بلاتکلیفی رفع تعهد ارزی سال 98/ شیوه بازگشت ارز در انتظار تصمیم وزرا

تب‌های اولیه

رییس کنفدراسیون صادرات ایران با اشاره به عدم تصمیم‌گیری دولت برای نحوه رفع تعهد ارزی در سال 98، گفت: توافق هایی با بانک مرکزی صورت گرفته که در انتظار تصمیم گیری وزرا برای تعیین تکلیف این موضوع هستیم.

محمد لاهوتی درباره شیوه‌های رفع تعهد ارزی در سال 98 اظهار داشت: هنوز در خصوص رفع تعهد ارزی در سال 98 تصمیم گیری نشده است و استرداد مالیات بر ارزش افزوده نیز به همین دلیل همچنان معطل مانده است.

وی افزود: تا زمانیکه روش برگشت ارز برای سال 98 مشخص نشود، عملا مالیات بر ارزش افزوده نیز به صادرکنندگان بازگشت داده نخواهد شد. 

به گفته لاهوتی، در پی اتمام زمان بازگشت ارز صادراتی سال 97 که توسط بانک مرکزی دی ماه امسال اعلام شده بود، لیست تایید شده بانک مرکزی به سازمان امور مالیاتی ارسال شد و بر اساس آن، پرداخت مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان صورت گرفت.

عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تاکید کرد: در این راستا برای رفع تعهد ارزی سال 98 توافق هایی میان بانک مرکزی و کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران صورت گرفته است که به دلیل لزوم تصویب در کمیته ماده 2 با حضور وزرای کشور، این موضوع در آینده ای نزدیک تعیین و تکلیف شده و سپس ابلاغ خواهد شد.

 

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟