پیگیری مشکل سنگ‌آهن ذوب‌آهن از وزیر صنعت

تب‌های اولیه

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: حضور وزیر صنعت در اصفهان بهترین فرصت برای پیگیری مسأله تأمین سنگ‌آهن ذوب‌آهن است و درصدد هستیم در زمان حضور وزیر، این مشکل را به طور کامل با وی مطرح کرده و آن را حل کنیم.

حمیدرضا فولادگر در خصوص مشکلات تأمین سنگ‌آهن در کارخانه ذوب‌آهن و دیگر فولادسازان کشور اظهار کرد: این مشکل مدتی است که گریبان گیر ذوب‌آهن شده و ما نیز از طریق معاون امور صنایع معدنی وزارت صنعت پیگیر آن بوده‌ایم و درخواست‌هایی را در این رابطه به وزارت صنعت اعلام کرده‌ایم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد این بوده که ذوب‌آهن نیز همچون فولاد مبارکه بتواند در بالادست زنجیره و در معادن سنگ‌آهن سرمایه‌گذاری و مالکیت داشته باشد تا بتواند افزایش ظرفیت تولید خود را بدون نگرانی انجام دهد و معدن مذکور نیز شناسایی و انتخاب شده اما موانعی در خصوص تملک آن وجود داشت که در حال رایزنی برای حل آن هستیم.

رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی در این رابطه خاطرنشان کرد: حضور وزیر صنعت در اصفهان بهترین فرصت برای پیگیری این مسأله است و درصدد هستیم در زمان حضور وزیر، این مشکل را به طور کامل با وی مطرح کرده و آن را حل کنیم.

فولادگر یادآور شد: اگر ذوب‌آهن بتواند معدن سنگ‌آهن تملک کند، زنجیره تولید در این کارخانه عظیم تکمیل خواهد شد و مشکلی در خصوص تأمین سنگ‌آهن وجود نخواهد داشت.

وی اعلام داشت: دلیل اصلی مشکل تأمین سنگ‌آهن ذوب‌آهن، تشدید رقابت در تأمین سنگ‌آهن، صادرات این محصول و همچنین به نتیجه رسیدن طرح‌های توسعه فولادی در استان‌های کرمان و یزد است و چون ذوب‌آهن معدنی در تملک خود نداشته نتوانسته در این رقابت دست برتر را داشته باشد و برای رفع این مشکل باید معدنی برای شرکت تهیه شود که این مشکل را در روز حضور وزیر صنعت در اصفهان پیگیری خواهیم کرد.

دسته بندی: 
هنوز امتیازی ثبت نشده

نظر شما چیست؟