صدور ۱۲ هزار تن تولیدات فولادی از اسفراین

تب‌های اولیه

حسن اسماعیلی برنامه هدف‌گذاری شده این شرکت را صدور ۲۵ هزار تن محصول عنوان و اظهار داشت: پنج هزار تن از این محصولات تاکنون به کشور روسیه، که خود در زمینه فناوری تولید و صادرات فولاد صاحب‌نام است، صادر شده و بقیه نیز به کشورهای ترکیه و اعضای اتحادیه اروپا ارسال شده است.  

وی  با بیان اینکه کیفیت و فناوری به کار رفته در محصولات مجتمع فولاد اسفراین سبب استمرار خرید مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید شده است، افزود: اکنون به طور قطعی ماهانه هزار و ۵۰۰ تن از تولیدات مجتمع صنعتی فولاد اسفراین صادر می شود.

معاون بازرگانی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: این مجتمع صنعتی پیش از این به صادرات قطعات ساده و معمولی می پرداخت ولی با معرفی سطح کیفی محصولات، توان و نوع تولیدات این مجتمع به مصرف کنندگان، علاوه بر استمرار سفارش های پیشین،  به سمت صدور محصولات نهایی و سفارش های جدید و با ارزش افزوده بیشتر در این حوزه حرکت کرده است.

اسماعیلی افزود: رسالت اصلی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین حرکت به سوی قطعه سازی و تولیدات فولادی با ارزش افزوده بالا است که حاشیه سود بالاتری برای مجتمع صنعتی ایجاد می کند.

وی گفت: پس از حضور در نمایشگاه بین المللی متال اکسپو ۲۰۱۹ روسیه، بازدیدهایی توسط شرکتهای روسی از مجتمع صنعتی فولاد اسفراین صورت گرفته است و امیدواریم در ماههای آینده باز هم شاهد افزایش تولید و صادارت محصولات فولادی از این مجتمع صنعتی باشیم.  

به گزارش ایرنا مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت های زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰ گونه فولاد آلیاژی را دارد.

این مجتمع صنعتی به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.
این شهرستان با دارا بودن ۲ مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر، قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی محسوب می شود.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟