ثبات در بازار بیلت سی آی اس/ تاثیر بازار مقاطع بر قیمت بیلت در ترکیه

تب‌های اولیه

با توجه به اینکه عرضه کنندگان بیلت سی آی اس در تعطیلات به سر می بردند به همین خاطر صادرات نیز فعالیت چندانی نداشته اند تنها شاهد چند معامله بودیم و به همین تبادلات محدود قیمتها ثابت ماند هرچند که به خاطر کاهشی که در بازار قراضه در ترکیه شاهد بودیم امکان تاثیرپذیری در قیمتهای بیلت سی آی اس وجود دارد. این در شرایطی است که در حال حاضر متوسط قیمت پیشنهادی حمل ژوئن 420 تا 425 دلار هر تن فوب است. البته بازار هم فعالیت چندانی نداشته است و تنها یک محموله 45 هزار تنی بیلت روسیه در 450 دلار هر تن سی اف آر معادل 425 دلار هر تن فوب به عربستان فروخته شد. بیلت سی آی اس در جنوب شرق آسیا نیز در ثبات نسبی است و در بازه 460 تا 470 دلار هر تن سی اف آر نوسان دارد در برخی مبادی تا 5 دلار پایین تر هم درخواست هایی ارائه شده اما معاملات به مرحله نهایی نرسیده است.

آخرین پیشنهادات به مصر برای حمل فوری 440 تا 450 دلار هر تن سی اف آر بود ولی بازار بیلت مصر هم وضعیت مشخصی در حالت فعلی ندارد.

در ترکیه در روزهای اخیر شاهد فعالیت بیشتر در بازار بیلت نسبت به میلگرد بودیم ولی همچنان حجم چشمگیری در معاملات دیده نشده است. در بازار داخلی این کشور بیلت در بازه  440 تا 450 دلار هر تن درب کارخانه شنیده می شود ولی تقاضا در این محدوده کم است بعلاوه اینکه بازار مقاطع هم تا حدودی در رکود است و نتیجه آن نیز  تاثیر منفی در تقاضای بیلت است. در بازار وارداتی آن نیز پایین ترین قیمت پیشنهادی وارداتی بیلت در ترکیه در بازه 430 تا 435 دلار هر تن سی اف آر بوده و هر چند که پیشنهاداتی تا 5 دلار بالاتر هم داده شده است. انتظار می رود بیلت حمل ژوئن در ترکیه از 425 دلار هر تن سی اف آر بالاتر نباشد. در مقابل برای بازار صادرات نیز بیلت ترکیه اخیرا 430  دلار هر تن فوب شنیده شده است و در کنار آن شاهد هستیم میلگرد بازار راکدی را به خود دیده است به طوری که میلگرد صادراتی ترکیه در بازه  480 تا 485 دلار هر تن فوب است هرچند که عرضه کنندگان به فروش با 5 دلار کمتر هم راضی هستند.

 

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (14 votes)

نظر شما چیست؟