جیانگشی کوپر یک واحد فرآوری ضایعات مس در مالزی ایجاد می‌کند

تب‌های اولیه

کمپانی جیانگشی کوپر اعلام کرد که پس از اعمال قوانین سخت‌گیرانه چین در مورد واردات ضایعات مس به این کشور مجوز راه‌اندازی یک واحد بزرگ فرآوری ضایعات مس در مالزی را اخذ کرده است.

کمپانی جیانگشی کوپر اعلام کرد که پس از اعمال قوانین سخت‌گیرانه چین در مورد واردات ضایعات مس به این کشور که منجر به سرازیر شدن قراضه مس به کشورهای جنوب شرق آسیا شد، کمپانی جیانگشی کوپر اولین کمپانی چینی است که مجوز راه‌اندازی یک واحد بزرگ فرآوری ضایعات مس در مالزی را اخذ کرده است.
اجرای بخش اصلی پروژه که شامل فرآیند بحث‌برانگیز انهدام ضایعات می‌شود، با وجود مخالفت بازار مالزی به تصویب رسید. این کمپانی قادر خواهد بود، سالانه 150 تن ضایعات مس را فرآوری کند و کل پروژه باید طی یک سال تکمیل شود.
خوراک عمده این واحد سیم مسی دارای پوشش عایق است که شامل ضایعات پلاستیکی می‌شود. این ضایعات در دسته ضایعات گروه 7 قرار دارد که از ابتدا سال 2019 ورود آن به چین ممنوع شده است.
بر اساس اعلام جیانگشی کوپر، ظرفیت مس فرآوری شده در این واحد می‌تواند به 100 هزار تن برسد. همچنین محصول اصلی، به‌جای محصولات نیمه‌نهایی شمش مس و مس بلیستر، کاتدهای مس خواهد بود.
ازآنجایی‌که چین محدودیت واردات قراضه مس را فزایش داده و ازجمله تعرفه 25 درصدی بر فلزات بازیافتی ایالات‌متحده اعمال کرده است، ممنوعیت کامل ضایعات دسته 7 موجب سرازیر شدن حجم زیادی از ضایعات به کشور همسایه شده است. درنتیجه، انبار و کارگاه‌های فرآوری مقیاس کوچک در مالزی رشد کرده است. بااین‌حال، بسیاری از واحدها تجهیزات بدون مجوز و استانداردهای ضد آلودگی فعالیت می‌کنند و مخالفان محلی نگران آن هستند.
سپتامبر سال 2018، برای اوین بار در 26 سال گذشته واردات ضایعات از چین سبقت گرفت. میزان مصرف ضایعات مس ایالات‌متحده طی 9 ماه اول سال 2018 در مالزی به 75 هزار و 422 تن افزایش پیدا کرد که به دوره مشابه سال 2017 رشد تقریباً 37 برابری داشته است. تأیید رسمی اولین مجوز می‌تواند نشان‌دهنده تلاش دولت برای تنظیم و بهبود صنعت در حال رشد بازیافت باشد. کمپانی شنزن که زیرمجموعه جیانگشی کوپر است وظیفه نظارت بر این پروژه را بر عهده خواهد داشت.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (12 votes)

نظر شما چیست؟