پیام مدیرعامل هلدینگ توکا فولاد به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی

روابط عمومی؛ یاریگر مدیران در تصمیمات راهبردی

تب‌های اولیه

به گزارش معدن نامه، متن پیام عبدالرضا جمالی مدیرعامل هلدینگ توکا فولاد به مناسبت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی

به نام آنکه انسان را به قلم آموخت.
بیست و هفتم اردیبهشت، روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات نام‌گذاری شده است، فرارسیدن روز روابط عمومی و آغاز هفته روابط عمومی را در کشور عزیزمان به همه فعالان با اخلاص روابط عمومی‌ها تبریک و تهنیت می‌گوییم.
دست‌اندرکاران روابط عمومی و جامعه ارتباطات کشور، برای نام‌گذاری این روز در سطح ملی تلاش زیادی نموده‌اند اکنون وقت آن است تا اهدافی که برای ثبت چنین عنوانی در تاریخ رسمی کشور، در نظر گرفته شده است، با تلاش مضاعف بیش‌ازپیش محقق گردد.
نام‌گذاری 27 اردیبهشت‌ماه به‌عنوان روز ملی ارتباطات و روابط عمومی در تقویم کشورمان بيانگر اهمیت و جایگاه والای روابط عمومی، اطلاع‌رسانی و ارتباطات در مناسبات انسانی، سازمانی و اجتماعی در دنیای امروز است.
روز روابط عمومی فرصتی است تا بار دیگر نقش و جایگاه این نهاد تأثیرگذار را به‌عنوان هنر هشتم مرور کنیم:

1. موفقیت سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها و دوامشان در عرصه‌ی فعالیت‌های تخصصی به عملکرد روابط عمومی‌های آن وابسته است، زیرا روابط عمومی مدون و برنامه‌ریزی‌شده یکی از ابزارهای قوی مدیریت افکار است. بنابراين روابط عمومی یکی از عناصر و ارکان اصلی در ارتقاء و پیشرفت هر سازمانی، محسوب می‌شود.

2. روابط عمومی، نقش موثری در هماهنگی تمامی اجزای هر سیستم سازمانی عهده‌دار است‌؛ طبیعتاً در هر سازمانی، هر واحد یا قسمتی، با نگاهِ بخشی، ساز خود را می‌زند. هنر روابط عمومی در این است که این سازها و صداهای گوناگون را به‌گونه‌ای هوشمندانه در جهت اهداف کلان و کلی سازمانی هماهنگ نماید به‌نحوی‌که آهنگ خروجی نتایج سازمانی زیبا و دل‌نشین برای مخاطبان، مشتریان و ارباب‌رجوع باشد.

3. روابط عمومی در تصمیمات راهبردی، یاری گر مدیران است و می‌تواند با ترسیم شفاف خدمات سازمان از یک‌سو و شناسایی انتظارات مردم و نقاط ضعف عملکرد سازمان، در اخذ تصمیمات استراتژیک مدیران اثرگذار باشد.

4. روابط عمومی بیش و پیش از آن‌که یک علم باشد، عشق است.

عشق به هم نوع، عشق به آگاهی و عشق به تلاش و بالندگی‌؛ لذا سختی شرایط کار روابط عمومی شاید جز برای خود روابط عمومی‌ها برای کسی قابل‌لمس نباشد و اگر این عشق نباشد چه‌بسا فعالان حیطه روابط عمومی دراثنای کار و وظیفه دچار آسیب‌ها و نگرانی‌های مأیوس‌کننده شوند.

5. روابط عمومی تعطیل‌بردار نیست و این عرصه نیازمند تکنیک‌ها و خلاقیت‌های فراوانی است تا با تعامل و گفتگو، شرایط متعادلی را در هر سازمانی برقرار کند و کسانی در این جایگاه می‌توانند موفق باشند که ضمن تحمل پاره‌ای بی‌مهری‌های احتمالی، با تعامل سازنده بر همه مشکلات غلبه نمایند.

در پایان بار دیگر این مناسبت بزرگ را به همه تلاشگران عرصه روابط عمومی و ارتباطات به‌ویژه همکاران سخت‌کوش در روابط عمومی‌های گروه توکا فولاد صمیمانه تبریک می‌گویم و برای همه این عزیزان آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم.

عبدالرضا جمالی
مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره
هلدینگ سرمایه‌گذاری توکا فولاد

 

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟