برگزاری نخستین جلسه کارگروه طرح احیای معادن کوچک در استان خوزستان

تب‌های اولیه

نخستین جلسه کارگروه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در استان خوزستان برگزار شد. 

به گزارش معدن نامه از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، نخستین جلسه کارگروه استانی طرح احیا، فعال سازی و توسعه  معادن کوچک مقیاس در استان خوزستان با هدف بررسی کلینیکی مشکلات معادن این استان و متعاقب آن، احیای معادن غیر فعال، در شهرستان اهواز برگزار شد.
در این جلسه، معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت، نماینده استانداری، خانه معدن، مدیر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در استان خوزستان، کارشناس سرمایه گذاری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و نیز کارشناس طرح احیا، فعال سازی و توسعه  معادن کوچک مقیاس حضور داشتند.
مزیت نسبی مواد معدنی استان خوستان، گچ، آهک، نمک و مصالح ساختمانی است. تاکنون در این استان، ۲۵۵ پروانه بهره برداری صادر شده که ۱۲۶ معدن فعال، ۲۲ معدن در حال تجهیز و ۱۰۷ معدن غیر فعال است. دلیل اصلی غیر فعال بودن معادن، رکود فروش، معارضان محلی و منابع طبیعی برآورد شده است.
در بررسی های کلینیکی انجام شده، تردد وسایل نقلیه معدنی به صورت مشترک با وسایل نقلیه دیگر در مسیر روستای جوبجی (از توابع بخش مرکزی شهرستان رامهرمز در استان خوزستان)، به عنوان یکی از مناطق دارای معادن متعدد مصالح ساختمانی، احتمال حوادث جاده ای را در این منطقه افزایش داده است.
با احداث پروژه راهسازی به طول ۱۵۰۰ متر توسط طرح زیرساخت در منطقه مذکور، علاوه بر کلاهش خطرات جاده ای، بیش از ۵۰ معدن نیز فعال خواهد شد.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟