مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال :

در صورت تامین کلاف سرد خام، تولید با ظرفیت کامل انجام می‌شود

تب‌های اولیه

مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال اظهار کرد: شرکت فولاد تاراز چهار محال به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ورق‌های گالوانیزه در کشور، در زمینه تامین کلاف سرد خام به عنوان مواداولیه خط تولید نیاز به مساعدت بیشتری از سوی مسئولین دارد و اگر این مشکل رفع شود، توان تولید با ظرفیت کامل این کارخانه و حتی بالاتر از آن نیز وجود دارد.

به گزارش معدن نامه ، سعید رشیدی با بیان این مطلب در ادامه به معرفی این شرکت پرداخت و گفت: فولاد تاراز چهارمحال با سرمایه گزاری مشترک شرکت آتیه فولاد نقش جهان و شرکت سرمایه گزاری توکافولاد که هر دو از زیر مجموعه های گروه فولاد مبارکه هستند، در شهرک صنعتی شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری تاسیس و از سال ۹۵ به بهره‌برداری رسیده است. 

وی ادامه داد: سرمایه گزاری در استان‌هایی همچون چهارمحال و بختیاری موجب اشتغال زایی برای جوانان این استان می گردد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه گروه فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد در کشور و خاورمیانه، موفقیت‌های بسیاری داشته و طرح های توسعه ای خود را به بسیاری از نقاط کشور برده که می‌تواند برای کشور و همه مسئولان و تصمیم‌گیران کشور یک الگو باشد. چراکه  اشتغالزایی قابل توجهی را در کشور ایجاد کرده و منجر به رشد و بالندگی در صنایع کشور شده است.

رشیدی ادامه داد: فولاد تاراز چهارمحال علیرغم محدودیت در تامین مواد اولیه از سال 95 تا به امروزحدود  550هزارتن  محصولات گالوانیزه با کیفیت بسیار عالی تولید کرده و به مشتریان که عمدتا صنایع فلزی  و سازه های جدید ساختمانی، فرم‌دهی ورق، همچنین صنعت لوازم خانگی فعال عرضه کرده است.

به گفته وی، از مزیت‌های فولاد تاراز به غیر از خط تولید با تکنولوژی مناسب و قابلیت‌های منحصر بفرد، برخورداری از نیروی انسانی جوان، تحصیلکرده، با انگیزه و سختکوش است که موجب شده  بهره وری این شرکت نسبت به رقبا وضعیت مناسب تری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال با بیان این مطلب در ادامه افزود: تولیدات ما با رعایت همه استانداردها به ویژه زیست محیطی و رعایت حقوق مصرف کنندگان صورت گرفته است. در واقع شرکت فولاد تاراز چهارمحال یکی از معدود شرکت‌هایی است که در جهت تولید  محصول با کیفیت و حفظ  سلامتی جامعه و محیط زیست همواره از شمش روی با بالاترین درجه خلوص و  کروم 3 ظرفیتی طبق  استاندارد روز اروپا  استفاده می‌کند.

رشیدی درباره بازارهای صادراتی این شرکت تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه اظهار کرد: حضور در بازارهای صادراتی یکی از اهداف شرکت است و در سال‌های گذشته بخشی از محصولات به کشورهایی همچون عراق، افغانستان، ارمنستان و گرجستان  صادر شده است. البته امسال به دلیل لزوم پاسخگویی به تقاضای زیاد بازار داخلی مقدار صادرات کاهش یافته، زیرا اولویت ما در ابتدا بازار داخلی و بعد از آن صادرات است.

به گفته وی، در حال حاضر ظرفیت تولید این کارخانه در سال طبق پروانه بهره برداری 260هزارتن است که البته با پروژه های بهبود که در تولید داشتیم به راحتی تا 300هزارتن نیز امکان تولید وجود دارد، اما به دلیل محدودیت تامین مواد اولیه که یکی از چالش‌های بزرگ ماست، سال گذشته میزان تولید 150هزارتن بوده و امسال برنامه تولید تا 180هزارتن در دستور کار قرار گرفته که به شرط تامین مواد اولیه این هدف محقق خواهد شد.

رشیدی ادامه داد: در سال جاری که به فرموده مقام معظم رهبری سال جهش تولید نام نهاده  شده همه تلاش خود را  در جهت افزایش تولید بکار بسته ایم ولی این مهم  وابسته به تامین  مواد اولیه مورد نیاز کارخانه یعنی کلاف سرد خام است که باتوجه به کمبود و محدودیت تولید این محصول استراتژیک در کشور جهت تکمیل زنجیره تامین کارخانه و سایر صنایع، طرح توسعه کارخانه  برای احداث خط تولید اسیدشویی و نورد سرد به ظرفیت سالانه  ۴۵۰ هزارتن را آغاز کردیم. 

مدیرعامل شرکت فولاد تاراز چهارمحال در پایان گفت: تا زمان راه اندازی خط تولید همه تلاش خود جهت رفع مشکل مواد اولیه و دستیابی به ظرفیت اسمی را بکار خواهیم بست و در این راه نیازمند مساعدت و همراهی مسئولین هستیم.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟