٩ درصدی شاخص قیمت تولید کننده کل بخش معدن داشته است.

شروع کاهش تقاضا، بعد از ثبات قیمت شمش آلومینیوم

معاون بازرگانی شرکت آلومینیوم ایران با اشاره به کاهش میزان معامله شمش آلومینیومی در بازار بورس کالا، گفت: سال گذشته، به دلیل تفاوت قیمتی که میان بازار بورس کالا و بازار آزاد وجود داشت، انگیزه برای خرید شمش آلومینیومی بیشتر بود؛ این میزان تقاضا سال گذشته به اندازه‌ای بود که اشخاصی که فعالیت تولیدی نیز نداشتند، تمایل زیادی برای خرید شمش از بازار بورس کالا داشتند و دلالان از عدم ثبات بازار سود قابل ملاحظه‌ای به جیب می‌زدند؛ به همین خاطر، بازار خرید و فروش شمش آلومینیومی در گذشته رونق زیادی داشت اما در حال حاضر که قیمت شمش آلومینیومی در کشور ثابت شده و سود حاصل از دلالی به حداقل رسیده، میزان تق

شرایط مطلوب مجتمع مس سرچشمه در تولید/ فروش 6 هزار 700 میلیارد تومانی تا پایان تیرماه

اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه گفت: بر پایه مستندات و مشاهدات، وضعیت و شرایط در مجتمع مس سرچشمه مناسب است و با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای پیش‌ رو وضعیت این مجتمع بهتر هم خواهد شد.

راه اندازی بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در جریان بازدید از نیروگاه سیکل ترکیبی گهران گفت: بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران با موفقیت با شبکه سراسری انتقال نیروی برق کشور سنکرون گردید.  

چالش نيروهاي كار غيربومي اين بار در مجتمع فولاد ني ريز

سهميه جذب نيروي كار غيربومي در آزمون استخدامي مجتمع فولاد ني ريز، اعتراض جوانان بيكار منطقه را در پي داشته است. 

به گزارش معدن نامه به نقل از دنياي معدن، در تاريخ 5 مردادماه 98 اطلاعيه اي جهت جذب نيرو از سوي شركت فولاد غدير ني ريز به منظور تامين سرمايه انساني مورد نياز خود از ميان واجدين شرايط در مقاطع تحصيلي ديپلم، فوق ديپلم و ليسانس از طريق برگزاري مصاحبه تخصصي، عمومي و مصاحبه روان شناختي، برروي سايت اين شركت منتشر قرار گرفت كه متقاضيان مي توانستند حداكثر تا تاريخ 13 مردادماه جهت ثبت نام از طريق لينك مندرج شده در اين سايت اقدام به ثبت نام نمايند.

تولید و استخراج واحد های سرب و روی ایمیدرو اعلام شد

میزان تولید و استخراج واحدهای  سرب و رویایمیدرو طی 3 ماهه نخست 98 اعلام شد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مجتمع معدنی  سرب و روی و باریت مهدی آباد از ابتدای فروردین تا پایان خرداد، 141 هزار و 976 تن ماده معدنی استخراج کرد. این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، 8 هزار و 378 تن بود که 1595 درصد رشد نشان می دهد.

این رقم نسبت به برنامه (40 هزار تن)، 355 درصد رشد یافت.

افزایش 11 درصدی تولید کنسانتره نخلک

به دنبال این هستیم مسیر بروکراسی در شورا کوتاه تر شود

شیوا نیک‌‌وظیفه

احیا و فعال‌سازی معادن‌ کوچک در واقع به عنوان ظرفیت‌های نهفته کشور یک ضرورت محسوب می شود و همسو با برنامه رونق تولید و حفظ سرمایه‌های ملی است. در این خصوص گفتگویی با رئیس انجمن سنگ آهن ایران داشتیم.

سرمایه گذاری 1130 میلیارد تومانی بخش خصوصی در حوزه معدن طی 7 ماه گذشته/ افزایش نامحدود بودجه اکتشاف ایمیدرو

رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: از دی ماه سال گذشته تاکنون، بخش خصوصی 1130 میلیارد تومان در پروژه های معدن و صنایع معدنی سرمایه گذاری کرده است. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خداداد غریب پور در نشست شورای معاونان ایمیدرو تصریح کرد: طی این مدت 2 هزار میلیارد تومان منابع جدید وارد پروژه های این بخش شده به طوری که 1130 میلیارد تومان از این رقم از سوی بخش خصوصی تامین شده است.

وی افزود: چنین میزان سرمایه گذاری، نقطه عطفی در مشارکت بخش خصوصی در توسعه حوزه معدن و صنایع معدنی محسوب می شود.

شاهد تولید بیش از نیاز داخل هستیم

در بین فلزات، سرب و روی از فلزاتی است که بسیار محدود در بورس کالا عرضه می‌شوند و شاهد صادرات روان و زیاد آن تا پیش از تحریم ها بوده ایم. در خصوص مکشلات این حوزه و تقاضای فعالان در بخش سرب و روی گفتگویی با رئیس انجمن تولیدکنندگان سرب و روی داشتیم.

یوسف مرادلو، رئیس انجمن تولیدکنندگان سرب و روی در گفتگو با معدن نامه عنوان کرد: حوزه سرب و روی، یکی از حوزه‌هایی است که تحت تاثیر بخشنامه‌های دولت قرار گرفت و بسیاری از فرصت‌های صادراتی خود را از دست داد. به‌همین دلیل میزان تولیدات کنونی این حوزه در کشور، چندین برابر نیاز داخلی شده است.

بسیج و سپاه با تمامی ظرفیت از گروه فولاد مبارکه و سایر صنایع کشور حمایت خواهند کرد

رئیس سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور:
بسیج و سپاه با تمامی ظرفیت از گروه فولاد مبارکه و سایر صنایع کشور حمایت خواهند کرد

سقوط قیمت فولاد به زیر بهای تمام شده

موج انتقاد از بخشنامه اخیر وزارت صمت در مورد خرید شمش از بورس کالا از تولیدکنندگان ذوب به نوردکاران هم رسید به گونه ای که مدیرعامل فولاد آتیه خلیج فارس با اشاره به بخشنامه جدیدی که وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره خرید شمش از بورس کالا ارائه کرده است گفت: موافق این بخشنامه نیستیم و معتقدیم وزارتخانه هر تصمیمی که می‌گیرد، بهتر است با هماهنگی کل زنجیره فولاد گرفته شود.

فولاد جایگزین مناسب برای کالاهای ممنوعه / تقلید بازار ایران از بازارهای جهانی چندان تاثیرگذار نیست

رئیس سابق اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: اقتصاد ایران سال‌هاست که تحت تاثیر تحریم‌ها و فشار‌های خارجی و تاثیر چندانی از تحولات خارجی نمی‌پذیرد این شرایط برای جنگ اقتصادی آمریکا و چین نیز صدق می‌کند.

به گزارش معدن نامه به نقل از بورس نیوز، درپی اعلام وضع تعرفه‌های بیشتر بر واردات کالاهای چینی توسط دولت ترامپ فضای معاملات دربازارهای جهانینیز تحت تاثیر قرار گرفت و این امر روشنی است که بروز جنگ تجاری بین آمریکا و چین نه تنها براقتصاد دو کشور بلکه بر اقتصاد جهان نیز تاثیر خواهد گذاشت.  در این میان بازار کالاهای مختلف از جمله فولاد نیز با تحولاتی مواجه خواهند شد.

فولاد مبارکه در ترویج فرهنگ و شعائر اسلامی هم پیشگام است

اولین اجلاس نماز شرکت فولاد مبارکه با حضور فرماندار و فرمانده سپاه شهرستان مبارکه، مدیرعامل فولاد مبـــــارکه، حجــــت‌الاسلام راستـــگو، جمعی از ائمۀ جمعه و جماعات شهرستان و مدیران و کارکنان فولاد مبارکه برگزار شد.

تلاش مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه در تولید و رفع وابستگی به بیگانگان قابل تقدیر است

آیـت‌الله سیــد یـوســف طباطبایی‌نژاد نماینــــدۀ ولی‌فقیـــه و امام‌جــــمــــعۀ اصفــــهان در دیدار مدیرعامل فولاد مبارکه با ایشان تصریح کرد: تلاش مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه در تولید و رفع وابستگی به بیگانگان قابل‌تقدیر است.

ارزش واقعی هر سهم فولاد از ارزش فعلی بازار بیشتر است

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه با تأکید بر این‌که ارزش واقعی هر سهم فولاد از ارزش فعلی بازار بیشتر است، گفت: رشد ۱۳۰ درصدی سود خالص فولاد مبارکه نویدبخش سالی پرسود برای سهامداران است.
طهمورث جوانبخت، معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه، به تشریح جزئیات تولید و فروش، سودآوری، بهره‌وری و بازدهی سرمایۀ فولاد مبارکه و همچنین بازدهی سهام و برنامه‌های جدید این شرکت پرداخت.
عملکرد فولاد مبارکه در سال 97 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

سرپرست شرکت آلومینیوم المهدی، از رونق تولید در شرکت آلومینیوم المهدی خبر داد

به گزارش معدن نامه به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ سرپرست شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس گفت: تا پایان شهریور ۲۲۰ دیگ و تا پایان سال همه دیگ‌های تولید آلومینیوم در این شرکت فعال می‌شود. حمید مهتدی افزود: هزینه فعال سازی هر دیگ ۱۰۰ هزار دلار است.

وی گفت: در خط یک این شرکت از هر دیگ روزانه هزار و ۲۶۸ کیلوگرم و در خط دو از هر دیگ هزار و ۷۲۴ کیلوگرم آلومینیوم تولید می‌شود.

این شرکت دارای ۴۶۸ دیگ تولید آلومینیوم است.

سرپرست شرکت آلومینیوم المهدی بندرعباس گفت: امسال ۲۰ هزار تن شمش آلومینیوم در این شرکت تولید شد.

رشد تولید فولاد زنگ نزن در "نوظهورها"/ چین رشد 53 درصدی تولید را ثبت می کند

تولید  فولاد زنگ نزن در چین طی سال 2019 میلادی نسبت به تولید جهانی این محصول رشد 53 درصدی خواهد داشت. 

به گزارش معدن نامه به نقل از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت HELLENIC SHIPPING NEWS WORLDWIDE تولید  فولاد زنگ نزن در کشورهای نوظهوری همچون هند و اندونزی روند رو به رشد دارد با این وجود همچنان روند رشد تولید در چین از میانگین جهانی پیشی می گیرد. پیش بینی می شود تولید فولادزنگ نزن چین در سال 2019 میلادی به 28میلیون و 300 هزارتن برسد که حاکی از رشد 6 درصدی نسبت به سال گذشته میلادی و بیش از 53 درصدی نسبت به برنامه تولید جهانی است.

تغییر نرخ پایه شمش فولاد و استقبال سرد خریداران در دو‌ هفته اخیر / به طور سنتی با ورود به دو ماه محرم وصفر شاهد کاهش ملموس تقاضا هستیم

شیوا نیک وظیفه

شرایط سرد بازار فولاد را در حالی سپری می کنیم که در حال عبور از فصل پیک مصرف (تابستان) هستیم و در صورتی که شاهد تغییر عمده در سیاست های صادراتی فولاد و کاهش فشار قیمت گذاری در بازار داخل نباشیم، با عبور از فصل تابستان، بازار داخلی با روزهای سخت تر و با تقاضای کمتری مواجه خواهد شد. علاوه برآن هرسال به طور سنتی با ورود به دو ماه محرم وصفر شاهد کاهش ملموس تقاضا هستیم.

ثبت رکورد جدید تولید در فروکروم جغتای

مدیر مجتمع  فروکروم جغتای از ثبت رکورد جدید تولید این مجتمع در تیر 98 خبر داد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمدرضا پیرحسینلو با بیان این مطلب گفت: مجتمع  فروکروم جغتای در تیر امسال موفق به تولید ۱۹۱۶ تن محصول شد.

وی افزود: رکورد قبلی این شرکت مربوط به خرداد امسال بود که طی این ماه، 1813 تن فروکروم تولید شد.

«فوست آلپین» چگونه به یک غول فولادی تبدیل شد؟

در سال 1995 وقتی اتریش به اتحادیه اروپا پیوست، شرکت فولاد «فوست آلپین» شرکت کوچکی بود که به نظر می‌رسید هیچ شانسی برای رقابت با غول‌های صنعت فولاد اروپا ندارد.

در اواخر ماه گذشته میلادی مدیران شرکت‌های فولادسازی بزرگ اروپا در بروکسل گرد هم آمدند تا درباره چالش‌های روزافزون این صنعت در اروپا به گفت‌وگو بنشینند.

توسعه سازمان یافته و تکمیل زنجیره تولید درمجتمع فولاد صنعت بناب

توسعه و تکمیل زنجیره تولید در مجتمع فولاد صنعت بناب بصورت سازمان یافته انجام می شود. 

به گزارش معدن نامه به نقل از ایلنا، سید ابوتراب فاضل مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره  در نشست مشترکی که با حضور صادق جاهد خطیبی مدیرعامل شرکت توسعه صنایع و معادن ماهان، اعضای هیئت مدیره و مدیران این مجتمع در محل این شرکت برگزار شد به برگزاری جلسات شورای مدیران بصورت هفتگی اشاره کرد و گفت : جلسات شورای مدیران با محوریت موضوعات اصلی مجتمع بصورت هفتگی و به منظور بررسی و رفع مشکلات و ارائه طرح و برنامه ها درجهت پیشبرد اهداف مجتمع تشکیل می‌شود.