ژانویه 2021

تحريم ما را قوى تر از گذشته كرد

بازديد از سه نمايشگاه، قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو ،  نمايشگاه رنگ، رزین، پوششهای صنعتی، کامپوزیت و آبکاری  و نمايشگاه ايران كان مين، بازديد از افتخارات ملى است.
شركت هايى كه در سخت ترين شرايط كشور و با وجود تحريم هاى بسيار نه تنها سر خم نكرده بلكه با قدرتى بيش از گذشته در راه توسعه كشور گام بر مى دارند.

آغاز عملیات اجرایی خطوط دوم و سوم پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران در آینده نزدیک/ ضرورت اطلاع رسانی ابعاد مختلف پروژه ملی انتقال آب برای امیدآفرینی در جامعه/عزم راسخ دولت برای تحقق تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص موضوع انتقال آب

وزیر صمت با تاکید بر اینکه نام دست اندرکاران پروژه بزرگ و ملی انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ایران در تاریخ آبادانی کشورثبت خواهد شد، از آغاز عملیات اجرایی خطوط دوم و سوم این پروژه در آینده نزدیک خبر داد. 

عزم جدی فولاد اکسین برای جایزه ملی تعالی سازمانی ۹۹

به گزارش روابط عمومی شرکت، امروز شنبه ۱۱ بهمن اولین جلسه افتتاحیه ارزیابی تعالی سازمانی شرکت فولاد اکسین خوزستان با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور کریم سلمان عضور هیات مدیره، امین ابراهیمی مدیر عامل و همه مدیران واحدهای شرکت و تیم ارزیاب به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
در این جلسه که با تلاوت قرآن کریم و سرود ملی آغاز شد، کریم سلمان پور عضو هیات مدیره شرکت بیان کرد، امیدوارم که در مدت این ارزیابی با ارائه گزارش مناسب، بتوانیم نتیجه تلاش های همه کارکنان شاغل در شرکت فولاد اکسین خوزستان ارائه دهیم.

تحقق جهش تولید در فولاد اکسین

 مدیرعامل شرکت فولاد‌اکسین خوزستان گفت: تولید انواع ورق‌های فولادی در این شرکت تا پایان آبان‌ امسال به ۵۴۸ هزار تن رسید که تاکنون بی‌سابقه بوده است. امین ابراهیمی اظهار کرد: ظرفیت اسمی این شرکت سالانه یک‌میلیون و۵۰ هزار تن است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال بیش از ۸۰۰ هزار تن ورق‌های فولادی در این شرکت تولید و روانه بازار مصرف شود.

تولید تختال ضخیم در فولاد مبارکه نتیجۀ اعتماد به متخصصان داخلی است

وی افزود: مزایای تولید اسلب‌های ضخیم را می‌توان با توجه به ابعاد کمّی و کیفی آن بررسی کرد. از یک سو، ورق‌های عریض در شرکت فولاد اکسین می‌تواند در ابعاد بزرگ‌تر تولید شود و از سوی دیگر، می‌توان براساس استانداردهای جهانی، تختال تولید کرد.

عضو هیئت‌مدیرۀ انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در ادامه به یکی دیگر از مزایای تولید تختال با ضخامت 300 میلی‌متر اشاره کرد و افزود: یکی از جنبه‌های مهم و باارزش این دستاورد فولاد مبارکه این است که می‌توان این اسلب را در ابعاد ایکس و وای در فولاد اکسین نورد کرد و این امر در بهبود کیفیت ورق نقش مهمی دارد.

اجرای طرح مدیریت دارایی‌های فیزیکی در فولاد مبارکه

رئیس واحد برنامه‌ریزی و تعالی سیستم نگهداری و تعمیرات شرکت فولاد مبارکه ضمن تائید این خبر و با اشاره به تحولات جهانی در حوزۀ نگهداری و تعمیرات (نت) گفت: حرکت از موضوع نگهداری و تعمیرات به سمت مدیریت دارایی‌های فیزیکی با هدف مدیریت یکپارچه و بهینۀ چرخۀ عمر دارایی‌ها ازجملۀ این تحولات است.

رسول شفیع‌زاده تصریح کرد: مدیریت یکپارچۀ مراحل مختلف چرخۀ عمر دارایی‌های فیزیکی که مشتمل بر شناسایی نیازها، خرید یا طراحی تجهیزات، نصب، بهره‌برداری و نگهداری، اسقاط و جایگزینی تجهیزات است امری ضروری است.

طبق شمار مواد معدنی اکتشافی در کشور، سهم مصالح ساختمانی نسبت به فلزی غالب است/ معدن می‌تواند پا به پای نفت پیشرفت کند

شانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدن، راهسازی و صنایع وابسته( ایران کان مین ۱۳۹۹) با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز به کار کرد. علیرضا رزم حسینی پس از افتتاح این نمایشگاه در بازدید از بخش‌های مختلف آن، از نزدیک با تولیدکنندگان و فعالان این حوزه گفتگو کرد و در جریان مهم‌ترین ظرفیت‌ها، مسایل، دغدغه‌ها و مشکلات آنها قرار گرفت. در این دوره از نمایشگاه ۱۰۴ شرکت آخرین توانمندی ها و محصولات خود را در ۴ سالن مجزا در نمایشگاه بین المللی تهران در معرض نمایش گذاشته اند.

ساخت و بهره‌برداری از جرثقیل سقفی 50 تن در سالن جدید ریخته‌گری مداوم

کارشناس اجرای پروژه‌های جنبی و پشتیبانی با اعلام این خبر افزود: با توجه به افزایش ظرفیت تولید در واحد ریخته‌گری و توسعۀ سالن انبار تختال، پروژۀ جرثقیل 50 تنی جهت نصب در سالن جدید انبار تختال در دستور کار قرار گرفت.

احسان شیروانیان چابک‌سازی و افزایش سرعت جابه‌جایی تختال‌ها و در عین حال افزایش ایمنی را از اهداف کلیدی این پروژه برشمرد و افزود: در طراحی و ساخت این جرثقیل از به‌روزترین تکنولوژی‌های جهان استفاده شده است.

پیشرفت ۸۷ درصدی پروژۀ فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت

وی با تأکید بر اینکه این پروژه با پشتیبانی و همکاری شرکت فولاد مبارکه و سازمان ایمیدرو در حال حاضر 87 درصد پیشرفت فیزیکی داشته گفت: با بهره‌برداری از پروژۀ مذکور می‌توان به ظرفیت سالانۀ تولید
 ۸۰۰ هزار تن اسلب دست یافت.

ارباب‌زاده از وارد شدن جرثقیل‌های سقفی سنگین این پروژه به فاز راه‌اندازی خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این جرثقیل‌ها، عملیات نصب تجهیزات سنگین کوره‌ها نیز آغاز خواهد شد.

طراحی و اجرای داشبورد مدیریت كنترل كیفی در فولاد مباركه

محمــدمــهدی مــرنــدی، رئیــس کنــتــرل کیــــفی فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه، ضمن اعلام این خبر گفت: امروزه نقش مهم ارتقای کیفیت محصولات و خدمات در بقا و افزایش سودآوری سازمان‌ها بر کسی پوشیده نیست. تمامی شرکت‌ها و سازمان‌های سرآمد دنیا دو موضوع نوآوری و کیفیت را سرلوحۀ اهداف خود قرار داده‌اند و پیوسته در جهت بهبود مستمر کیفیت گام برمی‌دارند.

تصویب 199 میلیارد ریال طرح پژوهشی و پایان نامه دانشگاهی طی 9 ماهه امسال

مدیر آموزش، پژوهش و فناوری  ایمیدرو اعلام کرد: طی 9 ماهه امسال، بیش از 199 میلیارد ریال طرح پژوهشی و پایان نامه دانشگاهی با مشارکت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در  ایمیدروتصویب شد. 

تحقق ۱۰۳ درصدی اهداف طرح احیای معادن کوچک مقیاس

سال ۱۳۹۹ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان سالِ «جهش تولید» نامگذاری شد. رهبر انقلاب در پیام نوروزی‌شان با اشاره به مسئله‌ی رونق تولید اقدامات انجام شده در این زمینه را کافی ندانسته و خواستار برنامه‌ریزی و تلاش حداکثری از سوی مسئولان و مجموعه‌های جوان برای بهبود و رشد محسوس مسئله‌ی تولید داخلی شدند.

به توانایی‌های داخلی باور داشته باشیم

 ابوالفضل جنتی اظهار داشت: شرکت فولاد اکسین در سال جهش تولید موفق شده تولید ورق‌های  را انجام دهد. این امر با توجه به شرایط کشور و تحریم باعث شد تا از واردات لوله‌های انتقال نفت و گاز ترش و ارزبری آن‌ها جلوگیری شود.

وی افزود: شرکت فولاد اکسین در سال جاری توانست رکوردهای متعددی در زمینه تولید به ثبت برساند. به طوری که با توجه به روند کنونی، به نظر می‌رسد تولید امسال به حدود ۸۰۰ هزار تن خواهد رسید و به این ترتیب رکورد جدیدی در عملکرد سالانه شرکت فولاد اکسین به ثبت خواهد رسید.

توسعه پایدار،رمز شکوفایی منطقه صنعتی

به گزارش روابط عمومی شرکت ورق خودرو چھارمحال و بختیاری:درابتدای این دیدار وحید میرزایی ضمن ارائه گزارش مبسوطی از شرایط موجود وبرنامه ھای آتی شرکت ورق خودروچھارمحال و بختیاری ، به نقش و رسالت این شرکت در راستای خودکفایی صنعت خودروسازی کشوراشاره و افزود:با تلاش و ھمت کارکنان این شرکت روند روبه رشد و استقلال کشور از واردات ورق گالوانیزه ویژه استفاده در صنعت خودرو سازی را سرعت داده ایم.

۵۰ هزار تن سنگ آهن در تالار حراج باز بورس کالا عرضه می شود

 

۵۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی مجتمع سنگ آهن فلات مرکزی ایران از سوی سازمان توسعه  نوسازی معادن و صنایع معدنی شنبه هفته آینده در تالار حراج باز بورس کالای ایران عرضه می شود. 

سنگ آهن این مجتمع پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه کمیته عرضه در تاریخ اول بهمن ماه برای عرضه در بازار اصلی بورس مورد پذیرش قرار گرفته بود و بدین ترتیب محموله مذکور به قیمت ۱۰ هزار و ۳۶۷ ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه خواهد شد.

تجهیزات جدید لوله‌سازی در گروه ملی صنعتی فولاد ایران نصب شد

مدیر عامل شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران گفت: پس از وقفه هفت ساله ناشی از تحریم ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران، تجهیزات جدید شامل ۱۰ شافت شلیک لوله‌سازی تامین و در خطوط تولید این شرکت نصب و در حال راه اندازی است.

نادر جعفر یوسفی اظهارداشت: آخرین بار که این شرکت موفق به تامین این تجهیزات شد ۱۵ سال پیش بود و مجددا در سال ۱۳۹۲ درخواست گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای خرید شافت‌های شلیک لوله سازی به شرکت آلمانی سازنده این قطعات ارائه شد اما تامین آنها به دلیل تحریم های اعمال شده با وقفه هفت ساله همراه شد.

امروز اکسین محور توسعه زیرساخت‌های کشور شده است

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری امید، حسین مدرس خیابانی (مدیر عامل گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید) در جلسه مشترک با مدیرعامل و اعضا هیات مدیره فولاد اکسین خوزستان که در سالن کنفرانس شرکت فولاد اکسین خوزستان برگزار شد، گفت: خوزستان قدم گاه شهداست و مطئمن هستم روحیه مدیران اکسین نیز برگرفته از این روحیه می‌باشد، چراکه امروز اکسین محور زیر ساخت‌های کشور شده و از این بابت برای انجام پروژهای سرمایه‌گذاری امید دلگرمی فراهم آورده است، اگر تولیدات استراتژیک اکسین نبود، هم اکنون می‌بایست دستمان را به سوی خارجی‌ها دراز می‌کردیم.

افزایش حقوق دولتی به دلیل افزایش بهای ماده معدنی است درصد و نحوه محاسبه تغییر نکرده است

شیوا نیک وظیفه

هفته گذشته حقوق دولتی معادن در سال ۱۳۹۹ از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و با امضای تعدادی از اعضای شورای عالی معادن ابلاغ شد.

یکی از اعضای شورای عالی معادن ضمن انتقاد از افزایش تا ۴۰۰ درصدی حقوق دولتی معادن در بخشنامه جدید وزارت صمت، این بخشنامه را مغایر با توافق صورت گرفته در شورا دانست.

جلسه تولید مجتمع مس سونگون برگزار شد

جلسه تولید مجتمع مس سونگون با حضور «اردشیر سعدمحمدی»، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و «الله‌وری دهقانی»، نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش معدن نامه به نقل از مس پرس، در این جلسه که با حضور احمد انارکی محمدی رییس هیات‌مدیره شرکت مس، سامان مرتاض، احمد افضلی نیری و داود مختار پور از اعضای هیات‌مدیره، معاونان و مدیران شرکت مس و مدیران مجتمع مس سرچشمه و شهربابک برگزار شد عملکرد تولیدی مجتمع مس سونگون از ابتدای سال جاری تا کنون و همچنین روند پیشرفت طرح‌های توسعه این مجتمع مورد بررسی قرار گرفت.

راه‌اندازی تالار «حراج باز» از شنبه هفته آینده در بورس کالا

مدیر عملیات بازار بورس کالای ایران از راه اندازی تالار حراج باز در بورس کالای ایران از روز شنبه مورخ ۱۱ بهمن ۹۹ خبر داد و گفت: این تالار برای مبادله کالاهایی که به زمان رقابت بیش تر نیاز دارد، راه اندازی می شود و با معاملات سنگ آهن افتتاح می‌شود. 

عباس یعقوبی اظهار داشت: با فراهم شدن زیرساخت های موجود، از روز شنبه هفته آینده از تالار حراج باز بورس کالای ایران رونمایی می شود که این دست معاملات در بازارهای دنیا نیز مرسوم است.

کاهش تولید 270 هزار تن گندله در یک ماه

افزایش مصرف سوخت در فصل زمستان و نگرانی تامین آن، در هفته های اخیر فشار بر واحدهای صنعتی تولیدی منطقه معدنی سنگان را افزایش داده و قطع بی برنامه و مکرر برق و گاز، تولید این واحدها را به چالش کشانده است.

شمسی نیا معاون بهره برداری فولاد سنگان درباره قطع ناگهانی برق و گاز در منطقه سنگان گفت : این منطقه ظرفیت سالانه 17.5 میلیون تن کنسانتره و 15.5 میلیون تن گندله تولید دارد که در روزهای اخیر تعطیلی چندساعته در پی خاموشی و قطع جریان انرژی، تولید مواد اولیه صنعت فولاد در این منطقه را دچار مشکلات مضاعف نموده است.

چالش معدن‌کاران کشور با ماشین‌آلات فرسوده/ تعطیلی ۵۰ درصدی معادن سنگ کشور

موضوع ماشین‌آلات فرسوده معدنی، از جمله آن موضوعاتی است که اخیرا برای فعالان حوزه معدن کشور دردساز شده است؛ این در حالی است که به گفته یک عضو هیئت رئیسه خانه معدن استان خراسان جنوبی، تمامی معادن کشور از ضعف ماشین آلات برخوردار بوده و به‌گونه‌ای از این منظر فلج شده‌اند.

نقش آفرینی فولاد اکسین در شکست تحریم‌ها/ تلاش برای اجرای پروژه فولاد سازی فولاد اکسین

دکتر شریعتی استاندار خوزستان دربازدید از شرکت فولاد اکسین خوزستان، در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: فولاد اکسین پازل گمشده زنجیره صنعت فولاد استان و کشور بوده که در ابتدا برای این منظور طراحی و به بهره برداری رسید اما سالها نقش اصلی خود را در صنعت فولاد ایفا نکرد و به حمدالله در چند سال اخیر توانست  به رسالت اصلی خود دست یابد و نیاز کشور به ورق های خاص فولادی مورد نیاز صنایع نفت که در گذشته از خارج از کشور تامین میشد و موجب ارز بری از کشور بود ، حالا این نیاز را در کشور بر طرف نماید.

ارزش بیمه نامه های صندوق بیمه معدن،‌ امسال به 1100 میلیارد تومان می رسد / ضرورت ریسک پذیری بیشتر صندوق بیمه در بخش اکتشاف

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: ارزش بیمه نامه هایی که صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی امسال صادر می کند، برای نخستین بار از 1100 میلیارد تومان عبور می کند.

وجیه ا... جعفری که امروز در جلسه بررسی عملکرد 10 ماهه سال جاری این صندوق سخن می گفت، تصریح کرد: در حال حاضر بیمه نامه هایی به ارزش 792 میلیارد تومان آماده صدور است که با احتساب 325 میلیارد تومان بیمه نامه های صادر شده، کل ارزش این بیمه‌نامه‌ها تا پایان سال 99 به بیش از 1100 میلیارد تومان می رسد.

افزایش 2،5 برابری ظرفیت تولید با آغاز اجرای طرح‌های توسعه‌ای جدید

به گزارش مس پرس، وی با اشاره به تعریف پروژه فاز دوم تغلیظ گفت: این پروژه  سالانه 150 هزار تن کنسانتره به ظرفیت مجتمع اضافه می‌کند و با سرمایه‌گذاری 180 میلیون یورو و بیش از 3000 میلیارد تومان به اتمام خواهد رسید.
مدیر مجتمع مس شهربابک دپوی  100 میلیون تن عیار 0/25درصد و نیز وجود 50 هزار تن سولفور کم‌عیار  معدنی را دلیل برنامه‌ریزی برای طراحی و ساخت پروژه تغلیظ سولفورهای کم‌عیار عنوان کرد و اظهار داشت:  در این پروژه حدود 60 هزار تن به ظرفیت تولید کنسانتره اضافه می‌شود.

به زودی؛ اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در راور

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از صدور مجوزهای لازم برای آغاز اجرای بزرگترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور با ظرفیت 30 هزار تن در فاز اول خبر داد و افزود: ظرف یک ماه آینده عملیات اجرایی این طرح در شهرستان راور با تولید 15 هزار تن روی و 15 هزار تن روی در فاز اول و همین مقدار در فاز دوم رقم خواهد خور

آغاز فصل نوینی در مناسبات وزارت صمت و زنجیره فولاد

سیدرسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در مورد روابط دستگاه‌های سیاست‌گذار صنعت فولاد با شرکت‌های فعال در این زنجیره پس از انتصاب معاونت جدید امور معدنی وزارت صمت گفت: با توجه به این‌که با انتصاب جناب آقاى دكتر سعدمحمدى انشالله فصل نوينى در مناسبات اداره معدن و صنايع معدنى وزارت صمت و زنجيره فولاد در حال شكل‌گيرى است، بايد همه در اين امر مهم كمك كنيم تا توسعه صنعت فولاد از آسان‌ترين راه‌هاى ممكن عملى گردد و به زودى شاهد به سامان رسيدن مناسبات بازار در اين زنجيره باشيم.

محصولات اکسین می‌تواند در پروژه‌های بین‌المللی استفاده شود/ پروژه گوره به جاسک متاثر از وضعیت‌ ژئوپولیتیکی است

تورج دهقان مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه نفت،گاز،پالایش و پتروشیمی در مورد محصولات اکسین گفت: تست های تخصصی بر روی محصولات اکسین برای پروژه گوره به جاسک نشان داد که محصولات اکسین نه تنها در پروژه های داخلی بلکه در پروژه های مهم بین المللی نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد. امروز در غرفه شرکت فولاد اکسین خوزستان حضور پیدا کردیم و علت اینکه امروز در اینجا هستیم حضور پررنگ شرکت فولاد اکسین در پروژه ملی گوره به جاسک است.

راه پس گرفتن رانت فولادی، مالیات است نه قیمت گذاری

قائم مقام بورس کالای ایران درباره شرایط بازار فولاد گفت: مشکل اصلی بازار فولاد این است که عرضه کافی در بورس کالا انجام نمی‌ شود که اگر عرضه ها افزایش یابد، قطعا قیمت ها متعادل خواهد شد؛ در این میان وزارت صمت باید بر میزان عرضه ها در بورس نظارت کند. رضا محتشمی پور عنوان کرد: راه پس گرفتن رانت از فولادی ها، اخلال در قیمت گذاری و ارزان فروشی نیست بلکه مالیات است.

هم‌پوشانی دولت و مجلس نیاز اداره بازار فولاد است

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه صنعت فولاد گفت: امروز هم‌پوشانی دولت و مجلس شورای اسلامی نقش بسزایی در کنترل بازارها، به‌ویژه فولاد کشور داشته و فعالان این عرصه هم به این مهم نیاز دارند.

«بهراد منتظری» توضیح‌داد: اکنون شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای است که واسطه‌ها از این عرصه خارج شده‌اند و تولیدکننده از اختلاف نرخ در بازار برخوردار می شود.

تولید ۳۰ میلیون تن فولاد

وی خاطرنشان‌گرد: اکنون فولاد کشور به توان تولید ۳۰ میلیون تنی رسیده که با توجه به پوشش تقاضای داخلی که ۱۵ میلیون تن برآورد می‌شود، بقیه قابلیت صادرات دارند.

حمایت فولاد مبارکه از بومی سازی الگو شود

رضا شهرستانی  با اشاره به تولید موفقیت آمیز تختال با ضخامت 300 میلیمتر در فولاد مبارکه اظهار داشت: اخیراً این شرکت توانست با ماشین ریخته گری شماره 2 به تولید تختال با ضخامت 250 میلیمتر دست یابد.

تولید 400 هزار تن محصول فولادی ضخیم 

وی افزود:  افزایش کمی تولید تختال های با ضخامت بالا، موفقیتی در راستای افزایش حجم تولید و ارتقاء کیفیت تختال های تولید شده است و از طریق کنسرسیوم وزارت نفت، شرکت فولاد مبارکه و فولاد اکسین بالغ بر 400هزار تن محصول فولادی را تولید می کنند.

تحقق بومی سازی با اعتماد فولاد مبارکه به دانش بنیان ها

رسول میدان جو با اشاره به حمایت شرکت فولاد مبارکه از شرکت های دانش بنیان در راستای بومی سازی محصولات تولیدی اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان همواره با هدف رفع نیازهای فناورانه صنعت فولاد کشور کوشیده اند.

وی افزود: این شرکت ها با توجه به ساختار، چارت سازمانی و تشکیلاتی انعطاف پذیرند و در راستای رفع مسائل صنعت فولاد و بومی سازی تجهیزات وارداتی اقدام می کنند.

کیفیت محصولات فولاد اکسین از نمونه خارجی ها بهتر است

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاداکسین خوزستان،عباس اسدروز مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از غرفه فولاد اکسین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بازدید کرد.

وی طی گفتگویی با خبرنگار واحد روابط عمومی گفت: کار اصلی ما در سال‌های اخیر وظیفه استراتژیک  ذخیره‌سازی نفت خام کشور است که به مدد فولاد اکسین خیلی خوب و اثربخش انجام شده است.

افزایش 20 درصدی مصرف فولاد در کشور

میزان مصرف شمش و محصولات فولادی در کشور طی 9 ماهه 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 20 و 21 درصد افزایش یافت. 

ورود چادرملو به مرمت ،بازسازی و احیای مجموعه تاریخی پردیسان در بافت قدیم اردکان

‎ با حضور وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی؛استاندار یزد؛نماينده مردم شريف اردكان درمجلس شوراي اسلامي و مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در فرمانداری اردکان،طی مراسمی تفاهم‌نامه مرمت، بازسازی و احیای مجموعه تاریخی پردیسان به امضا رسید.

خطي مشي سيستم مديريت يكپارچه

بسمه تعالي

 شركت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد يكي از شركتهاي تابعه هلدینگ فولاد خوزستان است كه بر اساس سیاستها و در راستای اهداف و چشم انداز بلند مدت آن با مسئوليت تولید کنستانتره وگندله آهن پایه گذاری شده است.

ماموریت:

خلق ارزش افزوده برای مشتریان به ویژه مجموعه هلدینگ فولاد خوزستان درراستای ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی و اقتصادی کشور وبهبود کیفیت زندگی از طریق توسعه خطوط تولید و استفاده از تکنیکهای نوین مدیریت در دامنه تولید کنستانتره و گندله آهن

 چشم انداز:

تبدیل شدن به یکی از پنج شرکت برتر در حوزه صنایع معدنی کشور  

ارزش ها:

ايجاد نمايشگاه بومي سازي شركت ملي فولاد در آينده اي نزديك

مديرعامل شركت ملي فولاد ايران از ايجاد نمايشگاه بومي سازي اين شركت در آينده‌اي نزديك خبر داد.

راهیابی محصول ۶ شرکت به بازار اصلی بورس کالا

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه های جداگانه از پذیرش کالای شمش روی شرکت روی پردازان ایرانیان، شمش روی شرکت صنایع روی خمسه زنجان، نبشی فولادی شرکت آذر نبش تبریز، شمش فولادی (بیلت) شرکت فولاد پارس هفت تپه، شمش فولادی شرکت تعاونی پولاد شمش ایساتیس و قیر شرکت تعاونی قیر سفت دمیده جم هندیجان در بازار اصلی این بورس خبر داد.

براساس این اطلاعیه ها، پذیرش شمش روی شرکت های روی پردازان ایرانیان و صنایع روی خمسه زنجان پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و هفتاد و پنجمین جلسه کمیته عرضه در تاریخ اول بهمن ماه در بازار اصلی بورس کالای ایران مورد تصویب قرار گرفت.

بانک دی آماده همکاری بیشتر با ذوب آهن اصفهان

برات کریمی مدیرعامل بانک دی کشور،رحیم طاهری عضو هیات مدیره و تنی چند از دیگر مسئولین این بانک با حضور در ذوب آهن اصفهان با منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت،احمدسلیمی معاون مالی اقتصادی،ابراهیم علیخانی مدیر مالی و جمعی از دیگر مسئولین شرکت دیدار و گفتگو کردند‌. 

برات کریمی با اشاره به ظرفیت های بانک دی گفت:صنعت فولاد از جمله صنایع کلیدی کشور است که در اقتصاد نقش تعیین کننده ای دارد و لذا بانک دی آماده همکاری با ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد کشور است‌‌‌‌.

حفاظت از معدن سرب و روی آلبلاغ کلید خورد/ فعال سازی معدن در دستور کار ایمیدرو

با انعقاد قرارداد همکاری بین ایمیدرو و یک شرکت حفاظتی برای حفاظت از  معدن سرب و روی آلبلاغ در استان خراسان شمالی، انجام برنامه های اکتشافی و اخذ مجوز بهره برداری در دستور کار ایمیدرو قرار گرفت. 

به گزارش معدن نامه با نقل از روابط عمومی ایمیدرو، قرارداد موقت چهار ماهه با یک شرکت حفاظتی به امضا رسیده است. 

تداوم شیوه نامه فولادی، زنجیره فولاد کشور را متوقف می کرد

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: اگر شیوه نامه فولادی تداوم پیدا می کرد و یا اگر در آینده چیزی شبیه آن اجرا شود، طی چند ماه کل زنجیره فولاد از بالا تا پایین متوقف خواهد شد، این در حالیست که در کشور ارزی وجود ندارد و تولیدکنندگان نیاز دارند ارز مورد نیاز خود را تامین کنند.

 مهرداد تولاییان با اشاره به دو ایراد شیوه نامه فولادی، گفت: در کل هویت وجودی بورس با قیمت گذاری در تناقض صددرصدی است و با قیمت گذاری در بورس، رانت ایجاد می شود، همچنین باید توجه داشت که در دنیا قیمت در بورس وجود ندارد و بورس، بازار عرضه و تقاضا است.

يكي از كم نظيرترين تعميرات ساليانه احیا مستقیم را در فولاد هرمزگان انجام داديم

افزایش تولید تختال نیازمند بالا رفتن ظرفیت تولید آهن اسفنجی واحد احیا فولاد هرمزگان است  که جز با برگزاری تعمیرات سالیانه واحد احیا و آماده به کاری تجهیزات مهم آن مانند ریفرمر مدول B و کوره مدول A در سال ۹۹ میسر نبود.

انحصار فولاد شکسته می‌شود/ معدنی‌ها یک قدم پیش رفتند

هر گونه محدودیت برای حلقه‌های زنجیره تولید فولاد در صادرات مورد مخالفت فعالان بخش معدنی است و باید در صورت امکان صادرات آن هم به صورت رقابتی انجام شود  و در تمام بخش‌ها، صادرات آزاد باشد.

کسب بالاترین میزان فروش و سودخالص ۹ماهه از ابتدای تاسیس «فخاس»

شرکت «مجتمع فولاد خراسان» با شکستن رکورد سود سهام خود، در ۹ماهه سال جاری موفق شد سود هر سهم خود را ۲۲۱درصد نسبت به سال گذشته ارتقا دهد.

این شرکت با نماد بازار سرمایه ­ی «فخاس»، در نه ماه اول امسال با گزارش مبلغ ۱۹۹۴ ریال سود برای هر سهم خود، موفق شد ضمن ثبت افزایش ۲۲۱درصدی سود سهام نسبت به دوره مشابه پارسال، بالاترین سود هر سهم را نسبت به سال­های گذشته محقق کند.

به گفته مدیر عامل «مجتمع فولاد خراسان» این شرکت با ثبت مبلغ ۴۹٫۳۰۹ میلیارد ریال فروش و شناسایی ۱۷،۹۴۰میلیارد ریال سودخالص بالاترین میزان فروش و سودخالص را از زمان تاسیس ثبت نمود.

رشد ۳۴ درصدی حجم معاملات تالار صنعتی و معدنی بورس کالا

در هفته منتهی به ۳ بهمن ماه، ۴۲۴ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۵ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که از نکات قابل توجه معاملات در هفته مذکور می توان به رشد ۳۴ درصدی حجم معاملات نسبت به هفته ماقبل در تالار محصولات صنعتی و معدنی اشاره کرد.

طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۱۸۹ هزار و ۹۴۹ تن انواع کالا به ارزش ۳۱ هزار و ۳۷۶ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۱۸۷ هزار و ۴۰۹ تن فولاد، ۷۰۰ تن مس، یک هزار و ۷۲۰ تن آلومینیوم و ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، از سوی مشتریان خریداری شد.

انعقاد دو تفاهمنامه ارزی و ریالی بین بانک تجارت و ذوب آهن اصفهان

دو تفاهم نامه (ارزی و ریالی) بین بانک تجارت ایران و ذوب آهن اصفهان امضا شد.

رضا دولت آبادی، مدیر عامل بانک تجارت، در حاشیه مراسم امضای دو تفاهم نامه (ارزی و ریالی) بین بانک تجارت ایران و ذوب آهن اصفهان، گفت: ذوب آهن اصفهان به عنوان نخستین تولید کننده فولاد کشور جایگاه خاصی در ابعاد مختلف دارد و توانسته با صادرات محصولات خود که منطبق با آخرین استانداردهای روز دنیا است، ارز حاصل از صادرات را به کشور بازگرداند و این موضوع دستاورد بزرگی به ویژه در دوران تحریم به شمار می‌رود. بازدیدی از بخش‌های مختلف کارخانه انجام شد و ما آمادگی همکاری با این مجتمع عظیم صنعتی را داریم.

ارائه اطلاعات درباره اکتشاف معادن از سوی سازمان زمین‌شناسی

معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از ارائه شفاف اطلاعات مربوط به اکتشاف از سوی این سازمان برای مزایده معادن خبر داد.

محمدباقر دری با بیان این‌که اطلاعات در ایران از سوی دو بخش دولتی و خصوصی تولید می‌شود، گفت: در بخش دولتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی از جمله ارگان‌هایی هستند که به‌صورت اختصاصی و برخی نیز به‌طور عام برای واحدهای معدنی فعالیت می‌کنند و  بخش خصوصی نیز شرایط خاص خود را دارد. 

بهینه‌سازی ظرفیت تمامی مدول‌های احیا در دستور کار

به گزارش خبرنگار فولاد، مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات کارکنان بخش‌های مختلف در این زمینه، اجرای این پروژه در زمان معین با رعایت نکات ایمنی را ارزشمند دانست و بر ثبت دقیق دستاوردهای فنی و نتایج این طرح و همچنین پیاده‌سازی دستاوردها بر سایر مدول‌ها تأکید کرد.

با همکاری فولاد مبارکه به دنبال اکتشافات عمقی در ایران مرکزی هستیم

رضا جدیدی افزود: اکتشاف سنگ‌آهن توسط سازمان زمین‌شناسی برای رفع نیاز و تأمین مواد اولیۀ فولاد مبارکه در قالب یک طرح و قرارداد مشارکتی با این شرکت در حال اجراست. از گسترۀ معدنی به وسعت ۱۵۰ هزار کیلومترمربع در ایران مرکزی، حدود ۱۱۰ هزار کیلومترمربع آن متعلق به فولاد مبارکه جهت تأمین سنگ‌آهن این کارخانه است.

رشد 3 درصدی تولید در شرکت فولاد تاراز چهار محال

نادر حسین‌زاده گفت: علی‌رغم محدودیت‌های موجود در تأمین مواد اولیۀ موردنیاز، شرکت فولاد تاراز چهار محال به همت کارکنان توانمند و زحمتکش و دلسوز خود توانست تولید ماهانۀ خود را نسبت به رکورد قبل که در آذر ماه سال ۹۸ ثبت شده بود، به میزان ۳ درصد ارتقا دهــد و با تولید  18 هزار و 549 تن رکورد ماهانۀ جدیدی ثبت کند.

وی افزود: این شرکت در صورت در اختیار داشتن کلاف گرم و کلاف سرد (خام) توانایی افزایش تولید محصول گالوانیزه در ماه‌های آینده را خواهند داشت.

دست‌یابی به رکورد جدید تولید در شرکت فولاد هرمزگان

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن تأیید این خبر گفت: این رکوردها در حالی ثبت شده که نام فولاد هرمزگان در فهرست تحریم‌های ظالمانۀ آمریکا قرار گرفته و  همه‌گیری ویروس کرونا و عدم دسترسی به مواد اولیه و منابع انرژی از قبیل گاز و برق نیز  موانع و مشکلات بسیاری برای شرکت‌ها ایجاد کرده است.

سید اصغر مدنی تصریح کرد: متأسفانه در فصول گرم سال، به‌دلیل قطعی برق، توقف‌های طولانی داشتیم و ازآنجاکه کوره‌های فولادسازی این شرکت از نوع قوس الکتریکی است، قطعی برق به‌صورت مطلق توقف تولید را در پی دارد، تاجایی‌که با قطع برق واحد فولادسازی و قطع گاز، تولید در واحد احیا مستقیم متوقف می‌شود.

مدیرعامل گلگهر: نیازمند نگاه هلدینگی در مدیریت شرکت هستیم/ نماینده مردم شریف سیرجان و بردسیر: مطالبات از مهندس عتیقی بسیار بالاست/ مدیرعامل پیشین گل‌گهر: رشد ٤ درصدی تولید در پایان سال ٩٨ نسبت به مدت مشابه سال گذشته حاصل امانت داری است

روز پنجشنبه ( دوم بهمن ماه ) آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با حضور مهندس جعفری معاون وزیر و رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، امام‌جمعه سیرجان، نماینده مردم شریف سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه سیرجان، جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی، مديران عامل و اعضا هیئت‌مدیره شرکت‌های معدنی و صنعتی منطقه گل‌گهر در محل سالن پردیس امید شرکت گل‌گهر برگزار شد.

امام‌جمعه سیرجان: گل‌گهر نگاه ويژه‌ای به شهرستان داشته است

رشد 79 درصدی ظرفیت سازی آلومینیوم طی سال های 92 تا 98

میزان رشد در ایجاد ظرفیت تولید شمش آلومینیوم طی سال های 92 تا پایان 98 به مرز 80درصد افزایش پیدا کرد.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی با تمرکز بر راهبری و اجرای سیاست های توسعه ای، میزان ظرفیت سازی در بخش آلومینیوم را تا پایان سال 98 با رشد بیش از 79درصدی، به 770 هزار تن رساند.
رشد ظرفیت در این حوزه که با مشارکت بخش خصوصی محقق شد، از سال 92(430 هزار تن) شروعی دوباره داشت و با راه اندازی مدرن ترین خط تولید آلومینیوم در کشور ( آلومینیوم جنوب)، ظرفیت این بخش تا 770 هزار تن افزایش یافت.

بازدید رئیس مؤسسۀ فرهنگی بین‌المللی اکو از شرکت فولاد مبارکه

سرور بختی پس از این بازدید، در گفت‌گو با خبرنگار فولاد اظهار داشت: مؤسسۀ فرهنگی اکو شامل 10 کشور پهناور منطقه با جمعیتی بالغ‌بر 450 میلیون نفر است و یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های آن همکاری فرهنگی و ایجاد فضای دوستی و صلح و برگزاری مراسم فرهنگی است.

حرکت فولاد مبارکه در جهت مثبت باعث بوجود آمدن بدخواهان داخلی و خارجی است

خدامراد صالحی افزود:  بنده به عنوان یک ایرانی افتخار می کنم، یک چنین مجموعه بزرگ صنعتی در استان اصفهان و در مجاورت شهرستان لنجان وجود دارد که در سطح ملی و بین المللی حرف های زیادی برای گفتن دارد و محصولات متنوع و با کیفیت را تولید می کند.

وی گفت: بنده به جهت مسئولیتی که به عهده دارم و نیز به عنوان یک شهروند به وجود این مرکز صنعتی افتخار می کنم و به مسئولین و کارکنان این مجموعه خداقوت عرض می کنم.

گام های استوار، رکوردهای پی در پی

سید اصغر مدنی، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان درباره برنامه‌های این شرکت در زمینه ثبت رکورد تولید ماهیانه برای چهارمین بار در طول ۵ ماه گذشته گفت: «اکنون که در سال جهش تولید هستیم برای دستیابی به رکورد افزایش تولید، برنامه‌ریزی هایی انجام داده‌ایم اما متاسفانه درفصول گرم سال توقف طولانی به واسطه قطعی برق در حدود ۳۵۵ ساعت داشته ایم . با توجه به اینکه کوره‌های ما قوس الکتریکی است، نبود برق باعث ایجاد مشکل برای ما شده و تولید به صورت مطلق، متوقف می‌شود».  

عزم پولادین «فولادمبارکه» در عرصه مسئولیت‌های اجتماعی

مسئولیتها اجتماعی جزوی از ارزش های فرهنگی یک سازمان به شمار می رود، و در حقیقت یک «ارزش» محسوب می شود که با تغییر مدیریت دچار نوسانات اجرایی نخواهد شد و تبدیل به ثروت ملی در کشور می شود.

غفلت، در موقعیت های اجتماعی و سیاسی و ... گاهی به قدری عوارض و پیامدهای سنگین و پیچیده ای دارد که به هیچ طریق قابل جبران نخواهد بود.

فولاد مبارکه بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی در جهان

فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد در ایران در سال های اخیر دستاوردهای زیادی داشته، به طوری که در شرایط کنونی فولاد مبارکه ۲۰ درصد از سهم بازار ورق های فولادی تخت در منطقه را در اختیار دارد و با ظرفیت تولید حدود ۱۱/۴ میلیون تن آهن اسفنجی صدر بزرگترین تولیدکننده های  آهن اسفنجی در جهان قرار دارد که با در نظر گرفتن بازار تمام محصولات این شرکت ارزش بازار آن به بیش از ۲۵۰۰۰۰ میلیارد تومان می رسد.

لازمه دستيابي به جايگاه يك سازمان متعالي مشاركت فعال، همسويي،همگرايي وهمفكري كاركنان آن است

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان، امین ابراهیمی با اشاره به دستاوردهای شرکت در عرصه صنعت کشور نهادینه کردن و توسعه دستاوردها برای حرکت روبه جلوی شرکت نیاز به تدوین استراتژی های موثر و محرک است. وی با اشاره به حضوره شرکت در ارزیابی جایزه تعالی سازمانی کشور با هدف دستيابي به این عنوان به مديران و معاونين شرکت تاکید کرد که در جلسات ارزيابي تعالي سازماني مشاركت فعال و مؤثر داشته باشند و همچنین گفت: انتظار مي رود معاونين و مديران شركت فولاد اكسين خوزستان در نقش الگوهاي زير مجموعه خود، نسبت به اين امر اهميت و اهتمام ويژه اي ورزند.

گل‌گهر ميزبان نشست مديران عامل و روساي هيئت‌مديره شركت‌هاي توليدي منطقه

نشست مشترك مديرعامل شركت گل‌گهر و مديران عامل و روساي هيئت‌مديره شركت‌هاي گهرزمين، توسعه آهن و فولاد گل‌گهر و جهان فولاد سيرجان با هدف بررسي و تعيين استراتژي‌هاي مشترك منطقه، ظهر روز گذشته در محل سالن كنفرانس شركت گل‌گهر برگزار شد. 

کاهش سرمایه‌گذاری در معدن و تعطیلی معادن سنگ آهن با تصمیم‌گیری‌های نا‌به‌جا برای بخش معدن

شیوا نیک وظیفه

نایب رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران اظهار داشت: تصمیم‌گیری‌های نا‌به‌جا برای بخش معدن به ویژه حوزه سنگ آهن باعث رخ دادن دو اتفاق شده است؛ نخست کاهش سرمایه‌گذاری در معدن و دومین اتفاق، تعطیلی معادن سنگ آهن است.

وی افزود: طبق آمار، 443 معدن سنگ آهن در کشور شناسایی شده که 15 معدن بزرگ‌مقیاس و باقی نیز در قالب کوچک‌مقیاس تقسیم‌بندی می‌شوند. از این میزان 206 معدن در سال گذشته با وجود دارا بودن پروانه بهره‌برداری و نیاز مبرم به سنگ آهن در کشور تعطیل شدند.

انجام اقدامات تلفيقى و استفاده از استارتاپ ها مى تواند سرمايه گذارى را تسهيل كند

شیوا نیک وظیفه

سيد رضا عظيمى مدير اجرايى و دبير هماهنگى شوراى طرح احيا و فعال سازى معادن كوچك مقياس ايمپاسكو، اظهار كرد: محدوده های زیادی برای رونق بخش سنگ آهن وجود دارد، فرصتهای زیادی برای اکتشاف وجود دارد که البته بخشی از آن به سبب تداخل با قوانین محیط زیست امکان پذیر نیست.

وی افزود: محدوده هاى زيادى است كه مى تواند فرصت خوبى براى سرمايه گذارى باشد. يكى از موارد اكتشاف ذخاير پنهان است.

این مقام مسئول اشاره کرد: در طرح احيا صنايع مصرف كننده مواد معدنى را كنار معادن قرار دهيم تا در سرمايه گذارى حضور و در بهره بردارى سهيم باشند.

تعمیرات اساسی قطعات حساس و پیچیده کمپرسورهای هوای فشرده در کارخانه اکسیژن فولاد خراسان

همت و دانش فنی سخت کوشان واحد اکسیژن مجتمع «فولاد خراسان» در تعمیرات اساسی قطعات اصلی کمپرسورهای هوای فشرده که برای نخستین بار به دست توانای کارکنان این صنعت به اجرا درآمد، توانست جلوه ای دیگر از اراده سبز پولادمردان صنعت سرخ را به نمایش بگذارد.

رییس گاز رسانی، تولید اکسیژن و هوای فشرده «فولاد خراسان» در توضیح این موفقیت افزود: همکاران تلاشگر واحد اکسیژن در دی ماه سال جاری موفق شدند اورهال اساسی کمپرسورهای هوای فشرده را بدون حضور شرکت های پیمانکار انجام دهند.

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران

طی دی ماه، ۲ میلیون و ۸۹۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۳۸ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به آذر ماه به ترتیب افزایش ۵ و ۷ درصدی حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، طی ماه گذشته میزبان معامله یک میلیون و ۱۷۶ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۶۷ هزار و ۷۴ میلیارد ریال بود.

شرکتهای معدنی اگر به جای توسعه در انتهای زنجیره در حوزه اکتشاف، سرمایه‌گذاری می‌کردند به مراتب وضعیت بهتری داشتیم

شیوا نیک وظیفه

معاونت معدنی شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: ایران به‌دلیل برخورداری از ذخایر معدنی فراوان، در رتبۀ دهم کشورهای معدنی جهان قرار گرفته است. از لحاظ ذخایر سنگ‌آهن نیز در جایگاه مشابهی هستیم. البته کیفیت ذخایر سنگ‌آهن موجود در ایران، به لحاظ عیار، چندان بالا نیست و نمی‌توان سنگ‌آهن ایران را به‌لحاظ کمی و کیفی با سنگ‌آهن کشورهای برتر در این حوزه همچون استرالیا و برزیل مقایسه کرد.

فولاد مبارکه در راستای دغدغه ها و منویات مقام معظم رهبری گام برداشته است

امام جمعه شهر مبارکه گفت: لازم بود که طرح تحقیق و تفحص در مجلس شورای اسلامی در محیطی آرام انجام بگیرد تا بهانه ای دست دشمن نیفتد.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی با اشاره به اینکه در تاریخ اسلام، تحریم همواره حرکتی ظالمانه از سوی دشمنان است، اظهار داشت: محاصره مسلمانان صدر اسلام در شعب ابی طالب، نمونه بارز این دست اقدامات خبیثانه دشمنان اسلام بوده است.

استراتژی استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها

موضوع لجستیک و حمل‌ونقل از جمله موارد مهم و اثرگذار بر بهره‌وری و هزینه‌های صنعت فولاد محسوب می‌شود. این صنعت هم‌اکنون با سرعت زیادی به سمت اهداف پیش‌بینی‌شده خود حرکت می‌کند، اما ‌توسعه‌نیافتگی زیرساخت‌های حمل‌ونقل به‌خصوص در عرصه ریلی و سرمایه‌گذاری‌های ناکافی در این عرصه نگرانی‌هایی را در زمینه لجستیک محصولات و مواد اولیه ایجاد می‌کند. شرکت فولاد خوزستان، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین واحدهای فولادی کشور، از زیرساخت‌های مناسبی در حوزه ریلی برخوردار است، اما به سبب محدودیت‌های موجود، به‌‎ناچار حمل‌ونقل بخشی از مواد اولیه و محصولات خود را به روش جاده‌ای انجام می‌دهد.

احداث و توسعه شبکه برق، یکی از اساسی ترین رسالت‌های معاونت برنامه ریزی و توسعه است

بخش پروژه‌های برق در کارنامه خود، احداث SVC ها، برق‌رسانی به پروژه افزایش ظرفیت کوره‌های فولادسازی، بومی‌سازی راکتور سری کوره‌ها، احداث پست‌های برق همچون S800 و‌S900 ، توسعه پست اصلی۲۳۰کیلو ولت، نصب دیزل ژنراتورها و نوسازی شبکه برق اضطراری فولادسازی را دارد. نوع کار این واحد همچون سایر واحدهای پروژه، ترکیبی از فعالیت‌های طراحی، ساخت، اجرا، مالی و حقوقی را در برمی‌گیرد. همچنین پیگیری موضوعات متنوع از جمله ساختمانی، برق، مدیریت مالی و غیره... از کارهای روزانه و جدایی‌ناپذیر این واحد است.

تعمیرات سالیانه خط A واحد آهک درسال ۹۹ بدون حادثه انجام شد

تعمیرات سالیانه خط A واحد آهک به منظور نوسازی نسوز کوره، انجام اصلاحات، تعویض قطعات معیوب و با هدف افزایش آماده به کاری تمامی تجهیزات، بدون حادثه انجام شد.

علی محبی رئیس ستاد تعمیرات واحد آهک با بیان این مطلب افزود: این تعمیرات با فاصله زمانی بیش از سه سال نسبت به دوره‌ی قبل و برای مدت یک ماه برنامه‌ریزی و از تاریخ ۱۷ آبان‌ماه آغاز و در ۱۷ آذرماه سال جاری با موفقیت به پایان رسید.

تحقق چشم‌انداز فولاد در سایه ارزیابی بازارهای جهانی

طبقه‌بندی، دسته‌بندی و ارزیابی بازار، کالا و مشتریان باعث شناسایی بخش مهم‌تر، سودآورتر و مستمرتر بازار می‌شود و شرکت می‌تواند با شناسایی ویژگی‌ها و نیازهای بخش مورد نظر، امکانات خود را متمرکز و با ایجاد و تحویل ارزش به مشتریان، برای تامین منافع سازمان و ذینفعان اقدام کند. همچنین، بر اساس این یافته‌ها، سرمایه‌گذاری‌های آتی شرکت نیز مشخص می‌شود. تحلیل گزارش‌های فروش، سود حاصل از نوع فروش و مقدار و سهم فروش بر اساس تنوع کالاهای تولیدی در دوره‌های مختلف، یکی از ابزارهای بخش‌بندی بازار و طراحی و انتخاب استراتژی مناسب فروش و بازاریابی است.

معرفی واحد کنترل موجودی و سفارشات عمومی

واحد کنترل موجودی و سفارشات عمومی شرکت فولاد خوزستان زیرمجموعه مدیریت انبارها و کنترل کالا و زیر نظر معاونت خرید است. این واحد طبق ساختار سازمانی متشکل از 5 کارشناس و 3 کاردان می‌باشد که رییس واحد به فراخور گروه‌های کالا، این اقلام را بین کارشناسان کالا تقسیم بندی می‌کند. این گروه‌ها از کد 03 شروع می‌شوند، تا کد99 ادامه دارند.

تداوم شیوه نامه فولادی، زنجیره فولاد کشور را متوقف می‌کرد

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: اگر شیوه نامه فولادی تداوم پیدا می کرد و یا اگر در آینده چیزی شبیه آن اجرا شود، طی چند ماه کل زنجیره فولاد از بالا تا پایین متوقف خواهد شد، این در حالیست که در کشور ارزی وجود ندارد و تولیدکنندگان ناچارند ارز مورد نیاز خود را تامین کنند.

مهرداد تولائیان، درباره تاثیر تصمیم لغو شیوه نامه فولادی توسط معاون اول رئیس جمهور بر وضعیت فعلی فولادسازان، اظهار کرد: به طور قطع لغو این شیوه نامه به نفع کل صنعت فولاد و همچنین تمام صنایع از پایین دستی تا بالادستی است.

جهت‌گیری کلی وزارت صمت حمایت از بازار سرمایه است/ رشد بخش معدن و صنایع معدنی برای جایگزینی درآمدهای نفتی

معاون طرح و برنامه و سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استانها گفت: جهت‌گیری کلی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت حمایت از بازار سرمایه و تقویت عرضه در این بازار است. 

سعید زرندی در آیین تودیع و معارفه معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود: موانع ایجاد شده در صادرات نفت، سبب گرایش همه کشور به سمت صادرات غیرنفتی و به طور خاص به سمت معدن و صنایع معدنی شده است.

وی اضافه کرد: معدن ، صنایع معدنی و پتروشیمی کشور در ایام تحریم فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده است. 

رشد بخش معدن و صنایع معدنی برای جایگزینی درآمدهای نفتی

عرضه‌های ادامه دار کنسانتره سنگ آهن در بورس کالا

محمد وحید شیخ زاده مدیرعامل فکور صنعت به عرضه کنسانتره سنگ آهن این شرکت در بورس کالا اشاره کرد و اظهار داشت: عرضه هفته گذشته کنسانتره در بورس کالا به میزان ۳۵ هزار تن، به صورت نقدی و قیمت عرضه مطابق سری های قبلی ۱۶ درصد بهای شمش فولاد خوزستان یعنی یک میلیون و ۸۷۴ هزار تومان به ازای هر تن بود که خوشبختانه دو تقاضا برای محموله مذکور ثبت و در نهایت فروخته شد.

گل‌گهر موفق به کسب بالاترین رتبه در ممیزی عملکرد HSEE سازمان ایمیدرو شد

در مراسمی با حضور مهندس جعفری رئیس هیئت‌عامل ایمیدرو، برگزیدگان چهارمین دوره ممیزی عملکرد HSEE ایمیدرو در دو سطح “عملکرد خوب” و “افزایش سطح امتیاز نسبت به سال قبل” معرفی شدند.

سازمان ایمیدرو به‌منظور ارتقا سطح HSEE شرکت‌های تابعه سازمان، ممیزی معادن و صنایع معدنی‌ ایران را به‌صورت‌ سالیانه در دستور کار خود قرار داده است که در چهارمین دوره ممیزی HSEE شرکت‌های تابعه سازمان، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با حمایت مدیران ارشد سازمان و مشارکت کارکنان مجتمع و شرکت‌های همکار موفق به کسب بالاترین نمره در بین کلیه معادن و صنایع معدنی کشور گردید.

ایران در مسیر تبدیل شدن به مرجعیت علمی جهان است.

سردار مهدی رحیمی رییس سازمان بسیج علمی کل کشور ومسئول معاونت علمی پژوهشی سپاه صاحب الزمان (عج) طی جلسه ای با جمعی از مدیران ارشد ذوب آهن اصفهان دیدار  و گفتگو نمودند
در این جلسه که مهندس نصر معاون برنامه ریزی  و توسعه شرکت نیز حضور داشت ، سردار رحیمی ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی مجموعه ی عظیم ذوب آهن اصفهان، با اشاره به نقش علم و فناوری در پایه گذاری تمدن ها گفت:
 اگر بخواهیم به تمدن بزرگ ایرانی اسلامی دست پیدا کنیم باید با همت و تلاش بتو انیم در رتبه های برتر تولید علم،دانش،نوآوری و فناوری قرار بگیریم.

تحریم بی اثر

روز جمعه ۲۶ دی‌ماه وزارت خزانه‌داری آمریکا افراد و شرکت‌های جدیدی را در ارتباط با نقض تحریم‌های کشتی‌رانی جمهوری اسلامی به لیست سیاه خود اضافه کرد. در میان افراد تحریم شده نام محمدرضا مدرس خیابانی ، رئیس شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی و حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه دیده می‌شود این در حالیست که هر دو شرکت یاد شده قبلا توسط آمریکا تحریم شده بودند و اوایل تیرماه امسال وزارت خزانه‌داری آمریکا نام هشت شرکت صنایع فلزی و فولاد ایران را که عمدتا در ارتباط با شرکت فولاد مبارکه هستند نیز به فهرست تحریم‌های خود افزوده بود.

مرحله نخست شمش آلومینای ایران بهمن‌ماه تکمیل می‌شود

مدیر مجتمع آلومینای ایران، مستقر در شهرستان جاجرم، گفت: مرحله نخست طرح تولید شمش آلومینیوم در این مجتمع، بهمن ماه امسال به ظرفیت کامل تولید یعنی ۴۰ هزار تن می‌رسد.

امیر تردال اظهار داشت: مرحله نخست تولید شمش در آلومینای ایران در اسفندماه سال ۹۷ به بهره داری رسید که تاکنون ۶۰ دیگ آن فعال بود و ۸۵ درصد از دیگ ها وارد عملیات شده بود اما تا بهمن ماه ۱۰ دیگ دیگر فعال شده و ظرفیت تولید شمش در فاز اول کامل شود.  

مدیر مجتمع آلومینای ایران افزود: از ابتدای امسال ۱۹ هزار و ۴۰۰ تن شمش آلومینا و ۱۷۰ هزار و ۴۰۰ تن آلومینا در این واحد تولید شده است.

محدودیت عرضه گندله، اسفنجی و شمش به تبع قطعی گاز و برق/ تداوم صادرات برای ایران باید یک اولویت باشد

شیوا نیک وظیفه

با بررسی تغییرات نرخ پایه محصولات فولادی از ابتدای سال تا دی ماه امسال و مقایسه این تغییرات با بازارهای موازی به نتایج جالبی می رسیم؛ اولین نرخهای پایه سال ۱۳۹۹در فروردین و در اولین عرضه ها شاهد نرخ های پایه این چنینی بوده ایم، ورق گرم و سرد ۵۰۲۶۳ ریال، شمش بلوم۳۶۴۱۴ ریال، سبد میلگرد ۴۶۶۲۳ ریال و سبد تیرآهن ذوبی۴۷۱۶۵ ریال.

در دی ماه ۱۳۹۹ نیز با نرخهای روبه رو مواجه شدیم، ورق گرم ۱۴۵۹۶۸ ریال، شمش بلوم ۱۱۷۱۶۶ ریال، سبد میلگرد ۱۳۰۵۰۰ریال و سبد تیر ۱۳۵۷۰۰ریال.

آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران

آمریکا بعد از چند تحریم صنعت فولاد ایران و شرکت فولاد مبارکه اینبار مدیرعامل این شرکت حمیدرضا عظیمیان را مورد هدف قرار داده است تا دشمنی خود را با پیشرفت های صنعتی ایران به صورت علنی نمایان تر کند، چراکه تنها چند روز بیشتر به پایان کار دولت ترامپ باقی نمانده و آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران است.

ذوب‌آهن اصفهان در تدوین استانداردها نقش کلیدی دارد

صنعت ذوب‌آهن در ایران و دنیا به عنوان صنعت مادر شناخته می‌شود. در کشورمان اگر به دوره‌های تحول صنعتی توجه کنیم،در می‌یابیم صنعتی شدن ایران با آغاز به کار ذوب‌آهن اصفهان رقم خورده است.

نیره پیروز بخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران که به مناسبت 23 دی سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان با خبرنگار ما گفتگو می کرد با اعلام مطلب فوق گفت: ذوب آهن اصفهان، صنایع پایین دستی و بالا دستی بسیاری را برای فعالیت‌های خودش تعریف کند و در حقیقت از این مسیر رشد و گسترش صنعت در کشور رقم خورد.

ذوب آهن پایه گذار صنعتی شدن کشور است

به مناسبت بیست و سوم دی ماه روز آهن و فولاد و سالروز انعقاد قرارداد تاسیس ذوب آهن اصفهان ، منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت با حضور در برنامه تلوزیونی هشت بهشت شبکه اصفهان به تشریح عملکرد و دستاوردهای شرکت پرداخت و غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدرتامین نیز مهمان تلفنی برنامه بود. 

مدیرعامل شرکت صدرتامین با تبریک این روز مهم  به مسئولین و کارکنان ذوب آهن اصفهان و کسانی که طی 55 سال گذشته در این شرکت خدمت کردند و همچنین تبریک کسب بالاترین نشان صادرات به تلاشگران ذوب آهن گفت: این مجتمع عظیم صنعتی از صنایع مادر کشور است که منشا خدمات بسیاری بوده است .

تحریم های آمریکا تاثیری بر فولاد مبارکه ندارد

احمد دنیانور گفت: در سال های اخیر شرکت فولاد مبارکه توانسته در تولید فولاد و دستیابی به محصولات جدید دستاوردهای خوبی داشته باشد، به همین دلیل از سوی دولت آمریکا مورد تحریم قرار گرفته است.

برای ساخت مجموعۀ ورزشی المپیک نقش‌جهان ظرف مدت ۵ سال آماده‌ایم

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه که به همراه جمعی از مسئولین استانی و نمایندگان باشگاه فولاد مبارکۀ سپاهان در آیین رونمایی از سردیس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان حضور یافته بود، از اعلام آمادگی این شرکت برای ساخت مجموعۀ ورزشی المپیک نقش‌جهان ظرف مدت ۵ سال خبر داد.

حمیدرضا عظیمیان افزود: امروز از سردیس شخصیتی رونمایی می‌کنیم که حفظ استقلال و امنیت کشور برایش مهم بود و ما نیز باید جایگاه کشور را براساس اهداف و آرمان‌های این شهید ارتقا بخشیم.

قدردانی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از مدیرعامل فولاد مبارکه

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اهدای لوح تقدیر به مهندس عظیمیان، مـــدیرعامـــل شـــرکت فـــولاد مبـــارکه، از تلاش‌هــــای ایـــن شــــرکت درخـــصوص رعایـــت دستورالعمل‌های حوزۀ پدافند غیرعامل قدردانی کرد.

تولید تختال با ضخامت 300 میلی‌متر در فولاد مبارکه

با اتکا بر دانش و همت مدیریت، کارکنان و کارشناسان فولاد مبارکه و با هدف تأمین حداکثری محصولات موردنیاز لوله‌های انتقال نفت و گاز، برای نخستین بار در کشور، تختال با ضخامت 300 میلی‌متر تولید شد.

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه با اشاره به مزیت‌های این نوع محصول در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد گفت:در دو سال اخیر با تولید تختال‌های ویژۀ تولید لوله‌های محیط نفت و گازترش به این نتیجه رسیدیم که اگر بتوانیم ضخامت تختال را در ماشین ریخته‌گری شمارۀ5 افزایش دهیم، بخشی از نگرانی‌ها و مشکلات کیفی که بعضا در تختال‌ها وجود دارد، با افزایش ضخامت به‌صورت طبیعی رفع خواهد شد.

ارتقای ایمنی با استفاده از سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه در جلسۀ کمیتۀ حفاظت فنی و بهداشت کار فولاد مبارکه که با حضور مدیران ارشد و مدیران نواحی تولیدی و پشتیبانی برگزار شد، وجود سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد را موجب ارتقای ایمنی شرکت دانست.

مختار بخشیان بازرسی تجهیزات در خطوط تولید را بااهمیت خواند و افزود: اجرای دستورالعمل‌های ایمنی و ردیابی عدم انطباق‌ها در خط تولید از مؤلفه‌های اصلی دست‌یابی به نتایج مطلوب ایمنی است.

فولاد مبارکه از هرگونه تحقیق و تفحص استقبال می‌کند

در آستانۀ 23 دی‌ماه، سالروز افتتاح شرکت فولاد مبارکه، روز یک‌شنبه 21 دی‌ماه، نشست خبری مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با حضور بیش از پنجاه نفر از اصحاب رسانه برگزار شد. حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، در این نشست که با حضور معاونان و مدیران این شرکت برگزار شد، به سؤالات خبرنگاران رسانه‌های مختلف پاسخ داد.

تأمین گاز فولاد مبارکه به نصف رسیده است

انتقام آمریکا از فرمانده جبهۀ صنعت فولاد

فهرست افراد و شرکت‌های ایرانی که به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده شده‌اند عبارت‌اند از: حمیدرضا عظیمیان در ارتباط با شرکت فولاد مبارکه ایران، محمدرضا مدرس خیابانی در ارتباط با خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران،  شرکت ایران ترانسفو، شرکت توزیع ترانسفورمر زنجان، سازمان صنایع هوا فضای ایران، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، صنایع هوایی ایران، خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان صنایع دریایی ایران، شرکت خطوط دریایی پیام سفیران دریا.

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالا

در هفته منتهی به ۲۶ دی ماه، ۵۶۱ هزار و ۸۴۰ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۶۱ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که به ترتیب رشد ۲۷ و ۱۷ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۱۶۲ هزار و ۲۶۷ تن انواع کالا به ارزش ۲۲ هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۱۰۲ هزار و ۶۳۷ تن فولاد، ۲ هزار و ۱۶۰ تن مس، یک هزار و ۹۰۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۲۰ کیلوگرم شمش طلا و ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن خاک روی از سوی مشتریان خریداری شد.

رشد 26درصدی تولید زغالسنگ ایمیدرو در آذر ماه

میزان تولید کنسانتره زغال سنگ دو شرکت زیرمجموعه ایمیدرو طی 9 ماهه امسال، 6 درصد افزایش یافت. این در حالی است که تولید این ماده در ماه آذر، با 26درصد رشد همراه شد.

تحریم‌ها موجب توجه به توسعه معادن شد

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: تحریم‌های ظالمانه منجر به سوق یافتن نگاه مسوولان دولتی به رفع مشکلات معادن و توسعه سرمایه‌گذاری در آنها شده و چشم انداز مطلوبی را برای این بخش رقم زده است.

تقی نبئی گفت :  از سال گذشته تاکنون چرخش اقتصادی کشور به سوی معدن پیش رفته و امسال وضعیت معدن بهتر از سالهای گذشته است.
وی ادامه داد: ذخایر معدنی ارزآور هستند و فرآوری آنها کمترین وابستگی به خارج از کشور را دارد و تاثیر تحریم‌ بر آنها کمتر بوده است لذا معادن به ویژه معادن فلزی مانند سنگ آهن، مس، سرب و روی رونق گرفته و نسبت به سایر معادن وضعیت مناسب‌تری دارند.

آغاز عملیات اجرایی طرح بهسازی راه دسترسی به معادن گچ بندرخمیر اختصاص ۱۰ درصد اعتبارات زیربنایی برای توسعه معادن هرمزگان

در این مراسم کلنگ زنی که در روز چهارشنبه مورخ 24 دی ماه 1399 در معادن سنگ گچ شهرستان بندر خمیر برگزار شد، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، جناب آقای مهدی روئین اهلی، رئیس محترم خانه معدن هرمزگان ضمن خوش آمدگویی به حضار محترم، مواردی را مطرح نمودند.

کمک مومنانه فولاد هرمزگان در سومین رزمایش مواسات،همدلی و کمک های مومنانه

در این رزمایش سردار علی‌حسین رعیتی‌فرد مسؤول بسیج سازمان کارگران و کارخانجات کشور با تجلیل از نقش بسیج کارگری هرمزگان در تدارک دیدن چندین دوره از رزمایش مواسات و نقش‌آفرینی صنایع و واحدهای مهم تولیدی هرمزگان در ان رزمایش، اظهار کرد: آخرین تیر چله دشمن در مواجهه با جمهوری اسلامی ایران، جنگ اقتصادی است و آن را از طریق تحریم‌های ظالمانه پیگیری می‌کند و واحدهای تولیدی و کارخانجات ما در خط مقدم این جنگ هستند.

هرمزگان باید به قطب فولاد کشور تبدیل شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندر عباس در بازدید از شرکت فولاد هرمزگان و دیدار با مدیران ارشد این شرکت از نزدیک در  جریان فعالیت های این شرکت قرار گرفت .

وی در جلسه معارفه فعالیت های فولاد هرمزگان و در جمع مدیران ارشد این شرکت اظهار داشت :

برای بنده جالب است و جای تقدیر دارد که فولاد هرمزگان متوقف نشده و رو به جلو در حال حرکت است و با امید به آینده در حال گسترش فعالیت های خود می باشد .

شرکت مس پیشروترین صنعت در حوزه مسئولیت اجتماعی

به گزارش مس پرس، کافی با بیان این‌که مسئولیت اجتماعی به صورت کلی نوعی تعهد در قبال کارکنان، مردم، بازار هدف و محیط‌زیست و ... قلمداد می‌شود، تصریح کرد: ولی این مفهوم در کشور ما به دلیل چالش‌هایی از قبیل بودجه، باور مدیران، اعتقاد دست اندرکاران و تصمیم‌گیران، زودبازده نبودن و البته غیرقابل محاسبه بودن اثرات مثبت آن در بسیاری از مواقع با مانع روبرو می‌شود یا صرفاً به صورت یک نمایش رسانه‌ای و تبلیغاتی در می‌آید که در کنار غیراخلاقی بودن این رفتار، این موضوع کلیدی را از مفهوم واقعی خود تهی می‌کند.

از دغدغه و توجه قوه قانون‌گذاری کشور به صنعت فولاد استقبال می‌کنیم

مدیرعامل فولاد مبارکه در واکنش به این مصوبه مجلس شورای اسلامی گفت: این‌که موضوع صنعت فولاد تا این حد مورد توجه نمایندگان محترم مجلس قرار گرفته مایه خوشحالی بوده و حتما از آن استقبال می‌کنیم.

اکتشافات موفق, به دانش نوین نیاز دارد

به گزارش مس پرس، به گفته متوکل اگر این ذخایر را به رتبه یک، دو و سه طبقه‌بندی کنیم، براساس آمارهای جهانی ارزش خالص فعلی بیش از یک میلیارد دلار را به عنوان رتبه یک، ارزش خالص فعلی بین 200 میلیون دلار تا یک میلیارد دلار به عنوان رتبه دو و برای ارزش خالص فعلی کمتر از 200 میلیون دلار به عنوان رتبه سوم در نظر گرفته می‌شود.

خدمات بی‌نظیر شرکت ملی مس در راستای مسئولیت اجتماعی

به گزارش مس پرس، محراب احمدیان معاون توسعه سرمایه انسانی شرکت مس در میزگردی که با عنوان بررسی عملکرد شرکت مس در حوزه مسئولیت اجتماعی در سومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع فلزات غیر آهنی ایران و فناوری‌های وابسته برگزار شد با اشاره به خدمات گسترده شرکت مس در حوزه مسئولیت اجتماعی، گفت: در فعالیت‌های ورزشی شرکت مس با داشتن باشگاه‌های ورزشی در رشته‌های فوتبال، فوتسال و سایر رشته‌های ورزشی در همه رده‌های باشگاهی از لیگ برتر تا لیگ یک حضور جدی و تاثیر‌گذاری در ورزش حرفه‌ای دارد و در همین راستا چندین ورزشگاه در دست ساخت دارد که پیشرفت متوسط آن حدود 70 درصد می‌باشد.

پیام تبریک مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس به مناسبت بیست و سومین سالگرد تأسیس این منطقه عظیم اقتصادی

ایزد منان را سپاس که بیست و سومین سالگرد تاسیس منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس را در شرایطی به نظاره نشسته‌ایم که علی‌رغم فشارهای ناشی از تحریم‌ ظالمانه‌ی استکبار جهانی، این منطقه عظیم اقتصادی همچنان در حال رکورد زنی در تولید است و می‌تواند به‌عنوان مکانی امن برای سرمایه‌گذاران و فرصتی برای اشتغال به ایفای نقش در اقتصاد کشور بپردازد.

بازدید دکتر افشارنیا مدیر کل صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری از فولاد تاراز

به گزارش روابط عمومی فولاد تاراز در روز  دوشنبه مورخ ۱۰/۲۲/ ۹۹  دکتر افشارنیا مدیر کل محترم صدا و سیمای استان چهار محال و بختیاری به همراه مهندس فرهادی قائم مقام ایشان و جمعی از معاونین و مدیران محترم صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری   از خطوط تولید شرکت فولاد تاراز  بازدید نمودند.

اصلاحات ساختاری در «سرچشمه» با هدف کسب بازدهی بیشتر

میلاد شمس مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه گفت: در ادامه اصلاحات ساختاری و با هدف افزایش بهره‌وری و بازدهی بیشتر این شرکت هفته جاری فهرست کلیه شرکت‌های فرعی که قابلیت پذیرش در شرکت‌های بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را دارند تحویل کارشناسان سازمان بورس و اوراق بهادار می‌شود.

وی با اعلام این خبر افزود: در کنار این اقدام به‌طور همزمان اصلاحات لازم در شرکت‌های فرعی به‌منظور حصول شرایط لازم برای پذیرش شرکت‌های مذکور انجام می‌شود تا با بهترین شرایط ممکن عرضه شرکت‌ها، صورت گیرد.

قیمت‌گذاری فولاد، دستور کار سه‌شنبه هفته آینده شورای عالی بورس

عضو شورای عالی بورس از بررسی موضوع قیمت‌گذاری فولاد در جلسه ۳۰ دی‌ماه این شورا خبر داد و گفت: قیمت‌گذاری دستوری، ثمره‌ای جز زیان میلیون‌ها سهامدار و جابجایی منافع برای عده‌ای خاص ندارد.

برگزاری 62 دوره آموزشی توسط ایمیدرو طی 9 ماه امسال

ایمیدرو در راستای توانمندسازی نیروی انسانی طی 9 ماهه نخست امسال، 62 دوره به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار کرد.

تعداد این دوره ها به صورت حضوری (4 دوره) و غیر حضوری (33 دوره آفلاین و 25 دوره آنلاین) بوده است.

دوره ها در مدت 522 ساعت و برای 6،866 نفر فراگیر در سطح ستاد سازمان، مجتمع‌ها، شرکت‌ها و طرح‌های تابعه انجام شد.

در مجموع طی این مدت 551،509 نفر ساعت دوره آمورشی برگزار شده که هزینه آن به بیش از 2،863 میلیون ریال رسید.

راه‌اندازی بازارچه گوهرسنگ‌ها مشهد طی یک ‌ماه آینده

شهردار مشهد از راه اندازی بازارچه گوهرسنگ‌ها در این شهر با کمک ایمیدرو طی یک ماه آینده خبر داد.

محمدرضا کلائی افزود: این برنامه ریزی با توجه به ظرفیت های این استان در حوزه گوهرسنگ ها عملیاتی می شود. بیش از ۹۰ درصد واحدهای سنگ‌تراشی کشور و ۸۵ درصد واحدهای ساخت زیورآلات در شهر مشهد مستقر شده است.

ایران با ذوب آهن اصفهان به جمع تولید کنندگان آهن و فولاد پیوست

تاسيس ذوب آهن اصفهان از منظر بسياري از کارشناسان و صاحبنظران اقتصاد و صنعت کشور، نقطه عطفي در حرکت ايران به سمت صنعتي شدن است چرا که اين مجتمع عظيم صنعتي نه تنها روياي ايرانيان براي دست‌يابي به صنعت فولاد را محقق ساخت، بلکه زمينه ساز شکل گيري ساير واحدهاي فولادي شد و در تولد و رشد ديگر صنايع نيز موثر بود. تربيت ۱۰۰ هزار مدير، مهندس و کارگر ماهر در اين دوران، چالش کمبود نيروي انساني ماهر در دهه ۴۰ و ۵۰ را پوشش داد تا صنايع پس از ذوب آهن به لحاظ منابع انساني با مشکل عمده‌اي مواجه نباشند.

تولید ۳ /۲‌میلیون تن کنسانتره و گندله در صنایع معدنی فولاد سنگان

بر اساس این چشم‌انداز یکی از بزرگ‌ترین صنایع معدنی منطقه شمال شرق کشور توانایی تولید اقتصادی حداقل ۶/ ۵ میلیون تن گندله را دارد. این شرکت را می‌توان  یکی از کارخانه‌های زمینه‌ساز توازن در زنجیره فولاد دانست که با افزایش ۵ میلیون تن کنسانتره به ظرفیت فعلی تولیدی در کشور، این میزان را از ۵۷ به ۶۲ میلیون تن رسانده  است. مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان معتقد است: با برنامه‌ریزی و پیشبرد برنامه‌های تولیدی،  می‌توان شاهد تاثیر این واحد تولیدی در پایدارسازی چرخه تکمیل زنجیره فولاد در کشور بود. در همین راستا با علی امرایی به گفت‌وگو پرداختیم،  شرح این گفت‌وگو را می‌خوانید.

دستیابی به ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن اسلب

فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری از جمله شرکت‌های زیرمجموعه فولاد مبارکه تولیدکننده‌ آهن‌اسفنجی در کشور و یکی از طرح‌های هفت‌گانه فولاد استانی است که در ۳۵ کیلومتری جاده شهرکرد به بروجن قرار دارد که عملیات اجرایی آن در تیرماه ۸۶ در زمینی به مساحت ۲۵۰ هکتار آغاز شد.

آشفتگی بازار محصولات فولادی ناشی از ناتوانی دولت/ طرح مجلس موجب اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار خواهد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس آشفتگی بازار محصولات فولادی را ناشی از ناتوانی دولت دانست و گفت: طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد مجلس موجب اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار خواهد شد.

به گزارش معدن نامه به نقل از خانه ملت، حجت اله فیروزی در تشریح کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار گفت: در سال 98 حدود  22 میلیون تن محصولات فولادی تولید شد که از این میزان 18 میلیون تن میزان مصرف داخلی بود و 10 میلیون تن مازاد تولید وجود داشت.

پیام مدیران عامل تاصیکو و ذوب‌آهن به مناسبت ۲۳ دی‌ماه، سالگرد عقد قرار داد تاسیس کارخانه و راه اندازی مجدد کوره‌بلند شماره یک ذوب‌آهن اصفهان

درایت پولاد مردان ذوب آهن موجب دلگرمی هم میهنان در عرصه فولاد شد

غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در پیامی به مناسبت سالگرد عقد قرارداد تاسیس کارخانه و راه اندازی مجدد کوره بلند شماره یک ذوب آهن اصفهان گفت: مهندسان ایرانی با درایت، هوش بالا و حمایت معنوی مدیرعامل، هیات مدیره ذوب آهن اصفهان موجب خوشحالی و دلگرمی هم میهنان عزیزمان، امیدواری مقامات کشوری و اقتدار ایران سر بلند را در عرصه های جهانی شدند تا همگان بدانند می توان با اتکا به دانش داخلی سنگر تولید را در جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه حفظ کرد.

 

تعریف ۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه تا سال ۱۴۰۴

صنعت فولاد صنعتی استراتژیک است، اما جایگاه این صنعت در برنامه‌های توسعه‏ای مغفول مانده است. حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید می‌کند که باید از فناوری‌های نوین در این صنعت استفاده شود. غفلت از این فناوری‌ها تبعاتی سنگینی به همراه دارد. وی معتقد است باید با توسعه این صنعت زیرساختی، نفت را کم‌کم از حوزه مرکزی خارج و صنایعی چون فولاد را جایگزین آن کرد و فولاد مبارکه توانست در یک دوره ۱۰ ساله فعالیت خود را توسعه دهد به نحوی که توانست جایگاه خود را در بحران‌های مختلف اقتصادی حفظ کند و در مسیر رشد محصولات نهایی و زیرساختی مسیر صعودی را طی کند.

برگزاری نشست خبری مدیرعامل فولاد مباركه با اصحاب رسانه

در آستانه 23 دیماه سالروز افتتاح شرکت فولاد مبارکه روز یکشنبه 21دیماه نشست خبری مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه با حضور بیش از پنجاه نفر از اصحاب رسانه برگزار شد . حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در این نشست که با حضور معاونین و مدیران این شرکت برگزار شد به سوالات خبرنگاران رسانه های مختلف پاسخ داد.

تامین گاز فولاد مبارکه به نصف رسیده است

با تلاش جوانان متخصص کشورمان خطاهای ایجاد شده در سیستم برق شرکت رفع و تولید آغاز شد

با افت فشار گاز در کشور  و کاهش تولید برق نیروگاههای کشور در روزهای گذشته نوسانات برق سراسری باعث شد که علاوه بر مشترکان خانگی تعدادی از کارخانه های بزرگ سیستم برق خود دچار خطا و عیوب الکتریکی گردند. یکی از این کارخانه شرکت فولاد اکسین خوزستان به عنوان تنها تولید کننده ورق های عریض خاورمیانه می باشد که بدلیل تکنولوژی بالای خط تولید و اتوماسیون سطح 3 آن نوسانات برق می تواند به خط تولید آسیب برساند.

دادوستد ۳۳ هزار تن ورق فولادی در بورس کالا

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۲۲ دی ماه میزبان دادوستد ۳۳ هزار و ۷۲۰ تن ورق گرم، سرد، قلع اندود و رنگی فولادی و یک هزار و ۱۰۰ تن شمش بلوم بود.

۱۷ هزار و ۴۴۸ تن مواد پلیمری، یک هزار و ۲۳۴ تن روغن پایه، ۱۷۰ تن نرمال پارافین، یک هزار و ۲۷۸ تن قیر، ۲۲۵ تن گوگرد، ۱۶ هزار تن لوب کات و ۲۹ هزار تن وکیوم باتوم در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران مورد معامله قرار گرفت.

تالار صادراتی بورس کالای ایران در این روز شاهد معامله ۵۵ هزار و ۸۲۰ تن قیر بود.

تولید ۳ /۲‌میلیون تن کنسانتره و گندله در «صنایع معدنی فولاد سنگان»

تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ به عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف سند چشم‌انداز نیازمند تولید و تامین مواد اولیه لازم برای تحقق این هدف‌گذاری است؛ از آنجا که در افق بلندمدت صنعت فولاد تولید مستمر و باکیفیت مواد اولیه شامل کنسانتره و گندله یکی از نقاط کلیدی و پاشنه آشیل توسعه صنعت در آینده خواهد بود، بنابراین گروه فولاد مبارکه، برای پوشش شکاف زنجیره ارزش شرکت فولاد سنگان خراسان اقدام به تدوین چشم‌انداز خویش در افق ۱۴۰۴ کرده است.

شمار پروانه‌های اکتشاف و بهره‌برداری از معادن افزایش یافت

بررسی آمارهای ۹ ماهه امسال از وضعیت پروانه های اکتشاف، بهره برداری و گواهی کشف گویای رشد آنها نسبت به مدت مشابه پارسال است و این درشرایط تشدید تحریم و بحران کرونا حاکی از توجه به بخش معدن است.

برپایه جداول آماری وزارت صنعت، معدن وتجارت، ۹ ماهه امسال تعداد ۷۰۱ فقره پروانه اکتشاف معدن صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۶۶۹ فقره بود، رشد ۴.۸ درصدی را ثبت کرد.

۳۶۷ فقره گواهی کشف

صادرکنندگان روحیه قوی و مثبت خود را در شرایط سخت حفظ کنند/ بخش خصوصی باید جایگاه واقعی خود را در اقتصاد کشور پیدا کند

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه صادرکنندگان کشور در شرایط تحریم خود را به آب و آتش زدند تا ارز مورد نیاز دارو، کالا‌های اساسی و تجهیزات پزشکی تامین شود، گفت: این جفا است که درباره بخش خصوصی و صادرکنندگان در جامعه به گونه‌ای صحبت شود که گویی عده‌ای چپاول گر هستند.

تولید 280هزار تن کاتد مس تا پایان سال

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: تا به امروز 220هزار تن کاتد تولید شده و تا پایان سال به 280هزار تن کاتد مس خواهیم رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12درصد جلوتر هستیم.

وزارت صمت بر میزان کف عرضه فولاد در بورس نظارت کند/ قیمت گذاری غیرقانونی است

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس امروز در بازدید از بورس تهران بر عرضه کامل فولاد در بورس کالا و غیر قانونی بودن هر نوع قیمت گذاری کالاها در بورس تاکید کردند؛ موضوع واحد نمایندگان، میزان عرضه کم محصولات فولادی در بورس است که وزارت صمت بر این موضوع نظارت نمی کند.

این بازدید اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، جلسه ای با رئیس سازمان بورس و مدیران عامل ارکان بازار سرمایه داشتند که در آن موضوعات مختلفی مطرح شد.

کم کاری وزارت صمت در نظارت عرضه کامل فولاد در بورس کالا

مدال افتخار ملی صادرات به ذوب آهن اصفهان رسید

در آیین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها مدال آور ملی صادرکنندگان سال ۱۳۹۹ ( بالاترین نشان صادرات کشور) انتخاب و منصور یزدی زاده مدیرعامل این شرکت ، لوح و تندیس ویژه این مراسم را از اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت معدن و تجارت 22 دی ماه در اتاق بازرگانی صنایع و معادن کشاورزی ایران دریافت کرد.

یک گام تا تاسیس صندوق سرمایه گذاری طلا

صندوق سرمایه گذاری طلا با پشتوانه شمش، با هدف تامین مالی پروژه های توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی، در بهمن ماه تاسیس می شود.

قیمت‌گذاری فولاد، انتفاع سهامدار یا اشخاص

مدیرعامل فولاد خراسان با بیان اینکه قیمت‌گذاری فولاد تصمیم درستی نیست، گفت: رانتی که ایجاد می‌شود رانت چندین هزارمیلیاردی در ماه است و قطعا جلوی این مصوبه گرفته می‌شود.

کسری غفوری ظهار کرد: امروز وزارت صمت باید این موضوع را در نظر بگیرد که ما در یک برهه خاص حضور داریم و همیشه وضعیت تولید فولاد این گونه نخواهد بود.

راه برون رفت از التهاب فولادی، عرضه کامل در بورس کالاست

«عرضه کامل فولاد در بورس کالا راه‌ برون رفت این صنعت از بحران پیش آمده است»؛ این گفته اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس است که معتقد است مشکل اصلی بازار فولاد آن است که بین قیمت کارخانه و بازار فاصله زیادی وجود دارد که با عرضه کامل محصولات در بورس کالا، قیمت ها در روال منطقی قرار می گیرد و فاصله قیمتی نیز برطرف می شود. 

به گزارش معدن نامه به نقل از ایلنا، شاکری گفت: با توجه به شفافیت مکانیسم بورس کالا می توان در خصوص عرضه فولاد در تالار شیشه‌ای اطمینان حاصل کرد. 

ثبت بیش از ۱۰ میلیارد دلار پرونده در سامانه جامع تجارت پس از ابلاغیه های جدید صادراتی/ تکمیل مصوبه ۱۷۷ ستاد اقتصادی دولت در دستور کار است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم روز ملی صادرات از ثبت ۱۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار پرونده در سامانه جامع تجارت پس از ابلاغیه های جدید صادراتی خبر داد.

علیرضا رزم حسینی در مراسم بیست و چهارمین سالروز ملی صادرات با بیان این مطلب، افزود: صادرکنندگان متعهد مجاهدان اقتصادی هستند و روز ملی صادرات بهانه‌ای برای مطرح شدن مسائل، فرصت ها و دغدغه های این بخش می باشد.

ایجاد آرامش بیشتر در حوزه تجارت خارجی با ابلاغ مصوبه تکمیلی ستاد اقتصادی دولت بزودی/ ارزش افزوده بیشتر معیار انتخاب کالای صادراتی

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در بیست و چهارمین مراسم سالروز ملی صادرات، ارزش افزوده بیشتر را معیار انتخاب کالاهای صادراتی دانست.

حمید زادبوم در این مراسم با اعلام رونمایی از پورتال جدید سازمان توسعه تجارت ایران، افزود: از اینکه بعد از ۲۳ سال مراسم بیست و چهارمین سالروز ملی صادرات توسط اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به عنوان نماینده بخش خصوصی برگزار می‌شود، بسیار خرسندم.

برافراشته شدن پرچم ۵۶ رزمنده در عرصه جنگ اقتصادی

وزارت صمت نگاه مجلس را در تصمیمات تجاری وارد کرد/ بازنگری فعالیتهای تجاری در وزارت صمت اقدامی پسندیده بود/ بانک مرکزی در تصمیم گیری های تجاری باید تابع وزارت صمت باشد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در مراسم بیست و چهارمین روز ملی صادرات بیان کرد: اقدامی خوبی که در دولت صورت گرفت این بود که فعالیت های بخش تجارت کشور در وزارت صمت بازنگری شد و وزارت صمت نگاه مجلس را در تصمیمات تجاری وارد کرد.

محمدرضا پورابراهیمی با تاکید بر این مطلب، افزود: تعیین تکلیف تعهدات ارزی با این هدف که حتی یک دلار از منابع ملی ارزی هم در خارج از کشور رسوب نشود و به کشور بازگردد، با رفع مشکل ها در این خصوص امکان پذیر است.

رفع تعهدات ارزی باید با رویکرد کاملا تخصصی انجام شود

افزایش 66 درصدی تولید شمش آلومینیوم

میزان تولید شمش آلومینیوم کشور طی 9 ماهه 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 66 درصد رشد یافت. 

4 شرکت تولیدکننده آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان آذر، 325 هزار و 222 تن شمش تولیدکردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 196 هزار و 329 تن بود.

از این میزان، شرکت های «ایرالکو» 140 هزار و 640 تن، «المهدی» (خط 1 و 2) 119 هزار و 688 تن، «سالکو» 47 هزار و 77 تن و «آلومینای ایران» 17هزار و 817 تن تولید کردند.

تحقیق و تفحص می تواند به استحکام فولاد مبارکه کمک کند

حسینعلی حاجی دلیگانی  با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص  از شرکت فولاد مبارکه گفت: تحقیق  و تفحص به نظر من یک مسئله در راستای  شفاف سازی است  و می تواند ابهام پنهان و مبهمی که همکارانی در مجلس متقاضی آن هستند را روشن کند و این نکته طبیعی است که  اگر مدیران مربوطه در کارشان اشکالی نباشد این تغییر و  تحول می تواند به استحکام شرکت فولاد مبارکه هم مساعدت و کمک کند.

ثبات نسبی در بازارهای فولاد جهان

در نخستین هفته سال ۲۰۲۱ بازار سنگ آهن روند رو به بهبود خود را از سر گرفت و قراضه نیز بهبود جزئی را شاهد بود. با این حال بازار بیلت، مقاطع طویل و تخت پس از تعطیلات سال نو میلادی هنوز فعال نشده و تغییر چندانی در این بازارها مشاهده نشده است.

سنگ آهن

جعفری: برنامه تشکیل کارگروه تعیین استراتژی های مرکز تحقیقات فرآوری ایران/ استفاده از ظرفیت های دانش بنیان ها در پیشبرد اهداف مرکز

رئیس هیات عامل ایمیدرو از تشکیل کارگروه تعیین استراتژی های مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران خبر داد.

وجیه الله جعفری که امروز در نشست بررسی اقدامات و برنامه های مرکز تحقیقات فراوری مواد ایران سخن می گفت، افزود: مرکز تحقیقات دارای ظرفیت های مثال زدنی است که تاکنون کشور آن طور که باید از آن بهره مند نشده است.

وی با تاکید بر اینکه این مجموعه باید بسترسازی های بزرگ در حوزه معدن و صنایع معدنی داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه حوزه های اکتشاف، استخراج و فرآوری در شمار اولویت های حوزه قرار دارد، مرکز می تواند در این بخش های راهبردهای توسعه ای را ارایه کند.

معامله ۳۵ هزار تن کنسانتره سنگ آهن در بورس کالا

در معاملات امروز تالار صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، برای نخستین بار ۳۵ هزار تن کنسانتره تولیدی فکور صنعت با نرخ ۱۸ هزار و ۷۴۷ ریال به ازای هر کیلوگرم معامله شد.

گفتنی است، در دو مرحله قبلی عرضه کننده موفق به فروش محموله کنسانتره نشده بود.

اشتغال 2300 نفری معادن احیا شده در سال جاری؛ ‌سهم معادن غیرفلزی 493 نفر

مجری طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک خبر داد: معادن غیرفلزی احیا شده در سال جاری، ۴۹۳ فرصت شغلی در نقاط مختلف ایجاد کرده اند. همچنین مجموع اشتغال ایجاد شده کل معادن احیا شده، به بیش از 2300 نفر رسیده است.

افزایش سود 162 درصدی فولاد سنگان در 9 ماهه نخست امسال

به گزارش روابط عمومی فولاد سنگان، امرایی، مدیرعامل این شرکت اعلام کرد: در سال جهش تولید موفق به افزایش 162 درصدی سود در 9 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل شدیم و همچنین با تدوین برنامه های تولیدی و مدیریت هزینه ها، شاهد فروش ریالی در 9 ماهه نخست امسال نسبت به گذشته در فولاد سنگان با رشد 205 درصدی بودیم.

افزایش فروش از یک سو نشان می دهد که شرکت در جهت اهداف خود موفق بوده است و از سویی دیگر نشان از راهبری و تحقق استراتژی های فولاد سنگان دارد.

زمان اجرای نظام مدیریت استراتژیک منابع انسانی جهت تولید دانش فرارسیده است

مدیرعامل تاصیکو در جلسه ویدیو کنفرانس منابع انسانی 14 شرکت تابعه و وابسته گفت: زمان آن رسیده است که پارادایم منابع انسانی از حوزه اداری به سمت اکو سیستم منابع انسانی حرکت کند.

خلق ثروت برای سهام‌داران و ذی‌نفعان با توسعۀ سبد محصولات

در همیــن زمینه، خبــــرنگار فـــــولاد با علیرضا مولوی‌زاده، رئیس تروپرسس شرکت فولاد مبارکه گفت‌وگو کرده که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.

لطفا نحوۀ فعالیت واحد متالورژی و روش‌های تولید (MPT) را توضیح بدهید.

برگزاری آئین گرامیداشت یکمین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی

به گزارش خبرنگار فولاد، در این مراسم، مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه شهید سلیمانی را مصداق بارز «اشداء علی الکفار رحماء بینهم» دانست و در تجلیل از شخصیت بزرگوار آن شهید گفت: شهید سلیمانی در عین اینکه یک فرمانده نظامی لایق و تأمین‌کنندۀ امنیت کشور در خارج از مرزهایمان بود، با ایثار و ازخودگذشتگی خود، منشأ خیر و برکت‌های بسیاری برای ایران عزیزمان به شمار می‌رفت.

وی شخصیت چندبعدی شهید سلیمانی را از ویژگی‌های مثال‌زدنی ایشان دانست و خاطرنشان کرد: محبت و ارادت مردم کشور عزیزمان در مراسم تشییع آن شهید نشان از اوج قدردانی مردم از رشادت‌های او و خلوص نیت شهید سلیمانی داشت.

قدردانی شورای سیاست‌گذاری هفتۀ روابط عمومی از مدیرعامل و مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه

به گزارش دبیرخانۀ کنفرانس روابط عمومی، در این مراسم غلامرضا کاظمی دینان، رئیس شورای سیاست‌گذاری هفتۀ روابط عمومی با بیان اینکه در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی کار کردن بسیار سخت است، دستاوردهای فولاد مبارکۀ اصفهان را ارزشمند دانست و گفت: مشخص است مدیرعامل و مدیر روابط عمومی این شرکت در حوزۀ اطلاع‌رسانی نیز عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته‌اند. روابط عمومی مانند یک پل ارتباطی عمل می‌کند و فولاد مبارکه این مهم را به بهترین شکل ممکن انجام داده است.

فولاد مبارکه حامی افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی استان اصفهان و خیریه‌ها

علی‌اصغر شاه‌زیدی  با اشاره به اینکه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در چند دهۀ اخیر مورد توجه قرار گرفته است، اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در قالب تعهد فرد یا سازمان نسبت به جامعه تعریف شده و عواید انجام فعالیت‌های مربوط به آن‌ها به کل جامعه و محیط می‌رسد.

وی افزود: یکی از رسالت‌های اساسی شرکت‌ها و صنایع بزرگ استان اصفهان تعهد به مسئولیت اجتماعی و مشارکت در بهبود وضعیت جامعۀ هدف بهزیستی استان بوده است.

بومی‌سازی دانش تولید فولاد در کنار بومی‌سازی تکنولوژی در فولاد هرمزگان

مهندس ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان نیز همواره با دفاع از ضرورت بر بومی‌سازی و توان داخلی کشور تاکید کرده باید بتوانیم از ظرفیت‌ها و توان علمی که در کشور وجود دارد استفاده کرد و نیاز خود را از این طریق برطرف کنیم.  ارزانی بر تشکیل جلسات کمیته بومی‌سازی در شرکت به صورت منظم و پیگیری تا حصول نتیجه تاکید دارد.

دادوستد ۴۴۰ هزار تن انواع محصول در بورس کالا

در هفته منتهی به ۱۹ دی ماه، ۴۴۰ هزار و ۹۸۶ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۲ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت.

طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۱۰۷ هزار و ۸۹۵ تن انواع کالا به ارزش ۱۸ هزار و ۳۰۷ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۱۰۰ هزار و ۶۷۰ تن فولاد، ۸۴۰  تن مس، ۵ هزار و ۷۰۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۵ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۸۰۰ تن کک و ۳ کیلوگرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.

امضای تفاهم‌نامۀ همکاری بین فولاد مبارکه و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران

مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در این زمینه با اشاره به ضرورت اجرای طرح تحول دیجیتال به‌عنوان ضمانت رقابت‌پذیری و حفظ جایگاه این شرکت در بازارهای خارجی و داخلی، به بیان چالش‌ها و دغدغه‌های پیش روی شرکت فولاد مبارکه پرداخت.

وی اقتضائات محصول، فشارهای هزینه‌ای، رقابت و الزامات خدمات و پیچیدگی فرایند را از جمله چالش‌های پیش‌رو برشمرد و در ادامه از الزامات قانونی، مشتری و تولید محصولات متنوع در کنار بازارهای متعدد به‌عنوان دیگر چالش‌های ارزیابی‌شده در این خصوص نام برد.

تداوم تولید در گروه فولاد مبارکه در شرایط اقتصادی موجود بسیار حائز اهمیت است

به گزارش خبرنگار فولاد، حسین رجایی در این دیدار گفت: امروز توفیقی به دست آمد تا از نزدیک شاهد تلاش‌های کارکنان فولاد باشیم؛ آن هم در شرایطی که تحریم‌ها و محدودیت‌ها، بیش از هر زمان دیگر، صنایع کشور به‌خصوص صنعت فولاد را تحت فشار قرار داده، اما تمامی خطوط تولید این شرکت به‌خوبی در حال کار است.

وی با بیان اینکه ما باید تولید فولاد مبارکه را با در نظر گرفتن شرایط و اقتضائات موجود بسنجیم افزود: سرپا ماندن و حفظ تولید بدون هیچ مشکلی در این شرایط اقتصادی، ضمن اینکه لطف خداوند متعال است، مرهون تلاش مدیران و کارکنان مجموعۀ فولاد مبارکه نیز هست.

شرکت فولاد مبارکه در لیست صنایع پاک قرار دارد

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی، نمایندۀ مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صنایع بزرگ مهم‌ترین بهره‌بردار پساب‌های تصفیه‌شده هستند، اظهار کرد: بسیاری از صنایع بزرگ اصفهان ناگزیرند برای استفاده از پساب، تصفیه‌های تکمیلی انجام دهند تا مجوزهای لازم را از سازمان محیط‌زیست دریافت کنند.

وی افزود: اقدامات بسیار خوب شرکت فولاد مبارکه در تصفیه و بازچرخانی پساب صنعتی و سرمایه‌گذاری در جمع‌آوری فاضلاب شهرهای اطراف و تولید داخلی مهم و ارزشمند است.

حمایت همه‌جانبه از تولیدکنندگان فیلترهای الکترواستاتیک

فولاد مبارکه شرکت برترِ ایمنی

حسین مدرسی‌فر با اعلام این مطلب گفت: با حمایت مدیرعامل و نهادینه شدن فرهنگ ایمنی نزد کارکنان تلاشگر شرکت، شاخص‌های عملکردی و وضعیت ایمنی شرکت به‌طور دائم روبه‌بهبود بوده است؛ به‌طوری‌که مقدار شاخص ضریب تکرار حادثه (FR) از 9.8 در سال 79 به 0.86 در سال 98 و ضریب شدت حادثه (SR) نیز از 1.856 به 0.016 در بازۀ زمانی مذکور کاهش یافته است. این در حالی است که با همکاری مدیریت و کارکنان، شرکت فولاد مبارکه در تلاش است تا در سال 99 نیز به جایگاه‌های ارزشمندتری در این حوزه دست یابد.

بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از شرکت‌های گروه فولاد مبارکه

رئیس مجلس شورای اسلامی در نخستین روز از سفر خود به استان چهارمحال و بختیاری به همراه جمعی از مسئولین این استان، از خطوط تولید شرکت‌های ورق خودرو و فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت این واحدها قرار گرفت.

وی در مصاحبه با خبرنگار فولاد گفت: خوشبختانه امروز شاهد بودیم که نیروهای فنی جوان و متخصص، کارهای فنی این بخش را به‌خوبی پیش برده‌اند.

افزایش توان صادراتی و بهبود ارزش‌افزوده محصولات ذوب‌آهن اصفهان

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان با اشاره به بهره برداری از کوره شماره یک بعد از ۵ سال توقف ، گفت: با بهره برداری از کوره شماره یک ذوب آهن، در مجموع سه کوره تولید آنها به ۳ میلیون تن خواهد رسید.

مهرداد تولاییان با اشاره به فعالیت دوباره کوره شماره یک ذوب آهن، اظهار کرد: ظرفیت اسمی تولید کوره شماره یک تقریبا ۸۰۰ هزار تن است و طی برنامه قرار است در سال ۱۴۰۰ تولید این کوره به ۶۰۰ هزار تن تولید برسد که این عدد می تواند تولید ذوب آهن را از نزدیک ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن با دو کوره، به ۳ میلیون تن افزایش دهد.

7 پروژه در مجتمع مس سرچشمه و شهرستان رفسنجان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

به گزارش مس پرس، وزیر صمت در ابتدای سفر خود به استان کرمان و شهرستان رفسنجان، با حضور در منطقه ویژه اقتصادی، کارخانه تولید مواد شیمیایی را که با سرمایه‌گذاری مجتمع مس سرچشمه و با سرمایه‌گذاری ریالی 2994 میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال‌زایی 158 نفر احداث خواهد شد، کلنگ‌زنی کرد. محصول نهایی این کارخانه 20 هزار تن مواد شیمیایی و 5 هزار تن سولفید کربن در سال است که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سال 1403 به بهره‌برداری می‌رسد.

کشور نیازمند مدیران ارزش آفرین و اشتغالزا است

 به گزارش روابط عمومی چادرملو ، دکتر علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز پس از بازدید از واحدهای فولادی مستقر در مجتمع صنعتی چادرملو در گفت و گو با رسانه های خبری گفت : کشور ما در شرایط فعلی نیازمند ارزش افرینی و توسعه اقتصادی است و مجلس برخود تکلیف می داند از فعالان اقتصادی مانند شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که خلق ثروت میکنند و اشتغالزایی اثر بخشی در این بخش ایجاد می نماید با تمام توان حمایت کند.        

خود تحریمی موثر تر از تحریم

علی احمدیان رئیس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان  اظهار داشت: تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان موجب شد عملاً درآمدزایی به ویژه تامین ارز مورد نیاز کشور از محل فروش نفت کاهش چشمگیری پیدا کند که چالش ها و بحران های خود را به دنبال داشت اما صنعت فولاد و پتروشیمی در این برهه به یاری دولت آمدند .

وی افزود: این یاری به اندازه ای بود که رئیس جمهور در سخنان خود از صنایع فولاد و پتروشیمی به عنوان خط مقدم جنگ اقتصادی نام برد که به موقع ارز خود را برگردانده اند و اگر دولت افتخار می کند که در برابر آمریکا، تحریم و فشار خارجی ایستاده است، حاصل این  کمک و تلاش است.

عملیات اجرایی ۱۰ پروژه بزرگ صنعتی در منطقه ویژه پارسیان امسال آغاز می شود

علی اصغر علامه  در نشست خبری با اصحاب رسانه خاطرنشان کرد: متاسفانه عملکرد منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در سال گذشته  زیر صفر بود و نتوانست اعتبار حدود شش هزار میلیارد ریالی مصوب خود را جذب کند و تا مهرماه حتی یکی از پروژه های سال ۹۹نیز اجرایی نشد که ایمیدرو طی نامه ای خواستار توضیح درباره دلایل این ناکامی ها شد.

حمایت‌های مالی و تجهیزاتی گل‌گهر در میدان مقابله با کرونا قابل تقدیر است

رئیس دانشکده علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سیرجان گفت: تعهد به توسعه و حمایت از جوانب مختلف جامعه در کنار تولید، به‌عنوان‌ مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های صنعتی و معدنی را می‌توان از شاخص‌های توسعه پایدار در جوامع دانست.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، دکتر غلامعباس محمدی افزود: خوشبختانه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و شرکت‌های منطقه گل‌گهر سیرجان در جایگاه یک مجموعه صنعتی و معدنی، همواره و هم‌زمان با توسعه صنعت و معدن، به مسئولیت‌های اجتماعی‌شان نیز توجه داشته‌اند.

صنعت اسید فسفریک بزرگ‌ترین مصرف‌کننده اسیدسولفوریک در دنیا

مهندس یوسف جزءپیری، مجری پروژه کارخانجات اسید فسفریک و کودهای شیمیایی فسفاته شرکت ملی صنایع مس ایران در میزگردی که با عنوان چالش‌ها و فرصت‌های توسعه در سومین همایش فلزات غیرآهنی برگزار شد، عنوان کرد: در صنایع معدنی یکی از چالش‌های مورد بحث، پسماندها و پسآب‌ها بوده است. امروزه در دنیا این چالش حل و فصل شده و تبدیل به فرصت شده است.

شناسایی 1400 محدود امیدبخش اکتشافی توسط ایمیدرو

مدیر اکتشاف ایمیدرو از شناسایی 1400 محدود امیدبخش اکتشافی توسط این سازمان و همکاری بخش خصوصی تاکنون خبر داد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، علی اصغر زاده در سومین همایش چشم‌انداز فلزات غیر آهنی ایران و فناوری های وابسته ضمن بیان این مطلب گفت: ایمیدرو با همکاری بخش خصوصی از سال 93 تاکنون، 650 هزار کیلومتر مربع پهنه اکتشافی را عملیاتی کرد.

وی ادامه داد: از این میزان، فاز شناسایی و پی جویی 480 هزار کیلومتر مربع به اتمام رسید و به محدوده های امیدبخش قابل توجهی دست یافت.

صدور 53 پروانه اکتشاف

قیمت دستوری، ریشه اصلی فساد در اقتصاد است

مهدی کرباسیان می گوید که تجربه شکست خورده قیمت گذاری دستوری کالاها و ایجاد رانت به واسطه دو نرخی شدن بازار طی ۴۰ سال گذشته قابل انکار نیست. اصلا یکی از دلایل ادغام وزارت صنایع و معادن با بازرگانی، کاهش زمان تصمیم گیری برای مدیریت بهتر عرضه و تقاضا در بازارها بود که متاسفانه به آن نتیجه مد نظر نرسی