صادرات گندله را متوقف کنید

در ادامه پیگیری پرونده صادرات گندله - امام جمعه استان هرمزگان: صادرات گندله جایز نیست

تب‌های اولیه

شیوا نیک وظیفه

با توجه به اینکه هر اقدامی از جانب دولت تاثیرات عمیق و بلند مدت بر ساختار اقتصاد کشور دارد، باید هر قدمی از تمامی جوانب بررسی شود. کاهش عوارض گندله به جهت تقویت ارزآوری کشور تصمیمی درست است اما در مقابل سبب افزایش نیاز مواد اولیه کارخانه های فولادی شده و در نهایت با خالی شدن انبارهای تولیدکنندگان فولاد، در بلند مدت تعطیلی و بیکاری جوانان کشور را به دنبال دارد. تعدادی از این تولیدکنندگان فولادی در استان هرمزگان و بانی اشتغال ده ها هزار جوان کشور در این استان شده اند.

با نظر به اینکه امام جمعه استانها دغدغه اوضاع معیشتی مردم را دارند و ادامه روند صادرات گندله، سبب تعدیل نیرو و در نهایت بسته شدن کارخانه ها می شود، این موضوع را با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در میان گذاشتیم.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان به معدن نامه گفت: هرچند که این فولادسازان تعداد زیادی از جوانان هرمزگان را به کار مشغول کرده، اما با این رویکرد که جوانان مسلمان ایرانی از مشکل بیکاری دور کرده قابل توجه مسئولین کشور هستند. از همین رو باید بدانیم هر اقدامی که به سلامت اقتصاد کشور صدمه بزند نارواست. در این اقدام نیز سلامت زندگی مردم که در راس آن تولید داخلی است، آسیب می بیند. پس قطعا جایز نیست و نباید اتفاق بیافتد.

امام جمعه استان هرمزگان این موضوع را مهم دانست و تصمیم گرفتند تا به نفی صادرات گندله در خطبه روز جمعه این هفته اشاره کنند.

دسته بندی: 
امتیاز شما: هیچ (27 votes)

نظر شما چیست؟