مرحله نخست شمش آلومینای ایران بهمن‌ماه تکمیل می‌شود

تب‌های اولیه

مدیر مجتمع آلومینای ایران، مستقر در شهرستان جاجرم، گفت: مرحله نخست طرح تولید شمش آلومینیوم در این مجتمع، بهمن ماه امسال به ظرفیت کامل تولید یعنی ۴۰ هزار تن می‌رسد.

امیر تردال اظهار داشت: مرحله نخست تولید شمش در آلومینای ایران در اسفندماه سال ۹۷ به بهره داری رسید که تاکنون ۶۰ دیگ آن فعال بود و ۸۵ درصد از دیگ ها وارد عملیات شده بود اما تا بهمن ماه ۱۰ دیگ دیگر فعال شده و ظرفیت تولید شمش در فاز اول کامل شود.  

مدیر مجتمع آلومینای ایران افزود: از ابتدای امسال ۱۹ هزار و ۴۰۰ تن شمش آلومینا و ۱۷۰ هزار و ۴۰۰ تن آلومینا در این واحد تولید شده است.

وی خاطرنشان کرد: زیرساخت ها و شرایط برای اجرای ۲ مرحله دیگر طرح در این شرکت مهیا است و اکنون پیگیر دریافت مجوز از ایمیدرو برای اجرای این مراحل تولید شمش هستیم.

وی گفت: شرکت آلومینای ایران، محصول خود را به سه شرکت مهم شامل شرکت المهدی، ایرالکو و سالکو عرضه می کند و بخشی از پودر آلومینای تولیدی در شرکت آلومینای ایران برای تولید شمش آلومینا در همین مجموعه به مصرف می رسد.

تردال گفت: ظرفیت تولید پودر آلومینا در این شرکت، ۲۴۰ هزار تن در سال است که از این میزان ۸۰ هزار تن به مصرف شمش می رسد.

مدیر مجتمع آلومینای ایران افزود: این شرکت به عنوان تنها تولید کننده پودر آلومینا در کشور، یک پنجم نیاز داخلی را تامین می کند و مابقی نیاز کشور در این بخش از خارج وارد می شود.

آلومینای ایران در شهرستان جاجرم، واحد تولیدی منحصر به فرد تولیدکننده پودر آلومینا است که این محصول به عنوان ماده اولیه چهار واحد تولیدی از جمله ایرالکو، المهدی، سالکو و نیز تولید شمش در جاجرم به مصرف می رسد.  

مجتمع آلومینای ایران در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بجنورد و ۵ کیلومتری شمال شهر جاجرم واقع است که در سال ۱۳۷۵ به بهره برداری رسیده است.

این مجتمع صنعتی، که قطب تولید پودر آلومینیوم در کشور است، تاکنون ۲ هزار فرصت شغلی مستقیم داشته است./ایرنا

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟