زنجیره تولید در منطقه گل گهر تکمیل شد؛

افتتاح دو کارخانه فولادی در مجموعه گل گهر از سوی رییس جمهور

تب‌های اولیه

کارخانه های "آهن اسفنجی کوثر دو" و "فولادسازی جهان فولاد" عصر امروز با حضور رییس جمهوری افتتاح شد. در برنامه امروز واحد گازی نیروگاه گهر انرژی نیز به عنوان طرح پشتیبان صنایع، به مدار تولید پیوست.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی و ‌امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، در برنامه افتتاحیه منطقه گل گهر علاوه بر این 3 طرح بزرگ، 23 پروژه دیگر امروز راه اندازی شد به طوری که منطقه گل گهر شاهد افتتاح 26 طرح جدید بود.

مجموع ارزش این طرح ها از 8200 میلیارد تومان نیز عبور می کند. این میزان سرمایه گذاری اشتغال حدود 1300 نفر را به طور مستقیم همراه داشته و 3900 شغل تیز به طور غیر مستقیم ایجاد شده است.  

با اجرای طرح های مذکور مجموعه گل گهر نخستین منطقه ای در کشور است که زنجیره کامل تولید از اکتشاف تا تولید محصول نهایی( شمش فولاد) را در دل خود و در یک مکان قرارداده است.

ذوب 1.2 میلیون تنی جهان فولاد

 کارخانه ذوب و ریخته گری جهان فولاد با ظرفیت 1.2 میلیون تن و با مجموع ارزی و ریالی سرمایه گذاری 2750 میلیارد تومان به تولید رسیده است.

از سوی دیگر کارخانه تولید آهن اسفنجی شماره 2 طرح کوثر توسعه آهن و فولاد گل گهر با ظرفیت 2 میلیون تن  و با مجموع سرمایه گذاری 1353 میلیارد تومان وارد مدار تولید شده است.

نیروگاه؛ واحد پشتیبان

 واحد بخار نیروگاه گهر انرژی سیرجان نیز با ظرفیت 160 مگا وات و مجموع سرمایه گذاری 1742 میلیارد تومان نیز امروز افتتاح شد. 

برنامه جدید تامین انرژی

از سوی دیگر با توجه به نیاز طرح های منطقه گل گهر به حدود 1400 مگاوات برق به ویژه در بخش تولید فولاد، برنامه ریزی تامین انرژی از طریق  احداث نیروگاه در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

در این راستا تا کنون دو واحد گازی نیروگاه اول به ظرفیت حدود 330 مگاوات در سفر قبلی ریاست جمهوری به کرمان افتتاح شد و واحد بخار نیروگاه اول (گوهران) با ظرفیت 160 مگا وات نیز امروز به بهره برداری رسید.

همچنین در برنامه آتی شرکت احداث نیروگاه دوم طرح ریزی شده است.

 

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (4 votes)

نظر شما چیست؟