ایجاد هزار فرصت شغلی جدید در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس

تب‌های اولیه

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس از کاهش 50 درصدی شکایات کارگری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: امسال 9 هزار و 345 نفر جوینده‌ی کار امسال در اداره کار منطقه ویژه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد هزار و 356 نفر به کارفرمایان معرفی شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه‌ی اقتصادی خلیج‌فارس، «حسن خلج طهرانی» ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه‌ی فجر و تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به تمام جهادگران عرصه‌ی صنعت به تشریح فعالیت‌ها و اقدامات واحد کار و اشتغال این منطقه عظیم اقتصادی پرداخت و گفت: این واحد مجموعه‌ای است که ارتباط بین کارگر و کارفرما را برقرار و تنظیم می‌کند تا تحقق اهداف سازمانی میسر شود.

وی واحد کار و اشتغال را دارای حساسیت و جایگاه ویژه‌ای خواند و گفت: فعالیت صحیح این واحد می‌تواند در امر اشتغال نیروی انسانی بسیار مؤثر باشد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس هدایت افراد به سمت آموزش‌های تخصصی از مجرای سازمان فنی و حرفه‌ای را یکی دیگر اهداف واحد کار و اشتغال منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس دانست و تصریح کرد: صدور پروانه اشتغال اتباع خارجی بر اساس مقررات، صیانت از نیروی انسانی، رسیدگی به مشکلات کارگری و نظارت بر حقوق و دستمزدها از وظایف ذاتی این واحد است.

وی تعداد شاغلان فعلی منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس را 12 هزار و 260 نفر عنوان کرد و اظهار داشت: از این تعداد 6 هزار و 630 نفر به‌صورت پیمانکاری و 5 هزار و 630 نفر نیز به‌صورت قرارداد مستقیم با شرکت‌ها در حال فعالیت هستند.

خلج طهرانی با اشاره به این‌که در شرایط کنونی 18 شرکت سرمایه‌گذار در منطقه ویژه‌ی اقتصادی خلیج‌فارس مستقر هستند، اضافه کرد: 120 شرکت نیز به‌صورت پیمانکاری به فعالیت مشغول‌اند که حضور این حجم از شرکت‌های صاحب‌نام حاکی از رونق تولید و کار و تلاش شبانه‌روزی در این منطقه عظیم اقتصادی است.

وی در خصوص تعداد شکایات ثبت شده در واحد کار و اشتغال منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس نیز بیان داشت: امسال تعداد شکایات نسبت به سال گذشته حدوداً 50 درصد کاهش داشته است و از 251 مورد شکایت سال گذشته به 112 مورد شکایت در امسال رسیده‌ایم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در پایان به آمار جویندگان کار نیز اشاره کرد و افزود: 9 هزار و 345 نفر جوینده‌ی کار امسال در اداره کار منطقه ویژه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد هزار و 356 نفر به کارفرمایان معرفی شده‌اند.

خلج طهرانی در پایان گفت: از تمام همکارانم که در شرایط خاص ایجاد شده به‌تبع شیوع ویروس کرونا همچنان در حال کار جهادی هستند، کمال تشکر و قدردانی دارم و امیدوارم مأموریت سنگینی را که در ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای حرکت صحیح فرآیند تولید بر دوش داریم به‌خوبی انجام دهیم.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟