راهیابی دو طرح فولاد خراسان به جمع طرح های برتر سازمان ایمیدرو

تب‌های اولیه

دو طرح از پروژه های بهره وری برتر سازمان «توسعه معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)» به طرح های ارایه شده از سوی مجتمع فولاد خراسان تعلق گرفت و در مراسمی با حضور وزیر «صنعت، معدن، تجارت» از اجراکنندگان این طرح ها تقدیر شد.

به گزارش پایگاه خبری معدن نامه به نقل از روابط عمومی شرکت در مراسمی که روز دوشنبه، 27 خرداد 1398 در محل سالن همایش های هتل ارم تهران، به منظور تقدیر از پروژه های برتر اجرا شده در حوزه های معادن و صنایع معدنی ایران برگزار شد، طرح «بومی سازی قفسه های کاتریج استندهای نهایی نورد» و طرح «بهینه سازی فرایند تولید در کوره های احیا مستقیم» از میان طرح های ارایه شده از سوی همکاران مجتمع فولاد خراسان، به عنوان طرح های برتر ایمیدرو شناخته شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

در سه دوره اخیر برگزاری جشنواره سالانه بهره وری ایمیدرو، همه ساله فولاد خراسان در میان شرکت های دارای طرح برتر حضور داشته است، اما این نخستین بار است که دو طرح برتر در یک دوره از میان پروژه های فولاد خراسان برگزیده می شود.

معاون «برنامه ریزی و فناوری» شرکت در این باره به طنین گفت: شرکت ایمیدرو، همه ساله با توجه به برگزاری همایش ملی بهره وری ایمیدرو، طی فراخوانی طرح های بهبود اجرا شده در شرکت های تابعه را در رقابتی ملی مشارکت داده و پس از داوری، طرح های برتر را در همایشی ملی معرفی و مورد تقدیر قرار می دهد.

به گفته مهندس اسماعیلی، مهم ترین پارامتر در ارزیابی طرح ها، تاثیر آن ها بر بهره وری و کاهش مصارف در پروسه تولید خواهد بود.

رییس واحد « تضمین کیفیت و تعالی سازمانی» هم در این باره با بیان این که این نخستین بار است که دو طرح از مجتمع فولاد خراسان در یک دوره، وارد فهرست طرح های برتر می شوند، افزود: در سال های 1395 و 96 هم طرح های مربوط به کاهش مصرف نسوز و اصلاح کلاریفایرهای فولاد خراسان در جمع برترین های ایمیدرو حاضر شده بودند.

مهندس سعید رضایی با بیان این که انتخاب طرح ها در فرایند داوری هیات داوران شرکت ایمیدرو صورت می گیرد، درباره نحوه انتخاب طرح ها برای معرفی از سوی مجتمع به ایمیدرو گفت: هر دو طرح پیشنهاد شده از سوی شرکت به سازمان ایمیدرو، در قالب طرح های نظام پیشنهادها و پس از طی مراحل پیش بینی شده انتخاب شده اند که با اخذ تایید از شورای عالی بهپویی، اظهارنامه آن ها به عنوان پروژه بهره ور به جشنواره معرفی شدند.

به گفته رضایی، کمیته داوران ایمیدرو پس از بررسی اظهارنامه، تیمی را برای ارزیابی پروژه ها در محل اجرا، به سایت مجتمع در نیشابور روانه ساختند که معرفی و انتخاب نهایی این دو پروژه توسط کمیته داوران سازمان ایمیدرو، براساس امتیاز هر دو بخش، یعنی «خوداظهاری» مجتمع و «تایید تیم ارزیاب» اعزامی از سازمان بوده است.

گفتنی است در مراسم معرفی طرح های برتر همایش بهره وری ایمیدرو، مهندس خداداد غریب پور (رییس هیات عامل ایمیدرو)، معاون وزیر «صنعت، معدن، تجارت» و دکتر علیمردانی، معاون سازمان ملی بهره وری جمعی از مقامات ارشد وزارت حضور داشتند.

آقایان مهندس تدین فرد، به نمایندگی از همکاران دست اندرکار پروژه «بهینه سازی فرایند تولید در کوره های احیا مستقیم» و مهندس شادی به نمایندگی از همکاران فعال در«بومی سازی قفسه های کاتریج استندهای نهایی نورد»   فولاد خراسان به عنوان دو طرح برتر، جایزه و تندیس جشنواره را از رییس هیات عامل ایمیدرو و معاون سازمان ملی بهره وری در یافت کردند.

 

هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟