فوریه 2021

رضایتمندی از شرکت ملی مس در توسعه استان سیستان و بلوچستان

به گزارش معدن نامه به نقل از مس پرس ،احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، فراوری مواد معدنی، تجهیزات و ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته که در محل نمایشگاه‌های دائمی زهدان برگزار شد اظهار داشت: در حال حاضر ارزیابی مثبت و رضایت‌بخشی از فعالیت گسترده شرکت مس در این استان داریم.

تولید بیش از ۱۸.۷ میلیون تن شمش فولادی در کشور تا پایان دی‌ماه

تولید شمش فولادی در واحدهای تابعه ایمیدرو و شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در ۱۰ ماهه امسال با رشد هفت درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به رقم ۱۸ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۱۸۵ تن رسید.

براساس جداول آماری مجموعه‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی ایران، میدکو، فولاد کاوه جنوب، فولاد خراسان، چادرملو، آهن وفولاد ارفع، فولاد بناب و جهان فولاد سیرجان گویای آن است که بیشترین رشد تولید در دوره مزبور مربوط به شمش جهان فولاد سیرجان با رقم ۲۰۰ درصد ثبت شد.

ضمن اینکه بیشترین کاهش تولید شمش در ۱۰ ماهه در زمینه بیلت فولاد خراسان با ۱۸ درصد به ثبت رسید.

رونق تولید و اشتغال با اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان ها

نماینده مهریر، بافق، ابرکوه و خاتم در خانه ملت اعلام کرد: وجود ذخایر غنی در معادن استان یزد که استقرار صنایع معدنی در استان را در پی داشته، اجرای پروژه انتقال آب خلیج فارس "رونق تولید" و "اشتغالزایی فراگیر" را بیش از پیش به همراه خواهد داشت.

محمدرضا صباغیان بافقی به برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت برای اجرای فاز دوم انتقال آب از خلیج فارس اشاره کرد و گفت: پروژه انتقال آب زمینه حل این بحران و تامین آب پایدار برای کشاورزی و به ویژه صنایع استان را حل خواهد کرد.

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالا

در هفته منتهی به ۲۴ بهمن ماه، ۷۹۰ هزار و ۲۸۳ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۰۹ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که به ترتیب رشد ۹ و ۸ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.

طی هفته اخیر و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۳۶۷ هزار و ۴۳ تن انواع کالا به ارزش ۶۱ هزار و ۹۴۲ میلیارد ریال معامله شد.

در این تالار ۳۴۲ هزار و ۷۳ تن فولاد، ۸ هزار و ۴۰ تن مس، ۸ هزار و ۶۵۵ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۵ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۵۰۰ تن کک، ۸۰ تن سرب و ۸ هزار و ۱۰۰ تن روی از سوی مشتریان خریداری شد.

بازار مصرف داخلی فولاد سال آینده با این بودجه راکد است/ سهم بخش بدون نفت در تولید ناخالص داخلی کم می شود

کاوه، فعال صنعت فولاد کشور، گفت: با روند تخصیص بودجه‌های عمرانی، پروژه‌های عمرانی صنعت فولاد نیز راکد می‌شوند و نیاز است یا پروژه‌های مرتبط در اولویت قرار گیرد یا تخصیص‌های جداگانه‌ای به این مهم ارائه شود.

کاوه در پاسخ به این پرسش که بودجه عمرانی کشور چه تاثیری بر رشد صنعت خواهد گذاشت؟ اظهار داشت: بودجه کل کشور، مهمترین سند مالی حاکمیت در افق زمانی یک‌ ساله است و از بودجه با عنوان سند حکمرانی کشور نام برده می‌شود.

تدوین طرح جامع طلا با تمرکز بر همه بخش های زنجیره

رئیس هیات عامل ایمیدرو بر تدوین طرح جامع طلا به عنوان یکی از طرح های اولویت دار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، با تمرکز بر همه بخش های زنجیره (اکتشاف تا بازار) تاکید کرد.

وجیه ا... جعفری در جلسه پایش تدوین طرح جامع طلا با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به ذخایر مناسب در حوزه طلا (11 استان)، تدوین طرح جامع طلا به عنوان نقشه و سند بالادستی برای کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است و بدون شک، اگر طرح جامع نداشته باشیم، همواره با چالش و سردرگمی مواجه خواهیم بود.

چادرملو 250 هزار تن سنگ آهن برای تامین نیاز واحدهای فولادی به ویژه ذوب آهن اصفهان به صورت حراج باز در بورس کالا عرضه خواهد کرد

وی افزود: چادرملو  ذخایر خوبی در حال اکتشاف دارد که به محض قطعی شدن، جزئیات  بیشتر آن به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

مدیر عامل و عضو هیات مدیره چادرملو با اشاره به اینکه، این شرکت همواره در جهت حفظ سرمایه های سهامداران و ایجاد ارزش در دارایی آنها خود را متعهد می داند تصریح کرد:  در تصمیم گیری ها باید یک تعامل همه جانبه میان وزارت صمت، سازمان بورس و شرکت های تولیدکننده شکل بگیرد تا علاوه بر حل و فصل مسائل و مشکلات مصرف کنندگان محصولات، منافع سهامداران نیز در نظر گرفته شود .

احداث کارخانه تولید شمش طلا با سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد ریالی

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا جلالیان؛ مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی خراسان جنوبی در تشریح روند فعالیت این مجتمع در استان گفت: این مجتمع با بررسی ها و مطالعات انجام شده در محدوده ها و پهنه های اکتشافی اخذ شده، موفق به اکتشاف ۱۰ محدوده امید بخش با مساحت تقریبی ۱۰۰۰ کیلومتر مربع شد که عمده این پتانسیل ها مرتبط با ذخایر پلی متال است.

ابلاغ مصوبه «ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار» توسط رییس‌جمهور

تمامی وزارتخانه‌ها،‌ مؤسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی و سایر دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌کنند

شورای عالی اداری در یکصد و هشتاد و ششمین جلسه مورخ ۲۴/۹/۱۳۹۹ بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد بند ۱۰ ماده ۱۱۵ قانون مدیریت خدمات کشوری) به منظور تسهیل و تسریع در ارائه خدمات،‌ایجاد شفافیت و کاهش فساد در فرایندهای خدمت‌رسانی، طرح «ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار» را به شرح زیر تصویب نمود:

ساده‌سازی مراحل شروع کسب و کار

تعلیق ۶ ماهه صادرات در صورت عدم عرضه فولاد به بورس

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بر اساس طرح فولاد که دیروز در کمیسیون صنایع نهایی شد، صادرات فولاد منوط به عرضه میزان تعیینی وزارت صمت در بورس کالا است.

 حجت‌اله فیروزی در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن، اظهار داشت: نخستین دستور کار کمیسیون ادامه بررسی طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار بود که براساس تصمیمات اخذ شده، بورس کالا ملزم به ایجاد امکان خرده‌فروشی محصولات فولادی مقاطع طویل و محصولات تکمیلی حاصل از ورق ظرف مدت سه ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون شد.

تحلیل پایگاه خبری بین المللي اویل پرایس از پروژه گوره به جاسک/ راه جدید ایران برای فروش نفت در بیرون از مرزها

تارنمای «اویل پرایس» پروژه ساخت خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک را اقدامی راهبردی برای ایران ارزیابی کرد که باعث بی نیازی مشتریان نفت ایران به عبور از تنگه هرمز و ورود به خلیج فارس می شود.

به گزارش تحریریه، تارنمای «اویل پرایس» خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک که ورق های آن در فولاد اکسین خوزستان تولید شده است را از نظر راهبردی تعیین کننده می داند. چند هفته قبل اعلام شد عملیات اجرایی لوله گذاری پیشرفت خوبی داشته است و ترمینال نفتی جاسک می تواند به زودی نفت و میعانات گازی را به بازار خارجی عرضه کند.

پیش بینی می شود احتمالا تا چند ماه آینده فاز نخست آن به اتمام می رسد.

تجهیز مرکز تخصصی دام شهرستان فیروزه با حمایت مجتمع فولاد خراسان

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با حضور در نشست «ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان فیروزه» ضمن تاکید بر ایفای مسئولیت اجتماعی مجتمع در حمایت از مشاغل بومی و ارتقای کیفیت تولید روستایی، دو دستگاه پیشرفته تشخیصی دامپزشکی را به مرکز تخصصی دام فیروزه اهدا کرد.

اجرای پروژه خانه سازی برای کارکنان آرزوی قلبی مدیرعامل ذوب آهن

آیین آغاز فاز اجرایی پروژه خانه سازی محله ظفر  B9  فولادشهر همزمان با دهه فجر پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور غلامرضا سلیمانی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین، منصور یزدی زاده مدیرعامل و مرتضی یزد خواستی عضو هیأت مدیره ذوب آهن اصفهان، بابک محمدی شهردار فولادشهر وآرش صیادی عضو هیأت مدیره شرکت عمران فولادشهر 19 بهمن ماه در محل این پروژه برگزار شد .

ایثار در جبهه اقتصادی ،تولید و اشتغال همانند ایثار در دفاع مقدس است

همزمان با ایام دهه فرخنده فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و به منظور يادآوري  و قدردانی از رشادت ها و حماسه های شهدای دوران انقلاب وتجلیل از رزمندگان و سایر ایثارگران ذوب آهن اصفهان ، مراسم تجلیل از خانواده های شهدا یکشنبه 19 بهمن ماه به همت ستاد بزرگداشت دهه فجرشرکت در تالار آهن برگزار شد .

در  این مراسم ، غلامرضا سلیمانی مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین ، منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن ، آیت ا... رهبر مسئول هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت و تعدادی از معاونین و مدیران و جمعی از ایثارگران ذوب آهن حضور داشتند.

ذوب آهن اصفهان تنها تولید کننده موفق فولاد بدون یارانه انرژی

مقارن با ایام دهه مبارک فجر نشست خبری غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدرتامین و منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اصحاب رسانه استان،یکشنبه نوزدهم بهمن ماه در   سالن جلسات دفتر مدیرعامل این شرکت برگزار شد .

ذوب آهن اصفهان با وجود تحریم و شیوع کرونا در مسیر پیشرفت

نشست غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدرتامین و منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با معاونین و مدیران ذوب آهن اصفهان یکشنبه نوزدهم بهمن ماه در تالار آهن برگزار شد.

غلامرضا سلیمانی در این نشست گفت : با وجود چالش های مختلف از جمله ویروس کرونا و تحریم های ظالمانه دشمن شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صدرتامین و ذوب آهن اصفهان عملکرد خوبی داشتند.

وی افزود : طی چهار سال گذشته در ذوب آهن اصفهان دستاوردهای بسیار خوبی را شاهد بودیم که حاصل لطف خداوند و   تلاش و کوشش کارکنان و هیات مدیره این شرکت بوده است .

نگاهی کوتاه به سیر تکامل علم بازاریابی

فاطمه نقوی کارشناس ارشد مدیریت اجرایی:

در این مطلب قصد دارم با مروری مختصر به تاریخچه بازاریابی، سیر تحولات این رشته را از دو منظر تحقیقات و تقسیم‌بندی بازار بررسی و با درک چرایی، چگونگی این پیامدها با تحولات این علم تا اندازه‌ای آشنا شویم. در ابتدا لازم است اشاره کنم بازاریابی نیز مانند هر علم دیگر، پارادایم و دوران مختلفی را پشت سر گذاشته است.

رهبری مهم‌ترین عامل در خلق یک سازمان متعالی است

محسن شیری‌بابادی مدیر استراتژی و تعالی سازمانی: تعالی سازمانی به معنای رویکردی سیستماتیک برای بهبود سازمانی و تعهد مجموعه به رشد و توسعه پایدار در زمینه مدیریت فرایند، کسب رضایت مشتری، خلق ارزش برای ذی‌نفعان و افزایش مستمر سودآوری است. تعالی سازمانی تابع شرایط خاص، فرهنگ، محیط داخلی و خارجی، ویژگی‌های سرمایه‌های انسانی، نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدیدهایی است که سازمان را در بر گرفته‌اند. شرکت فولاد خوزستان، به عنوان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده فولاد خام در کشور، یکی از شرکت‌های سرآمد در عرصه تعالی سازمانی محسوب می‌شود که این مسئله تاثیرات قابل‌توجهی بر بهره‌وری و عملکرد این مجموعه داشته است.

استراتژی‌هایی برای عبور از چالش‌ها

تحقق چشم‌اندازهای ترسیم‌شده برای صنعت فولاد کشور با چالش‌های متعددی روبه‌روست که حل این چالش‌ها به سرمایه‌گذاری‌های سنگینی نیاز دارد. شرکت فولاد خوزستان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده شمش فولادی در کشور است و چشم‌انداز این شرکت تولید 6 میلیون تن شمش فولاد در افق 1404 توسعه است. در همین راستا، این شرکت اولویت سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت خود را تکمیل زنجیره فولاد و شناسایی و رفع مشکلات و گلوگاه‌های ظرفیتی و زیرساختی، از جمله تامین مواد اولیه و لجستیک قرار داده است.

قطب دوم فولاد ایران جایگاه خود را تثبیت می کند

شرکت فولاد خوزستان به عنوان قطب دوم فولاد کشور طرح‌های توسعه‌ای کمی و کیفی متعددی را در دست اقدام دارد و با اجرای آن‌ها که دور از دسترس نیست، می‌تواند نقش موثر خود را در صنعت فولاد کشور تثبیت کند.

فولاد خوزستان، مجموعه‌ای سرآمد در فرهنگ سازمانی

ولی مهدی پور رییس رسانه و دبیر شورای عالی فرهنگی فولاد خوزستان: به مجموعه رفتارها، گفتارها و عملکرد گروهی انسان‌ها در قبال مسائل گوناگون، فرهنگ گفته می‌شود. فرهنگ می‌تواند برگرفته از باورها و موضوعاتی باشد که طی سال‌ها در اذهان عمومی جامعه ریشه دوانیده و نشان‌دهنده عملکرد یک جامعه در قبال مسائل گوناگون است.

توجه به ایجاد فضاهای باز و سبز یکی از الزامات شرکت‌های صنعتی است

با توسعه کارخانجات و مناطق صنعتی در جهان و ایران یکی از الزامی‌ترین مسائل و نیازهایی که خود را نشان می‌دهد، توجه به ایجاد فضاهای باز و سبز در این مناطق است. از طرفی با توجه به مسائل زیست محیطی، حفظ منابع طبیعی، ایجاد فضاهایی سبز جهت کارکردهای گوناگون اعم از اکولوژیک، فراغتی، فضاهای جداکننده، ایجاد محیط‌های سبز پیرامونی و ایجاد حصار و محدوده با فضای سبز، ایجاد سلسله مراتب و بدنه سبز در معابر، توجه به مولفه‌های اجتماعی و روان شناختی، زیبایی شناسی و پاسخگویی به نیازهای فراغتی و ایجاد محیط‌های مناسب و منظر زیبا پاره‌ای از دلایل دارای اهمیت در این حوزه هستند.

ترانسفورماتور پست 400/230 کیلو ولت آرنا وارد سایت پروژه فولاد خوزستان شد

۲ دستگاه از ۴ ترانسفورماتور پست مقسم 400/230 کیلو ولت آرنا وارد سایت پروژه فولاد خوزستان شد.

صادق طاهری مدیر پروژه‌های برق : یکی از گلوگاه‌های اصلی احداث پست برق مقسم ۴۰۰ آرنا، تهیه و حمل ترانس‌های بزرگ ۳۱۵ مگاولت آمپری آن بود که با یاری خداوند و پیگیری تمامی دست اندرکاران پروژه در نهایت، ۲ دستگاه از ۴ دستگاه ترانس آن ۱۷  دی‌ماه ۹۹ وارد سایت پروژه فولاد خوزستان شد.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های پیشین و احداث زیربناهای  مربوط به ترانس‌های قدرت به‌زودی در محل نهایی خود نصب خواهند شد. همچنین در روزهای آینده دو دستگاه دیگر نیز وارد سایت خواهند شد.

کاهش کدورت آب رودخانه کارون بر اساس استاندارد ۱۰۵۳ در تصفیه خانه فولاد خوزستان

یکی از نیازهای شرکت‌های صنعتی و فولادی نزدیک بودن به آب‌های جاری و استفاده از آن برای حمل و نقل مواد اولیه و محصولات می‌باشد، همچنین به دلیل نیاز به آب‌‌های صنعتی و آب نرم، آب فضای سبز و آشامیدنی، تصفیه‎خانه‌ جهت تولید آب‌های متنوع در نظر گرفته می‌شود.

تولید و توسعه بر محور بومی‌سازی

اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در شرکت سنگ آهن گهر زمین ، منتج به شکل‌گیری ایده و تفکر بومی‌سازی از سال 1395 در قالب راهبرد “تولید و توسعه بر محور بومی‌سازی”، به‌عنوان یکی از الزامات تولید و توسعه در شرکت گردیده است. بر همین اساس، در سیاست‌گذاری برنامه¬های اجرایی و در پرتو حمایت‌های مدیریتی و مبتنی بر تخصص، تجارب و اعتماد به نفس مهندسین شرکت، بومی‌سازی نیازهای صنعتی، از قطعات شروع گردیده و در ادامه، مجموعه‌ها و تجهیزات و سپس، خطوط تولید را در بر گرفته است.

زنان شاغل در شرکت فولاد مبارکه به ارزش‌های فاطمی اذعان دارند

در این جلسه که به‌صورت آنلاین برای زنان شاغل در شرکت نیز قابل‌مشاهده بود، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ استان اصفهان گفت: روند فولاد مبارکه روبه‌رشد و در راستای شعار جهش تولید است.

حجت‌الاسلام فرهنگ اظهار داشت: امروز ما باید همۀ ظرفیت‌های خود را در زمینه‌های اقتصادی برای ارتقای فرهنگ اقتصادی و کمک به جریان اقتصادی کشور به کار بگیریم و به نظر بنده، روند امروز فولاد مبارکه کاملا روشن و امیدوارکننده است.

شرکت ورق خودرو واحد نمونه صنعتی استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری : در نشستی که با حضور استاندار چهارمحال و بختیاری،رییس خانه صنعت،معدن وتجارت ایران،مدیرکل صنعت،معدن و تجارت استان ،رییس خانه صنعت،معدن و تجارت استان ومسئولین اتاق بازرگانی و نیز جمعی از فعالین در عرصه صنعت ومعدن و تجارت استان برگزار گردید از شرکت ورق خودرو با اهداء لوح و تندیس به عنوان واحد نمونه در بخش تولید و نیز صادرات معرفی شد.

فولاد مبارکه، طلایه دار شعار "ما می‌توانیم" در صنعت فولاد / تولید اسلب 300میلیمتری از بزرگترین افتخارات مجموعه است

حمیدرضا عظیمیان در این برنامه تلویزیونی اظهار کرد: فولاد ایران با وجود شیوع ویروس کرونا ۱۱درصد افزایش تولید داشته و فولاد مبارکه نیز ۱۰۹درصد در تولید خام افزایش داشته است؛ این موضوع نشان می دهد که با رعایت پروتکلهای مبارزه با ویروس کرونا، ما به تولید پرداخته و اجازه ندادیم بازار کشور دچار کمبود تولید از محصولات فولادی شود.

وی با بیان این مطلب در ادامه افزود: فولاد مبارکه در این شرایط توانست به گونه ای عمل کند که انبارها از مواد اولیه و مصرفی مورد نیاز بین یک تا ۳ سال در هر بخشی تامین باشد و هم حداکثر تولید را به دست مصرف‌کنندگان برساند.

خبرهای خوب کچاد/ 500 هزار تن سنگ آهن در راه بورس کالا

ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اعلام کرد: این شرکت ۵۰۰ هزار تن سنگ آهن برای تامین نیاز واحدهایفولادی به ویژه ذوب آهن به صورت حراج باز در بورس کالا عرضه خواهد کرد.

«انگوران» بالاترین رکورد ارسال ماده معدنی را شکست

رکورد ارسال ماده معدنی در مجتمع معدنی «انگوران» با ارسال ۹۲۸ هزارو ۸۳ تن ماده معدنی در ۱۰ ماهه سال جاری، شکسته شد. 

امید فلاح؛ مدیر مجتمع سرب و روی انگوران که به مناسبت دهه فجر سخن می گفت، با بیان این مطلب گفت: ارسال ماده معدنی ده ماهه سال‌جاری نسبت به بالاترین ارسال ۱۰ سال گذشته ( سال ۱۳۹۴ به تناژ ۹۲۰٫۴۳۶ تن ) یک در صد ، نسبت به ارسال سال ۱۳۹۸ (۶۵۹٫۰۹۰ تن ) ۴۱ درصد و نسبت به مدت مشابه ده ماهه سال۱۳۹۸ (۵۲۰٫۰۷۲ تن) ۷۸ درصد رشد داشته است .

راه اندازی مخازن گاز پالایشگاه فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی با ورق های فولاد اکسین خوزستان

به گزارش روابط عمومی شرکت: در پی تولید انبوه ورق های محیط ترش خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک در فولاد اکسین خوزستان و قطع وابستگی کشور به واردات این محصول استراتژیک، اینک ورق های تولیدی این شرکت با گریدهای A۵۱۶ و A۵۳۷ جهت آماده‌سازی چهار مخزن گاز مایع پروپان و بوتان پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با موفقیت مورد استفاده قرار گرفت و بار دیگر توانمندی اکسین در تکمیل زنجیره فولاد و نفت و گاز کشور بیش از پیش نمایان شد.

مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی لامرد منصوب شد

با حکم معاون وزیر صمت؛
مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصادی لامرد منصوب شد
احسان انصاری با حکم وجیه اله جعفری (معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو) به سمت مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، متن این حکم به شرح زیر است:
«برادر گرامی؛ جناب آقای احسان انصاری
با عنایت به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به سمت مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد منصوب می‌شوید تا در چارچوب سیاست‌های سازمان و قوانین و مقررات مربوطه انجام وظیفه نمایید.

صادرات ۷۷۳ میلیون دلاری چدن، آهن و فولاد ایران به چین

ارزش صادرات چدن، آهن و فولاد ایران به چین در دوره ۹ ماهه ۹۹ به رقم ۷۷۳ میلیون دلار رسید که در واقع سومین گروه کالایی بزرگ صادراتی جمهوری اسلامی به این کشور بود.

برپایه جداول آماری گمرک ایران، در مدت یاد شده سهم چدن، آهن و فولاد از کل صادرات به چین ۱۵ درصد ثبت شد.

صادرات ۳۷۲ میلیون دلاری مس و مصنوعات

بررسی‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گویای آن است که میزان صادرات مس و مصنوعات آن در دوره این گزارش به رقم ۳۷۲ میلیون دلار رسید که سهم هفت درصد از کل صادرات به این کشور را به خود اختصاص داد.

پروژه انتقال آب خلیج فارس به مشهدالرضا هدیه دولت و رئیس جمهور به مردم استان خراسان رضوی در دهه مبارک فجر

وزیر صنعت، معدن و تجارت که به مناسبت دهه مبارک فجر به استان خراسان رضوی و شهر مشهد سفر نموده است در دیدار با روحانیون و علمای معظم، پروژه انتقال آب از خلیج فارس به مشهدالرضا را هدیه دولت و رئیس جمهور کشورمان به مردم استان خراسان رضوی در دهه مبارک فجر دانست که عملیات اجرایی آن همزمان با طرح انتقال آب به استان های یزد و اصفهان آغاز می شود.

راهبرد فولاد مباركه توسعۀ سبد محصولات و حمایت از صنایع مختلف

جلسۀ هم‌اندیشی مدیران مراکز خدماتی فولاد مبارکه روز چهارشنبه 15 بهمن‌ماه هم‌زمان با سالروز خجستۀ میلاد حضرت فاطمۀ زهرا (س) و با حضور مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، معاونان و مدیران حوزۀ فروش و بازاریابی و جمعی از مدیران این مراکز در محل برگزاری همایش‌های مجموعۀ فرهنگی ورزشی فردوس فولاد مبارکه برگزار شد.

فولاد مباركه شركتی بزرگ و تأثیرگذار در اقتصاد كشور است

هفتمین همایش استیل پرایس با موضوع نوآوری در تولید و فروش و با حضور اردشیر سعدمحمدی، سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، وجیه‌الله جعفری، رئیس هیئت عامل ایمیدرو، حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و جمعی از دیگر مدیران عامل شرکت‌های فولادساز کشور روز دوشنبه 13 بهمن‌ماه در هتل المپیک تهران برگزار شد.

افتتاح خط تمام اتوماتیك تولید ماسك پیشرفتۀ N95 با سرمایه‌گذاری فولاد مباركه

هم‌زمان با مـــیلاد پــر خیــروبرکت بانـــوی کوثـــر، حضرت فاطمۀ زهرا (س) خط تمام اتوماتیک تولید ماسک N95  با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه و با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان، با حضور مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه و اعضای هیئت‌رئیسۀ دانشگاه صنعتی اصفهان با ظرفیت ۶۰ هزار ماسک در 24 ساعت به بهره‌برداری رسید.

مهندس عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه، از این پروژه که روز پنج‌شنبه شانزدهم بهمن‌ماه در محل دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد، به‌عنوان اقدامی مبارک در ادامۀ همکاری‌های گستردۀ علمی و فناورانۀ فولاد مبارکه با دانشگاه صنعتی اصفهان و مراکز علمی کشور یاد کرد.

احیای هویت جامعۀ زنان در عرصه‌های مختلف، یكی از بركات انقلاب اسلامی ایران

نقش زنان در جامعۀ امروز ایران ‌انکارناشدنی است. بدون شک یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران احیای هویت جامعۀ زنان در عرصه‌های مختلف است که ضمن تربیت نسلی ارزنده، خود نیز بخشی از فعالیت‌های مفید جامعۀ ایرانی-اسلامی را بر عهده گرفته است. روز میلاد حضرت زهرا (س) و پاسداشت مقام زن، بهانه‌ای برای پرداختن به این مهم است.

در آستانۀ میلاد فرخندۀ حضرت فاطمۀ زهرا (س)، خانم مژگان نامداری، مشاور و مدیر حوزۀ مدیریت عامل فولاد مبارکه، ضمن تبریک این ایام خجسته، به سؤالات خبرنگار فولاد درخصوص جایگاه و عملکرد بانوان شاغل در فولاد مبارکه این‌چنین پاسخ داد:

قدردانی رئیس دانشگاه علوم پزشكی كشور از مدیرعامل فولاد مباركه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور با ارسال نامه‌ای به مهندس عظیمیان، مدیـــرعامل شرکت فولاد مبارکه، از تلاش‌های این شرکت در خصوص تأمین اکسیژن رایگان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قدردانی کرد.

در بخشی از نامۀ دکتر جلیل کوهپایه‌زاده، خطاب به مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه چنین آمده است:

فولاد مباركه مجموعۀ باارزشی برای اقتصاد كشور است

قائم‌مقام بورس کالای ایران روز پنج‌شنبه 16 بهمن‌ماه به‌اتفاق مدیر عملیات بازار، مدیر عملیات عرضه و مشاور معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران از خطوط تولید شرکت فولاد مبارکه بازدید کرد.

رضا محتشمی‌پور گفت: بازدید از مجموعۀ صنعتی بزرگی مثل فولاد مبارکه فرصت خوبی برای آشنا شدن با مسائل ریز حوزۀ تولید بود، به‌ویژه اینکه فولاد مبارکه یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان بورس کالا و بازارهای کالایی ایران و از مهم‌ترین تولیدکنندگان ورق بسیاری از صنایع کشور به شمار می‌رود.

عرضه کل زنجیره در بورس کالا محقق می شود

محمدعلی دهقان دهنوی رییس سازمان بورس در نشست با مدیران فولادی کشور گفت: شما مدیران صنعت فولاد کشور،وکیل میلیون ها سهامدار عدالت هستید و باید از حقوق آنها دفاع کنید که خوشبختانه این اراده و رویکرد برقرار شده است.

رییس سازمان بورس تاکید کرد: تقریبا ٩٠ درصد جمعیت کشور به طور مستقیم و غیرمستقیم باسهام عدالت در ارتباط هستند و قطعا باید از منافع آنها دفاع کرد.

زمان حل مشکلات فولادی فرارسیده است/ انجام اقدامات برای انتقال سهم «ذوب» از فرابورس به بورس

منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشست امروز مدیران فولادی کشور با رییس سازمان بورس گفت: حضور مهندس جعفری در ایمیدرو و سعد محمدی در وزارت صمت جای امیدواری دارد و به نظر می رسد مشکلات به زودی مرتفع شود.
وی افزود: ذوب آهن در تامین مواد اولیه همواره مشکل داشته درحالی که ۱۰ درصد تولید فولاد کشور را به خود اختصاص داده است که در تلاش هستیم این مشکلات به زودی رفع شود؛ شرایط سهام شرکت در بورس نیز بهبود خواهد یافت به طوریکه درخواست داریم سهم ذوب اهن از فرابورس به بورس منتقل شود و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

گزارشی از عملکرد ایمیدرو به مناسبت دهه فجر منتشر شد؛‌

اشتغال زایی 24800 نفری از سال 92 تا 99

افزایش ظرفیت های تولید تا 116درصد

کشف 1400 محدوده معدنی

رشد دسته جمعی تولیدات معدن و صنایع معدنی طی 9 ماه امسال

پیش بینی صدور 1100 میلیارد تومان بیمه نامه معدنی تا پایان 99

احیای 206 معدن در سال جاری

فولاد هرمزگان نماد فرهنگ کار است

در این مراسم مهندس فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و رز زن و روز مادرگفت :  حدود ۸ درصد فولاد ایران را تولید می کنیم و .امیدوارم که با ایجاد طرحهای توسعه ای فولاد در استان هرمزگان ، این استان به قطب سوم فولاد ایران تبدیل شود. وی با تاکید بر اهمیت ایمنی و سلامتی کارکنان در فولاد هرمزگان گفت : از ابتدای همه گیری این بیماری ، فولاد هرمزگان در راستای حفظ سلامتی کارکنان و خانواده های محترم انها اقدامات قابل توجهی را انجام داده است .

فولاد هرمزگان در بخش مسئولیت های اجتماعی عملکرد درخشانی داشته است

شورای امر به معروف و نهی از منکر شرکت فولاد هرمزگان با حضور حجت الاسلام دکتر کریمی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان ،مهندس فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان و سایر اعضای این شورا در محل سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد. حجت الاسلام دکتر کریمی نقش فولاد را در اقتصاد کشور بی بدیل دانست و با اظهار اینکه تولیدکنندگان  در راس مبارزه با جنگ اقتصادی قرار دارند گفت : این صنعت توانسته  در زمان تحریم کمک شایانی به پیشرفت کشور کند .

دکتر مرتضی روغنی ارزیاب ارشد سازمان مدیریت صنعتی کشور:مسیر تعالی یک راه بی پایان است

14 بهمن مراسم اختتامیه ارزیابی جایزه ملی تعالی سازمانی شرکت فولاد اکسین خوزستان با حضور دکتر ایزدیان عضو هیات مدیره، امین ابراهیمی مدیر عامل، معاونین و مدیران شرکت و ارزیابان سازمان توسعه نوسازی صنعتی و ارزیابان جایزه ملی تعالی سازمان در این شرکت به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به دنبال تعامل بیشتر و همکاریهای همه جانبه مشترک با فولاد اکسین هستیم

به گزارش روابط عمومی، جلسه ای با حضور دکتر خادمی نایب رئیس هیات مدیره بانک شهر به اتفاق دیگر اعضای هیات مدیره و هیات همراه با مهندس ابراهیمی مدیر عامل، دکتر جنتی و دکتر ایزدیان عضو هیات مدیره شرکت، معاونت مالی اداری، مدیرامور مالی و اقتصادی و رئیس حسابداری مالی شرکت در سالن کنفرانس مدیریت فولاد اکسین خوزستان با هدف توسعه تعامل و همکاری تامین منابع مالی مورد نیاز طرح فولاد سازی و همچنین تامین منابع مالی ارزی مورد نیاز شرکت برگزار شد.

رانت ۴۰ درصدی در صنایع پایین دستی فولاد / عدم نظارت بر عملکرد خریداران

عضو هیات مدیره انجمن فولاد از رانت ۴۰ درصدی در صنایع پایین دستی فولاد خبر داد و گفت: بر عملکرد خریداران شمش و ورق نظارت نمی شود.

نادر سلیمانی گفت: دولت با تعیین قیمت پایه سعی در کنترل بازار دارد اما صنایع پایین دستی خلف وعده کرده و با عدم ایفای تعهدات، تفاوت حاشیه سود بورس کالا و بازار را به 40 درصد رسانده اند. در حالی که خریدار مواد اولیه باید ملزم باشد کالا را بر اساس فرمولی حتماً در همان پلت فرم در بورس کالا عرضه کند تا با کسب سود منطقی،محصول با قیمت منصفانه به دست مصرف کننده برسد.

پذیرش محصول ۳ شرکت در بازار اصلی بورس کالا

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه های جداگانه از پذیرش کالای شمش روی شرکت نوین پژوهان شمش زنگان، نبشی فولادی شرکت صبا فولاد منظومه و شمش فولادی شرکت فولاد سهند آذر آسیا در بازار اصلی این بورس خبر داد.

تعیین کف عرضه در بورس کالا به جای اعمال محدودیت صادراتی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرار است وزارت صمت پیشنهاداتی را برای تکمیل طرح فولادی مجلس ارائه دهد. 

روح الله ایزدخواه در مورد جلسه روز یکشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای بررسی طرح تولید پایدار زنجیره فولاد که کلیات آن اخیراً در صحن علنی مجلس تصویب شده، اظهار داشت: هیچ بحثی در خصوص لغو یا به تعویق افتادن طرح مجلس مطرح نیست و فقط با توجه به اینکه آقای سعدمحمدی به تازگی به عنوان سرپرست معاونت امور معدنی وزارت صمت انتخاب شده، مقرر شد پیشنهاداتی بخصوص برای ماده یک و ۴ طرح از سوی این وزارتخانه به کمیسیون ارائه شود.

تقدیر از کارآفرینی و نگاه ویژه فولاد سنگان به فرزندان شهدا و ایثارگران

همزمان با سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام مادر از اقدامات فولاد سنگان در اشاعه فرهنگ شهادت و ایثارگری تقدیر بعمل آمد.

در این دیدار، امرایی ضمن خیر مقدم و تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت تولد حضرت فاطمه زهرا (س) به میهمانان حاضر در جلسه از نقش تاثیرگذار و استراتژیک فولاد سنگان در تامین مواد اولیه کارخانجات تولیدی گفت و افزود:

بزرگترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در فولاد کشور

بزرگترین سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه فولاد کشور با اجرای طرح‌های توسعه‌ای در مجتمع فولاد صنعت بناب عملیاتی می‌شود.

نمایندگان استان آذربایجان شرقی با حضور در مجتمع فولاد صنعت بناب از خطوط تولید بازدید و در جریان طرح‌های توسعه‌ای مگا‌پروژه گسترش فولاد شهریار قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام باقری بنابی نماینده مردم شهرستان بناب در مجلس شورای اسلامی در جریان این بازدید به طرح‌های توسعه‌ای اشاره کرد و گفت : گروه مالی گردشگری با سرمایه‌گذاری 600 میلیون یورویی و اجرای 6 طرح توسعه‌ای در قالب شرکت گسترش فولاد شهریار اقدام و قرارداد اجرای آن را با قرارگاه خاتم الانبیا منعقد کرده است .

چالش هایی مثل شیوه نامه فولاد که تولید و صادرات را تحت تاثیر می گذارد اجازه نمی دهد انتظارات محقق شود

نشست خبری غلامرضا سلیمانی مدیرعامل هلدینگ صدرتامین و منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در حضور مدیران عامل شرکت های تابعه و وابسته هلدینگ، روز گذشته سیزدهم بهمن ماه در شانزدهمین نمایشگاه ایران کانمین برگزار شد.

طبق بیانات این نشست تثبیت سودآوری شرکت ذوب آهن اصفهان برای چهارمین سال متوالی در سال 99 اتفاق افتاد.

دکتر شکوری: واردات ماشین آلات معدنی زمینه ساز صادرات گستره تر برای محصولات زنجیره در آینده است/ دهقانی: پیش بینی شده که در سال ۱۴۰۰ برنامه دستیابی به سرمایه یک هزار میلیارد تومانی اجرایی شود

شیوا نیک وظیفه

امروز پنل تخصصی با محوریت چالش‌های اکتشافی در معادن سنگ‌ آهن در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدنی (ایران کانمین) در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار شد. در این جلسه چالش‌های معدنکاران در سال ۹۹ بررسی شد و راهکارهای برون‌رفت از این چالش‌ها مورد تبادل نظر کارشناسان قرار گرفت. شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران، اکبریان رئیس انجمن سنگ آهن ایران، مشکانی مدیر گروه معدنی زرمش و دهقانی مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در این پنل تخصصی نظراتشان را مطرح کردند.

مجتمع فولاد خراسان صنعت سرخ در بستر فیروزه سبز

کسری غفوری، مدیر عامل شرکت مجتمع فولاد خراسان برای گذر از شرایط سخت تولید، گفت: در سال جهش تولید و در راستای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی، شرکت مجتمع فولاد خراسان دو رویکرد اصلی را دنبال کرده است؛ نخست با بهره‌گیری از استراتژی‌های تاب‌آوری مبتنی بر بو‌می‌سازی از طریق گسترش و توسعه همکاری با و احدهای صنعتی و همچنین با بهره‌گیری و استقرار استراتژی‌های مبتنی برصرفه‌جویی و ارتقای سیستم نگهداری و تعمیرات (TPM) و نیز کاهش هزینه‌های پنهان ناشی از خرابی‌ها و توقفات سعی کرده‌ایم در جهت بالا بردن فعالیت‌های با ارزش افزوده بالا در کل زنجیره تامین فولاد گام برداشته و هزینه‌های تولید را در زنجی

جعفری: شناسایی ذخایر قابل برداشت، نیاز به اکتشافات سیستماتیک دارد/ برنامه تهیه طرح جامع اکتشاف

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وجیه الله جعفری امروز در جلسه پایش عملکرد مجموعه های فعال در حوزه اکتشاف و حفاری افزود: با تعریف برنامه جامع اکتشاف و تشکیل کمیته تخصصی، برنامه ها به صورت کارشناسی بررسی می شود و به تبع آن مشکلات در شورای عالی معادن مطرح و در جهت حل آن اقدامات لازم انجام خواهد شد. وی تعیین مشاوران خبره در حوزه اکتشاف را ضروری خواند و گفت: انتخاب مشاوران غیرتخصصی زمینه ساز ارایه اطلاعات نادرست به متولیان بخش معدن و صنایع معدنی می شود. جعفری گفت: مشاوران داخلی باید در کنار مشاوران خارجی دانش روز را فرا بگیرند تا اطلاعات ما به روزآوری شود.

فستیوال ملی طراحی سنگ ایران با موضوع ساخته های سنگی کوچک‌مقیاس

شیوا نیک وظیفه

انجمن سنگ ایران، به عنوان نهاد صنفی و تخصصی حوزه سنگ در کشور، با هدف حمایت از ایده های خلاق و نوآورانه معماران، طراحان و هنرمندان کشورمان که از کشورهای بسیار غنی جهان به لحاظ منابع طبیعی سنگ به شمار می رود «فستیوال ملی طراحی سنگ ایران» را با موضوع «ساخته های سنگی کوچک مقیاس» برگزار کرده است. روز گذشته از پوستر این فستیوال رونمایی صورت گرفت.

اگر بخواهیم بازار ایران را حفظ کرده و در این بازار نقش ایفا کنیم ملزم به ورود به تکنولوژی نسل چهارم هستیم

هفتمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس با موضوع نوآوری در تولید و فروش و نگاه ویژه به بازارهای مجازی فولاد تولید فولاد های سبک و عصر آلیاژها در محل هتل المپیک تهران با حضور شرکت‌های فولادی و معدنی برگزار شد.

در مهلت 15 روزه طرح جدیدی برای بازار فولاد ارائه می کنیم

هفتمین کنفرانس بین المللی استیل پرایس با موضوع نوآوری در تولید و فروش و نگاه ویژه به بازارهای مجازی فولاد تولید فولاد های سبک و عصر آلیاژها در محل هتل المپیک تهران با حضور شرکت‌های فولادی و معدنی برگزار شد.

اردشیر سعدمحمدی سرپرست معاونت معدن و صنایع معدنی وزارت صمت در این کنفرانس خبر داد: روز گذشته در مجلس طرح عملکردی برای فولاد در دست تهیه بود و به دلیل نیازهای فنی برای مطالعات با انجمن فولاد، نورد، لوله و پروفیل فرصتی داده شد تا ظرف ۱۵ روز برنامه جدید را اعلام کنیم تا تولید، صادرات و فروش بر یک منطقی تدوین شود.

ورق‌های خاص فولاد اکسین، کشور را از وابستگی به خارج بی‌نیاز کرد

غلامحسین انصاریان، رئیس هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان اعلام کرد: موفقیت اکسین در تولید انبوه ورق‌های API و آلیاژی خاص را حاصل تغییر در رویکرد و سیاست گذاری اکسین و توجه صنایع استراتژیک کشور به توانمندی‌های داخلی عنوان کرد و گفت: علی‌رغم وجود تحریم‌های ظالمانه، جوانان غیرتمند فولاد اکسین خوزستان توانستند طی مدت کوتاهی، با تلاش صادقانه به همراه سخت‌کوشی و تحویل به موقع ورق‌های مورد نیاز خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک، ضمن پاسخ به اعتماد توانگران داخلی، از ظرفیت‌های گسترده و استراتژیک این شرکت، به خوبی استفاده کرده و موفق شدند جایگاه اکسین را تثبت نمایند.

بلاتکلیفی تفاهم نامه واگذاری سهام فولاد اکسین به شرکت فولاد خوزستان!

به یاد داریم که در سال 1374 کلنگ احداث کارخانه تولید فولاد آلیاژی اهواز در حاشیه جاده اختصاصی شرکت فولاد خوزستان با حضور عده‌ای از مقامات وقت کشوری و محلی به زمین زده شد.
پس از آن تا مدت‌ها هم تابلویی نشان می‌داد که قرار است در این نقطه، کارخانه‌ای تاسیس شود و با تکیه به مزیت‌های اقتصادی استان خوزستان عده‌ای به اشتغال برسند و سفره‌شان با امید توأم شود. اما تابلوی مذکور پس از چند ماه به یکباره برداشته شد. هیچکس پرسشی برایش پیش نیامد و دیگر کسی حرفی از چنین رویدادی نزد و پس از مدتی کارخانه مذکور سر از شهرستان یزد در ناحیه کویری کشور در آورد!

ایجاد هزار فرصت شغلی جدید در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه‌ی اقتصادی خلیج‌فارس، «حسن خلج طهرانی» ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه‌ی فجر و تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به تمام جهادگران عرصه‌ی صنعت به تشریح فعالیت‌ها و اقدامات واحد کار و اشتغال این منطقه عظیم اقتصادی پرداخت و گفت: این واحد مجموعه‌ای است که ارتباط بین کارگر و کارفرما را برقرار و تنظیم می‌کند تا تحقق اهداف سازمانی میسر شود.

وی واحد کار و اشتغال را دارای حساسیت و جایگاه ویژه‌ای خواند و گفت: فعالیت صحیح این واحد می‌تواند در امر اشتغال نیروی انسانی بسیار مؤثر باشد.