شرکت فولادمبارکه اصفهان آمادۀ تأمین نیاز بازار داخلی

تب‌های اولیه

فروش داخلی محصولات شرکت فولادمبارکه اصفهان از سال ۹۴ تا ۹۶ با رشد ۷۲ درصدی از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تن رسیده است.

به گزارش معدن نامه از صدا و سیما، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محصولات این شرکت را متنوع تر و حجم عرضۀ آن را نیز بیشتر از قبل برشمرد و گفت: ورق های تولیدشده قابل استفاده در صنایع دریایی، نفت و گاز و خودروسازی است.

بهرام سبحانی افزود: با وجود افزایش تولید فولاد، معادل های شگفت انگیز در بازار در حال رقم خوردن است؛ چراکه محصولاتی که با فولاد تولید می شود افزایش قیمت زیادی دارد.

وی قیمت کنونی هر کیلو ورق فولادی را ۲ هزار و ۶۰۰ تومان بیان کرد و گفت: این در حالی است که قیمت لولۀ پروفیل که باید اندکی گران‌تر از ورق فولادی باشد، بیش از ۶ هزار تومان فروخته می‌شود.

همچنین معاون فروش شرکت فولاد مبارکه گفت: با اقدام فولاد مبارکه در جهت تأمین نیاز بازار داخلی دو یا سه واردکنندۀ فولاد به کشور متضرر شده‌اند، اما بیش از ۱۵۰ هزار شغل با این کار ایجادشده است. متأسفانه ۱۵۰ هزار نفر تریبونی در اختیار ندارند، اما آن واردکننده دارای تریبون است و به جو روانی بازار دامن می‌زند.

وی شاهکار سودجویان جو روانی بازار را گران‌تر کردن قیمت آهن‌قراضه در مقایسه با شمش فولاد دانست و افزود: درحالی‌که آهن‌قراضه مادۀ اولیۀ تولید شمش فولاد است، در بازار ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومان گران‌تر از شمش فروخته می‌شود.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟