دسامبر 2020

پیشرفت 80 درصدی قدیمی ترین طرح صنعتی شمش های فولادی در سفید دشت

رئیس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت،معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: قدیمی ترین طرح صنعتی شمش های فولادی در سفید دشت با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

تحریک در بازار فولاد داخلی باید تحریکی از سمت عرضه باشد

شیوا نیک وظیفه

 

روز سه شنبه شاهد افزایش شارپ از سمت عرضه و همراه با کاهش تقاضا بودیم و در این بین مصرف کنندگان شاهد افزایش بیشتر قیمت ها و کاهش قدرت خرید بودند و در همین شرایط موجودی وزنی انبارها در ماکزیمم ممکن بود به نظر می رسد از هفته آینده ،کنترل بازار از سمت عرضه به سمت مصرف خواهد چرخید. 

گل‌گهر می‌تواند در صنعتی شدن ایران پیشرو شود

 دکتر مدرس خیابانی، مديرعامل شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و هیئت همراه با همراهی مدیرعامل و جمعی از اعضا هیئت‌مدیره و معاونین و مدیران شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر از قسمت‌های مختلف منطقه گل‌گهر بازدید نمود.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، دکتر مدرس خیابانی همچنین در جلسه‌ای که با حضور مدیرعامل، اعضا هیئت‌مدیره و معاونین شرکت گل‌گهر در محل سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد، حضور پیدا کرد.

کاهش روزانه ۶۰ درصدی تولید آهن اسفنجی به دلیل محدودیت گازرسانی به فولاد مبارکه

مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی تامین گاز فولاد مبارکه و کاهش تولید این مجموعه، گفت: فولاد مبارکه برای به حداقل رساندن خسارت های ناشی از کاهش تولید، با وجود فصل سرما بسیاری از تعمیرات خود را در این مقطع زمانی انجام می دهد تا افت تولید را به حداقل برساند.

جواد نیلی  در خصوص محدودیت تحویل گاز به صنایع از جمله فولاد مبارکه و تاثیر آن بر فعالیت این مجموعه بزرگ فولادی، اظهار کرد: محدودیت های تامین گاز آسیب تجهیزاتی چندانی نمی زنند، اما منجر به کاهش تولید و افزایش هزینه های محصول می شود.

انگیزه تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه تغییر مدیرعامل آن است/ نمایندگان در سال جهش تولید از برخوردهای سیاسی خودداری کنند/ کاش مجلس به‌جای مانع‌تراشی به حل مشکلات پیش‌روی فولاد کمک کند

علی بختیار در خصوص مطرح شدن تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه از سوی نمایندگان مجلس با سیاسی دانستن این مساله، در سخنانی گفت: این نوع تحقیق و تفحص‌ها دردی از کشور دوا نمی‌کند. البته رویکرد اینگونه اقدامات حل مشکل نیست بلکه بیشتر مشکلات با مدیریت مجموعه فولاد مبارکه آقای عظیمیان دغدغه این تحقیق و تفحص است و به دنبال این هستند که مدیریت کارخانه فولاد مبارکه را تغییر دهند که می‌شود به نمایندگان محترم گفت برای تغییر مدیریت راه‌های ساده‌تری هم وجود دارد و نیاز نیست که این اندازه هزینه بر دوش کشور و نظام بگذارند و تحقیق و تفحص را مطرح کنند.

تسویه بدهی سالهای گذشته تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان اسماعیل حمید مدیر امور مالی این شرکت در گفتگو با خبرنگار واحد روابط عمومی گفت: بنا بر اسناد و مدارکی که به تایید حسابرسان مستقل رسیده است و صورتهای مالی موجود، فولاد اکسین توانست ۸۰ درصد بدهی هایی که از سنوات گذشته در خصوص محصولات داشته را تا پایان آبان ماه ۹۹ تسویه کند و امیدواریم تا آخر اردیبهشت ۱۴۰۰ به طور کلی همه تعهدات تسویه شوند.

۷۵ درصد تجهيزات طرح كارخانه دوم كنسانتره سنگ آهن، داخلي است

۷۵ درصد از تجهيزات طرح كارخانه دوم ۲ ميليون و ۴۰۰ هزار تن كنسانتره سنگ آهن اپال پارسيان داخلي است. 

به گزارش معدن نامه، محمد مسعود سميعي نژاد، مدير عامل شركت سرمايه‌گذاري پارسيان در گفت وگويي در مورد ويژگي‌هاي طرح كارخانه دوم كنسانتره سنگ آهن اپال پارسيان به ظرفيت توليد سالانه ۲ميليون و ۴۰۰ هزار تن گفت: در اين طرح ۷۵ درصد از توان و تجهيزات داخلي استفاده شده است. به گفته وي، طرح مذكور با توجه به سرمايه‌گذاري انجام شده در آن در بخش فولاد در شمال شرق كشور و نياز مبرم كشور به كنسانتره از توجيه اقتصادي بالايي برخوردار است.

استراتژی به وجود آمده در فولاد اکسین باید با محوریت افزایش تولید و رشد کیفی تداوم یابد

هومان احمدی اظهار داشت: مدیریت فروش و بازاریابی به عنوان یکی از ارکان اصلی سازمان با تجزیه و تحلیل وضعیت و تغییر فرایندها، برنامه‌ریزی و اجرای موثر سیاست‌ها و استراتژی‌های بالادستی نقش موثری در دستیابی به موفقیت‌های اکسین از اواخر سال 1397 ایفا کرد.

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی اطلاعیه ای در خصوص برگزاری سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران اعلام کرد: ضمن آرزوی سلامتی برای همه همکاران عزیزمان در زنجیره آهن و فولاد و پیرو پیگیری های تولیدکنندگان و تامین کنندگان زنجیره آهن و فولاد کشور، به اطلاع می رساند به دلیل شرایط خاص کشور در رابطه با بحران کرونا و محدودیت های ایجاد شده در این خصوص، برگزاری "سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران" در تاریخ مرسوم سالیان گذشته (23 دیماه) برگزار نخواهد شد. 

رشد ۴۸ درصدی نرخ فروش گندله و کنسانتره گل‌گهر

فروش آذر‌ماه کگل به رقم بی‌نظیر ۲۹ هزار و ۹۱۵ میلیارد ریال رسید و جمع کل درآمد‌های عملیاتی تجمیعی شرکت در دوره ۹ ماهه سپری شده از سال مالی به بیش از ۱۹۰ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال رسید.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، این شرکت در آذر‌ماه رکورد‌های جدیدی را از خود ثبت کرد و علاوه بر رشد محسوس و بسیار بالای نرخ فروش محصولات خود موفق به کسب رکورد جدیدی در فروش ماهیانه شد.

افزایش قیمت شمش فولاد، باعث رشد ۴۸ درصدی نرخ محصولات شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در آذرماه شده است.

"تجلی"؛ نخستین شرکت سهامی عام پروژه در فرابورس ثبت شد / جلسه پذیرش؛ یکشنبه آینده

درخواست پذیرش نخستین شرکت سهام عامی پروژه با نام تجلی توسعه معادن و فلزات، در شرکت فرابورس ثبت شد. ایجاد شرکت سهامی عام پروژه از سیاست های ایمیدرو برای تامین مالی طرح های توسعه است. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، یونس الستی مدیر عامل شرکت توسعه معادن و فلزات با اعلام این خبر گفت: امروز درخواست ثبت این شرکت توسط شرکت فرابورس به ثبت رسید. 

گام‌های بلند فولاد هرمزگان برای بهبود فاکتورهای قیمت، کیفیت و پایداری در تامین محصول

در سال جهش تولید با یاری خداوند متعال و تلاش رزمندگان جبهه تولید و فولادمردان فولاد هرمزگان، رکورد تولید ماهیانه تختال در آبان ماه ۹۹ و در فاصله‌ای کمتر از دو ماه با رکورد قبلی به میزان ۱۳۸۲۲۶ تن محقق شد. این رکورد در کنار رکوردهای دیگری در فولاد هرمزگان دست آمده است.

رکورد تامین ماهانه کنسانتره سنگ آهن در فولاد خراسان شکسته شد

مجتمع فولاد خراسان با تامین 218 هزار و 593 تن کنسانتره سنگ آهن در آذر  ماه سال 99، میزان تامین کنسانتره ماهانه خود را نسبت به رکورد قبلی 20 هزار و 168 تن ارتقا داد.

 معاون خرید مجتمع فولاد خراسان با اشاره به این که رکورد قبلی تامین این ماده اولیه حیاتی، دی ماه سال گذشته اتفاق افتاده، افزود: رکورد پیشین تامین ماهانه کنسانتره سنگ آهن این شرکت 198 هزار و 425 تن بوده است.

خلق ارزش افزوده بالاتر از بازار پول با تاسیس کیمیا مس ایرانیان

به گزارش مس پرس، هاتف با بیان این‌که موضوع تاسیس این شرکت با تصویب هیات‌مدیره محترم شرکت مس در دستور کار قرار گفته است اظهار داشت: خوشبختانه اردیبهشت ماه امسال موفق به اخد موافقت اصولی از سازمان بورس و اوراق بهادار شدیم و هم‌اکنون در مرحله بررسی صلاحیت اعضای هیات‌مدیره جدید هستیم.

با تمام توان پروژهای فولاد اکسین را پیش می بریم

مهندس ناصر روشنی مدیر اجرای پروژه های فولاد اکسین خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی این شرکت در خصوص پروژه های در دست اقدام این شرکت گفت، با توجه به اقدامات انجام شده در خصوص طرح فولاد سازی فولاد اکسین پروژه اجرای خط و پست برق ۴۰۰ کیلو ولت اکسین به منظور تامین برق مورد نیاز طرح فولاد سازی و همچنین پایداری و استاندارد سازی برق مصرفی خط نورد در دست اقدام می باشد.

وی ادامه داد، بخش های اصلی این پروژه که با مشارکت شرکت فولاد خوزستان در حال اجرا می باشد، شامل توسعه پست برق اهواز ۲ اجرای دکل ها و خطوط انتقال و احداث پست برق مقسم ۴۰۰ کیلو ولتی می باشد.

پیشنهادی برای صندوق فولاد با دارایی۳۰ هزار میلیاردی بورسی و غیر بورسی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بدهکاری ۶۰ هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق بازنشستگی فولاد و پیشنهادی برای دارایی۳۰ هزار میلیارد تومانی بورسی و غیربورسی خبر داد.

محمدرضا پور ابراهیمی درباره بررسی آخرین وضعیت بودجه ای صندوق بازنشستگی فولاد گفت: با استناد به گزارش های حسابرسی شده، دولت حدود 60 هزار میلیارد تومان به صندوق بازنشستگی فولاد بدهکار و مکلف است به شکلی ایفا کند. از سوی دیگر مجموعه دارایی های در اختیار این صندوق حدود 30 هزار میلیارد تومان و شامل 16 و 14 هزار میلیارد تومان دارایی بورسی و غیربورسی است.

جبران کل درآمد نفت فقط با ۵درصد معادن/رئیس جمهور راست می گوید ۹۵درصد پهنه معدنی را از حبس آزاد کند؛۱۶درصدش دست انرژی اتمی است

بهرام شکوری معدن کار باسابقه، معادن را گرفتار تصمیمات غلط یک شبه دانست وگفت:فقط با توسعه ۵درصد معادن می توان به اندازه کل نفت درآمد داشت؛ آقای رئیس جمهور اگر راست می گوید ۹۵ درصد پهنه معدنی کشور را از حبس آزاد کند، ۱۶درصد آن دست سازمان انرژی اتمی است. 

به گزارش معدن نامه به نقل از خبرگزاری تسنیم، اقتصاد ایران به لحاظ ظرفیت های فعال نشده شاید بتوان گفت در صدر کشورهای جهان قرار دارد و بر همین اساس ادعا می شود که اقتصاد کشور ما حتی در شدیدترین تحریم ها اگر بتواند به خودش متکی باشد، نه تنها هیچ تحریمی کارساز نیست بلکه شاید بتواند تحریم کننده های خود را تحریم کند.

افزایش 15 درصدی تولید آهن اسفنجی در مجتمع فولاد شادگان

مدیر عامل مجتمع فولاد شادگان اعلام کرد: میزان تولید آهن اسفنجی در این شرکت، طی 9 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سعید قاسم‌زاده ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: مجتمع فولاد شادگان با هدف تحقق شعار جهش تولید و به رغم وجود مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه، طی 9 ماهه امسال، ۵۶۴ هزار و ۱۸۱ تن آهن اسفنجی تولید کرد.
وی گفت: میزان تولید آهن اسفنجی این شرکت در مدت مشابه سال گذشته، ۴۷۳ و ۹۹۱ تن بود.

تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه برخلاف اهداف اشتغالزایی و رونق تولید است

سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران  با انتقاد از طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه اظهار کرد:‌ یکی از نکات مهم در فعالیت و توسعه بنگاه‌های اقتصادی جلوگیری از حاشیه‌سازی‌هایی است که می‌تواند تاثیر منفی بر روند سرمایه‌گذاری و فعالیت آن بنگاه داشته باشد. گاهی این حاشیه‌سازی‌ها، ابهام‌ها و سوال‌هایی است که می‌تواند با ارایه گزارش از سوی آن بنگاه اقتصادی برطرف شود.

۹۷ درصد پیشرفت پروژه های استراتژیک فولاد اکسین خوزستان تا آبان ۹۹

به گزارش روابط عمومی شرکت، براساس ماموریت و ماهیت وجودی فولاد اکسین که همان تکمیل زنجیره صنعت فولاد و تامین نیازهای صنعت نفت و گاز و صنایع دریایی کشور بوده و موجب ارزش افزوده بالا برای ذینفعان خود بویژه سهامداران خو می گردد، چشم انداز تولید ۸۰۰ هزار تن انواع محصولات فولادی با ارزش افزوده و api تا سال ۱۴۰۱ برای این مجموعه ترسیم و در همین جهت اهداف استراتژیک فولاد اکسین خوزستان در چهار منظر ارزش، مشتری، فرآیندهای داخلی و رشد یادگیری تدوین گردید.

کگهر در فروش تجمعی ۸۵ درصد رشد داشت

سنگ آهن گهر زمین از ابتدای سال مالی تا انتهای آذر ماه ۹۹ در مجموع مبلغ ۹۸ هزار و ۳۰ میلیارد و۸۳ میلیون ریال فروش داشته است که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال۹۸ رشد ۸۵ درصدی داشته است. شرکت سنگ آهن گهر زمین گزارش عملکرد یک ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه را منتشر کرد.

میزان فروش ماهیانه “کگهر” در آذر ماه امسال ۱۲ هزار و ۴۲۹ میلیارد و ۸۷۲ میلیون ریال بوده است که نسبت به آبان ماه ۹۹ کاهش ۱۱ درصدی داشته است.

مقایسه فروش این شرکت در آذر ماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ نشان می دهد میزان فروش شرکت ۲۰۰ درصد کاهش یافته است.

ورق رنگی و فولادی در سبد خریداران بورس کالای ایران

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز دوشنبه 8 دی ماه، میزبان معامله یک هزار تن ورق رنگی، 125 هزار و 70 تن ورق گرم، 3 هزار تن ورق گالوانیزه و یک هزار تن ورق سرد بود.

امروز و در تالار مذکور ۲۰ تن مس مفتول و یک هزار و ۶۰ تن آلومینیوم نیز معامله شد.

براساس این گزارش، ۱۸ هزار و ۱۹۹ تن مواد پلیمری، یک هزار و ۷۵۵ تن روغن پایه، ۱۴ هزار تن وکیوم باتوم، ۲ هزار و ۷۵۷ تن قیر هم در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی به فروش رسید.

تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز شاهد معامله ۱۴ هزار و ۴۷۰ تن قیر بود.

تولید بیش از 18 میلیون تن مس تصفیه شده در جهان/ قیمت مس جهانی در مرز 8 هزار دلاری

میزان تولید و ظرفیت مس تصفیه شده در جهان طی 9 ماهه سال 2020 افزایش یافت. در همین حین، قیمت جهانی مس به مرز 8 هزار دلار در تن رسیده است.

به دنبال قیمت‌گذاری دستوری با عرضه در بورس نیستیم/ هوشمندسازی فرآیندهای معدنی را دنبال می‌کنیم

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان کرد: با ارایه شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس هرگز و تحت هیچ شرایطی به دنبال قیمت‌گذاری دستوری نبوده ایم.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی صمت، داریوش اسماعیلی در نشست وزیر صمت با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان این مطلب، افزود: شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس با موافقت بخش خصوصی، انجمن‌ها و تشکل ها ارائه شده است.

وی همچنین اعمال این شیوه نامه را سبب رفع امضاهای طلایی و حذف رانت خواری دانست.

حفظ سلامتی کارکنان اولویت اول ماست

همراه با شیوع غافلگیرکننده ویروس منحوس کرونا تمامی سازمان‌ها به تکاپو افتادند و برای حفظ سلامتی کارکنان خود دست به کار شدند. کنترل شیوع این ویروس منحوس خصوصا در شرکت‌های بزرگ به دغدغه اصلی آن‌ها تبدیل شد. شرکت فولاد خوزستان دومین تولیدکننده فولاد خام کشور با بیش از 11 هزار نیروی کار، اولین شرکتی بود که همزمان با تایید نخستین مورد ابتلاء به ویروس کرونا در ایران، کمیته عالی مقابله با کرونا را در بالاترین سطح با حضور معاونین و مدیران کلیدی سازمان در یکم اسفندماه 1398 تشکیل داد. ریاست این کمیته عالی با دکتر علیرضا مخبردزفولی قائم مقام مدیرعامل در امور سلامت و بهداشت کارکنان است.

سیاست‌های فولاد خوزستان در جهت مدیریت بهای تمام‌شده کم‌هزینه و پایدار

در سال‌های اخیر شرایط خاص اقتصادی و نوسانات نرخ ارز موجب شده تا بسیاری از واحدهای صنعتی کشور با مسئله افزایش هزینه‌ها و کاهش شدید حاشیه سود مواجه شوند. صنعت فولاد کشور نیز به‌سبب شرایط رقابتی بازارهای جهانی و نیز محدودیت‌های موجود در تامین مواد اولیه و واردات مایحتاج خطوط تولید با چالش‌های بیشتری در این حوزه مواجه است. شرکت فولاد خوزستان به‌عنوان یکی از بزرگترین واحدهای فولادی کشور توانسته است با اتخاذ سیاست مناسب در جهت تامین مواد اولیه و افزایش بهره‌وری خطوط تولید بهای تمام شده محصولات خود را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد.

ایجاد اشتغال پایدار با رونق شهرک‌های صنعتی و حمایت از صنایع کوچک

شجره‌ی طیبه بسیج از سوی بینانگذار جمهوری اسلامی ایران در شرایطی بنا نهاده شد، که نهال انقلاب روزهای اول خود را سپری می‌کرد و در آن شرایط خبری از جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن بعثی نبود. درایت و آینده‌نگری امام خمینی (ره) باعث شد به سرعت این نهال به درختی تنومند تبدیل شود و در راستای اهداف انقلاب گام بردارد. با شروع جنگ تحمیلی، دفاع از خاک و تمامیت ارضی در اولویت قرار گرفت. انقلاب اسلامی ایران از همان روزهای ابتدایی با مشکلات بسیاری دست به گریبان بود و شروع جنگ مخاطراتی را به همراه داشت.

دستیابی به رتبه اول همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران

پروژه طراحی و ساخت دستگاه جمع‌آوری، بازیافت وکیوم و تزریق گاز مبرد سیستم‌های سرمایشی شرکت فولاد خوزستان به عنوان پروژه برتر در هفتمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران انتخاب شد. به گزارش خبرنگار روابط عمومی، همایش یادشده با شعار بهره‌وری؛ بنیان رقابت‌پذیری در اقتصاد مقاومتی روز یکشنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۳۹۹ در محل سازمان معادن و صنایع معدنی ایران برگزار شد. برای آشنایی بیشتر با جزئیات این پروژه‌ی برتر با محمدرضا شفیعی رئیس واحد تهویه و تبرید به گفتگو نشستیم.

لطفاً وظیفه واحد تهویه و تبرید را توضیح دهید.

چطور در محیط کار «مسئولیت پذیرتر» شویم؟

درست‌ترین برداشت ممکن از واژه «مسئولیت‌پذیری» که البته مفهومی شایسته محور بصورت مستتر در خود دارد در مورد کسانی به کار می‌رود که «وجدان کاری» بالایی دارند، وظیفه‌شناس هستند و با تمام کوشش و پشتکار در جهت موثر بودن و مفید بودن در سازمان تلاش می‌کنند.

نگاهی به سرمایه گذاری دربازار بورس

فاطمه عیدی زاده: همه مردم به نوعی دارای ثروتی هستند که ناشی از ارائه خدمات آنان در بازار است. آنها بیشتر اوقات تصمیم‌‎گیری‌هایی را در خصوص سرمایه‌گذاری در زندگی خود انجام می‌دهند. در طرح‌های سنتی، اغلب مبالغی به صورت ماهیانه برای روز‌مبادا پس انداز می‌کردند، ولی امروزه همین افراد منابع مالی خود را در خرید سهام، اوراق قرضه و سایر موارد مشابه به کار می‌اندازند. همین عامل دلیل بسیار مهمی برای مطالعه و بررسی موضوعات سرمایه گذاری است.

آشنایی با سرمایه گذاری در بورس

هدف اصلی ما، تامین رفاه و آرامش بازنشستگان است

بازنشستگی مرحله‌ی مهمی از زندگی ماست؛ زمانی است که زندگی روزمره‌ی انسان‌ها تغییر می‌کند و برای بسیاری از مردم برهه‌ای از زندگی است که آن را با تمام وجود دوست دارند و بعد از سال‌ها کار و تلاش و زحمت برای خانواده و جامعه، احترام و توجه همگان را به انتظار نشسته‌اند.

بازنشستگان در این دوره از زندگی، به واحدی نیاز دارند تا به امور آن‌ها رسیدگی شود. این واحد، در کنار رسیدگی به امور معیشتی بازنشستگان، مسئولیت خود را فراتر از تامین امور مالی آنان می‌داند و مواردی دیگر مانند امور فرهنگی و اجتماعی را نیز در دستور کار خود دارد.

نقش مدیریت نگرش در پیشبرد اهداف زندگی

نوع برداشت انسان از جهان هستی به نوع دیدگاه بستگی داشته و دیدگاه و یا نگرش انسانهاست که به حقایق هستی، رنگ واقعیت می‌پوشاند. تنها تفاوت کسب موفقیت و شکست، نوع نگرش است. مقوله‌ای با این درجه اهمیت که سرنوشت پیروزی یا شکست ما را رقم می‌زند، بدون شک نیاز به مدیریت دارد. نگرش اشخاص بر رابطه‌های آنها اثر می‌گذارد، تلقی آنها را از شکست و ناکامی تغییر می‌دهد و راه رسیدن به موفقیت و کامیابی را در پیش پای آنها می‌گذارد. نگرش انسان می‌تواند سبب بالا گرفتن یا فرو افتادن او شود .

از کارکنان برتر گروه فولاد خوزستان در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تقدیر و تشکر شد

دکتر مسعود توکل فرد مدیر بهداشت، درمان، ایمنی و محیط زیست گفت: در راستای حفظ و ارتقاء سطح سلامت کارکنان، مدیریت HSE اقدامات عدیده‌ای را برنامه‌ ریزی و اجرا نمود. یکی از این برنامه‌ها طرح‌ انگیزشی ارسال پیامک تشویق به کارکنانی است که پروتکل‌های بهداشتی در خصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را به صورت کامل و مداوم رعایت کردند.

توکل فرد اظهار داشت: از سوی ضابطین اجرایی HSE اسامی نامبردگان به متولیان مربوطه ارسال می گردد و به قید قرعه به ١٠ تن از افرادی که پیامک تشویق برایشان ارسال شده در مراسمی هدایایی به این عزیزان اهدا می‌گردد.

تولید در زنجیره فولاد تا 2 برابر افزایش یافت

آمارها نشان می دهد ایمیدرو در راستای اقدامات توسعه ای با ظرفیت سازی در زنجیره تامین فولاد، افزایش تولید محصولاتی همچون کنسانتره سنگ آهن، گندله، آهن اسفنجی و فولاد خام را به ثبت رسانده است.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در جهت تامین پایدار مواد معدنی و اولیه مورد نیاز صنایع معدنی، تکمیل زنجیره فلزات اساسی را طی سال های گذشته مورد توجه قرار داده است. این مهم در راستای استراتژی های توسعه ای ایمیدرو و با رویکرد جلب سرمایه گذاری های بخش خصوصی محقق شده است.

امضای قرارداد ساخت کارخانه دوم کنسانتره سنگ آهن اُپال پارسیان

قرارداد ساخت کارخانه دوم تولید کنسانتره سنگ آهن اُپال پارسیان، با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو و مدیر عامل بانک پارسیان امضا و مبادله شد.

منطقه ویژه بهترین مکان برای سرمایه گذاری در زنجیره تولید فولاد است

منطقه ويژه اقتصادي صنايع معدني و فلزي خليج فارس، با امکانات و زيرساخت‌هايي که فراهم کرده، به محلي امن براي سرمايه‌گذاري صنعت فولاد تبديل شده است و اين امر را مي‌توان در طرح‌هاي توسعه و اهداف بلندمدتِ در نظر گرفته‌شده براي اين منطقه مشاهده کرد. طبق برنامه، قرار است توليد 10 ميليون تن فولاد در اين منطقه در افق 1404 کشور محقق شود که اکنون اين منطقه ظرفيت توليد حدود 4 ميليون تني را ايجاد کرده است.

تولید ریل سوزن نشان توان و دانش بالای متخصصان ذوب آهنی است

ذوب آهن اصفهان با همت بالای تلاشگران خود توانسته در زمان های مختلف در صنعت فولاد انقلابی جدید داشته باشد و هم اکنون با تولید ریل سوزن بار دیگر دانش فنی کارکنان متخصصان خود را به نمایش بگذارد به همین مناسبت در این شماره گفتگویی داریم با تلاشگران نورد 650 که در ادامه می خوانید:

ریل تولیدی ذوب آهن در سطح محصولات تراز اول جهان است

مهدی صیدگر مدیرکل ساخت روسازی راه آهن ضمن حضور در ذوب آهن اصفهان با مسئولین این شرکت در خصوص روند تامین ریل طرح های توسعه ریلی مختلف کشور گفتگو کرد.

وی در گفتگو با خبرنگار ما به طرح های توسعه راه آهن کشور از جمله چابهار-زاهدان، یزد-اقلید، همدان-سنندج، میانه – اردبیل، بستان آباد –تبریز و رشت- کاسپین که با ریل تولید شده در ذوب آهن در حال اجرا هستند اشاره کرد و گفت: این طرح ها در مرحله روسازی هستند و سایر طرح ها در مراحل مختلف زیرسازی قرار دارند.

فولاد مبارکه پیشرو در انجام مسئولیت‌های اجتماعی

خوشبختانه این شرکت با هدف درمان بیماران کوید 19، اکسیژن بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان و برخی از بیمارستان‌های خارج از استان تا پایا ن سال جاری به ارزش بیش از 72 میلیارد تومان تامین کرد. همچنین می‌توان به مساعدت 70 میلیارد تومانی به بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت و درمان جهت خرید تجهیزات و مواد ضدعفونی کننده حوزه بیماری کرونا اشاره کرد.

هر چه سریعتر علت افزایش قیمت قیر، سیمان و فولاد روشن شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از افزایش قیمت قیر و فولاد و سیمان خواستار پیگیری این موضوع از سوی دولت شد.

علی نیکزاد در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری خطاب به معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: گزارشاتی رسیده که کالاهای اساسی از جمله برنج در گمرکهای کشور دپو شده است و بنده این موضوع را به اطلاع شما رساندم اما دیگر دیر شده بود. نمایندگان همچنان انتظار پیگیری این موضوع را دارند.

تقدیر تشکر مردم روستای دامغه از فولاد اکسین بابت کمک بهداشتی در زمان شیوع ویروس کرونا

در پیامی از سوی خانه بهداشت دامغه و اهالی روستای دامغه بزرگ و کوچک، خیط، حدود و خرشه از عملکرد فولاد اکسین خوزستان در تامین نیازهای خانه بهداشت درمان که محیطی ترین واحد روستائی ارائه خدمت در نظام شبکه های بهداشتی درمانی کشور است و همچنین توزیع اقلام بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و مایع ضدعفونی در میان مردم این مناطق که در جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا تقدیر به عمل آمد.

اگر منابع مالی را صرف عوارض و حقوق دولتی ‌کنیم، سرمایه ای برای اکتشاف باقی نمی‌ماند

شیوا نیک وظیفه

 

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های صنایع و معادن سرب و روی ایران، پیش  از این کمبود تامین مواد اولیه و عوارض صادرات را از مشکلات حوزه برشمرده بود که این مشکلات با تغییرات زیاد مدیریتی در سطح معاونت و حتی تغییر وزیر صمت همچنان پابرجاست.

حامی باشگاه هستیم، کادر فنی و مدیریت مجربی داریم

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با حضور  در مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد خوزستان،‌ پس‌ از برگزاری جلسه با مدیرعامل باشگاه و گفت و گو با اعضای تیم بزرگسالان، از امکانات باشگاه بازدید کرد.

علی قلعه نوی با حضور در سالن کنفرانس ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان پس از  گفت و گو با  کادر فنی و بازیکنان تیم بزرگسالان فولاد،‌ اظهار داشت: هدف از برگزاری این دیدار،‌ گفت و گو با مدیرعامل، سرمربی تیم و سایر اعضای کادر فنی و بازیکنان است. شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه و بنگاه های اقتصادی واضح  است. در این شرایط نیز، مدیران شرکت و هیات مدیره حمایت از مجموعه باشگاه را ادامه می‌دهند.

رشد ۴۵.۷ درصدی درآمد ۹ ماهه «فخاس» / کاهش ریسک مواد اولیه با طرح تغلیظ سنگ اهن

شرکت فولاد خراسان در 9 ماهه نخست سال جاری توانست با فروش 2.6 میلیون تن محصول فولادی درآمد عملیاتی 49.3 هزار میلیارد ریالی را با رشد 45.7 درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته کسب کرد.

شرکت فولاد خراسان در ۹ ماهه نخست سال جاری توانست با فروش ۲.۶ میلیون تن محصول فولادی درامد عملیاتی ۴۹.۳ هزار میلیارد ریالی را با رشد ۴۵.۷ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته کسب کرد. در این میان بیش‌ترین درآمد از محصول سبک ساختمانی «فخاس» به ارزش ۲۷.۹ هزار میلیارد ریال در بازار داخل و ۸ هزار میلیارد ریال کسب شد که حاصل فروش ۴۵۶ هزار تن محصول فولادی است.

نعیمی اعلام کرد: تهیه امیدنامه شرکت سهامی عام پروژه به منظور پذیرش در فرابورس/ الستی: افزایش سرمایه شرکت تا 6 هزار میلیارد تومان به ثبت رسید

قائم مقام ایمیدرو از تهیه امیدنامه شرکت سهامی عام پروژه به منظور پذیرش نام شرکت در فرابورس خبر داد.

عباس نعیمی امروز در جلسه شرکت های سهامی عام پروژه که با حضور نمایندگان های شرکت های بزرگ معدنی برگزار شد، افزود: از جمله طرح‌های منتقل شده به این شرکت می توان به طرح های توسعه یک میلیون تنی صبانور، کنسانتره آهن ۲.۵ میلیون تنی فولاد خراسان و توسعه فولاد سرمد ابرکوه اشاره کرد.
عضو هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: در حال حاضر ایمیدرو راهبری تشکیل این شرکت بر عهده دارد. جمع آوری نقدینگی با هدف تامین مالی پروژه های جدید و ناتمام یکی از اهداف مهم این شرکت خواهد بود.

ورود سنگ آهن در بورس کالا حمایتی اصولی از صنایع معدنی است/ شیوه نامه فولاد به نفع تولید است

سجاد غرقی نائب رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران ضمن اعلام حمایت از شیوه نامه دولت در ساماندهی زنجیره فولاد به ویژه عرضه مواد اولیه قبل از شمش همچون سنگ اهن، کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی در بورس کالا گفت: یکی از اهداف اصلی عرضه محصولات در بورس، کشف عادلانه قیمت و دیگری ایجاد شفافیت در معاملات است و از این رو عرضه مواد اولیه تولید فولاد و البته کل زنجیره تولید در بورس کالا به شفافیت قیمتی این کالاها کمک می کند.

اقدامات دستوری بهره وری را پایین می آورد

شیوا نیک وظیفه

 

اخیرا ريیس انجمن سنگ آهن ایران در گفتگویی با معدن نامه از ایجاد فضایی در سایت انجمن سنگ آهن ایران خبر داد که با استفاده از تجارت الکترونیک در یک فضای خرید آنلاین و به طور مستقیم خریدار و فروشنده یا معدن دار و مصرف کننده، رو به روی همدیگر قرار گیرند و به طور شفاف معامله کنند.

مهمترین هدف شرکت فولاد سنگ تأمین پایدار آهک و دولومیت کلسینۀ گروه فولاد مبارکه

علی شجاعی در تشریح ظرفیت‌های شرکت فولادسنگ مبارکه گفت: این شرکت از سال‌های گذشته، تأمین سنگ خام واحد آهک‌سازی فولاد مبارکه را عهده‌دار بوده است. در همین خصوص، با عنایت به تغییر رویکرد و استراتژی این شرکت، کورۀ فاز اول پخت آهک در اواخر سال 1395 با تکنولوژی خاص چیساکی ژاپن راه‌اندازی شد. در ادامه، کورۀ دوم نیز بدون حضور ناظر ژاپنی و با همت و عزم کارشناسان داخلی شرکت فولادسنگ و پس از پشت سر گذاشتن موفقیت‌آمیز تست‌های لازم در آذرماه سال 98 به بهره‌برداری رسید.

تحقق 101 درصدی برنامۀ تولید در شرکت فولاد سفیددشت

مدیر عملیات شرکت فولاد سفیددشت ضمن اعلام این خبر گفت: با تولید 76 هزار و 209 تن محصول در آذرماه، علاوه بر ارتقای 1036 تنی رکورد ماهانه، برنامۀ تولید در 9 ماه نخست سال 99 به میزان 101 درصد محقق شد.

ایمان سلیمانی در ادامه با اشاره به تولید تجمعی 621 هزار تن آهن اسفنجی در سال جاری، از رشد 13 درصدی تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا پایان سال جاری، با تلاش و همکاری همۀ کارکنان ، هدف شرکت برای دست‌یابی به 800 هزار تن محصول تحقق یابد.

ثبت سومین رکورد تولید در فولاد هرمزگان

سید اصغر مدنی با اشاره به عزم راسخ کارکنان فولاد هرمزگان برای عبور از ظرفیت اسمی شرکت گفت: علی‌رغم همۀ محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و تحریم‌های ظالمانه، توانستیم به این مهم دست یابیم و گامی بلند برای تحقق هرچه بیشتر شعار جهش تولید برداریم.

وی تصریح کرد: رکوردهای قبلی تولید در این شرکت مربوط به ماه‌های شهریور و آبان و به ترتیب به میزان 137 هزار و391 تن و 138 هزار و 226 تن بوده است.

رشد 86 درصدی تولید محصولات ویژه در فولاد مبارکه

تکنسین تولید خطوط آنیلینگ و شست‌وشوی الکترولیتی کسب این رکورد ارزشمند را به همۀ مدیران و کارکنان شرکت تبریک گفت و در این خصوص افزود: واحد باکس آنیلینگ شمارۀ 3 موفق شد پس از 6 ماه بررسی، برنامه‌ریزی و طراحی سیکل حرارتی این گرید از محصولات فولادی، در آذرماه سال جاری 1071 تن از این گروه محصولات را با موفقیت کیفی در این واحد تولید کند.

درخشش روابط عمومی‌های گروه فولاد مبارکه

به گزارش خبرنگار فولاد، در آیین اختتامیۀ پانزدهمین جشنوارۀ ملی انتشارات روابط عمومی‌های کشور که در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی و با حضور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از اساتید و متخصصان علوم ارتباطات، سوم دی‌ماه در تهران برگزار شد، گروه فولاد مبارکه با کسب جوایز متعدد در بخش‌های مختلف موفق به کسب عناوین برتر شد.

در این آئین، روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه با کسب 7 عنوان برتر و روابط عمومی فولاد هرمزگان نیز با کسب چهار عنوان برتر خوش درخشیدند و افتخاری دیگر در کارنامۀ عملکرد گروه فولاد مبارکه بر جای گذاشتند.

جایگاه بازرسی و فراوری آهن‌قراضه در تولید انواع فولادهای کیفی

در همین خصوص، خبرنگار فولاد با محمد حسامی، فورمن بازرسی آهن‌قراضۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه گفت‌وگو کرده که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید:

در خصوص اهمیت بازرسی و فراوری آهن‌قراضه در تولید انواع محصولات فولادی توضیح دهید.

تعویض و ترمیم ریل‌های تقاطع واحد باکس‌آنیلینگ و تاندم میل ناحیۀ نورد سرد

رئیس مرکز تجهیزات حمل مواد و تعمیرات ویژۀ فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر گفت: درگیری چرخ‌های لوکوموتیو با ریل در تقاطع‌ها و مسیرهای منحنی و نیز عدم تعویض ریل‌ها در سال‌های گذشته منجر به آسیب دیدن ریل‌ها در واحد باکس‌آنیلینگ شده بود. بر همین اساس نیاز بود این خط ارتباطی به مدت دو هفته به‌طور کامل متوقف شود، اما با توجه به فعالیت مداوم خط تولید، انجام این توقف مقدور نبود.

بهنام مهدی‌پور افزود: این عملیات توسط واحد نظارت تعمیرات مرکزی و مجری عملیات، بدون هیچ‌گونه توقف و کاهش تولید در ناحیه، مطابق با مدت‌زمان برنامه‌ریزی‌شده و بدون کوچک‌ترین مغایرت ایمنی اقدام شد.

اعلام آمادگی فولاد متیل برای حمایت از توسعۀ معادن کوچک در کرمان

مجتبی مهدیان افزود: این مجموعه با ۱۴ شرکت زیرمجموعه فعالیت می‌کند که ۸۰ درصد سهام آن مربوط به فولاد مبارکه و مابقی مربوط به حوزۀ هنری وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی ادامه داد: این هلدینگ با ۳۰ سال قدمت، با هدف توزیع ورق‌های فولادی فولاد مبارکه برای تولیدکنندگان کوچک راه‌اندازی شده و نقش مؤثری در نظام عادلانه توزیع و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط تولیدی و صنعتی داشته است.

نگاه متیل به معادن و صنایع کوچک انتفاعی نیست، حمایتی است

حمایت و پشتیبانی شرکت مس از شرکت‌های دانش‌بنیان موجب خشنودی است

به گزارش مس پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجید فصیحی هرندی در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با حضور رئیس هیات عامل ایمیدرو و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران، اظهار داشت: با همت مدیران و همه نیروهای شرکت مس در کشور، مواهب شرکت مس هم به اقتصاد کشور رسیده و گره‌هایی گشوده و در همه عرصه‌ها ارتباطات خوبی شکل گرفته است.

وی افزود: اتفاقی که امروز در شهرستان بر مبانی حمایت و پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان موجب خشنودی است؛ مس سرچشمه با ارتباطی که با پژوهشگران و دانشگاه پیدا کرده است باعث می شود دورنمای خوبی در رفسنجان‌ و کشور توسط این معدن‌ مشاهده کنیم.

مجتمع مس سرچشمه پیشرو در جهش تولید

به گزارش مس پرس به نقل از خبرآنلاین، حجت‌الاسلام حسین جلالی در حاشیه بازدید رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت مس و رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس از مجتمع مس سرچشمه اظهار کرد: استان کرمان معروف به بهشت معادن است خداوند نعمت‌های زیادی را برای این استان در نظر گرفته که می‌تواند یکی از ظرفیت‌های مهم کشور باشد و زنجیره تولید ایجاد کند.

تولید پایدار شرکت در زمان شیوع کرونا مرهون زحمات کادر درمان است

به همین مناسبت، عباس اکبری محمدی،معاون نیروی انسانی و سازماندهی فولاد مبارکه، ضمن تبریک این روز خجسته گفت: عدم کاهش تولید در دوران کرونا مرهون زحمات کادر درمان در حفظ سلامتی کارکنان شرکت است.

عرضه ۵۰۰ تن میلگرد سایز ۲۳ برای اولین بار در بورس کالا

به گزارش معدن نامه،  500 تن میلگرد سایز 23 برای اولین بار در بورس کالای ایران عرضه شد.

مدیر بازاریابی و فروش داخلی کارخانه ذوب آهن گفت: یک محموله 500 تنی میلگرد ساده سایز 23 برای مصارف پیچ تراورس خطوط ریلی مطابق با استاندارد DIN100600 در بورس کالا عرضه شد.

محمدرضا کجباف ارزش تقریبی این محموله را بیش از 75 میلیارد ریال برشمرد و افزود: این سایز میلگرد برای نخستین بار در کارخانه ذوب اهن اصفهان تولید شده و کشور از واردات این محصول فولادی بی‌نیاز شده است.

بومی سازی و راه اندازی سِروِرهای HIS با دانش فنی داخلی

با همت و تلاش کارکنان اتوماسیون احیاء مستقیم فولاد خراسان، بومی سازی سرورهای HIS که به همراه سیستم های کنترلی «یوکوگاوا» وظیفه کنترل فرایندهای کارخانه احیای مستقیم را به عهده دارد با موفقیت انجام شد و با نصب این سیستم ها علاوه بر رفع وابستگی و بسیاری از مشكلات، صرفه جویی اقتصادی برای این مجتمع صنعتی به همراه داشته است.
نادر فلاحت،کارشناس اتوماسیون احیاء با اعلام این خبر تشریح کرد: در واحد کنترل «احیا مستقیم» تمام فرایندهای کنترلی از طریق سرورهایHIS (سرورهای متصل به DCS های YOKOGAWA) مستقر در اتاق کنترل انجام می شود.

ثبت بالاترین درآمد فروش تاریخ فولاد مبارکه در آذر ماه سال جاری

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در آذر ماه سال جاری معادل ۷۸۳۷ میلیارد تومان از محصولات خود را به فروش رساند که نسبت به دوره ۱ ماهه مشابه سال قبل افزایش ۱۶۷ درصدی را نشان می‌دهد. نماد بورسی فولاد، بالاترین درآمد فروش ماهانه در طول تاریخ خود را در آذرماه سال جاری ثبت کرد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان طی عملکرد ۹ ماهه نخست سال ۹۹ مبلغ ۴۹۴۵۵ میلیارد تومان درآمد فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۷ درصد رشد داشته است.

در آذر ماه شرکت فولاد مبارکه مجموعا ۶۰۹ هزارتن محصول فروش داشته است.

مخالفان و موافقان طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه چه می‌گویند؟

بسیاری از فعالان اقتصادی، فولاد مبارکه را به عنوان یکی از صنایع استراتژیک کشور همپای نفت می دانند چراکه نقش موثری در ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد کشور و ارزآوری دارد، با این وجود طی چند ماه گذشته موضوع تحقیق تفحص از این مجموعه بزرگ تولیدی از سوی برخی نمایندگان مجلس مطرح شده است.

قدردانی استاندار اصفهان از مدیریت فولاد مبارکه

به گزارش خبرنگار فولاد، در این آئین، عباس رضایی استاندار اصفهان با اهدای یک جلد کلام‌الله مجید و لوح تقدیر از مهندس عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، به‌پاس فعالیت‌های ارزشمند در حوزۀ نماز تقدیر و خاطرنشان کرد: مدیریت و کارکنان فولاد مبارکه اهتمام ویژه‌ای در حوزۀ نماز داشته‌اند و امیدواریم پروژۀ نورد گرم ۲ این شرکت نیز به‌زودی با تلاش‌های مدیریت آن به نتیجه برسد.

بی‌نیازی کشور از واردات قطعات ویژۀ ریخته‌گری

معاون خرید شرکت فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر و با بیان اینکه قطعات ویژۀ ریخته‌گری وظیفۀ کنترل و هدایت جریان مواد مذاب از کوره تا قالب ریخته‌گری را بر عهده دارند، گفت: انواع لدل شرودها، استوپرها، نیم‌نازل‌ها و نازل‌های ریخته‌گری، نازل‌های غوطه‌وری تاندیش، نازل‌های پاتیل ریخته‌گری از تکنولوژی پیشرفته‌ای برخوردارند.

 رضا یزد خواستی افزود: این قطعات به همت کارشناسان فنی و بازرگانی فولاد مبارکه و شرکت دیرگدازهای ویژۀ زاگرس در کشور عزیزمان طراحی و ساخته شد.

ساخت مواد مرجع آزمایشگاهی (RM) در آزمایشگاه متالوگرافی مدیریت آزمایشگاه مرکزی ذوب آهن اصفهان

محمود پوری شعبان، مدیر آزمایشگاه مرکزی با بیان این مطلب از ساخت مواد مرجع آزمایشگاهی خبر داد و  گفت: مواد مرجع (Reference Materials)  واژه ای عام از مواد و نمونه هایی است که فرآیندهای اندازه گیری معتبری به منظور تعیین ماهیت، همگنی، پایداری و نیز تعیین مقادیر مشخصه های مختلف برروی آن انجام شده است و نهایتاً ماده ای به اندازه کافی همگن و پایدار نسبت به یک یا چند مشخصه خاص که برای کاربرد مورد نظر در یک فرآیند اندازه گیری مناسب است تهیه می گردد.

پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی برگزار شد

 پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی صبح روز چهارشنبه ۳دی‌ماه سال جاری با اهدای تندیس و جوایز به روابط عمومی‌های برتر به کار خود پایان داد.

 این جشنواره به همت انجمن متخصصان روابط عمومی و با همکاری دانشگاه‌ها، روابط عمومی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی و دولتی در دو بخش رقابتی و آموزشی در دو گروه تهرانی و استانی در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی (سازمان مطالعات و بهره وری نیروی انسانی) برگزار شد.

نتابج داوری آثار پانزدهمین جشنواره ملی انتشارات روابط‌عمومی به شرح زیر است:

افزایش 13 درصدی تولید فولاد خام ایران/ کاهش 1.3 درصدی تولید جهانی

میزان تولید  فولاد خام ایران طی 11 ماهه 2020 میلادی، حدود 13 درصد افزایش یافت. این در حالی است که میزان تولید  فولاد جهانی در این مدت، 1.3 درصد کاهش داشت. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، انجمن جهانی  فولاد اعلام کرد: ایران از ابتدای ژانویه تا پایان ماه نوامبر 2020 میلادی، 26 میلیون و 369 هزار تن  فولادخام تولید کرد. رقم تولید مدت مشابه سال گذشته میلادی، 23 میلیون و 385 هزار تن بود.

طرح نورد گرم فولاد مبارکه نقش مهمی در ایجاد اشتغال دارد

عزت‌الله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد:‌ اگرچه تحقیق و تفحص حق طبیعی نمایندگان است و می‌توانند از این ابزار استفاده کنند اما این انتظار وجود دارد که کمیسیون‌های تخصصی متناسب با نوع فعالیت و تخصص خود در موضوعات ورود کنند تا نتایج درست‌تری حاصل شود و وقت نمایندگان نیز تلف نشود به طور مثال در بحث تحقیق و تفحص از طرح نورد گرم فولاد مبارکه این بحث توسط نماینده‌ای مطرح شده که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عضو نیست.

فولاد اکسین خوزستان ۸۸ درصد درآمدهای بازار ورق های مورد نیاز صنعت نفت را جذب کرد

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان، این شرکت از فروش ورق های  api  بیش از ۶۱۲ میلیارد تومان درآمد در سال 1399 کسب کرده است.

شرکت فولاد اکسین تنها تولید کننده ورق های انتقال نفت و گاز کشور می باشد و طی هشت ماهه اول سال، ۸۸ درصد فرصت‌های مالی این بازار را جذب کرد. این در حالی است که در سال ۹۸ شرکت فولاد اکسین به دلیل تسویه بدهی های سال قبل ۴۴ درصد از درآمد این بازار را جذب کرده بود.

با همت مدیران و کارکنان حال اکسین خوب است و نگهداری این شرایط بسیار مهم تر است/اکسین به راحتی می تواند برابر با شرکت های بزرگ فولادی کشور سود دهی داشته باشد

به گزارش روابط عمومی شرکت، در ابتدای این جلسه امین ابراهیمی مدیر عامل شرکت ضمن تقدیر از زحمات همه مدیران و کارکنان در رابطه با چندین مورد مرتبط با اکسین نکاتی را بیان کرد، وی گفت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته و جلسات برگزار شده با مقام عالی وزارت پیش بینی بر این است که دی ماه سال جاری موضوع پیمانکار پروژه فولاد سازی اکسین مشخص شود و امیدواریم قبل از خاتمه سال عملیات اجرایی این پروژه که از اهمیت بسیار بالایی در تداوم تولیدات و بقا اکسین برخوردار است، آغاز شود.

با تولید ریل زبانه توسط ذوب آهن اصفهان ، اثر تحریم بر این محصول خنثی شد

مصطفی بهرامی عضو هیات مدیره شرکت گسترش صنایع ریلی ایران در بازدید از ذوب آهن اصفهان ، تولید ریل زبانه سوزن توسط این شرکت را گام مهمی در جهت توسعه حمل و نقل ریلی کشور دانست و گفت : تولید ریل زبانه سوزن یکی از خواست های اصلی راه آهن جمهوری اسلامی بود که توسط ذوب آهن اصفهان انجام شد و حتی امکان صادارت این محصول نیز وجود دارد . 

وی با اشاره به اینکه تولید ریل زبانه سوزن در انحصار دو شرکت خارجی بود ، افزود :  تا کنون این محصول استراتژیک از کشورهای اروپایی وارد می شد که تحریم ها ، واردات این محصول را با مشکلات زیادی مواجه کرد و عملاً این محصول به ایران عرضه نمی شد.

آسیاب دوم واحد گندله سازی به مدار تولید بازگشت

رییس تولید کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان، از تعمیر آسیاب دوم این واحد با تکیه بر توانایی های فنی کارکنان زبده این واحد خبر داد و اعلام کرد: بازگرداندن این تجهیز کلیدی به مدار تولید، صرفه جویی در زمان، بهره وری تولید، افزایش کیفیت مواد گندله تحویلی به واحد احیا و کاهش ریسک های تولید را به دنبال داشته است.

تفحص حق مسلم مجلس است ولی آب به آسیاب دشمن نریزیم

در دنیای کنونی که رسانه ها عمده ترین بخش انتقال اخبار را بر عهده گرفته اند، به هیچ وجه نمی توان از تأثیرات شگرف آن بر جهت دادن به اخبار و وقایع چشم پوشی کرد.

ایجاد فرصت برابر و رقابت عادلانه برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز در طرح های توسعه و جایگزین نیروهای بازنشسته در فولاد خراسان

فولاد خراسان برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز در طرح های توسعه و نیز جایگزینی نیروهای بازنشسته در یک سال اخیر، با رعایت اصول عدالت و هدف شایسته سالاری و نیز ایجاد فرصت برابر و رقابت عادلانه، کارکنان خود را از طریق آزمون ورودی برمی‌گزیند و برای اینکه این آزمون به لحاظ کمی و کیفی از سطح علمی قابل قبولی برخوردار باشد،  توسط یکی از مراکز دانشگاهی معتبر طراحی و برگزار شده است. دانشگاه صنعتی امیرکبیر به‌عنوان مجری این آزمون، طراحی و تهیه سؤالات، برگزاری آزمون، حفاظت و امنیت سؤال‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد به انجام رسانده است.

رشد 10 درصدی تولید آند و 5 درصدی کاتد مس/ رشد 16 درصدی تولید آند نسبت به مدت مشابه سال گذشته

به گزارش «مس پرس»، سعدمحمدی با اعلام این خبر و با بیان این‌که با این میزان تولید موفق به شکستن رکورد تولید آند طی بازه زمانی نه ماهه سالیان گذشته شدیم، گفت: همچنین بررسی و مقایسه آمار تولید آند شرکت مس در نه‌ماهه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که شرکت مس با رشد 16 درصدی 37 هزار و 264 تن بیشتر آند تولید کرده است.
وی با بیان این‌که در تولید کاتد، مقایسه 9 ماهه نخست امسال با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده رشد 9 درصدی است اظهار داشت: شرکت مس در مجموع در مقایسه با مدت زمان مشابه 17 هزار تن بیشتر کاتد تولید کرده است.

فولاد اکسین خوزستان ۸۸ درصد درآمدهای بازار ورق های مورد نیاز صنعت نفت را جذب کرد

شرکت فولاد اکسین خوزستان از فروش ورق های  api  بیش از ۶۱۲ میلیارد تومان درآمد در سال 1399 کسب کرده است . 

شرکت فولاد اکسین تنها تولید کننده ورق های انتقال نفت و گاز کشور می باشد و گاز طی هشت ماهه اول سال ۸۸ درصد فرصت‌های مالی این بازار را جذب کرد.  این در حالی است که در سال ۹۸ شرکت فولاد اکسین به دلیل تسویه بدهی های سال قبل ۴۴ درصد از درآمد این بازار را جذب کرده بود.

پیشرفت فیزیکی فاز نخست فرآوری روی مهدی آباد به 50 درصد رسید

فاز نخست طرح سرب و روی مهدی آباد به عنوان بزرگترین کارخانه کنسانتره روی کشور تاکنون 50 درصد رشد فیزیکی داشته است. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، در فاز نخست فرآوری روی مهدی آباد سالانه با 2 میلیون تن خوراک ورودی، 200هزار تن کنسانتره روی تولید خواهد شد.

بر این اساس پیشرفت کنونی پیش بینی می شود فاز نخست طرح در نیمه سال 1400 به بهره برداری برسد به طوری که کلیه تجهیزات این فاز خریداری و وارد سایت شده است. فونداسیون بخش های مختلف نیز در حال تکمیل است و به زودی عملیات نصب تجهیزات آغاز می شود.

ترمیم ضرایب قیمتی با توجه به ضرردهی صنایع بالادستی نسخه ای بهتر از عرضه سنگ آهن در بورس است

شیوا نیک وظیفه

 

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران معتقد به ترمیم ضرایب قیمتی با توجه به ضرردهی صنایع بالادستی است و تمکین به پیشنهاد اتاق بازرگانی را نسخه ای بهتر از عرضه سنگ آهن در بورس می داند اما درصورت عدم پذیرش این راهکار، عرضه در بورس را چاره ای برای رفع عدم توازن در زنجیره اعلام کرد.

هشتمین دوره جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی سال 1400 برگزار می شود

هشتمین دوره جایزه بهره ‌وری معادن و صنایع معدنی در سال 1400 توسط ایمیدرو برگزار می شود. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، از اهداف این جایزه می توان به افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت بهره‌ وری و کیفیت، حرکت به ‌سوی نظام مدیریت کیفیت جامع با در اختیار قرار دادن یک متدولوژی علمی، امکان خودارزیابی نظام‌مند توسط سازمان‌ها و شناخت نقاط قوت و زمینه‌های قابل‌بهبود با تمرکز بر کیفیت و بهره‌وری در انجام کارها و همچنین امکان مقایسه با سایر شرکت‌ها در بخش رویکردها و شاخص‌های نتایج، اشاره کرد.

تندیس واحد نمونه استاندارد به ذوب آهن اصفهان رسید

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به پیشینه این شرکت در رعایت الزامات استاندارد و تدوین استاندارد های ملی گفت : محصولات ذوب آهن به گونه ای تولید می شود که تمام الزامات استاندارد رعایت گردد و این امر در مشخصات محصول به طور کامل ذکر می شود .

وی افزود : ریل از جمله محصولات ذوب آهن است که استاندارد های سخت گیرانه ای دارد و توسط دو موسسه معتبر بین المللی مورد تایید قرار می گیرد .

پروژه‌های فولاد مبارکه روی مدار توسعه

با تحریم دوباره شرکت فولاد مبارکه، منتظر شرایط سخت برای این شرکت در سال 99 بودیم، سالی که با بیماری کرونا آغاز شد و چرخ‌های اقتصادی کشور را تا حدودی نگهداشت؛ اما در بین موجی از اخبار منفی اقتصادی، شرکت فولاد مبارکه نه تنها از تولید باز نایستاد؛ بلکه مدیران جهادی این شرکت همراه با سربازان جبهه تولید توانستند پروژه‌های مهمی را به ارمغان بیاورند.

10 طرح توسعه ای، آماده سرمایه گذاری در منطقه ویژه خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس اعلام کرد: 10 طرح توسعه ای مصوب در کمیته واگذاری زمین، آماده سرمایه گذاری در سایت های 1 و 3 این منطقه است. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، حسن خلج طهرانی با اعلام این مطلب گفت: در سایت شماره 1 منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس 5 طرح معدنی و صنایع معدنی با سرمایه گذاری 137.5 میلیون دلار در کمیته مذکور مصوب شده و شرکت های خصوصی آماده اجرای آنها هستند.

آغاز اجرای اولین کمپ بین‌المللی و بزرگ‌ترین کمپ ورزشی کشور با حمایت شرکت مس

به گزارش مس پرس، رضوانی زاده با بیان این مطلب درباره سایر دلایل تعریف این طرح در شهرستان ورزقان، گفت: با قهرمانی‌های پی در پی باشگاه مس سونگون و درخشش تیم فوتسال این باشگاه در مسابقات ملی و آسیایی نیاز به ایجاد یک کمپ ورزشی و ایجاد شرایط برای برگزاری مسابقات در شهرستان ورزقان احساس می‌شد.
به گفته رضوانی‌زاده اهداف اقتصادی در تعریف این طرح نیز مطرح بود تا باشگاه مس سونگون بتواند درآمد‌زایی داشته باشد و از نظر اقتصادی در آینده به سمت تامین منابع مالی خودش حرکت کند.

هت تریک فولاد هرمزگان در سال جهش تولید

سید اصغر مدنی معاون بره برداری شرکت فولاد هرمزگان در گفت و گو با روابط عمومی این شرکت اظهار داشت: فولاد مردان شرکت فولاد هرمزگان توانستند برای سومین بار در چهار ماه اخیر رکورد تولید ماهیانه را جابجا کنند و با تولید 139،478 تن تختال رکورد جدیدی ثبت نموده و برگ زرین دیگری به افتخارات شرکت فولاد هرمزگان بافزایند.
- وی در ادامه گفت:  همکاران سخت کوش ما در شرکت فولاد هرمزگان ثابت کردند کسب رکوردهای متوالی با توکل  به خداوند و تلاش و همت میسر می باشد .

مراسم تکریم و معارفه‌ معاونان سابق و جدید بهره برداری فولاد خراسان برگزار شد

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از تلاش های معاون پیشین «بهره برداری» این شرکت قدردانی و فرشید فضیلتی را به جای وی به این سمت منصوب کرد.
در مراسمی که پیش از ظهر امروز، 1 دی ماه 1399 برگزار شد، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از خدمات حمیدرضا  زارع قدردانی و فرشید فضیلتی را به عنوان معاون جدید بهره برداری این شرکت منصوب کرد.

شیوه نامه ابلاغی توسط دولت تاثیری بر قیمتها ندارد

شیوا نیک وظیفه
مدیرعامل هلدینگ گروه صنعتی سدید معتقد است اگرچه شیوه‌نامه جدید فولاد با هدف دستیابی مصرف‌کننده نهایی به فولاد ارزان طراحی شده اما در نهایت این هدف با نحوه قیمتگذاری بر مبنای قیمت جهانی حاصل نمی شود.

انعقاد تفاهم نامه همکاری های متقابل مابین چادرملو و بانک تجارت

صبح امروز در مراسمی با حضور مدیران عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و بانک تجارت، تفاهم نامه همکاری های دو جانبه به امضا رسید. براساس این تفاهم نامه از این پس بانک تجارت متعهد می شود در قبال تمرکز فعالیتهای پولی و بانکی، اعم از ارزی و ریالی  شرکت چادرملو و شرکت های زیر مجموعه، انواع خدمات مالی و بانکی را به این شرکت ارائه نماید .
این تفاهم نامه با اعتبار 2 ساله منعقد شده است و در صورت توافق طرفین برای سالهای بعد نیز قابل تمدید است .

اتمام فاز دوم برداشت‌های میدانی 5 برگ نقشه زمین‌شناسی کاربردی در خراسان شمالی/ آغاز فاز بعدی پروژه در صورت مهیا بودن شرایط تا پایان سال

در راستای اجرایی شدن تفاهم‌نامه سفر ریاست‌جمهوری به استان خراسان شمالی، فاز دوم برداشت‌های میدانی 5 برگ نقشه زمین‌شناسی کاربردی در مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم به اتمام رسید.

بر همین اساس نماینده سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در استان خراسان شمالی، گفت: با توجه به اهمیت تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی کاربردی، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اقدام به تهیه 5 برگ نقشه زمین‌شناسی کاربردی در استان خراسان شمالی کرد که تاکنون 2 فاز از این پروژه به اتمام رسیده است.

افزایش 11 درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو/ ارسال زغالسنگ در آبان، 42 درصد رشد یافت

میزان تولید  کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو درماه آبان، 11 درصد افزایش یافت. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، 2 شرکت تابعه ایمیدرو (طبس و البرز مرکزی) در ماه آبان، 60 هزار و 50 تن کنسانتره زغال سنگ تولید کردند. میزان تولید این شرکت ها در مدت مشابه سال گذشته، 53 هزار و 943 تن بود.
میزان ارسال کنسانتره زغال سنگ از سوی شرکت های طبس و البرز مرکزی به شرکت های داخلی، در ماه آبان 99 به 56 هزار و 952 تن رسید که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (40 هزار و 69 تن)، 42 درصد رشد نشان می دهد.

تجلیل از مدافعان سلامت در بیمارستان شهید مطهری

همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار با حضور منصور یزدی زاده مدیر عامل شرکت، خدامراد صالحی فرماندار شهرستان لنجان ، مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه ، مهدی بهرامی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی ، علیرضا آجدانی رییس بیمارستان و تعدادی از مسئولین شرکت ، 30 آذر ماه از مدافعان سلامت بیمارستان شهید مطهری با اهدای شاخه گل تجلیل شد.

اخذ گواهینامه های بین المللی و سیستم یکپارچه مدیریت توسط تعاونی مصرف کارکنان ذوب آهن

 تعاونی مصرف کارکنان ذوب آهن اصفهان برای اولین بار موفق به دریافت  گواهینامه های بین المللی و سیستم یکپارچه مدیریت شامل   ISO 14001 ( سیستم مدیریت زیست محیطی ) ، ISO 45001  ( سیستم مدیریت شغلی و ایمنی ) و ISO 9001  ( مدیریت کیفیت  )  شد .

امین قنبری مدیرعامل این تعاونی ضمن بیان خبر فوق گفت : از جمله مزیت های دریافت گواهینامه های ایزو توسط تعاونی مصرف کارکنان ذوب آهن اصفهان این بوده که خود را با استاندارد های جهانی منطبق نماید ودر نهایت ایجاد کیفیت و اعتماد و اطمینان در کالاها و خدمات ارائه شده به سهامداران نماید .

رشد 370 درصدی موجودی مواد اولیه در فولاد اکسین خوزستان

به گزارش روابط عمومی، امین ویسی نژاد مدیر سفارشات و انبارهای شرکت در این باره گفت: با توجه به این که چرخه گردش شرکت های تولیدی در گرو تامین مواد اولیه می باشد، خوشبختانه این شرکت با ثبت رکورد انبارش مواد اولیه به میزان 204 هزار تن اسلب تنها در نه ماهه سال جاری موفق شد پشتیبانی لازم از خط تولید جهت تولید انواع محصولات را ایجاد نماید و امید می رود با تدابیر مدیر عامل و مدیران محترم شرکت تا پایان سال جاری برنامه تولید شرکت فولاد اکسین مطابق با برنامه استراتژی با تنوع در سبد تولیدات که عمده آن ورق های با ارزش افزوده بالا می باشد نیز محقق گردد.

 

ذوب آهن اصفهان در صادرات غیرنفتی و بازگشت منابع ارزی خوش درخشید

مدیرعامــل ذوب آهــن اصفهان گفــت: علیرغم تمام ناملایماتی که صورت گرفت در جنگ اقتصادی خوش درخشیدیم و در صادرات غیرنفتی و افزایش درآمد برای کشور و بازگشــت منابع ارزی حاصل از صادرات موفق بودیم. 

منصور یزدی زاده، اظهار داشت: مشکل اصلی ذوب آهن اصفهان تأمین مواد اولیه است که اگر به موقع و به میزان کافی به ما برسد ظرفیت خود را می توانیم سالانه به سه و نیم میلیون تن تولید فولاد برسانیم. 

پرستاران معدن عاطفه و شجاعت فاطمی

شرکت حکیم مس یکی از شرکت‌های وابسته به شرکت ملی صنایع مس ایران است که به‌طور مستقیم در فرایند تولید نقشی ندارد ولی به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه در دل مناطق تولیدی با مدیریت درمانگاه‌ها در مجتمع‌ها سلامت نیروی انسانی را تأمین می‌کند و در خارج از مجموعه تولید با ارائه خدمات درمانی به سلامت خانواده‌های کادر درمان کمک می‌کند.

برنامه بهره برداری از 16.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری تا 1403

ایمیدرو به همراه شرکت های زیرمجموعه و تابعه، از سال 99 تا سال 1403 بیش از 16.3 میلیارد دلار طرح اجرا و راه اندازی خواهد کرد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از ایمیدرو، با راه اندازی و افتتاح این طرح ها در زنجیره های فولاد، ‌مس، آلومینیوم، طلا و ...بخش بزرگی از چشم انداز کشور در بخش معدن و صنایع معدنی محقق خواهد شد. لازم به یادآوری است که این سازمان به همراه شرکت های تابعه و زیرمجموعه 8893 میلیون دلار سرمایه گذاری بین سال های 93 تا 98 انجام داده است. 

خارج شدن سرمایه های بخش بازرگانی از فولاد

آنچه پس از حدود یکماه از اجرایی شدن شیوه نامه جدید فولادی می توان در بطن بازار لمس کرد، دوقطبی شدن شدید بازار است. نوردی ها شمش را با  ۸۰ درصد نرخ جهانی می خرند، حباب منفی  ۱۰۰ دلاری میلگرد صادراتی ایران ناشی از همین فروش ارزان به نوردی ها است. نوردی های خصوصی مکلف به عرضه در بازار داخلی هستند به علت شرایط رکودی در بازار داخل عمده محصولات عرضه شده این شرکت ها هم توسط شرکتهای زیر مجموعه همین شرکت ها خریداری می شود و در نهایت سر از مقاصد صادراتی در می آورد.

دستور جهانگیری برای اصلاح بازار فولاد صادر شده است

نائب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به سازوکار جدید در عرضه فولاد در بورس کالای کشور، وعده داد تا در آینده ظرفیت ها به صورت دقیق در سیستم عرضه و تقاضا از طریق بهین یاب تعریف شود.

اقدام چادرملو در بلندترین شب سال با هدف کاهشِ بخشی از آسیب های اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو امسال در یک اقدام کم نظیر، در سالروز ولادت با سعادت پیام رسان کربلا حضرت زینب کبرا (س) و همزمان با شب یلدا و آغاز فصل زمستان، با تهیه صدها بسته ارزاق عمومی، به دلهای خانواده های کم برخوردار در شهرستان بهآباد و بخش خرانق گرمایی مهربانی و نوعدوستی هدیه کرد.

کمیته ای برای پیگیری مسائل مرتبط با فولاد با محوریت بخش خصوصی تشکیل شود/ تک نرخی شدن ارز، منتظر تصمیم انقلابی مجلس است

وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل کمیته ای با حضور بخش خصوصی را برای پیگیری مسائل مرتبط با فولاد از جمله عرضه در بورس، خواستار شد. 

علیرضا رزم حسینی در جلسه با اعضای انجمن نوردکاران فولادی با تاکید بر این مطلب، افزود: این کمیته تمامی مسائل مرتبط با فولاد را با محوریت تولیدکنندگان و بخش خصوصی مورد بحث، تبادل نظر و جمع‌بندی قرار خواهد داد.

وی در ادامه تصریح کرد: نظام تصمیم گیری در مجموعه وزارت صمت بر سه محور دولت، مجلس و بخش خصوصی استوار است و همواره از نظرات بخش خصوصی برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری استفاده می‌کنیم.

کمک ۵ میلیارد تومانی گهرزمین به مراکز درمانی و امدادی

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سنگ آهن گهرزمین در ادامه اقدامات حمایتی و در راستای فعالیت های اجتماعی از سوی شرکت گهرزمین به حوزه امداد و درمان شهرستان مبلغ ۵ میلیارد تومان کمک شد.

از این مبلغ ۲/۵ میلیارد تومان به کمیته امداد امام خمینی برای حمایت از مددجویان این مرکز در این شرایط درنظر گرفته شد و ۲/۵ میلیارد تومان نیز به دانشکده علوم پزشکی سیرجان برای خرید تجهیزات و نیازهای بیمارستانی تحویل شد.

ذوب آهن اصفهان تحریم ها را به فرصت تبدیل نموده است

در بازدید این نمایندگان از خط تولید ذوب آهن اصفهان که مهدی بهرامی معاون منابع انسانی و امور اجتماعی و چند تن از دیگر مسئولین  شرکت  حضور داشتند، آخرین  تحولات ذوب آهن اصفهان در زمینه های تولید به ویژه ریل ملی، صادرات، تامین مواد اولیه، صرفه جویی و کاهش مصرف آب، اقدامات زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی تشریح شد.

در حاشیه این بازدید رضا حاجی پور یادآور شد: موفقیت های ذوب آهن در امر تولید و خودکفایی چشمگیر و قابل تقدیر است. این دستاوردهای مهم در استقلال و خودکفایی کشور نقش مهمی ایفا نموده و از این جهت ما می توانیم ادعا کنیم که تحریم های ظالمانه دشمن را به فرصت تبدیل کردیم .

رویکرد اخیر مدیریت فولاد مبارکه در زمینۀ تحول دیجیتال بسیار حائز اهمیت است

به گزارش خبرنگار فولاد، با الزام و مأموریت مدیریت شرکت فولاد مبارکه به شرکت ایریسا مبنی بر تدوین برنامۀ هوشمندسازی و تحول دیجیتال در فولاد مبارکه، برنامۀ پنج‌ساله‌ای تدوین گردید و در این راستا و با هدف حل چالش‌های موجود در این زمینه، رویداد ارائۀ  چالش‌های فناورانه در مهرماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار شد. پس از آن،  با گزینش پیشنهاد‌های برتر،  15 تیم طی مدت 4 روز از خطوط تولید فولاد مبارکه بازدید کردند.

این گروه‌ها در این مدت از واحدهای فولادسازی و نورد سرد بازدید و از نزدیک با فرایند جاری در این بخش‌ها آشنا شدند.

ارائۀ خدمات آزمایشگاه کالیبراسیون گشتاور فولاد مبارکه به سایر صنایع

این مطلب را کارشناس کالیبراسیون و ابزار دقیق شرکت فولاد مبارکه گفت و افزود: آزمایشگاه‌های ابزار دقیق و کالیبراسیون شرکت فولاد مبارکه یکی از اولین آزمایشگاه‌های تأیید صلاحیت‌شده و همکار سازمان ملی استاندارد ایران به شمار می‌رود که از سال 1378 پروانۀ تأیید صلاحیت آزمایشگاهی اخذ کرده است.

جهش تولید در فولاد اکسین تحقق یافت: تولید ۵۴۸ هزار تن ورق فولاد

امین ابراهیمی روز پنجشنبه در نشست با مدیران رسانه های استان خوزستان اظهار داشت: ظرفیت اسمی این شرکت سالانه یک میلیون و۵۰ هزار تن است که پیش بینی می شود تا پایان امسال بیش از ۸۰۰ هزار تن ورقهای فولادی در این شرکت تولید و روانه بازار مصرف شود.

وی افزود: تحقق کامل ظرفیت اسمی این شرکت در گرو اجرای طرح تکمیلی این شرکت و نیز تامین مواد اولیه اسلب عریض ۲۳ تنی است که با برنامه ریزیهای انجام شده این امر در آینده نیز تحقق خواهد یافت.

طراحی و ساخت پیچ و مهره‌های کامپوزیت در قسمت ثانویۀ کوره‌های قوس الکتریکی در فولاد مبارکه

رئیس گروه فنی نگهداری و تعمیرات ناحیۀ  فولادسازی و ریخته‌گری مداوم در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد، ضمن اعلام خبر طراحی و ساخت پیچ و مهره‌های کامپوزیت که نگهدارندۀ کابل‌های آبگرد جریان بالا در قسمت ثانویۀ کوره‌های قوس الکتریکی است، گفت: در واحد فولادسازی، نگهدارندۀ (ساپورت) ثانویۀ کابل‌های آبگرد جریان بالا (High Current)، یک ساختار تمام‌فلزی است که بر  دیوارۀ بتونی   اتاق  ترانسفورماتور هر کوره نصب و مهار شده و وظیفۀ آن نگه‌داشتن و تحمل وزن تجهیزات انتقال انرژی الکتریکی جریان بالا (85 کیلو آمپر) از ثانویۀ ترانسفورماتور   به کورۀ قوس است.

گزارش 9 ماهه فولاد مبارکه بسیار عالی خواهد بود/ حاشیه‌سازی‌های مجلس، سهامداران فولاد مبارکه را نگران می‌کند

یوسف اصلانی، تحلیگر بازار سرمایه گفت قیمت تختال و ورق گرم صنعت فولاد ایران در ماه‌های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. همچنین وضعیت دلار نیمایی به نفع شرکت‌های صادرات‌محور است. با توجه به تولید واکسن کرونا و چشم انداز پایان همه‌گیری، قطعا در بازارهای جهانی در کنار تقاضای انباشته قبلی، تقاضای جدید نیز شکل خواهد گرفت، از این رو چشم‌انداز سوددهی فولاد مبارکه بسیار مناسب خواهد بود.

ورزشگاه نقش‌جهان به‌مدت ۴۵ سال به فولاد مبارکه واگذار شد

محـــمدرضا ســـاکت در خصوص واگذاری ورزشگاه نقش‌جهان به شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: مردم اصفهان حدود ۳۰ سال در انتظار ورزشگاه نقش‌جهان بودند و سرانجام با پیگیری مدیران شرکت فولاد مبارکه این امر به نتیجه رسید.

اولویت رفع نواقص مدنظر AFC است

اگربناست شیوه نامه جدید دولت اثرگذار باشد نباید ابتر بماند/ به دنبال ایجاد بازار شفاف معاملاتی سنگ آهن، در فرآیند مزایده ای هستیم

شیوا نیک وظیفه

دبیر انجمن سنگ‌آهن ایران معتقد است شیوه‌نامه جدید دولت در جهت تنظیم عرضه و تقاضای زنجیره آهن و فولاد با توجه به نگاه متفاوت دولت به حکمرانی زنجیره فولاد به طور کلی مثبت بوده و نقاط قوت فراوانی دارد و گامی موثر در ایجاد توازن و شفافیت در زنجیره خواهد بود.

طرح تحول دیجیتال، کهکشان تحول و ضامن بقای شرکت در کلاس جهانی

سیدمهدی نقوی، معاون تکنولوژی فولاد مبارکه به  ره‌ نگاشت این طرح اشاره می‌کند که در قالب یک سفر پنج‌ساله از سال جاری شروع می‌شود و انتظار می‌رود در سال 1404 فولاد مبارکه با مفاهیم هوشمند در سطح جهانی مطرح باشد. طبیعتا نقاطی برای این موضوع تعریف شده که هریک از آن‌ها با بخش‌هایی از شرکت در ارتباط است. هم‌اکنون شرکت فولاد مبارکه در سطح هوشمند صفر قرار دارد و طی سال 1400 تا 1404 به فولاد مبارکۀ هوشمند یک، دو، سه و چهار دسترسی خواهیم یافت.

بومی‌سازی تیوب‌های ریفورمرواحدهای احیا مستقیم فولاد مبارکه

داریوش رشیدی در این باره گفت: با اتکا به دانش فنی و تجربۀ نهادینه‌شده در فولاد مبارکه و همت شرکت‌های سازندۀ داخلی ۲۲ 10 عدد تیوب این ریفورمرها بومی‌سازی و با موفقیت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی با تأکید بر اهمیت کیفیت این تجهیزات تصریح کرد: بسیاری از لوله‌های وارداتی از رده خارج شده است و با کسب این موفقیت، در حال حاضر حدود یک‌چهارم ریفورمرهای احیا با لوله‌های ساخت داخل عملیات تولید را انجام می‌دهند و تاکنون عملکرد مناسبی داشته‌اند.

فولاد مبارکه یاور مدافعان سلامت و حامی مردم در مبارزه با ویروس کرونا

وی با اشاره به اینکه حدود 20 هزار نفر به‌عنوان پرسنل و پیمانکار در شرکت فولاد مبارکه فعالیت دارند گفت: حضور روزانۀ کارکنان در بخش‌های مختلف، دریافت مواد و خدمات موردنیاز فولاد مبارکه از حدود 60 درصد کشور و همچنین ارسال محصولات فولاد مبارکه به تمامی نقاط کشور این الزام را ایجاد می‌کند که شیوه‌نامه‌های بهداشتی به‌طور کامل در چرخۀ این مجموعۀ بزرگ رعایت گردد. در غیر این صورت فولاد مبارکه به مرکزی برای انتشار این ویروس تبدیل می‌شود.

جعفری عضو شورای عالی معادن شد

طی حکمی از سوی علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت، وجیه اله جعفری رییس هیات عامل ایمیدرو به عضویت شورای عالی معادن درآمد.

در حکم وزیر صنعت معدن و تجارت آمده است:

جناب آقای جعفری، معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران

با عنایت به تعهد، تخصص و تجربیات علمی و عملی و ارزشمند جنابعالی، در اجرای بند 8 ماده 12 قانون معادن و اصلاحات آن، به موج این حکم به عنوان "عضو شورای معادن" منصوب می شوید.

امید آن دارد که با همکاری سایر اعضای شورای مذکور در انجام وظایف و مسئولیت محول موفق و موید باشید.

تولید در مجتمع های تابعه ایمپاسکو فراتر از برنامه رفت

در هشت ماهه نخست ۹۹ تولید در اکثر مجتمع های تابعه ایمپاسکو بالاتر از برنامه تعیین شده است. 

به گزارش معدن نامه به نقل از ایمپاسکو، در هشت ماهه نخست ۹۹ تولید سنگ آهن صاحب سقز ۲۳۵ هزار تن است و این در حالیست که برنامه تولید ۱۱۸ هزار تن بوده، همچنین مجتمع فروکروم جغتای با تولید ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن فروکروم از برنامه تولید که ۱۳ هزار تن می باشد، فراتر رفته است.

منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس آینده درخشانی در زمینه سرمایه گذاری دارد.

منطقه ويژه خليج فارس، با توجه به نزديکي به بندر بزرگ شهيد رجايي و درياي آزاد، قرار گرفتن در کنار معادن بزرگ استان کرمان و هرمزگان و سهولت واردات و صادرات، در اوايل دهه هشتاد به عنوان هاب سرمايه‌گذاري، به‌ويژه در صنايع فلزي و فولادي، مطرح شد و زيرساخت‌هاي آن توسعه يافت. در همين زمينه، با رئيس اسبق هيئت‌عامل ايميدرو به گفت‌وگو نشسته‌ايم. مصطفي موذن‌زاده اعتقاد دارد که پتانسيل‌هاي منطقه ويژه خليج فارس و استان هرمزگان بيش از ميزان کنوني است و با توسعه بيشتر زيرساخت‌ها، مي‌توان به موفقيت‌هاي بيشتري در زمينه جذب سرمايه‌گذاري داخلي و خارجي رسيد.

آمادگی ذوب‌آهن اصفهان برای تولید ریل سوزنی خطوط مترو

معاون بهره برداری شرکت با بیان این که در حال حاضر ذوب آهن توان تولید تمام ۲۵۰۰ تن ریل سوزنی مورد نیاز کشور را دارد، گفت: تولید این محصول در راستای کامل شدن سبد محصولات ریلی ذوب آهن و همچنین خودکفایی کشور در تولید انواع ریل است، چرا که وابستگی ریلی پاشنه آشیل کشور است. 

مهرداد تولاییان، اظهار کرد: سوزن ریل یا ریل زبانه سوزن مربوط به بخشی است که دو خط راه آهن با یکدیگر تلاقی دارند و قطار از یک خط به روی خط دیگری جا به جا می‌شود، همچنین در ایستگاه‌های قطار و مسیرهای ریلی که دوشاخه می‌شود، ریل زبانه سوزن نقش تعویض خطوط راه آهن را دارد.

ذوب آهن در تامین تکنولوژی و تجهیزات مورد نیاز، خودکفا شده است

مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه شرکت با اشاره به این که طی سال های اخیر، فرآیندها و فعالیت‌های تحقیق و توسعه مورد اقبال ویژه‌ مدیریت ذوب‌آهن اصفهان قرارگرفته ‌است، گفت: بر این مبنا ذوب‌آهن اصفهان با سابقه‌ای بالغ بر 50 سال فعالیت و داشتن واحد تحقیق و توسعه‌ای با عمری بیش از 30 سال، از امکان بهره‌مندی از مزایای فرآیندهای مذکور و قرار گرفتن در جایگاه ویژه و مطلوب، طی سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری در این خصوص انجام داده است.

افزایش مصرف 21 درصدی «شمش» و 18 درصدی «محصولات فولادی»

میزان مصرف  شمش و محصولات فولادی در کشور طی 8 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ترتیب 21 و 18 درصد افزایش یافت. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای فروردین تا پایان آبان، 16 میلیون و 814 هزار تن  شمش(اسلب، بیلت و بلوم) مصرف شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 13 میلیون و 868 هزار تن بود.

ارتقا شاخص‌های HSEE در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیر بهداشت ،ایمنی، محیط زیست و انرژی منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس از رشد 121 درصدی شاخص‌های  HSEE در این منطقه عظیم اقتصادی و دستیابی به سطح خوب و مورد تایید ایمیدرو خبر داد. 

اردشیر سالاری ضمن اشاره به برنامه ممیزی عملکرد  HSEE شرکت‌های تابعه سازمان ایمیدرو، بیان داشت: این ممیزی از سال 95 با حضور کارشناسان ایمیدرو در شرکت‌های تابعه سازمان به صورت سالانه انجام می‌شود. وی ادامه داد: در ابتدای امسال نیز به رغم شیوع ویروس کرونا برنامه ممیزی متوقف نشد و با زحمات و برنامه‌ریزی‌های مدیریت  HSEE ایمیدرو این ممیزی صورت پذیرفت.

ساخت پایلوت آب شیرین کن جذبی فولاد هرمزگان، محصول تحقیق و توسعه برتر کشور شد

بر اساس انتخاب ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری صنعت ، معدن و تجارت در سال ٩٩ ، ساخت پایلوت محصول ((سامانه آب شیرین کن جذبی دو بستره تک مرحله ای با مکانیزم بازیافت داخلی جرمی و حرارتی)) معرفی شده توسط فولاد هرمزگان به عنوان محصول تحقیق و توسعه برتر واحد‌های تولیدی، صنعتی و معدنی کشور در سال 99 انتخاب شد.

از حمایت‌های مدیرعامل شرکت مس در ساخت و نوسازی مدارس قدردانی می‌کنم

با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی، و مدیر مجتمع مس سونگون، تفاهم‌نامه احداث مدارس شهرستان ورزقان مابین شرکت مس و اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی در محل فرمانداری ورزقان به امضا رسید.

۱۵۰۰ میلیارد تومان سود پس از زیان ده ساله/ تنها راه نجات صنایع استان خروج از بازی دلالان و فروش مستقیم کالای خود است

چهارشنبه ۲۶ آذر ۹۹ نشست هم اندیشی بین هیئت مدیره این شرکت با جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

 در این نشست هم اندیشی آقایان ابراهیمی، یارعلیزاده، سلمان پور، و امیرغلامی از فولاد اکسین با آقایان فروغی نیا، بهاروند، پرویزی بابادی، منادی، و بن رشیدی  دیدار و گفتگوی مفصلی داشتند.

سونگون در مسیر توسعه/قدردانی از فعالیت‌های توسعه‌ای شرکت مس در سونگون

استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از توجه ویژه شرکت مس در سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های توسعه‌ای در مجتمع مس سونگون گفت: خوشبختانه در زمان مدیریت دکتر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس غفلت‌های سالیان گذشته در توسعه صنعت مس در آذربایجان شرقی جبران شده و بسیاری از مشکلات زیربنایی این منطقه نیز مرتفع شده است.

ذوب آهن اصفهان، لوح رضایت مندی مشتری را کسب کرد

دهمین دوره همایش سراسری رضایت مندی مشتری با حضور دکتر میر محمد صادقی رییس موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق ایران ، دکتر محمد حسین فرهنگی عضو و سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و سيد حميد پورمحمدي معاون امور اقتصادي و هماهنگي برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه كشور 26 آذر ماه در مرکز همایش های رایزن تهران برگزار شد ، ذوب آهن اصفهان توانست در این همایش لوح رضایت مندی مشتری را کسب کند  .

فولاد هرمزگان لوح تقدير رضايتمندي مشتري را كسب كرد

همايش سراسري رضايتمندي مشتري چهارشنبه ٢٦  آذر ماه در سالن همايشهاي رايزن تهران برگزار شد. 

در اين همايش كه با حضور مسئولين اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي  ايران و جمعي از توليدكنندگان و صنايع كشور برگزار شد، از مهندس ارزاني مديرعامل  شركت فولاد هرمزگان به دليل انجام اقدامات موثر و شايسته در جهت رضايتمندي مشتري تقدير به عمل آمد.

ميثم چعبي رئيس فروش داخلي فولاد هرمزگان در حاشيه اين همايش گفت: برای رسیدن به نتایج مطلوب و تداوم حضور در عرصه تجارت یکی از مهمترین کارها کسب رضایت حداکثری مشتری می باشد.

اجرای ۱۰ پروژه تحقیقاتی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، از ابتدای امسال ۱۰ پروژه تحقیقاتی در سطح سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در حال اجرا و ۱۵ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری میان سازمان و مجموعه‌های علمی تحقیقاتی و دانشگاه‌ها، بنگاه‌های بزرگ صنایع معدنی و برخی دستگاه‌های اجرایی کشور منعقد شده است.

پیش بینی افزایش تولید معدنکار جهانی در سال ۲۰۲۱

آنگلوامریکن به عنوان تولیدکننده انواع مواد معدنی تولید خود را در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۴ درصد افزایش می دهد.

 به گزارش معدن نامه به نقل از رویترز، این معدنکار طلا، پلاتین، مس، الماس و زغال سنگ اعلام کرد: شرکت در حالی افزایش تولید را پیش بینی کرده که انتظار دارد هزینه های تولید آن حدود ۳ درصد افت یابد.

این معدنکار جهانی گفت: هزینه های سرمایه ای سال آینده بین ۵.۷ میلیارد دلار تا ۶.۲ میلیارد دلار خواهد بود که منعکس کننده به تعویق افتادن هزینه های سال ۲۰۲۰ و سرمایه گذاری های جدید است.

چادرملو تندیس برترین شرکت صنعتی در توسعه نیروگاههای تجدید پذیر را دریافت کرد

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پنجمین کنفرانس بین المللی و دومین دوره جایزه ملی انرژی های تجدید پذیر که صبح امروز  در محل پژوهشکده انرژی دانشگاه صنعتی شریف و با حضور معاونین وزرای نیرو و صنعت ، معدن و تجارت و حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو، دبیرکل اتحادیه بین المللی انرژی خورشیدی و معاون دبیرکل آژانس بین المللی انرژی های تجدید پذیر برگزار شد.  موفق به دریافت تندیس برترین شرکت صنعتی و لوح تقدیر این کنفرانس گردید .

بورس فعلي؛ بستري نامناسب براي عرضه فولاد/ بي‌توجهي به بخش توزيع در شيوه‌نامه جديد عرضه فولاد

رئيس اتحاديه آهن، فولاد و فلزات استان تهران با انتقاد از اينكه در شيوه‌نامه جديد ساماندهي بازار فولاد به جايگاه بخش توزيع توجه نشده است گفت: در بورس برخي كارخانه‌ها بيش از نيازشان خريد كردند و مازاد آن را در بازار آزاد و با قيمت بالاتر فروختند.

ابلاغ رویه ثبت اطلاعات محصولات طویل فولادی در سامانه جامع تجارت

دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار، رویه ثبت اطلاعات محصولات طویل فولادی در سامانه جامع تجارت را به کلیه فعالین تجاری توزیع و فروش این مقاطع ابلاغ کرد.

پیرو ابلاغ شیوه‌نامه سامان‌دهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد در تاریخ 28 آبان‌ماه 1399 از سوی معاون اقتصادی رئیس‌جمهور، دبیر کارگروه ستاد تنظیم بازار با اشاره به تکلیف قبلی تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی به ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت،  توزیع‌کنندگان و فروشندگان این محصولات را نیز به طور رسمی شامل ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت کرد.

افزایش تولید 13 درصدی «شمش» و 8 درصدی «محصولات فولادی»

میزان تولید شمش و محصولات فولادی در کشور طی 8 ماهه 99، به ترتیب 13 و 8 درصد افزایش یافت. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، از ابتدای فروردین تا پایان آبان، 20 میلیون و 597 هزار تن شمش (بیلت، بلوم و اسلب) تولید شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 18 میلیون و 242 هزار تن بود.

طرح کمربند سبز محور عقدا- اردكان اجرایی می شود

درپی تاکیدات و توجه خاص مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در توسعه فعالیت های این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی  و تعهد به ایجاد کمر بند سبز عقدا - اردکان،  جلسه هماهنگی اجرای این پروژه با حضور فرماندار اردکان، جمعی ازمدیران شهرستان و مدیر مجتمع صنعتی چادرملو در این مجتمع برگزار شد.

فروش بیش از ۳ هزار میلیارد ریالی حق تقدم‌های استفاده نشده «ومعادن»

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات از فروش حق تقدم‌های استفاده نشده خود خبر داد.

به گزارش معدن نامه به نقل از کدال بورس امروز، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات پس از دریافت مجوز افزایش سرمایه ۳۶ درصدی خود تصمیم به فروش حق‌تقدم‌های استفاده نشده خود گرفت.

بر اساس این افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۴۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۵۴ هزار و۹۰۰ میلیارد ریال از محلمطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته رشد کرده است.

واحد تولید آهن اسفنجی قائنات در دهه فجرافتتاح و به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت ملی فولاد زمان افتتاح و به بهره برداری رسیدن واحداحیاء مستقیم قائنات (تولیدآهن اسفنجی) را دهه فجر اعلام کرد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی شرکت ملی فولادایران، دکترامیرحسین نادری با اعلام این خبردرگفت وگوبا واحد مرکزی خبرصداوسیمای خراسان جنوبی افزود:این طرح درزمره طرح های هفتگانه فولادی است که باظرفیت تولید سالیانه ۸۰۰هزارتن آهن اسفنجی آغاز بکارخواهد کرد

میراث ماندگار غریب‌پور در ایمیدرو

صنعت یک کشور را قلب تپنده اقتصاد آن می دانند. بدین ترتیب یکی از وجوه پویایی اقتصاد یک‌ کشور به قدرت و تولید صنعتی آن برمی گردد مکانیسم پیشرفت صنعت و‌ مدلهای شکوفایی صنعتی را می توان بر پایه، ساختار- کارگزار تعریف نمود.بنابراین یک ساختار مدون و مدرن صنعتی نیازمند کارگزار لایق و‌توانمند است. فارغ از مدلهای مدیریت از کلاسیک تا مدرن و فرامدرن این امر نوعا ثابت است. در ایران مدیران توانمندی که در عرصه اقتصاد  صنعت خوش درخشیدند کم نیستند. اهالی صنعت خداداد غریب پور را به خوبی می شناسند.

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت مس و اداره نوسازی مدارس آذربایجان شرقی/ کلنگ احداث مجتمع امدادی جاده خواجه ورزقان به زمین خورد

به گزارش معدن نامه به نقل از مس پرس، در آیین امضای تفاهم نامه مشارکت در احداث، و تجهیز مدارس منتخب در استان آذربایجان شرقی، انارکی محمدی رییس هیات مدیره شرکت مس، خانی فرماندار ورزقان، صدقی مدیرکل اداره نوسازی و تجهیز مدارس، پاشایی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، موسوی رییس دادگستری، مهرانی معاون مالی اقتصادی شرکت ملی مس، احمدیان معاون توسعه سرمایه انسانی و خلیلی مشاور مدیرعامل و مدیر گروه روابط عمومی و حوزه مدیرعامل و جمعی دیگر از مسئولان و مقامات استانی  حضور داشتند.

معرفی برترین های نهمین جشنواره هفته پژوهش بخش صنعت ، معدن و تجارت

برترین های نهمین جشنواره هفته پژوهش و فناوری بخش صنعت، معدن و تجارت معرفی و تجلیل شدند.

همزمان با سومین روز از هفته پژوهش که تحت عنوان " پژوهش، ‌فناوری در خدمت جهش تولید" نامگذاری شده است، آئین تجلیل از برترین های پژوهشی و فناوری بخش صنعت، معدن و تجارت با حضور معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت بصورت برخط(انلاین) برگزار شد .

شهرک تخصصی صنعتی گل‌گهر آغاز بكار كرد

به گزارش معدن نامه به نقل از  روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، مهندس جمشید ملارحمان مدیرعامل شرکت گل‌گهر با اعلام این خبر گفت: منطقه گل‌گهر، به‌عنوان‌ بزرگ‌ترین منطقه معدنی و صنعتی و قطب فولادی کشور شناخته می‌شود که زنجیره کامل فولاد از سنگ تا محصولات فولادی را در خود جای داده است و روز به روز شاهد توسعه و گسترش بیشتر این منطقه و تنوع در محصولات تولیدی هستیم.

طرح الحاق فرودگاه بین المللی شهدای لامرد به محدوده منطقه ویژه اقتصادی تصویب شد

مدیرعامل  منطقه ویژه اقتصادی لامرد از تصویب طرح الحاق فرودگاه بین المللی شهدای لامرد به محدوده سایت منطقه ویژه اقتصادی در نشست کارگروه تخصصی شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد. 

فولاد خراسان حامي بانوي المپيكي نيشابور

مديرعامل مجتمع فولاد خراسان خبر از حمايت ورزشكار كم شنواي نيشابوري در مسير افتخارآفريني در بازي هاي المپيك 2021 ناشنوايان برزيل داد. 

محاسبات اکچوئری موسسه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به تایید سازمان حسابرسی کل کشور رسید

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد از تایید محاسبات اکچوئری موسسه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد توسط سازمان حسابرسی کل کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، دکتر مسرور عنوان کرد: در اجرای بند پ ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر انجام مطالعات مربوط به محاسبات اکچوئری موسسه برای تعیین میزان مطالبات صندوق از دولت، این مطالعه در دستور کار موسسه قرار گرفته بود که در نتیجه اقدامات انجام شده محاسبات اکچوئری موسسه برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ تهیه و برای رسیدگی به سازمان حسابرسی کل کشور ارسال گردید.

آدرس اشتباه به مسئولان ندهیم/ ضربه زدن به سرمایه‌های ملی، ایران را دشمن شاد می‌کند

 

مشکل تراشی و به نوعی سنگ انداختن برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و البته مدیران بزرگی که در راس امور قرار گرفته و توانسته اند با غلبه بر تمامی چالش‌ها و سختی‌های موجود در راه، به موفقیت برسند موضوع تازه ای نیست که در کشورمان ندیده یا از دلایل آن آگاهی نداشته باشیم.

آخرین وضعیت صنعت فولاد خام و محصولات فولادی/ افزایش 4.5 درصدی تولید فولاد خام در کشور

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سلسله گزارش‌های محصولات منتخب، آخرین وضعیت صنعت فولاد خام و محصولات فولادی را منتشر کرد.

به گزارش معدن نامه به نقل از شاتا، صنعت فولاد یکی از صنایعی است که نقش مهمی در رشد و توسعه کشورهای پیشرفته صنعتی ایفا کرده است و همواره مصرف سرانه فولاد، به عنوان یکی از شاخص‌های رشد و توسعه کشورها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در ایران این صنعت به دلیل ایجاد اشتغال، درآمد ارزی و ایجاد تحرک در صنایع پایین دستی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

افزایش بودجه اکتشافات معدنی در سال آینده در صورت نیاز/پیش بینی ۷۱۸ میلیارد تومان بودجه جاری برای سازمان توسعه تجارت

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید کمیسیون صنایع با برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان حوزه معدن اعتبارات موردنیاز این حوزه را احصا و در صورت نیاز بودجه سازمان مذکور را افزایش می‌دهد تا از آن برای خرید تجهیزات و توسعه استفاده و از خام فروشی جلوگیری شود. 

پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافی در خدمت جهش تولید

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، با فرارسیدن هفته پژوهش، توجه و تمرکز روی ابعاد مختلف این امر در کشور و بررسی دستاوردها و چالش‌های فراروی این حوزه در بخش های تحقیقاتی و آینده پژوهی سازمان‌ها و نهادهای گوناگون علمی فراهم می‌ شود تا کلیه محققان و ذی‌نفعان ضمن اطلاع از روندها و وضعیت موجود در کشور برنامه‌ریزی روزآمد و اقدامات موثری را در دستور کار خود قرار دهند. 

اصلاح شدید قیمت سنگ آهن

براساس اعلام Mysteel، با توجه به سردی آب و هوای که فعالیت های ساختمانی را کند کرده، قیمت میلگرد در چین کاهش یافت و همین امر منجر به اصلاح شدید قیمت های سنگ آهن در بازار شد. این موسسه مشاور حوزه فولاد، اصلاحات بیشتر قیمت را برای میلگرد و مفتول برای دوره ۱۴ تا ۱۸ دسامبر، به ویژه در شمال چین پیش بینی کرده است.

با این حال، قیمت نورد گرم (HRC) ممکن است به دلیل تولید مطلوب و تقاضای خودرو در طول هفته تقویت شود.

روز گذشته افزایش شدید قیمت سنگ آهن که هفته گذشته به ثبت رسید و باعث کاهش حاشیه سود فولادسازان شد تا حدود ۶ دلار اصلاح شد.

نخستین عرضه ورق گالوانیزه فولاد تاراز به بورس کالا

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد تاراز چهارمحال، امروز برای نخستین بار ورق گالوانیزه تولیدی شرکت فولاد تاراز در بورس کالا عرضه شد.
سعید رشیدی، مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال در این‌باره گفت: عرضه در بورس کالا روش مناسبی برای فروش محصولات یک شرکت است و ما نیز از عرضه در بورس کالا استقبال می‌کنیم؛ در این زمینه سازوکار عرضه و تقاضا باید محترم شمرده شود تا بهترین رویداد در راستای کشف قیمت و تنظیم بازار رقم بخورد.

اهم اقدامات مدیریت های حوزه برنامه ریزی و توسعه شرکت ذوب آهن اصفهان در سال جاری

سید حسین دیباجی، مدیر کیفیت فراگیر شرکت با بیان این که در بخش فولادسازی حدود ١٥٥١٨٦٧ تن شمش از ٢٨ نوع مارک فولادی تولید گردید که توسط بازرس­های این مدیریت از نظر کیفیت سطحی و آنالیز شیمیایی و روند تولید به دقت بازرسی و تصمیم گیری­های لازم صورت پذیرفت، گفت: حدود ٥٥٨٠٠٠ تن شمش صادراتی نیز پس از تایید کنترل کیفیت و تنظیم گواهینامه فنی به خارج از کارخانه ارسال شده است و به عنوان صرفه جویی حدود ٢٠٠٠٠ تن شمش درجه٢ با تایید کنترل کیفیت تحویل مشتری گردید، ضمن این که در نورد ٥٠٠ تیرآهن نمره ٢٠ برای اولین بار تولید شد که در زمان تولید، توسط همکاران این مدیریت، کنترل های لازم صورت پذیرفت.

ارفع‌سازان پیشرو در ارائه خدمات تولیدی و عمرانی

به گزارش معدن نامه به نقل از مس پرس، مدیرعامل شرکت ارفع‌سازان افزود: با توجه به سال جهش تولید و استراتژی‌های شرکت مس در راستای افزایش تولید، پیش‌بینی افزایش درخواست خدمات از طرف کارفرما، دور از انتظار نبود، بنابراین شرکت ارفع‌سازان، آمادگی خود را با تلاش و کوشش تک تک کارکنان در همه حوزه‌های فعالیتی و قراردادی شرکت مس افزایش داد به طوری که همراهی پررنگ و شبانه روزی در اورهال مجتمع مس سرچشمه داشت.

میانگین رشد ۱۳.۹ درصدی تولید کالاهای منتخب معدن و صنایع معدنی

بررسی آمار مقدماتی هفت قلم کالای بخش معدن و صنایع معدنی در هشت ماهه امسال، رشد میانگین ۱۳.۹ درصدی تولید این محصولات را نشان می‌دهد.

برپایه داده های آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت حاکی است، در دوره مورد بررسی بیشترین رشد تولید مربوط به شمش آلومینیوم با ۵۲.۵ درصد ثبت شد و کمترین هم سهم چینی بهداشتی به میزان ۲.۲ درصد بود.

افزایش تولید ۵۲.۵ درصدی آلومینیوم

بر اساس آمار مورد بررسی، در هشت ماهه امسال تولید شمش آلومینیوم به رقم ۲۷۱.۳ هزار تن رسید که در مقایسه با رقم ۱۷۷.۹ هزار تن عملکرد هشت ماهه ۹۸ افزایش ۵۲.۵ درصدی نشان می‌دهد.

تولید ۴۸.۴ میلیون تن سیمان

معادن بلااستفاده به شرکت‌های بزرگ معدنی سپرده شود

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس یازدهم گفت: مشکلات معادن کشور را می توان با ورود شرکتهای بزرگ و قوی معدنی حل و فصل کرد؛ چون چنین شرکت هایی از تجربیات بالایی برخوردارند.

لطف الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگوی اختصاصی، درباره مشکلات و غیرفعال ماندن بخشی از معادن کشور گفت: ما باید تلاش کنیم تا اقتصاد مردمی شود و به معادنی که غیرفعال مانده اند یا مشکلاتی پیش روی آنهاست باید کمک کنیم تا دوباره احیا شوند.

اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی نخستین فراخوان باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی کشور

عضو هیات موسس باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی گفت: نتایج نخستین دوره فراخوان عضویت در باشگاه متخصصان نمونه برداری معدنی کشور اعلام شد. 

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی این باشگاه تخصصی، علی دلیر با بیان این مطلب در ادامه افزود: با توجه به لزوم ایجاد فرآیند انجام نمونه‌برداری استاندارد مواد معدنی و اهمیت آن در تمامی مراحل پروژه‌های معدنی، مجموعه دانش بنیان کانساران بینالود پس از قریب به یکسال مطالعه و نیازسنجی، نخستین باشگاه متخصصان نمونه‌برداری معدنی را با همکاری موسسه آموزشی- پژوهشی یونیدرو ، تاسیس کرده است.