خلج طهرانی: اجرای پروژه های زیرساختی، تمایل به سرمایه گذاری را افزایش داد

جذب سرمایه گذار جدید خارجی در منطقه ویژه خلیج فارس/ 21 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در طرح های فروآلیاژ و پتروشیمی

تب‌های اولیه

به گزارش معدن نامه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از جذب سرمایه گذار جدید خارجی برای 2 طرح در زمینه تولید فروآلیاژها و مواد پتروشیمی با سرمایه گذاری 21 میلیون دلار خبر داد.

به گزارش معدن نامه به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، حسن خلج تهرانی افزود: امسال با حمایت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و تاکید رییس هیات عامل ایمیدرو مبنی بر بر جذب سرمایه گذار خارجی، این مهم انجام شد.

3.8 میلیارد دلار سرمایه گذاری در حال بهره برداری

وی گفت: کل سرمایه گذاری ها در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس تا کنون بالغ بر سه هزار و 872 میلیون دلار در طرح های در حال بهره برداری بوده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس عنوان کرد: با اجرای پروژه های زیرساختی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، جذابیت این منطقه برای سرمایه گذاران خارجی افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس تلاش می کند با برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، آب، برق و گاز مورد نیاز سرمایه گذاران را در حد مطلوب مهیا سازد.

خلج تهرانی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ شرکت عمدتا در حوزه‌های فولاد و آلومینیوم و محصولات پتروشیمی در حال تولید محصول در این منطقه هستند، گفت: ۱۸ کارخانه و طرح جدید نیز در حال اجرا است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ادامه داد: در حال حاضر برای 11 سرمایه گذار دیگر نیز مراحل و تشریفات قانونی واگذاری زمین به آنها در حال انجام است.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟